Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPad mini 2 z ekranem Retina

Apple iPad mini 2 z ekranem Retina

LuiN 8 Listopada 2012 10:28

0 0

apple ipad mini AU Optronics (AUO) to jeden z dwóch dostawców ekranów do iPadów mini obok LG. Firma już gotowa jest do produkcji 7,9-calowych ekranów o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli. Co ją powstrzymuje?

iPad mini szybko zdobywa serca nowych klientów, dla których duże iPady były... za duże. Możliwe jest niestety, że nowy nabytek zestarzeje się równie szybko jak "The New iPad", który "New" był tylko przez pół roku. Okazuje się, że ekran 1024 x 768 już teraz można podmienić na 2048 × 1536 pikseli, a przynajmniej taką możliwość deklaruje AUO.

Na co czeka więc Apple? Na plony. Plony te zbierać będzie prawdopodobnie tym razem nie przez pół roku, lecz okrągły rok - oceniają analitycy. W ich ocenie szybka premiera iPada 4 to jednorazowa próba odwrócenia uwagi od nadchodzących tabletów: Microsoft Surface i Google Nexus 10.




Spodziewać możemy się, że do mniejszego iPada trafiać będą procesory poprzedniej generacji względem tych w dużych iPadach. Nowe mini dostanie więc prawdopodobnie Apple A6X.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: SlashGear     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1. ~D  2012-11-08 10:36:44  host: 83-145-154-188.cable-modem.tkk.net.pl

    Czyli jednak będzie mała Retina....

  • 1

    2.  2012-11-08 11:28:29

    Niech mi ktoś proszę wytłumaczy sens ekranu z upakowaniem pixeli na poziomie powyżej 320ppi w urządzeniu oglądanym z odległości ponad 0,5m? Wytłumaczcie mi proszę, bo ja tego nie pojmuję.

  • 2

    3. ~  2012-11-08 11:56:31  host: ec2-54-247-126-120.eu-west-1.compute.amazonaws.com

    @2 wez do reki ten bez retiny i ten z retina a pojmiesz roznice. Nexus kolejny bedzie mial jeszcze wieksza rozdzialke gdzie z 1 cm ludzkie oko nie wychwyci roznicy i gdzie tam jest sens i logika?

  • 1

    4. ~SlawekJG  2012-11-08 11:57:14  host: 217-167-147-251.217-167.francetelecom.oleane.net

    a szkoda... myślałem, że kupię mini, no ale nie z taką specyfikacją, bez Retiny a procesor DWIE (a nie jedna jak jest w artykule) generacje wstecz...

  • 1

    5.  2012-11-08 12:11:02

    Ale on będzie miał 326ppi, tyle co w iPhone 4/4S ze względu na kompatybilność oprogramowania.

  • 1

    6. ~Kalk  2012-11-08 12:22:14  host: 194.165.48.90

    chyba C-Retina potrzeba, żeby to kupił...

  • 1

    7. ~  2012-11-08 12:27:44  host: public-gprs490627.centertel.pl

    2, ty naprawde patrzysz na iPada z odleglosci > 50 cm? Wez miarke i zweryfikuj, a jesli faktycznie tak jest - szacun, mnie najwygodniej trzyma sie go 30-40 cm przed nosem, i jak najbardziej dostrzegam roznice miedzy starym, a nowym iPadem.

  • 0

    8. ~HD  2012-11-08 13:06:42  host: 89-71-14-28.dynamic.chello.pl

    Cwane!- fanboje kupią pierwszy model a jak wyjdzie nowy to stare dadzą rodzicom albo dzieciom i sobie wezmą najnowszy...i tak apple zarabia na jednym kliencie jednym produktem kilka razy:)

  • 1

    10.  2012-11-08 15:20:48

    @Kup jeszcze swojemu psu jajpoda twój pies będzie think diffrend

  • 1

    11. ~  2012-11-08 15:23:45  host: 178.183.146.151.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    raczej będzie Liż Different.

  • 1

    12.  2012-11-08 15:30:21

    Jak ja wszystkim zazdroszczę tych iPadów, Srajfonów, Tabletów... że oni mają, a ja kurde to nie mam.. no spać ostatnio po nocach z tego powodu nie mogę... żeby chociaż ten mój telefon więcej pikselów miał, albo Romów, albo Ramów, albo jakieś coś żeby w dual core było, żeby choć na nim super-hiper-pcv-csi-kgb pisało, albo żeby w ogóle miał czegoś więcej niż inni mają.. a tu ni w ząb jak na złość... tylko zadzwonić z niego mogę albo smsa wysłać.. czuje się normalnie jak "wykluczony" ze społeczeństwa "normalnych" ludzi... ;)

  • 1

    13.  2012-11-08 15:33:57

    12. : Pierdut, dziecku jeść nie dam, sam nie zjem, żonę zagłodzę, szefa zterroryzuję, a muszę sobie coś takiego kupić..

  • -1

    14. ~  2012-11-08 15:47:31  host: z38-11.opera-mini.net

    @13 to chyba miało mieć charakter ironiczny

  • 1

    15. ~Misiek z Lądka  2012-11-08 19:00:53  host: 84.233.227.244

    12 - szału nie robi, tego tu prawie nikt nie kupuje. Krótka ankieta po znajomych - nikt z nich nie chce tego crapu. Albo biorą normalnego iPada, albo Samsunga z Androidem. I drugi bardziej im się podoba.

  • 0

    16.  2012-11-09 01:16:53

    gdyby nie to, ze mam juz tablet z andkiem ,to bym wzial mini..a tak to sie powkurzac dalej na androida :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-55-5.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Sebek | 2017-10-20 19:54:38

21 ja ci moge dać


~to ja | 2017-10-20 19:28:04

nie warto !!!


kabell | 2017-10-20 18:41:27

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


~opinioczeq | 2017-10-20 18:34:41

Idealny telefon dla grabarz.a


~Nik | 2017-10-20 18:26:01

#4. ~RadekNiestety nie ma jeszcze modemów na USB z LTE przynajmniej Kat.6, aż dziwne. Tak więc do routerów mozna podpiąć modem LTE max. Kat.4

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet