Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPad - gadżet roku?

Apple iPad - gadżet roku?

LuiN 27 Stycznia 2010 19:34

0 0

Podczas konferencji w San Francisco, Apple zaprezentował urządzenie iPad - tablet znajdujący się gdzieś pomiędzy komputerem a iPhonem. Urządzenie, jak gwarantuje producent, jest znacznie szybsze niż dostępne netbooki i ma znacznie wyższej jakości ekran.

apple ipad apple ipad apple ipad apple ipad

Urządzenie jest bardzo smukłe (1,27 cm), oferuje wielki ekran o przekątnej 9,7 cala (1024 x 768 pikseli), wyposażony w funkcję Full capacitive multi-touch, ważąc przy tym zaledwie 680 gramów. Sercem iPada jest procesor Apple A4 taktowany zegarem 1 GHz. Do tego dostajemy od 16 do 64 GB pamięci flash, łączność WiFi w standardzie n (w wybranych modelach też HSPA i AGPS), Bluetooth, akcelerometr, kompas, wyjście wideo, głośnik i mikrofon.

apple ipad apple ipad apple ipad apple ipad

Bateria pozwala na 10 godzin nieprzerwanej pracy lub ponad miesiąc w stanie czuwania. Tablet umożliwia uruchamianie wszystkich aplikacji dostępnych na iPhone'y, a w trybie dublowania pikseli uruchamia je pełnoekranowo. Z racji w/w zgodności już w tej chwili na iPad dostępnych jest ponad 140 tys. aplikacji. Na potrzeby urządzenia przygotowano też dedykowane programy, jak mobilną księgarnię/czytnik eBooków iBooks czy nawet pakiet iWork. Urządzenie potrafi odtwarzać filmy jakości HD.

apple ipad apple ipad apple ipad apple ipad

Już podczas konferencji natknąć można było się na pewne braki - przeglądarka internetowa bardziej przypomina tę z iPhone'ów niż z Mac-ów, gdyż póki co nie obsługuje elementów Flash. Nie ma też pracy wielozadaniowej - czyżby i tu miał przydać się Jailbreak?




apple ipad apple ipad apple ipad apple ipad

iPad 3G będzie oferowany z założenia bez blokady Simlock (uwaga, nowy standard kart SIM - microSIM). Cena sprzętu to nie pierwotnie zapowiadane 999 dolarów, lecz... od 499 dolarów.

Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi $499 $599 $699
WiFi + 3G $629 $729 $829

Wersja WiFi trafi na rynek pod koniec marca. iPad 3G będzie dostępny pod koniec kwietnia.





Źródło tekstu: Apple, Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 128
  • 0

    111.  2010-02-02 16:04:55

    @107 słyszałeś o opcji wstrzymania systemu ? U mnie notebook z vistą wstaje jakieś 4 sekundy.

  • 0

    112. ~  2010-02-02 16:43:09  host: chello087207038177.chello.pl

    Brak multitaskingu to nie jest problem i w niczym cię nie ogranicza na tak małym ekranie. Owszem do pracy wykorzystałbym komputer z monitorem nie mniejszym niż 19. Ale moja praca nie polega na siedzeniu na *** przed monitorem. Potrzebuję czegoś lekkiego prostego w obsłudze z dobrym kalendarzem, meilem, dokumentami i internetem. Ipad sprawdzi się idealnie i do tego wygląda niesamowicie. Nie potrzebuję notebooka lub netbooka. W domu wystarczy najprostszy PC do synchronizacji i dla żony :)

  • 0

    113. ~rappy  2010-02-03 09:23:22  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    lol @ 112 - nie ogranicza brak multitaskingu? Chyba nalykales sie za duzo tabletek na szczęście doktora Jobsa. 1 - Multitasking jest podstawą do normalnej pracy na jakimkolwiek urządzeniu wielofunkcyjnym - bez niego nie ma owej słynnej wielofunkcyjności. 2 - iPad nie ma wcale małego ekranu, ma wielki jak w netbookach, więc traktujmy go na tym samym poziomie.

  • 0

    114. ~mk  2010-02-04 08:52:34  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    @113 Wydaje mi sie nie do konca rozumiesz dzialanie iPada. To nie jest przecierz tradycyjny komputer ktory musisz odpalac czakac az sie zaladuje i zalaczac aplikacje i pomiedzy nimi sie przelaczac. Wlaczasz power i mommentalnie to dziala, klikasz ikone poczty to momentalnie dziala, klikasz browsera czy media playera to samo i nie bardzo widze gdzie tu ci potrzebna wielozadaniowosc. Przecierz i tak w danym momencie bedzie wykonywal jedna z tych czynnosci. Biorac pod uwage ze to bedzie sprzet ktory ma tylko uzupelniac komputer jako mobilny browser/media player wydaje sie doskonale spelniac te zastosowania i nie bardzo tu jest potrzebny multitasking. Bardziej bym sie czepial braku flasha :P

  • 0

    115. ~rappy  2010-02-05 09:47:37  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    Stan wstrzymania - 3 sekundy i mam odpaloną windę. Klikam browsera, w tle thunderbird odbiera mi pocztę, wciąż jest włączony kalkulator. Minimalizuję browsera, przełączam muzykę w winampie, wracam do browsera. Nawet w moim telefonie korzystam bez przerwy z wygody multitaskingu. Tak, wielozadaniowość JEST potrzebna do normalnej pracy. Ramka na zdjęcia Apple'a jej nie ma, więc do pracy się nie nadaje.

  • 0

    116. ~mk  2010-02-05 10:38:52  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Jasne 3 sekundy, nie wiem gdzie i na czym to musi byc jakas rakieta na raid ssd bo zwykly sprzet nawet na sata to nie wstanie w tyle. Fanem Applea nie jestem i jeszcze nic od niego nie mam, ale na tego ipada to sie chetnie skusze. Chyba niektorzy maja problem z realiami. Co nie dziwi, dotychczasowe produkty apple nie byly raczej skierowane do tych bardziej kalkulujacych cene. Pewnie byliby szczesliwi gdyby dostali tradycjnego maca na normalnym osie w formie tabltu za te 4000-6000zl. Ja sie ciesze ze bedzie mozna miec iPada za jakies 1700zl bo niektorzy pewnie nie orientuja sie ze najtanszy tablet to wydatek rzedu 3000zl i po cholere to komus kto by chcial wmiare wygodnie przejzec newsy/jakies forum albo sprawdzic poczte gdy lezy na kanapie. Czy obejrzec jakies filmiki dla zabicia czasu albo cos poczytac gdzies tam gdzie sie akurat bedzie, bo iPad jest na tyle zgrabny i lekki ze spokojnie zmiesci sie w teczce z innymi rzeczami i nie baedzie zbytnim opciazeniem jak tradycjny tablet. Biadlonie o multitaskinch to objawy choroby przy tej polce cenowej. Prosze bardzo kupcie sobie normalnego tableta na systemie tylko watpie by te 3 sekundy byly realne albo ze podziala dluzej jak 2,5h no i raczej to bedzie wydatek rzedu 3-4k. Podziekuje, postoje, przezyje jak poczekam minute czy dwie na maile jesli moge zaoszczedzic tyle kasy :P

  • 0

    117. ~Adam  2010-02-05 17:56:11  host: zl150.internetdsl.tpnet.pl

    Ładna ramka do zdjęć

  • 0

    118. ~Tomek  2010-02-05 18:13:30  host: chello089079057230.chello.pl

    @116 zgadzam się w zupełności :)

  • 0

    119. ~rappy  2010-02-06 14:48:54  host: 94.254.253.7

    Moj samsung N310 wstaje po hibernacji w 3 sekundy. Potem działa przez 9 godzin na baterii. Hmm? I interesujaca dyspute o cenie probujesz tu dawac - Nie sprecyzowales tylko po co komu cos takiego? Czy argumentem jest "mam wolne 1700 zeta i chce za to kupic cos, co nie wiem, do czego sluzy, ale za to ma jablko z tylu obudowy"? W innych kategoriach to sie nawet nie pojawia, bo tablet nie jest czyms, co ma jakiekolwiek zastosowanie. Maile, mowisz? Od dawna same mi wplywaja na komorkę, nie potrzebuje do tego takiej krowy.

  • 0

    120.  2010-02-06 15:02:10

    Rappy rownie dobrze mozesz napisac wstaje w -4sek taka sama bzdura. 9h hahaha dobre sobie chyba po podlaczeniu do gniazdka. Pozatym jak sie pisze o multitaskingu wypadaloby wiedziec ze system ma cos takiego i natywne aplikacje maja multitasking. Wejdzie do sprzedazy ipad to pogadamy o faktach a nie ipad do dupy bo nie wysyla rakiet w kosmos.

  • 0

    121. ~mk  2010-02-06 15:21:08  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Dla mnie ipad ma sporo zastosowan, maile na komorce mnie wkurzaja, podobnie serfowanie a netbook w gruncie rzeczy jest niewygodny w uzytkowaniu w mobilnym zastosowaniu bo trzeba przynajmniej usiasc. Ipad jest bardzo sensowny i do wielorakiego zastosowania i ma dla mnie wiecej sensu niz neetbook i totalnie pomijam jablko ktore ma na obudowie, dla mnie moze to byc nawewt gruszka :P

  • 0

    122. ~rappy  2010-02-06 23:00:25  host: aazo24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @120 - wlasnie jestem z wizyta u rodziny. Asus EEE mojej matki wstał w 3-4 sekundy z uspienia. Na pokladzie winxp home - nawet nie zadna okrojona wersja microxp czy cos w tym stylu. Wejdzie to pogadamy? Jasne, wprowadzą multitasking programowy... o ile ktos na tym zainstaluje androida albo chocby symbiana. @121 Maile cie wkurzaja na komorce? Nie wiem, co masz na mysli mowiac "wkurza". Mi trackball w Hero miga i mowi - "stary, przyszedl ci spam!" - identycznie, jak na kompie. Hero jest rowniez kilka razy mniejsze od Ipada. A co do siadania w celu uzytkowania netbooka - ciekawi mnie, jaka to wygoda - jedna reka trzymasz kilogramowa ramke, druga meczysz sie z qwerty... lol

  • 0

    123. ~  2010-02-06 23:05:43  host: chello087207038177.chello.pl

    Wielu narzeka na iphona ale nigdy z niego nie korzystali. Nie znają zalet prostego systemu + appstore. Panowie i panie jeśli nie podoba wam się ipad to po prostu nie kupicie tego urządzenia. Jeśli brak multitaskingu i flasha to problem to nie jest urządzenie dla was. Jeśli upieracie się że mobilne urządzenie powinno mieć windowsa to HP szykuje coś dla was. Ipad ma wady i zalety ale to od was zależy co jest wadą a co zaletą. Jak dla mnie ipad jest (prawie) idealny i z pewnością kupię ten sprzęt :)

  • 0

    124. ~  2010-02-06 23:14:37  host: chello087207038177.chello.pl

    Bez jaj ... Kupiłem asusa eee mając nadzieję że będę bardziej mobilny i co się okazało. Jest to po prostu mniejszy laptop. Do tego fatalna rozdzielczość 1000x600 (nie zdawałem sobie sprawy jaki to problem). Ciężki nieporęczny i w sumie i tak zostawiam go w domu.

  • 0

    125. ~rappy  2010-02-07 19:35:27  host: 109.243.239.86

    @123 - prawie idealny... ale do czego idealny? Takie gadanie jest typowe dla osób powtarzających apple'owską mantrę - swietne, wspaniale, idealne... ale do czego? po co? @124 - albo netbook+desktop, albo laptop. Netbook nie jest urządzeniem, które ma ci komputer zastąpić, ma być prostym urządzeniem do korzystania z neta na większym wyświetlaczu niż telefon. A ty narzekasz na dziwną rozdzielczość...

  • 0

    126. ~jasiek  2010-02-09 03:24:17  host: bratniak.nat.student.pw.edu.pl

    LOL. Wy wszyscy sie chyba z wackami swoimi na glowy pozamienialiscie. Powiedzcie mi drogie kochanie dzieci tak psioczace na apple'a uzywaliscie wy kiedykolwiek jakies iphona czy maca? Mialem w swoim zyciu wiele komputerow i wiele telefonow. Obecnie siedze na androidzie, wczesniej byl tez symbian i windows mobile. Wielozadaniowosc? W dupe sobie ja za przeproszeniem wsadzcie. Moj G1 ma wielozadaniowosc i chwilibym sie nie wachal zeby zamienic go na 3GSa. to jest jak niebo i ziemia. Jezeli nigdy nie mieliscie iphona w rekach to na jakiej podstawie mozecie w ogole sie wypowiadac? Bo wam sie na zdjeciach nie podoba? Bo mmsow nie wysyla? Bo cos, bo cos? Jest za to cholernie szybki. jest tez niesamowicie stabilny. Jeszcze w zyciu nie widzialem go zawieszonego czego nie mozna powiedziec o telach na innych systemach. Co do macow i OSX to raczej sie wypowiadac nie bd. Powiem tylko tyle ze na lapka z winda juz nigdy nie wroce. Mimo, ze sa drozsze to sa warte swojej ceny. A co do ipada? 1500 bo za tyle kupisz go w stanach to tyle co nowy telefon. I jest to raczej smieszna kasa za cos na czym wygodnie przeglada sie internet i przede wszystkim pdfy. Kindle powiadacie? Z zdajecie sobie sprawe ze A) odswiezanie e-inka zajmuje troche B)kindle nie radzi sobie zbyt dobrze z pdfami ktore zawieraja obrazki itp C) kindle(ten 10")kosztuje wiecej od ipada oferujac mniej. Barany jestescie. Nigdy sprzetu appla na oczy nie widzieliscie a psioczycie najglosniej. Smieszne, niekochane przez rodzicow dzieciaczki :*

  • 0

    127. ~organizator  2010-02-17 21:55:55  host: 77-254-254-10.adsl.inetia.pl

    Hej, mozecie w naszym konkursie wygrac iPada, wejdzcie na strone i zapoznajcie sie z zasadami konkursu! Im szybciej tym lepiej. http://www.radiozet.pl/Konkursy/Wygraj-Apple-iPad

  • 0

    128. ~Apple iPad - niewypał roku 2010  2010-09-24 18:35:27  host: user-109-243-83-228.play-internet.pl

    Bez GPS? Żal.pl

  • 0

    129. ~czytacz  2010-10-14 17:21:50  host: 77-255-75-202.adsl.inetia.pl

    Ot oto @126 kolega jasiek, to typowy przykład fanboya apple, podczas pisania tego komentarza marszczył fredzika myśląc o tym fantastycznym ipad-zie. Człowieku miałem powerbook-a i macbook-a i jakoś nie widziałem w nich nic takiego aby się tak podniecać jak ty.

  • 0

    130. ~Edka  2012-02-24 17:17:57  host: 217.153.173.246

    Mam ipada, na poczatku wszystko mnie w nim denerwowalo, to, ze nie obslugujr flasha, to, ze wszystko musze tu wgrywac przez itunes i wiele wiele innych. Jednak teraz gdy odkryłam jak to wszystko objesc(do flasha wystarczy zainstalowac z appstore inna przegladarke) nie zamieniłabym tego urzadzenia na nic innego;) osobiscie polecam;)

Dodaj swoją opinię