Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPad vs. Motorola XOOM

Apple iPad vs. Motorola XOOM

LuiN 9 Marca 2011 10:45

0 0

Witryna PhoneArena pokusiła się o przygotowanie ciekawego porównania androidowego tabletu Motorola XOOM z produktem o ugruntowanej pozycji na rynku tabletów, którym niewątpliwie jest Apple iPad.

Do porównania użyty został iPad pierwszej generacji, który mimo roku od premiery dzielnie opiera się tabletowi Motoroli. Zaprezentowany niedawno iPad 2 nie zmienił jakoś specjalnie filozofii obsługi - jest "jedynie" szybszy, smuklejszy i ma aparat fotograficzny oraz przednią kamerę.

Honeycomb zastosowany w produkcie Motoroli jest znacznie bardziej elastyczny i widowiskowy - iOS jest przy nim nieco ubogi i trochę nudny. Może to już pora na jakieś bardziej odważne zmiany w interfejsie produktów Apple'a?






Źródło tekstu: phonearena     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • -1

    2. ~rain86  2011-03-09 11:34:40  host: 213.155.179.66

    "Zaprezentowany niedawno iPad 2 nie zmienił jakoś specjalnie filozofii obsługi - jest "jedynie" szybszy, smuklejszy i ma aparat fotograficzny oraz przednią kamerę" oraz iOS 4.3, który wprowadził obsługę różnych gestów, tylną kamerkę z nagrywaniem 720p, żyroskop...Produkt Motoroli podoba mi się, fajnie, że weszli do walki o ten segment rynku...Co do softu jak dla mnie przyjemniejszy jest ios, fakt prosty bez fajerwerków, lecz z 2 strony nie potrzebuję ich w codziennym użytku..dany produkt ma działać i spełniać swoje zadanie jak najlepiej przy tym wytrzymując na pojedycznym ładowaniu jak najdłużej...Czekam na więcej testów xoom'a, test ipada2 oraz test HP z webosem

  • 0

    3.  2011-03-09 11:53:44

    No tu się trochę zgodzę, choć sam mam iPada a Androida nie lubię: na takim ekranie już by się przydała możliwość wrzucenia jakiś fajnych widgetów z pogodą czy notatkami, a tu Android zdecydowanie wygrywa z jabłkiem i jego ikonkami... Są co prawda różne wynalazki w Cydii, ale to nie to samo...

  • 0

    4.  2011-03-09 12:50:16

    Na iPada poleci masa ludzi ze względu na znaczek. I mówię tu o ludziach z małym pojęciem na temat sprzętu. Jednak też ta sama grupa ludzi natomiast poleci na Motorolę, gdy zobaczy jak efektownie wygląda. I tu też Android ma wielką przewagę wg mnie, bo wygląda bardzo dobrze. Chociaż jakość ekranu jest za iPadem.

  • 0

    5. ~issa  2011-03-09 12:57:00  host: user-46-113-184-161.play-internet.pl

    Nic się nie zacznie. Żaden szanujący się użytkownik iPhona, iPada nie napisze, że brakuje mu widgetów, bo a nuż się pojawią w iOS 5 i wtedy będzie musiał pisać, że bez widgetów życia nie widzi;) Dobra, tak na serio, jeden i drugi ma wspaniałe możliwości to OS-owi Tytani, Android, co podkreślałem zawsze jest systemem tak elastycznym i konfigurowalnym, że trudno wyobrazić sobie coś z jeszcze bardziej podkręconą użytecznością i funkcjonalnością, tak samo jak i od daaawna już pisałem , że iOS jest nudny (tak, używałem tego słowa wizjonersko jakiś czas temu;) i jego wizja "musi odejść". Wydaje mi się, że to co Xoom ma na lewym Pulpicie jest "hemoroidową" jak pieszczotliwie nazywają co niektórzy Honeycomba, wersją nakładki Sense HTC. Zastanawiające jest, czemu HTC zdecydowało się na "starego" Androida z Sense właśnie w swoim tablecie, mając przecież doskonałe stosunki z Google a więc i zapewne automatyczny dostęp do wszelkich nowości powstających w czeluściach tej firmy. Dla mnie wybór był prosty - Galaxy Tab. Niech go niektórzy nazywają przerośniętym smartfonem, jak dla mnie jego wielkość jest właśnie idealnie wypośrodkowana, a moduł telefoniczny, możliwość odbierania i wysyłania sms/mms raczej dodaje mu możliwości niż ich ujmuje. Dla kogo tablet? U nas dla starszych osób czyli rodziców w okolicach 50-60 lat - idealny sprzęt do przepisów, plotek, innych ulubionych stron, z szybkimi skrótami do dzieci, mailem komunikatorem i jako dodatkowa (mobilna) linia domowa.

  • 0

    6.  2011-03-09 13:24:24

    Widać nie jestem szanującym się użytkownikiem Apple'a, bo bez bicia przyznaję się, że brakuje mi widgetów w iPadzie, a mam go prawie od premiery (światowej).

  • 0

    7. ~rain86  2011-03-09 13:41:30  host: 213.155.179.66

    @6to zrób JB i doinstaluj co trzbea z Cydii - ciesz się widgetami:)

  • 0

    8. ~issa  2011-03-09 13:42:18  host: user-46-113-184-161.play-internet.pl

    To co piszesz jest świętokradztwem i może skończyć się iFatwą, słowa "jailbreak", "cydia" i "widget" są na czarnej liście. Tak na serio, to oczywiście jak powyżej tak i tutaj żartowałem. Każdy przytomny człowiek, który widział Androida innaczej niż na zdjęciu wie jaka to przydatna sprawa widget, rozwijana belka powiadomień, czytnik RSS ,przegląd wiadomości, przewijana galeria , "to-do list" na Pulpicie, skrót do kontaktów wiadomości, szybkiego połączenia, systemowych folderów, folderów Bloototh, niedawno otwieranych dokumentów, własnych dedykowanych folderów, wybranych kont pocztowych, zakładek Gmaila. Ach, długo by wymieniać, dlatego czasem mówię, że warto wziąć do ręki coś innego;)

  • 0

    9. ~issa  2011-03-09 13:44:46  host: user-46-113-184-161.play-internet.pl

    rain - no widzisz, jak Kali robić "gotowane" ROMy pod Androida to źle, jak Kali robić jailbreaka i bawić się w jakieś Cydie to dobrze:) Mów o tym co oferuje Ci system po wyjęciu z pudełka, podobno niektórzy użytkownicy iPhona są w stanie opanować tylko jeden przycisk w telefonie a Ty im wyjeżdżasz z jakąś Cydią, zgroza...:)

  • -2

    10. ~Rob  2011-03-09 14:06:48  host: aavl152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajna jest xoom, ale wole ipada. A interfejs mi jak najbardziej odpowiada, prosty i bardzo szybki(juz mi minely czasy bajerow na pulpicie i nie wiadomo czego).

  • 0

    11. ~rain86  2011-03-09 14:14:42  host: 213.155.179.66

    issa warto również wziąć coś innego do ręki aniżeli zobaczyć tylko w tv bądż przez szybę w sklepie ze sprzętem- no offence - gdzie ja wspomniałem coś o gotowanych romach?na codzień jestem użytkownikiem urządzeń z 3 różnymi systemami (mowa o mobilnych)- każdy ma swoje plusy i minusy - prawde mówiąc w ios nie brakuje mi widgetów, powiem, że to nawet lepiej, że ich tam nie ma:) - wypowiadam się o telefonach nie o tabletach ...tymczasem ja idę sobie dokończyć kampanię w GTA a Ty "gotuj" sobie romy by móc zrobić to czy tamto na swoim sprzęcie;)

  • 0

    12.  2011-03-09 14:46:12

    rain - nie korzystam z Androida na codzien, ale mam z nim styk, piekny system. A swojego iP juz zgonilem bez zalu i tak grzal szuflade. Byc moze system wart jest tyle ile obslugujacy go uzytkownik, yo;)

  • 0

    13. ~code  2011-03-09 14:49:20  host: 212.160.172.70

    bardzo dobre porównanie. wady i zalety jednego i drugiego tabletu pokazane.

  • 0

    14. ~Miron  2011-03-09 14:51:23  host: sub208-158.elpos.net

    22 Marca Samsung pokaze swoj nowy 8,9 calowy tablet...Premiera odbedzie sie w Miami. Z pierwszych przeciekow jego grubosc to 8,9mm. a wiec nieomal to samo co iPad2...Poczekamy, zobaczymy..Ta Motorola w naturze prezentuje sie bardzo marnie jesli chodzi o jakosc wykonania...Taki marny plastik na tej tylniej obudowie..a przyciski zoomowania z boku to juz tragedia...

  • 0

    15. ~rain86  2011-03-09 14:54:36  host: 213.155.179.66

    motorola zazwyczaj ma sprzęt dobrze wykonany - nie wiem jak jest z xoomem bo nie miałem go w ręce, ale ostatnio domeną samsunga jest ładowanie tandetnego plastiku do swoich high-endów. Oby w tym przypadku było inaczej.

  • 0

    16. ~Miron  2011-03-09 15:10:48  host: sub208-158.elpos.net

    Gdyby nie logo Motorola to ten tablet wyglada jak jakis tani chinski wynalazek z bazaru...Te przyciski, ta taylnia obudowa..I teraz sie okazalo, ze bardzo marniutki wyswietlacz...

  • 0

    17.  2011-03-09 15:12:20

    Wlasnie jestem w Salonie Ery i gdyby ktos chcial Taba to jest specjalna promocja dla klientow firmowych posiadajacych juz aktywacje, ktora nie widzialem by byla komunikowana - nowa aktywacja , Galaxy Tab za zlotowke, umowa 30 miesiecy, 15GB transferu, abo 89zl netto, aktywacyjna ok. 69 brutto i jak tu nie kupic;))

  • 0

    18. ~  2011-03-09 15:37:57  host: user-46-113-131-38.play-internet.pl

    issa - to razem ponad 2700,00

  • 0

    19. ~Miron  2011-03-09 15:40:22  host: sub208-158.elpos.net

    Ten maly Galaxy Tab to jest nieporozumienie...Zaraz bedzie nowy model o jedna galaktyke lepszy bo z odpowiednim Androidem dla tabletow...

  • 0

    20.  2011-03-09 16:15:22

    18 - za pozno;) A policzyles, ze w tym jest 450 GB transferu o dowolnej porze skoro sumujemy ze srednia 41zl netto za 15GB porownujac sume zobowiazania do ceny netto Tab w Euro (1450zl)? Spokojnie, kazdy ma inne potrzeby, jeden 15, drugi 5 a trzeci 1GB. Dlatego kolejny Tab do Playa bedzie z Euro;) Ale szczerze powiem, ze tu mnie Era bardzo pozytywnie zaskoczyla taki i cichymi warunkami. Sprzet dla rodzicow jest moim zdaniem idealny, kto widzial Galaxy S w calej swej mocy w akcji, a ja mam go obok na codzien, ten wiedzial bez watpliwosci, ze Tab, aczkolwiek w zadnym wypadku nie dla wszystkich, to jest to.

  • 0

    21. ~berdys  2011-03-09 16:51:38  host: ip-94-42-38-93.multimo.pl

    ipada chyba wymyslono po to, zeby skupic klentow ktorzy kupowali netbooki- zauwazcie, ze to rynek wlasciwie niedostepny dla apple- bo netboki od asusa byly tanie i proste, marka tez nie ta. No to "wymyslono" iPada, ktory poza tym ze nie ma zadnych zalet, ma tez spora wade- cene ;)

Dodaj swoją opinię