Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: iOS 6 bez aplikacji YouTube

Apple: iOS 6 bez aplikacji YouTube

LuiN 6 Sierpnia 2012 21:51

0 0

Apple postanowił opróżnić swoje urządzenia z iOS ze zbędnych aplikacji Google'a. Oprócz zamiany Google Maps na własną aplikację, w iOS 6 nie pojawi się aplikacja do obsługi serwisu YouTube.

Jak poinformował serwis 9to5Mac, ostatnia wersja beta oprogramowania iOS 6 pozbawiona jest już aplikacji YouTube. The Verge zapytała się bezpośrednio Apple'a, jak to z tym YouTubem będzie w ostatecznej wersji iOS, oto jaką otrzymał odpowiedź:

Nasza licencja na aplikację YouTube w iOS zakończyła się, klienci mogą korzystać z serwisu YouTube w przeglądarce internetowej Safari, a Google już pracuje nad nową aplikacją YouTube, która pojawi się w App Store.




Witryna Engadget uzyskała od Apple'a dodatkowo zapewnienie, że YouTube nie zniknie z urządzeń z iOS 5.

Źródło tekstu: The Verge, 9to5Mac, Engadget, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | youtube

w sumie: 36
  • 1

    23.  2012-08-07 07:43:16

    Pod wzgledem samych telefonow moze ok - nietrafione ale nie o to chodzilo. Chodzilo o porownanie dwoch wyczekiwanych premier.

  • 0

    24.  2012-08-07 07:54:31

    @21 Z ginącym zasięgiem powiadasz? Otóż do niedawna miałem sgs 2 i htc one s i tak się składa, że iphone 4s trzyma zasięg zdecydowanie lepiej od one s i tak samo dobrze jak sgs 2 (tu nigdy nie miałem z tym problemu) za to zdecydowanie lepszy zasięg wifi względem samsunga - ale to żaden wyczyn, prawie każdy telefon ma lepszy zasięg wifi niż samsungi - być może naprawili to w s III, tego akurat nie sprawdzałem

  • 1

    25. ~grzes  2012-08-07 10:08:08  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    @up to chyba nie używałeś motoroli razr ...

  • 2

    26. ~Zbyszek  2012-08-07 10:08:12  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Problem polega na tym, że czym mniej aplikacji "natywnie" systemowych, tym mniej integracji z systemem, a co za tym idzie mniejsza wygoda. Z jednej strony można zainstalować aplikacje do YT, ale równie dobrze można było doinstalować inną aplikację do natywnej dla jakiś innych funkcji, gdzie natywna zawsze działała dobrze z systemem, bo było dobrze zoptymalizowana, teraz zostanie tylko aplikacja zewnętrzna, która mam przekonanie graniczące z pewnością, nie będzie działać już tak dobrze. To wg mnie bardzo kiepski ruch Apple, chcą zaoszczędzić, albo sam nie wiem co, a mogą tylko popsuć sprawę. Podobnie jest z mapami, rezygnują z map Google, niby fajnie, ale czy alternatywne są już działające dla wszystkich krajów? Troszkę psuje nam się Apple, syndrom Nokii czy jak?

  • 2

    27.  2012-08-07 10:14:46

    @26 apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ale jak widać taki applefan jest zadowolony z tego.

  • 1

    29. ~Zbyszek  2012-08-07 11:25:30  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @27: rośnie, rośnie, Apple zaczyna kombinować, a to zły znak, w 2007 Apple zaczęło marsz ku zniszczeniu hegemonii Nokii, teraz chyba Apple osiągnął szczyt swoich możliwości i powinniśmy czekać na nowego lidera, może się mylę, ale w upadanie Nokii też mało kto chciał uwierzyć, sądzę że za rok możemy być w zupełnie innym miejscu.

  • 1

    30. ~  2012-08-07 12:23:10  host: z27-06.opera-mini.net

    @Applefun : to wlasnie doskonala ilustracja dzialania wysmiewanej przez Ciebie zasady biznesu o sumie dodatniej w ktorej kazdy (dostatecznie silny) wygrywa. Darwinizm polegajacy na checi zniszczenia rywali czy uzyskania monopolu szybko buduje koalicje wszystkich zagrozonych. YT to killer application i obstawiam ze po tej delikatnej aluzji o procesach patentowych bedzie slychac rzadziej :-)

  • 0

    31.  2012-08-07 13:33:56

    To bardzo ciekawa sprawa. Każdy doskonale wie, że Google nie jest zadowolone z ciągłych ataków Apple na Androida i oskarżanie o rzekome łamanie patentów. Nie jest wykluczone że w takiej sytuacji Google zaoferował swoją aplikacje na warunkach które Apple odrzuciło. A Google wcale nie musi oferować Youtube w App store albo udostepni tylko wersję płatną. Niedawno Apple zrezygnowało z goooglowkich map i zaprezentowało swoje. Pewnie obecnie już pracują nad konkurentem Youtube a Google się o tym dowiedziało.

  • 0

    32.  2012-08-07 14:06:15

    @rcicho: wątpię by Google wydało płatną aplikację do jutuba, nie mają w App Store nic płatnego. Poza tym to byłby strzał w kolano, straciliby znaczną część ruchu generowanego przez userów iOS i co za tym idzie kupę pieniędzy z reklam.

  • -1

    33.  2012-08-07 15:53:55

    @up - wiele raportow mowi jasno, ze google zarabia wiecej na iOS niz na androidzie. Nie odpuszcza tego rynku. Zakladam, ze apka bedzie dobra i bedzie gotowa na premiere iOS 6.0. Po dzisiejszej aktualizacji do beta 4 faktycznie youtube zniknal z aplikacji.

  • 0

    34. ~Mucus  2012-08-07 16:18:42  host: 82.132.248.217

    U mnie juz tez utube zniklo!!! Ahhhhhh!!!!

  • 0

    35. ~pisul  2012-08-07 17:03:34  host: nat1.res.pl

    To teraz musicie pisac ze tak naprawde Wam youtub nie jest to potrzebny.A potem dodajcie "nie masz iphona pewnie cie nie stac" :)

  • 0

    36. ~he he  2012-08-07 17:07:23  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    dobrze ze jej nie bedzie bo i tak byla o kant d*py rozbic ;p

  • 0

    37.  2012-08-07 18:39:10

    Przez Safari youtube dziala wiec poki co problemu za duzego nie ma. Problem jak na razie dotyczy tylko wersji systemu dla developerow. Musimy poczekac na bieg wydarzen do premiery nowego iOS dla uzytkownikow.

  • 1

    38. ~pisul  2012-08-07 20:12:12  host: nat1.res.pl

    Fakt niby os taki cudny intuicyjny i ogolnie amejzing a tu taki zonk

  • 0

    39. ~RkgskfTak  2012-08-08 02:20:01  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Świetnie działa YT przez safari. Większość propozycji z prawej strony nie reaguje na tapniecie palcem. Trzeba przytrzymać, aż otworzy się menu kontekstowe i wybrać "otwórz". W większości przypadku nie trzeba się trudzić... Bo i tak filmik jest zablokowany dla ipada (ten film jest obecnie niedostępny). Apka miała tę przewagę, że od razu filtrowała filmiki, które są niedostępne dla mobilnych.. Od czasu do czasu wywali też do pulpitu...

  • 0

    40. ~RkgskfTak  2012-08-08 02:27:27  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Jeszcze miesiąc i będę miał 3 ipada. Pewnie znowu trzeba go będzie oddać na gwarancję. Bo japko ma taka wspaniałą politykę, że faktycznie wymieniają na nowy egzemplarz, tylko zazwyczaj jest to refurb (którego ktoś zazwyczaj oddał, bo miał jakieś wady). Na koniec taka moja opinia: multitouch jest *** wart. Szczególnie w safari. Szczypanie -koronny argument innowacyjności japka przegrywa z kretesem z dwukrotnym tapnieciem...

  • 0

    41. ~dred  2012-08-09 08:49:45  host: public-gprs590271.centertel.pl

    Przeciez wszyscy wiedza, ze yt niomu nie byl potrzebny, do tego apka byla kiepska i stad decyzja o jej usunieciu:-P . Wszystko dla dobra uzytkownikow, a wy sie oburzacie;-). Za chwile okaze sie, ze net w iphonie wogole nie jest wam potrzebny, tylko ze jeszcze o tym nie wiecie;-)

  • 0

    42. ~pisul  2012-08-09 13:50:47  host: nat1.res.pl

    Wiedzialem ze tak bedziecie pisac :)

  • 0

    43.  2012-08-12 23:58:17

    @37 Śmiesz w ogóle używać świętej aplikacji YouTube na jakimś śmiesznym sprzęcie Apple? A gdzie honor, duma i kreatywny patriotyzm? Zawsze uważałem Was za śmiesznych ludzików bez krzty honoru i teraz to właśnie udowodniłeś. Jeśli Apple odcięło Was od YouTube, to zrobiło to w jakimś celu, nie kombinuj więc odpalając YT przez safari, tylko poproś mamę aby nagrała Ci Bolka i Lolka na kartę pamięci. Ups. Zapomniałem że nie macie czytników microSD. No to niech Ci nagra na tego sztucznego, przyczepianego penisa: PhotoFast i-FlashDrive HD

Dodaj swoją opinię