Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPhone - 99 proc. ich posiadaczy kocha swój smartfon

Apple iPhone - 99 proc. ich posiadaczy kocha swój smartfon

orson_dzi 10 Lipca 2015 09:42

3 10

Apple zaprezentował dwa spoty reklamowe pokazujące, dlaczego iPhone jest inny i wyjątkowy na tle innych smartfonów.



99% posiadaczy iPhone'ów kocha swojego iPhone'a - takie słowa znajdziemy w jednym z 30-sekundowych spotów reklamowych, które pojawiły się w Internecie. Nie wiadomo na jakiej podstawie Apple wyciągnęło takie wnioski, ani też o posiadaczach którego modelu mowa. Nie do końca zgadza się to z ostatnimi badaniami satysfakcji z użytkowania smartfonu (ACSI - American Consumer Satisfaction Index), w którym Apple iPhone 6 i Apple iPhone 6 Plus uzyskały wynik 82 punktów (na 100). Ale jak widać, kochać swój smartfon, to nie musi być to samo, co mieć satysfakcję z jego użytkowania.

Drugi spot z kolei pokazuje, dlaczego iPhone jest wyjątkowy na tle innych smartfonów. Apple tłumaczy w nim unikatowe połączenie strony sprzętowej i programistycznej zastosowanej przy produkcji iPhone'ów.




Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Źródło tekstu: Apple; Phonearena; wł     

Dodaj do:

Tagi: iphone | apple

w sumie: 66
  • 0

    49.  2015-07-10 12:31:57

    45).
    zapewne chodzi o klasę i cenę - Twoja e52 nie należy do dotykowców, ma zupełnie inny system. Dlatego ,,niby" nie masz nic do gadania
    ;-)

  • 0

    50.  2015-07-10 12:34:02

    46).
    tak, tylko, że ten droższy model kosztuje Nas (wtedy) i dane, i kasy kupę wydane
    :-)

  • 0

    51. ~Medyk Suisse do dziadka186  2015-07-10 12:44:21  host: mail.rehaclinic.ch

    ale jak mam korzystac z prawdziwego hosta jak korzystam. Siedze sobie w pracy w Szwajcarii i zbijam baki. O co Tobie czlowieku chodzi...

    Swoja droga tez zastanawiam sie czemu ludzie to badziewie kupuja, moja zona kupila bo ladny niby.

  • 0

    52.  2015-07-10 13:01:06

    @40: chodzi mi o reklamę, która pokazuje, do kogo Apple chce dotrzeć i co ma do przekazania. Nikogo zatem nie obrażam. Za wysoką jakość lub wyjątkowość zawsze warto płacić, ale chyba nie powiesz, że produkt tłuczony w milionach w zakładach Foxconna z niemal niezmienionym wzornictwem przemysłowym od 2007 r. jest unikalnym dziełem sztuki.
    @41: tu nie chodzi o sprzedaż. Tu chodzi o brak innowacyjności, który skończy się lawiną. A budowanie silnej marki technologicznej jedynie w oparciu o poczucie przynależności go większej grupy może mieć bardzo krótkie nogi. W Korei Połnocnej też żołnierze się wzajemnie zapewniają, że są 'awesome'. Róźnica jest taka, że Apple jeszcze udaje się przekonać ludzi. Jeszcze...

  • 0

    53. ~Spookey  2015-07-10 13:02:09  host: 89-73-158-182.dynamic.chello.pl

    Historia pokazuje, że w technologii nie ma "świętości" - jedne firmy są na "topie" inne giną... To tylko kwestia czasu kiedy i Apple'a, Google'a i innych trafi to "szczęście". Z fanami Apple jest jak z islamem, który jest "religią miłości". Jeżeli go nie kochasz - to jesteś "gorszy" (przynajmniej w mniemaniu "apple-fanów"). Przyjdzie dzień kiedy telefony przestaną przynosić nowości z każdą ich generacją - wtedy będzie jak w PC-tach, że nie wymienia się ich co rok, dwa, trzy - tylko w razie ich "technicznej śmierci". A odnośnie funkcjonalności - ostatnio w firmie była możliwość wymiany na sprzęt Apple'a. Niestety - po sprawdzeniu co da się a czego nie da się uruchomić, okazało się, że to "zabawka dla artystów". Niby wszystko ma, ale.... jak chcesz go dopasować do siebie - zapomnij. Dla sprzedawców - OK (piękne wykresy i inne "wodotryski"), ale inżynier (jak sobie nie stworzy sam oprogramowania) to już raczej może go wykorzystać jako... ozdobnik. I chyba o to w tym wszystkim chodzi - potrzeba wyróżnienia się z tłumu przyjęła teraz formę "finansową". Apple daje dodatkową możliwość - jest jeszcze - po prostu - ładny. A to rodzi swego rodzaju "ekskluzywność" - choć to też dziwne, bo przy tylu sprzedanych egzemplarzach jest to... zwykła masówka

  • 0

    54.  2015-07-10 13:08:43

    @52 i @53 a dlaczego jakaś cennikowo tania Dacia kosztuje 40k PLN, a np Mercedes porównywalny wielkością z początku cennika ok 100k PLN. Przecież jeden i drugi to masówka produkowany przez roboty. Obie firmy mają porównywalny % zysku netto. O co tu chodzi? Dlaczego niby jedno i to samo jest 2,5 raza droższe?

  • 0

    55.  2015-07-10 13:36:32

    @54 Dlaczego? Bo Mercedes za głupie dodatki {czytaj udogodnienia} każe sobie słono płacić no i ten prestiż...

  • 0

    56. ~Joey  2015-07-10 14:09:14  host: 81.219.84.18

    @55 Nie no poważnie? kosa się w kieszeni otwiera jak czyta się takie głupoty

  • 0

    57. ~  2015-07-10 14:37:56  host: user-46-113-37-138.play-internet.pl

    Nic dziwnego że kochają swojego ajfona... w końcu tyle za niego przepłacili że głupio było by nie kochać. A jak tam wymienne baterie w iphonach?

  • 0

    58.  2015-07-10 14:41:55

    @55 ale ja pisałem o podstawowych wersjach. Mercedes z dodatkami kosztuje grubo ponad 150k a Dacia ok 75k pln. Jak to wyjaśnisz, że podstawowa wersja mercedesa jest 2,5x drozsza od podstawowej wersji dacii. Przeciez jedno i drugie produkowane jest w podobnych fabrykach przez automaty i nie ma tam mowy o jakims recznym, drogim rzemiosle.

  • 0

    59.  2015-07-10 15:01:05

    Wow. Jestem wyjątkowy. Jestem w 1% :D Męczę się z iPhonem 2 miesiące. Bardzo chciałbym wrócić do Androida, ale szkoda mi wpakownej w to kasy.

  • 0

    60. ~MRX  2015-07-10 15:24:10  host: 77-45-111-34.sta.asta-net.com.pl

    Nie wiem nad czym się tu w ogóle zastanawiać. Spieracie się czy się podoba czy nie bo was nie stać i większość tego sprzętu nie zakupi, biedni ludzie i ich marzenia oraz dyskusje na tematy, które ich nie dotyczą, żałosne.

  • 0

    61. ~Spookey  2015-07-10 15:24:17  host: 89-73-158-182.dynamic.chello.pl

    applefan_ - poczułem się "wywołany" do tablicy (chociaż akurat nie pisałem o cenach i kosztach ;-)) Odpowiedź odnośnie ceny jest dość prosta: płaci się za jakość (użytych części) i "rentę" za markę ;-) Dacia i Mercedes to - wbrew pozorom - zupełnie różne produkty. To jak w tej bajce z trzema świnkami i wilkiem - zasadniczo wszystkie trzy miały własny DOMEK. Co były warte te domki (produkt) sprawdził wilk (kontrola jakości / pozycja rynkowa) i decyzję, w które domki "zainwestować" podjęły świnki (konsument). Jak wiemy na markę pracuję się latami - a Dacia wypracowała swoją w "troszkę" innej klasie (gdzie mniej patrzy się na jakość a bardziej na niską cenę).

  • 0

    62.  2015-07-10 15:32:19

    Frajerom nie da się wyjaśnić że srajfon to inaczej zapakowanym smartfon na podzespołach Samsunga, LG, TMSC, Hynix i 200 innych podwykonawców. Następna generacja będzie cudowna jak inżynierowie podwykonawców to wymyślą ;) Właściwie już wymyślili i telefony o specyfikacji srajfona 8 już można kupić ;) Promile zorientowanych kupią te nowinki i dostosują oprogramowanie bez problemu do sprzętu. Miliony poczekają parę lat jak zorganizuje im to Apple. Wchodząc jednak na branżowy portal to ja z tym cudownym srajfonem bym się nie ośmieszał ;)

  • 0

    63. ~Joey  2015-07-10 15:38:14  host: 81.219.84.18

    Myśle że jasno widać po postach jak ten wyżej, że 3/4 wypowiadających sie o iphonie nie miała go nigdy w ręce nie mówiąc o użytkowaniu, no ale oczywiście są najmądrzejsi

  • 0

    64.  2015-07-10 16:47:37

    Podobnie jak 3/4 applefanów nie miała nigdy w ręku galaxy trenda, już nie mówiąc o jego użytkowaniu. A z góry weiedzą, że to złom.

  • 0

    65. ~Calm7  2015-07-10 19:07:16  host: dnd83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja kocham swoją Nokię na symbianie.

  • 0

    66. ~  2015-07-10 20:51:13  host: public-gprs515191.centertel.pl

    @Th0mas, co Ci się nie podoba w iP? Masz jailbreaka?

  • 0

    67. ~prorok anty jabcok  2015-07-11 13:34:56  host: apn-31-2-81-234.dynamic.gprs.plus.pl

    Apple zaczyna pikować http://tlp.is/6vi Applyfun twierdzi ze tylko jego firma przetrwa kryzys, a ja że wszystkie firmy z top 5 dostaną po przysłowiowym łbie bo jest zastój i kolejne flagowe słuchawki nie wnoszą już nic nowego, a problemy z bateriami do dziś nie rozwiązane :|

  • 0

    68. ~Darek  2015-07-13 17:41:09  host: oya109.internetdsl.tpnet.pl

    Niesamowite :) a co z tym 1 % posiadaczy iPhone ??

Dodaj swoją opinię