Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: Już ponad połowa urządzeń ma iOS 10

Apple: Już ponad połowa urządzeń ma iOS 10

LuiN 11 Października 2016 12:15

3 2

Apple poinformował, że już ponad 54% aktywnych urządzeń z iOS-em ma zainstalowaną najnowszą, 10. wersję systemu.



Oznacza to, że proces aktualizacji realizowany jest jeszcze szybciej niż w przypadku zeszłorocznej premiery iOS 9. Oficjalna wysyłka aktualizacji ruszyła 13 września, wcześniej z nowego systemu korzystać mogły osoby zapisane do programu developerskiego Apple'a.




Co warto dodać, podana przez Apple'a statystyka dotyczy użytkowników aktywnie korzystających ze swoich urządzeń. Dane zebrane zostały 7 października na podstawie logowań do sklepu z aplikacjami Apple App Store. Aktualizacje są jednak realizowane niezależnie od sklepu i zewnętrzne firmy analityczne szacują, że z iOS 10 korzysta znacznie więcej osób.

Według AppLovin, wrzesień zamknięty został na poziomie 55%, a według statystyk Mixpanelu z ostatnich dni, użytkownicy iOS 10 stanowią aż 67,5% posiadaczy urządzeń mobilnych Apple'a.

Oficjalne dane producenta skierowane są przede wszystkim do twórców aplikacji, którzy na bazie popularności platform oceniają jakie funkcje mogą wprowadzić już teraz, a z jakimi (związanymi z nowszym systemem) warto jeszcze poczekać. Według Apple'a drugie miejsce zajmuje iOS 9 (38% użytkowników), a ze starszych wersji systemu niż 9. i 10. korzysta zaledwie 8% użytkowników smartfonów i tabletów producenta.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: ios | apple | ios 10

w sumie: 38
  • 0

    20.  2016-10-11 15:42:46

    To ja już mam pewność: na moją kieszeń tylko Nokia 1600 i będę go używał aż całkiem padnie- prawie 10 latek to dla niego prawie nówka.

  • -1

    21.  2016-10-11 15:46:59

    @9, applefan_ jedna firma vs. kilka tysięcy firm. Zobaczymy jak w przyszłym roku wypadną Pixele w tym porównaniu. Ale patrząc na Nexusy, wstydu nie będzie.

  • -2

    22.  2016-10-11 16:24:04

    Podobno u nas iPhone'y odbierają ememesy tylko od innych iPhone'ów?
    Ktoś może potwierdzić albo zdementować?

  • 0

    23. ~timbomobajluś  2016-10-11 16:54:03  host: user-94-254-128-137.play-internet.pl

    ja jetem w mniejszości :) i tak zostanę, btw wie ktoś jak zabić automatyczne ściąganie updejta gdy łąduje telefon i mam włączone wifi?

  • 0

    24. ~sumix  2016-10-11 17:09:43  host: host24.42.136.195.bdmedia.pl

    @22 wlo - nie do konca. Ale faktycznie iMessage jest jablko hermetyczne.

  • -1

    25. ~gość  2016-10-11 17:49:42  host: public-gprs212733.centertel.pl

    Choćby i-szajs golił nogi i prał dywany to i tak go nie kupię, jakieś ograniczenia będą narzucać żeby doić kasę od frajerstwa.

  • 0

    26.  2016-10-11 18:20:01

    @25- gościu: Na razie to tylko kieszeń i goli i trzepie i pierze- ale to nie mój problem.

  • 0

    27. ~tenbyk  2016-10-11 18:33:24  host: 91.232.140.205.ip.rudna-net.pl

    @23 ustawienia -> itunes store i app store -> odznacz uaktualnienia

  • -1

    28. ~gość  2016-10-11 18:41:39  host: public-gprs212733.centertel.pl

    @26 No dokładnie, mój także nie, ktoś się chce tym bawić (szpanować) znaczy nie szanuje pieniądza, dla mnie jest śmieszny:-)

  • -1

    29.  2016-10-11 18:48:35

    Wiadomo, każdy chwali swoje. Jeden lubi jabłka, drugi gruszki. Ja zamiast tych uaktualnień wolę slot micro sd do 128 GB i tradycyjne gniazdo mini jack. Ale co kto woli.

  • 0

    30.  2016-10-11 22:22:33

    Trzepie? No to wiadomo, dlaczego applefap tak go wielbi ; )

  • 0

    31. ~Do 27  2016-10-12 00:44:00  host: user-94-254-129-12.play-internet.pl

    Przecież to nie pomaga! Taka rada to *** warta!

  • 1

    32.  2016-10-12 08:04:42

    @19 haha no i wszystko się wyjaśniło :)

  • 0

    33.  2016-10-12 09:31:51

    24 - jeśli nie do końca to jak? Jak ustawić telefon, żeby odebrać ememesa?

  • 0

    34.  2016-10-12 09:53:20

    @33 ustawienia>siec komorkowa>opcje danych komorkowych>siec komorkowa danych>MMS

  • 0

    35.  2016-10-12 10:58:24

    sumix - i mówisz, że odbierze każdego ememesa?

  • 1

    36. ~Pablo  2016-10-12 11:58:03  host: ekz210.internetdsl.tpnet.pl

    To jest właśnie profesjonalne podejście firmy do klienta, który zaznaczam jest już posiadaczem takiego telefonu. Aktualizacje przeprowadzane są w bardzo szybkim czasie.
    Przez ostatnie lata posiadałem telefony samsugna i android pod tym względem jest daleko z tyłu.
    Ktoś wspomniał, że jest + / - 50% posiadaczy lollipop i marshmallow. Tylko jak długo jest już na rynku lollipop. Nie ma co nawet tutaj komentować. To jak porównanie lollipopa do iOS8......

    Nie jestem maniakiem apple, ale podejście firmy do systemu i aktualizacji jest na najwyższym poziomie.

  • 0

    37.  2016-10-12 14:45:24

    sumix - niestety... Może jakieś specjalne ustawienia są?

  • 0

    38. ~sumix  2016-10-12 16:27:30  host: user-94-254-241-61.play-internet.pl

    U każdego opa są inne. W Orange, plus i play mi działają.

  • 0

    39.  2016-10-14 15:13:37

    sumix - no i się udało! Pogrzebałem w ustawieniach i pojawiły się pozycje w menu ;-) A jak już są, dalej to pikuś...
    Najciekawsze, że po każdej zmianie resetować trzeba było telefon, żeby "zaskoczyło" ;-)

Dodaj swoją opinię