Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPad 2 zaprezentowany

Apple iPad 2 zaprezentowany

sirmark 2 Marca 2011 20:58

0 0

Po ponad roku od prezentacji pierwszego tabletu, Apple zaprezentował dziś w San Francisco kolejna wersję - iPad 2.



W scenerii przypominającej prezentacje pierwszego tabletu, pojawił się Steve Jobs, który przebywa na bezterminowym urlopie. Spekulowano, że nie pojawi się na dzisiejszej prezentacji.

Prezentacja zaczęła się od podsumowania osiągnięć. Użytkownicy w ciągu niecałego roku pobrali ponad 100 mln książek elektronicznych. Poinformowano, że do 2500 wydawców dołącza wydawnictwo Random House, które wnosi ponad 17 tys. książek. Apple posiada już 200 mln kont użytkowników, a deweloperzy zarobili dzięki AppStore już w sumie ponad 2 mld dolarów. Apple chwalił się, że do tej pory sprzedano już 100 mln sztuk iPhone, a w 2010 r. 15 mln tabletów iPad.

apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2

Po takim wstępie oficjalnie zaprezentowano nowy tablet iPad 2. Urządzenie jest ciut mniejsze niż poprzednik (241,2 x 185,7 x 8,8 mm) i trochę lżejsze - 601g. Oferuje duży ekran o przekątnej 9,7 cala (1024 x 768 pikseli). Na przedzie została umieszczona kamera, która umożliwi prowadzenie wideokonferencji. Sercem jego jest dwurdzeniowy procesor Apple A5. Do tego dostajemy od 16 do 64 GB pamięci flash, łączność WLAN w standardzie 802.11a/b/g/n (w wybranych modelach także HSPA i AGPS), Bluetooth 2.1, akcelerometr, kompas, wyjście wideo, głośnik i mikrofon.

Nowy tablet dostępny będzie w dwóch kolorach - białym i czarnym. Zastosowano w nim taką samą baterię jak w poprzedniku, taki sam ma być także czas pracy, wynoszący 10 godzin. Zachowano także ceny poprzednika, które będą następujące:




Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi $499 $599 $699
WiFi + 3G $629 $729 $829

Pierwsze modele trafią na rynek już 11 marca. 25 marca tablet ma być dostępny już w 26 krajach, także w Polsce. Pozostałe kraje to: Australia, Austria, Belgia, Canada, Czechy, Dania, Francja, Finlandia, Grecja, Niemcy, Islandia, Włochy, Irlandia, Węgry, Japonia, Luksemburg, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2

Apple zaprezentował także akcesoria do tabletu. Kabelek HDMI w cenie 39 dolarów umożliwiający przesyłanie video HD oraz osłonkę na wyświetlacz. Ta osłonka po złożeniu może także robić za podpórkę - dostępna będzie w wersji z tworzywa lub skóry, do kupienia odpowiednio w cenie 39 lub 68 dolarów.

11 marca wraz z tabletem zadebiutuje nowa wersja oprogramowania iOS 4.3. A w niej: ulepszona przeglądarka Safari, silnik Nitro JavaSript, komunikacja z iTunes poprzez WiFi i poprawiony AirPlay. Wersja 4.3 przyniesie także funkcję hotspota dla iPhone 4.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 96
  • 0

    78.  2011-03-03 18:36:19

    77 - ano i owszem. Tylko, że (generalizując oczywiście) w USA ludzie kupują tablety i korzystają z nich zgodnie z przeznaczeniem - mowa o ogniwie łączącym smartfony z laptopami, czy netbookami - dlatego, że po prostu mają i telefony i komputery. I plazmy i pralki i dwudrzwiowe lodówki z kruszarkami do lodu. W Polsce ciężko, żeby ktoś, kto nie ma komputera kupował tylko iPada. Wystarczy, że wejdzie na pierwsze lepsze forum, gdzie spółka niedowartościowanych adminów wyłoży mu czarno na białym, że ten sprzęt nie spełni oczekiwań co do rolii głównego i jedynego sprzętu w domu. Bo nie. Specyfika rynku, czy zwykla ewolucja konsumpcjonistycznego rynku, do którego tak bardzo staramy się zbliżyć?

  • 0

    79. ~Miron  2011-03-03 18:41:19  host: sub208-158.elpos.net

    chodzilo mi, ze przecietnego Polaka nie stac aby miec kolejne urzadzenie w domu...W USA mozna miec i komputer i laptop i jeszcze tablet...U nas Polak najpierw 100 razy bedzie myslal do czego mu ten tablet skoro on za 1 tys kupi sobie mini laptopa marki Asus...Znaczy sie to sie przeciez nie oplata taki Ipad bo Asus taniej... W USA Apple jest gigantem...To jest firma amerykanska...Dlatego ma tam jakies 80% rynku...Wszelkie Asusy, Acery, Samsungi to jest jakis margines...W Polsce jest zupelnie odwrotnie...Ja bardzo czesto bywam w USA...Ludzie tam siedza w kawiarniach, parkach...Jada autobusem, pociagiem i 90% z nich ma Apple...To jest sprzet ktory tam bije wszystko funkcjonalnoscia, solidnoscia i rozwiazaniami technicznymi...Cala reszta goni kroliczka z jabluszkiem...W Polsce Apple to jest cos jak z innej bajki...Nie ma systemu Windows i dla wiekszosci to jest fata morgana, wszak tylko Windos jest najlepszym systemem..-;) Tylko na Windows chodza gry, pirackie programy itd....To jest zupelnie inny rodzaj myslenia w Polsce i w USA....

  • 0

    80. ~  2011-03-03 19:08:00  host: z29-09.opera-mini.net

    No wlasnie ja nie wiem czy ten "zupelnie inny rodzaj myslenia" aby na pewno ma pozytywny wydzwiek. Napisy na kubkach, ze mozna sie poparzyc herbata, opisy w instrukcjach do pralki, zeby nie prac dzieci czy roszczenia odszkodowawcze na miliony dolarow za galoty sedziego zgubione w pralni albo wywrotke na golebich kupach przy wejsciu do metra... system opieki medycznej ktory w Polsce wzbudzilby poploch, powszechny dostep do broni, ogolnie pojeta lokalna specyfika osadzona na specyficznej mentalnosci i potrzebach. Ja nie odczuwam wrazenia zgubienia "ogniwa w ewolucji" pomiedzy smartfonem a komputerem, od jakich 5 lat uzywam dosyc dobrych smartfonow, ktore mnie satysfakcjonuja, a na pewno pozwalaja znaczaco zminimalizowac potrzebe korzystania z komputera, nie mowiac o kluczowej funkcjonalnosci jaka sa funkcje komunikacyjne i drugiej, swietnych, dyskretnych wymiarach. Jedni pisza, ze tablety Apple kanibalizuja netbooki, inni, ze netbooki kanibalizuja tablety, pozyjemy zobaczymy na ile to moda na ile realne potrzeby. Ja nie podchodze do Apple z przesadna estyma, w moim profilu korzystania , bez tabunow aplikacji, Symbian i Android daja mi wieksza elastycznosc i zadowolenie z korzystania z telefonu, jesli kiedys kupie tablet to moze bedzie to iPad, ale nie kupie go na pewno ze wzgledu na marke Apple, nic specjalnego dla mnie nie znaczy.

  • 0

    81.  2011-03-04 11:01:11

    Sam mam w domu komp. stac., laptopa, netbooka ale odpoczywając w salonie na dywanie z dziećmi i tak sięgam po iphona - bo najłatwiej i najszybciej odwiedzę stronę www, sprawdzę pocztę etc. Jeżeli czegoś nie mogę zrobić na iphonie to oczywiście uruchamiam komputer. Uważam, że @Mironowi chodziło m.in. o sytuację przedstawioną w tym komentarzu tinyurl.com/4o2xqry

  • 0

    82.  2011-03-04 11:03:59

    #80: czy ktoś Cię zmusza do zakupu? Masz jakąś misję obwieszczaniu światu co znaczy dla Ciebie firma Jobsa? Twoje wymagania i potrzeby, Twoje pieniądze, Twój wybór.

  • 0

    83. ~RobertX  2011-03-04 12:36:11  host: 83.1.243.180

    A ja mam takie pytanie - moze bardziej do uzytkowników takich urzadzen... Czy na takim ipadzie czy innym padzie z androidem jet mozliwosc np. sciagniecia spakowanego filmu z rapidshare, rozpakowac go(winrar), wlaczyc i wyswietlic za pomoca hdmi na telewizorze lub ogladac filmy z dysku sieciowego za posrednictwem routera??? czy obecne systemy to potrafia? czy trzeba czekac na cos z windowsem? Jesli tak to kupno pada zaczeloby miec dla mnie sens :)

  • 0

    84.  2011-03-04 13:03:48

    RobertX: poważni ludzie nie piracą. rozpakować pliki możesz na Androidzie (nie wiem, czy rary - na pewno zipy), oglądać filmy z dysku sieciowego na pewno możesz przez iPada bez problemu. HDMI ma iPad 2.

  • -1

    85. ~issa  2011-03-04 14:09:10  host: public-gprs141597.centertel.pl

    Marcinb - bardzo Cię proszę o unikanie zbędnych zaczepek. Nie mam żadnej misji, nikt mnie nie zmusza, wydaje mi się, że skoro Miron napisał czym dla Amerykanów jest Apple, nie będzie niczym niewłaściwym napisanie czym Apple jest dla mnie. Może komentarz nie wpisał się w Twój pogląd, ale ja nie pisze komentarzy wpasowujących się w czyjeś poglądy, jeśli nie są zgodne z moimi, nawet jeśli dotyczą Apple. Oczywiście, że Polaka stać na mniej za pensję, tylko co to ma wspólnego z "magią" Apple i rzekomą niedostępnością tego produktu dla niektórych wyrażającą się podobno komentarzami wypływającymi z zazdrości. Apple ma taki udział w rynku smartfonów jaki ma, bo po prostu 75% użytkowników smartfonów nie widzi potrzeby by przepłacać za dokładnie to samo co konkurencja sprzedaje za niższą cenę. Szkoda, że tym się Steve nie chwali, ale szkoda już nawet wracać do manipulatorstwa liczbami w wykonaniu Apple. Mieszkania w Polsce, samochody i dziesiątki różnych rzeczy też są drogie, to jedna strona medalu, ale nierozłączna druga jest taka, że jeśli tylko Polak chce coś kupić i uzna, że jest mu to potrzebne to na pewno to zrobi, wspomniane mieszkania które nawet na cenowej górce szły jak ciepłe bułeczki, wspomniane telewizory, samochody, niedostępność produktów Apple możesz między bajki włożyć, patrz ewentualnie na nie jako na produkty z ceną nieadekwatną do możliwości, no chyba, że Ci się czas zatrzymał na 2008 roku, bo konkurencji na pewno nie,tam leży cała "tajemnica".

  • 0

    86.  2011-03-04 14:31:08

    @issa: nie wiem do kogo pisałem powyżej, komentarz nie był podpisany. Zaczepki to nie jest moje hobby. Nie śledzę cen na rynku i mogę się mylić ale ceny tabletów są u nas na podobnym poziomie jeżeli chodzi o wszystkich producentów? To co piszesz o zakupach... ostatnio czytałem że Polacy sprowadzili kilka milionów używanych aut z Zachodu. Co do elektroniki - Polak kupi tv na święta bo uznał że jest mu potrzebne (wcześniej pisałeś "bo sąsiad kupił pierwszy") a taki niemiec zakupi tv, komputer i tablet bo za swoją pensję może nabyć większy koszyk dóbr.

  • 1

    87.  2011-03-04 14:34:56

    Dążę do tego, iż próbujesz (?) wskazać, że nabywcy produktów Apple robią to tylko dlatego, że widzą nadgryzione jabłko na obudowie. Ja wskazuje na to, że dla mnie jako klienta nie jest ważne logo na obudowie tylko co za sobą niesie dane urządzenie.Jeśli miałbym obok siebie do wyboru 3 modele na 3 platformach. Podobne możliwości i ceny to być może wybrałbym ipada właśnie ze względu na wspomniany wcześniej przeze mnie sklep z oprogramowaniem.

  • 0

    88.  2011-03-04 16:10:42

    Marcin, samochody z rynku wtornego? A tak, to prawda, mojego uzywanego 2 letniego iFona wystawionego na Allegro obserwuje 6 osob, na pewno sie sprzeda i nie on jeden, tak samo jak nie tylko iFony;)

  • 0

    89.  2011-03-07 15:00:38

    Lepiej napisz co teraz używasz. Ja 'muszę' korzystać od maja'10 z duala samsunga. Nie chcę nosić dwóch komórek a zaawansowanych dual simów brak.

  • 0

    90. ~issa  2011-03-07 15:21:41  host: public-gprs132864.centertel.pl

    Marcin, aktualnie Nokii e71+Nokia e5, w "odwodzie strategicznym" jest właśnie dualsimowa Motorola ex115. Wątpię by w bliższej perspektywie rok-półtorej coś było w stanie je zastąpić, Opera Mini/Mobile, internet radio, NewsBlast (czytnik rss), Sports Tracker, miodzio działający klient email, YouTube,AccuWeather w szybkim linku pod 0, Bloomberg, GG, Twitter (jako pewna alternatywa dla RSS),mi niczego więcej nie trzeba. iP , nawiązując do wczesniejszej dyskusji poszedł za ponad 400zł, 8 osób obserwowało, komuś się przyda;)

  • 0

    91.  2011-03-08 16:03:07

    Myślałem, że chociaż coś z Androidem :) A jak oceniasz Motorolę? Z tego co widzę ma aparat 3.2 Mp i radio z rds-em. Za dużo bym sobie nie poprawiłem przesiadając się na ten model, oprócz wspomnianego ap.foto. i RDS-u raczej jest to samo co mój Samsung (qwerty nie jest teraz aż tak mi potrzebna).

  • 0

    92.  2011-03-08 18:16:31

    Android jest bardzo przyjemny moim zdaniem, moja ocena tego systemu jest niezmiennie pozytywna, jest dobry, az za dobry. To system internetowy, majac w kieszeni telefon z Androidem, mialem wrazenie, ze dzien po dniu wsiakam i moje uzaleznienie od internetu jeszcze bardziej rosnie, wszystko tam zacheca do korzystania z internetowych dodatkow. A Motka jest w moim odczuciu troche gorsza od Nokii C3 ktora uzywa corka, oprogramowanie s40 od Nokii jest naprawde doproacowane i wypieszczone, ale Motka broni sie b.dobrze dzialajacym, intuicyjnym dualem. Ma swoje klasycznie amerykanskie "logiczne" wstawki jak na przyklad potwierdzenie za kazdym razem jesli wysyla sie smsa dluzszego niz jednoczesciowy, ale to minusy nie przeslaniajace ogolnie pozytywnego obrazu tego telefonu. sympatyczny fonik, nie najlepszy, nie najgorszy - w sam raz.

  • 0

    93.  2011-03-08 21:24:36

    issa: a ja jeszcze nie miałem nic z andkiem. Msze coś kiedyś nabyć 'na chwilę', pobawić się i sprzedać. :) Przejrzałem kilka opinii nt. motki i zostanę przy samsungu. Soft w moim modelu też jest już dość dobry. A nie chcę ryzykować z czymś nowym. W moto za każdym razem musisz wskazywac z której karty chcesz zadzownic wyslac smsa?

  • 0

    94. ~issa  2011-03-08 21:42:02  host: user-46-113-184-161.play-internet.pl

    No nie wiem czy sprzedasz, naprawdę Android z G1 a Android z Galaxy S to jest przepaść, sam się przekonasz;) Poświęć mu więcej niż minutę czasu, pozbądź się uprzedzeń (jeśli takowe masz), przytrzymaj przyciśnięty dłużej do ekranu palec i zobacz jakie potężne możliwości TOTALNEJ personalizacji otworzą się przed Tobą, nie będziesz zawiedziony, przeciwnie;)Co do Motki, nie trzeba wskazywać o ile ma się jedną kartę lub jedna jest nieaktywna (jest opcja wyłączenia konkretnej karty), czegoś takiego jak "domyślna sim" chyba nie ma. Ale nie jest to kłopotliwe, naprawdę za tę cenę Motka daje radę.

  • 0

    95. ~issa  2011-03-08 22:25:02  host: user-46-113-184-161.play-internet.pl

    Marcin , oglądnij sobie te dwa filmy i powiedz czy to nie jest piekne:) http://www.youtube.com/watch?v=H3nTSPhUBVI ,http://www.youtube.com/watch?v=3ttVE_VHcDw&feature=related , zobacz czym jest totalna personalizacja w wykonaniu Androida:)

  • 0

    96.  2011-03-10 19:34:02

    Issa, raczej myślałem nad modelem pomiędzy G1 a Galaxy S. Ciężko mi będzie zostawić następny telefon na dłużej bo nie miałbym co z nim zrobić ;) Do użytku dual-sim, do zabawy na stałe iphone. A jeśli Andek jest taki dobry (bo pewnie jest) to dlaczego używasz Symbiana? :)

  • 0

    97.  2011-03-10 20:32:39

    Marcin, z trzech zasadniczych powodow, po pierwsze totalnej "internetowosci" Androida, ktoregos dnia w okresie uzywania Desire zaczalem sie zastanawiac czy to jeszcze telefon jest dla mnie czy ja dla telefonu, zaczalem miec odruch bezwarunkowy, bezmyslne sieganie po telefon jak palacz po papierosa, to mnie przerazilo. Moje w/w Nokie nie zachecaja do takiej aktywnosci, aczkolwiek dzieki Mini i Mobile daja rade. Po drugie przyzwyczajenie - uzywam E-serii niemal 5 lat, wszystko tam jest "po mojemu" znam ten system od podszewki i obsluguje go blyskawicznie. No i styl BB, wciaz deficytowy na Androidzie, pisanie na Desire bylo na 5+, ale skoro na E71 na celujace to powstaje pytanie po co uzywac czegos innego? Teraz znow niebiezpiecznie kusi i ChaCha HTC i Samsung Pro...:) Po trzecie bateria - wiem, ze nie mozna miec ciastka i go zjesc, duzy ekran, duzy pobor mocy. Na cos trzeba sie bylo zdecydowac, wiec wybralem mniejsze 2.4 cala i jestem naprawde zadowolony, Symbian ma potencjal, ale zostal lekko zaszczuty, nie mowie, ze byl atakowany zupelnie bez przyczyny, ale w niedotykowych Nokiach broni sie bez cienia wysilku. Android to jednak naprawde bajka, nawet nie ukrywam sympatii do tego systemu, w pelni zasluzonej moim zdaniem.

Dodaj swoją opinię