Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: iOS 8 w 72% urządzeń

Apple: iOS 8 w 72% urządzeń

LuiN 4 Lutego 2015 12:13

3 2

Patrząc na statystyki Apple'a dotyczące fragmentacji platformy iOS trudno nie wyjść z podziwu. Już niemal trzy czwarte urządzeń korzysta z najnowszej wersji systemu.



2 lutego po raz pierwszy w statystykach Google'a pojawił się Android 5.0 Lollipop, osiągając "zawrotne" 1,6% udziału. Na szczycie nie jest nawet zeszłoroczny KitKat (39,7%), lecz jeszcze starszy Jelly Bean i to w kilku wersjach (44,5%). A oprócz tego w androidowym torcie kilkuprocentowe udziały mają jeszcze starsze wersje systemu.




Zobacz: Lollipop rozpoczyna luty z 1,6% udziałem w rynku Androida

U Apple'a sprawy mają się zgoła inaczej. Najnowszy iOS 8 ma 72% udziału (dane również z 2 lutego, wzrost o 4 p.p.), o generację starszy iOS 7 ma 25% rynku, a zaledwie 3% stanowią starsze wersje iOS. Warto przy tym dodać, że dynamika aktualizacji jest w tym roku mniejsza - w tym samym okresie 2014 roku iOS 7 miał już 80% rynku.

Winowajcą jest w tym przypadku sam Apple - w pierwszych wersjach iOS 8 roiło się od rozmaitych błędów i użytkownicy woleli poczekać. Ostatnia wersja aktualizacji (8.1.3) jest już "dojrzała" i można ją bez obaw instalować.

Źródło tekstu: Apple, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ios | ios 8

w sumie: 20
  • 0

    1. ~Joey  2015-02-04 12:34:02  host: 81.219.84.18

    Ludzie aktualizują ponieważ ma to sens, nie to co android 5.0 który ma więcej błędów niż poprzednik a działa na kilku modelach telefonów, śmiech na sali

  • -6

    2. ~LTE  2015-02-04 12:35:14  host: public-gprs514503.centertel.pl

    Normalny człowiek nie może sobie pozwolić na urządzenie z iOS 8 bo go po prostu na to nie stać.

  • 2

    3.  2015-02-04 12:35:17

    "Już niemal co trzecie urządzenie korzysta z najnowszej wersji systemu" jak piszecie 72% to raczej nie co trzecie ma iOS 8.

  • 0

    4. ~  2015-02-04 12:40:23  host: 9.179.246.94.ip4.artcom.pl

    1, idź w diabły z takim "sensem". Ja bym w swoim japcoku wrócił najchętniej do iOS 6.

  • 0

    5.  2015-02-04 12:44:06

    3, qxom - łaa, już poprawiłem.

  • -3

    6.  2015-02-04 12:44:16

    Świetny system, super wsparcie, zintegrowany ekosystem, potężna sprzedaż. Wszystko składa się w idealne rozwiązanie. Nie dziwi mnie że to firma nr 1 na świecie. Tak trzymać.

  • -1

    7.  2015-02-04 13:19:36

    Cokolwiek by nie powiedzieć o Apple, to akurat tutaj mają bardzo mądrą i fajną politykę.

  • 1

    8. ~  2015-02-04 13:51:16  host: user-94-254-208-243.play-internet.pl

    @6 I nie dziwi mnie również, że applefan to fan nr 1 tej firmy na Telepolis.pl

  • -2

    9.  2015-02-04 13:58:54

    @2 a może normalny człowiek zabrałby się do roboty i myślenia to by go było stać?

  • 0

    10.  2015-02-04 14:15:40

    I tak najlepszy był IOS 6. Ostatni design mi się zdecydowanie nie podoba.

  • 1

    11. ~antyapple  2015-02-04 14:51:49  host: trux-2.tekanet.pl

    co to jest "ekosystem" to sie jakoś integruje z florą i fauną

  • -3

    12. ~antyjelop  2015-02-04 22:52:50  host: xdsl-7020.wroclaw.dialog.net.pl

    antyapple - wyjasnilbym Ci ale i tak nigdy nie zrozumiesz a nawet jakby juz stal sie cud i bys zrozumial to niestety nigdy nie bedzie Cie stac na apple zeby sprawdzic na wlasnej skorze jak to dziala.

  • 0

    13. ~antysamsung  2015-02-05 06:39:12  host: trux-2.tekanet.pl

    12 akurat byś się zdziwił interesuje mnie co znaczy nadużywane przez pewną osobę słowo bo on chyba je nie bardzo rozumie
    http://tlp.is/5a6

  • 0

    14.  2015-02-05 07:59:30

    9 - jeśli kogoś stać, to znaczy, ze ma mieć? No przestań... Mnie, jak pewnie wielu innych ludzi, na wiele stać... Jednak tego nie posiadam(y). Ciekawe dlaczego?
    Czy Wy do jedynego kryterium - pieniędzy - potraficie wszystko sprowadzać? Mnie stać na dobry kalkulator, ale używam mojego starego Casio - ponad 25-letniego - bo działa i jego możliwości programowania są większe niż tych, które bez zamawiania w sklepie dzisiaj mogę kupić ;-)

  • 0

    15.  2015-02-05 08:00:22

    Że tylko do rzeczy, której codziennie używam, się odniosę ;-)

  • 0

    16.  2015-02-05 08:45:24

    @14 to była odpowiedź na zarzut że Polaka nie stać. Oczywiście że nas na wiele rzeczy nie stać, bo jesteśmy leniwym, stroniącym od nauki narodem - oczywiście generalizuję i nie piszę o wszystkich, ale taka jest niestety miażdżąca większość. Potrafimy w większości narzekać i jechać do Anglii, która oferuje trochę więcej na zmywaku czy magazynie niż firmy w PL. Nikt wyjeżdżając za granicę nie zmienia mentalności tylko jedzie wykonywać najprostsze prace (znowu piszę o znakomitej większości) zamiast zakasać rękawy, brać się do nauki i przedsiębiorczości. Taką jesteśmy nacją, tak jesteśmy postrzegani przez świat, który stawia u nas kolejne montownie wszelkich dóbr, nie dając w zamian know-how czego np wymagają Chińczycy jak się do nich wchodzi na rynek z jakąkolwiek fabryką czy montownią. Zawsze mówiliśmy w PL chińczyk i miska ryżu, niestety oni nas prześcignęli praktycznie we wszystkim tak bardzo, że to my staliśmy się chinami i to w tym najgorszym wydaniu. Pora sobie to uświadomić. A mowa o pieniądzach i w co drugim komentarzu pisanie o tym, że Apple kupują jacyś snobi którzy tylko i wyłącznie aby się pokazać potwierdza dokładnie to co czym napisałem i jest dowodem na polską małostkowość, kompleksy i zaścianek.

  • 0

    17.  2015-02-05 08:51:30

    applefan_ - uczulony jesteś za bardzo chyba... Snobów nie brakuje. A jeśli chodzi o "rzadkie" marki tym więcej ich jest. Wiec jeśli ktoś, kto nie chce przyznać się do tego, ze go nie stać (a co to w ogóle znaczy? Bo ja np. mam dość pieniędzy, żeby sobie kupić Twój ulubiony telefon, jednak - po pierwsze - nie potrzebuję smartfonu, po drugie - szkoda mi wydać na smartfon o, co tu mówić - klasycznych możliwościach, takiej kwoty jakiej żąda sprzedawca. Czy mnie stać? A może jednak nie stać?

  • 0

    18.  2015-02-05 08:56:32

    Upsss.. wątek mi umknął ;-)
    Więc jeśli ten, którego nie stać, a szczególnie ten, który nie chce się do tego przyznać (z różnych względów, może i dlatego, ze "z domu" jest biedny - nie wstydźmy się mówić wprost), nie mogąc sobie pozwolić na zabawkę, która jego zdaniem, a i tak się dzieje na co dzień przecież, pozwoliłaby mu zyskać uznanie w jakimś kręgu towarzyskim, co ma zrobić? Wyżywa się pisząc o snobach itp. głupoty. Przypomnijcie sobie co pisaliście (nie Wy może bo tu też się zmieniają komentatorzy falami) kiedy Motorola tę zabawkę cienką składaną wypuściła na rynek... Wa-wka o mało się nie po...ła :-)

  • 0

    19.  2015-02-05 15:44:04

    @16 Osobiście rzadko się zgadzam z Twoimi komentarzami, ale ten rzeczywiście jest sensowny.

  • 0

    20. ~jełop  2015-02-05 19:25:06  host: trux-2.tekanet.pl

    a ja chciałem się tylko dowiedzieć co to ten "ekosytem"

Dodaj swoją opinię