Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple i Google kończą wojnę patentową

Apple i Google kończą wojnę patentową

WitekT 18 Maja 2014 21:02

6 3

Apple i Google zgodzili się na wycofanie z sądów wzajemnych pozwów dotyczących naruszenia patentów. Dotyczy to tylko tych dwóch firm, a nie np. pozwów Apple przeciwko Samsungowi - pisze New York Times. Obie firmy zapowiedziały także współpracę przy reformie prawa patentowego.




Porozumienie nie obejmuje wzajemnego udzielania licencji. Obie firmy zrobiły ten krok, bo mają inne, wspólnego wroga. Chodzi o tzw. trolle patentowe, czyli firmy skupujące patenty i istniejące tylko dzięki ewentualnym odszkodowaniom uzyskiwanym od naruszających je. W ciągu ostatnich 5 lat, obie Google i Apple były pozywane około 200 razy przez tego typu trolli.

Źródło tekstu: New York Times, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | google

w sumie: 45
  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    29. ~Uni  2014-05-19 14:28:01  host: n06-05-08.opera-mini.net

    Mój poprzedni wpis jest adresowany do nr 19.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    30. ~Jacek  2014-05-19 14:43:27  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @28 Poczytaj sobie o Libi i o tym jaki USA zniszczylo to panstwo i jakie byly tego powody.Podajesz manewry wojsko a teraz odwroc sytuacje i zobaczy ze kraje NATO tez organizuja manewry aby pokazac swoja sile.Malo tego robia to na calym swiecie a ostatnio coraz czesciej w Azji.Kwestia czasu jest to kiedy USA wywola konflikt w tamtym rejonie swiata przejmujac wazny szlak handlowy mimo ze nie maja do tego zadnych praw.Dla takich ludzie jak ty nie wazne co sie dzieiej i jakie sa powody,najwazniejsze jest aby byc przeciw a jeszcze jak ten przeciw ma dotyczyc Rosji czy innych krajow ktore nie sa zgodne z twoja mysla to juz normalnie miod.Mowisz ze Rosja gra gazem a myslisz ze inne kraje tego nie robia.Tylko naiwny czlowiek jak ty wierzy ze takie cuda.Kazdy kraj ktory ma cos co moze sprzedac bedzie staral sie to zrobic po jak najwyzszej cenie.Tak EU juz dawno gra nami nakazujac nam co mamy produkowac,w jakich ilosciach i to wcale nie chodzi o nasze dobro tylko o dobro takich krajow jak Niemcy,UK,Francja i jakos nie widzisz tego.Radze ci isc do okulisty

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~Kuzyn1920  2014-05-19 14:53:44  host: 92.60.132.22

    Widział ktoś ostatnio appleFana na jakimś temacie ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    32.  2014-05-19 15:03:43

    @30 Jacuś rozumiem że taki brawurowy chłopak jak Ty na stadionie rozdziela tłukących się kiboli. Wpadasz w tłum i robisz porządek ;) Najgorsze jest to że jak będą się tłukli to Polska jest tak pośrodku i nas po prostu rozdepczą. Poza tym po stronie ruskich już byliśmy i wielu się to nie podobało.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~Sakim  2014-05-19 15:16:59  host: d179-106.icpnet.pl

    @Kuzyn1920 jedna wypowiedź
    http://www.telepolis.pl/wiadomosci/samsung-promocja-bezplatnej-naprawy-uszkodzonego-ekranu-galaxy-s5,2,3,30576.html
    chyba rodzice odłączyli internet przez niedane testy gimnazjalne :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    34. ~Kuzyn1920  2014-05-19 15:20:11  host: 92.60.132.22

    Dobrze że z wczoraj. Ufff bałem sie ze sie chłopak na życie targnie. Takie newsy że ręce applefanom opadają. Zaniedługo Apple bedzie łączyć się z każdym byle by nieodpaść z gry. Teraz google, potem bedzie Samsung... niedobrze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    35. ~Uni  2014-05-19 15:32:40  host: n06-05-08.opera-mini.net

    ad 30. "Poczytaj sobie..."? Cóż za argument ha ha ha ha. I co jeszcze, może mam sam sobie udowadniać, że nie mam racji? ;-) Rzucasz tu jakimiś pustymi hasłami i lewackimi farmazonami - bez ładu i składu. To nie moja wina, że masz fobie na punkcie USA i boisz się nawet lodówkę otworzyć, bo tam niby też czeka na ciebie zagrożenie ze strony amerykanów ;-p
    PS rosyjska gra np. gazem ma wybitnie cechy pozaekonomiczne - np. gazociąg północny omijający Polskę był kilkukrotnie droższy niż wybudowanie drugiej nitki Jamału przez Polskę. A to wszystko po to by później Gazprom mógł sprzedawać gaz Niemcom znacznie taniej niż do Polski - gdzie ma bliżej i bez wliczania w to ogromnych kosztów budowy i eksploatacji gazociągu północnego - przecież to jasne i zrozumiałe (no może nie dla agentów ruskiego wywiadu), że to nie miało sensu ekonomicznego, a głównie polityczny! Poza tym gazociąg północny Gazprom tak "sprytnie" ułożył (na takiej głębokości) żeby zablokować dostęp największym tankowcom do planowanego wówczas (teraz na ukończeniu) gazoportu w Świnoujściu.
    Inna sprawa - przejęcie w 2006 roku, przez Orlen rafinerii w Możejkach na Litwie bardzo się nie spodobało Kremlowi - po pierwsze sprzedał ją niszczony już wówczas przez Putina Michaił Chodorkowski z Jukosu. Po drugie Możejki Putin widział jak łup dla państwowej kompani naftowej Rosnieft, zaś po trzecie Kreml do tej pory uważa Litwę za swoją strefę wpływów i nie toleruje tam inwestycji "zachodnich burżujów" (także tych z Polski ;-) Co w odwecie zrobili ruskie? Zamiast korzystnego z punktu widzenia finansowego handlu ropą z rafinerią w Możejkach zaczęli szkodzić Orlenowi jak tylko mogli - a to z "tajemniczych przyczyn" w rafinerii wybuchł pożar, a to awarii uległ ropociąg doprowadzający ropę z Rosji do tejże rafinerii, a to miesiącami przeciągali jego naprawę. Szkodzili tak przez lata, a

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    36. ~Uni  2014-05-19 15:39:17  host: n06-05-08.opera-mini.net

    ciąg dalszy ad 30.: Szkodzili tak przez lata, aż w końcu sprawili, że rafineria ta przynosi Orlenowi ogromne straty...
    No ale czego się można spodziewać po Rosji, która niestety do tej pory nie jest cywilizowanym krajem, więc ma też niecywilizowane obyczaje w biznesie :-)
    W tym miejscu pytanie do ciebie - pewnie kochasz WikiLeaks, który to tyle krwi napsuł Amerykanom ujawniając między innymi kulisy ich działań dyplomatycznych?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37.  2014-05-19 15:46:23

    @36 Uni amerykańce wiedzą gdzie jest Polska ? Nie licząc pewnie kilku pracowników Apple i Googla ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~Kuzyn1920  2014-05-19 16:00:41  host: 92.60.132.22

    Witek_T wywalaj i banuj za pisanie nie na temat! Niech se konta pozakładają i na forum lecą a nie tu pod artykułami, wiadomościami piepszyć bery o sytuacji politycznej!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    39. ~Uni  2014-05-19 16:00:44  host: n08-05-08.opera-mini.net

    ad 37. Spokojna twoja rozczochrana :-)
    Czyżbyś swoją stereotypową wiedzę o Amerykanach czerpał z analizy "American Pie" i temu podobnych - jak to się określa - "komedii dla kretynów"? ;-)
    Swoją droga to ja bardziej bałbym się złoczyńcy, który dobrze zna mój dom, a moje podwórko określa jako "swoją strefę wpływów".

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    40. ~Uni  2014-05-19 16:19:39  host: n05-06-08.opera-mini.net

    ad 38. "piepszyć bery o sytuacji politycznej"??
    Tak ostre i lekceważące podejście do tematów, które nasz wszystkich dotyczą nie przystoi Homo Sapiens ;-)
    Ociera się to co najmniej o ignorancję.
    Już nieraz widziałem twoje wpisy pod newsami na telepolis, wiec powinieneś wiedzieć, że nieraz dyskusja schodzi na odległe od tematu głównego tory - z tym że tamte są zazwyczaj dużo bardziej banalne i jakoś nikt tam nie robi czystki w komentarzach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~Kuzyn1920  2014-05-19 16:39:22  host: 92.60.132.22

    TO JEST TELEPOLIS A NIE ONET DZIECIAKU................................................................
    Skończ dupcyć bery Synu, masz fora polityczne to tam poruszaj takie tematy. To nie ma kompletnie nic wspólnego z w/w tematem. A widze że witek ma to głęboko. Jego praca jest coraz gorsza i widać że ma chyba na wszystko lache.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    42. ~Uni  2014-05-19 16:51:59  host: n05-06-08.opera-mini.net

    ad 41. Współczuję ci gorszego dnia i domyślam się, że problemy w życiu wywołały u ciebie wysoki poziom frustracji, którą teraz tu wyładowujesz. Uważam jednak, że dużo bardziej pomogłaby ci rozmowa z psychologiem, zamiast wyżywania się tutaj. :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~UnUni  2014-05-19 16:58:26  host: 92.60.132.22

    @42 jesteś ignorantem i wypowiadasz sie na tematy nie związane z branżą na portalu telepolis. Pewnie gdybyś miał sie wypowiedzieć wśród zawziętych komentatorów sytyuacji politycznej na przewidzianym do tych celów forach, byłbyś besztany jak dziwka przy autrostradzie. Idź na CBBies i tam na forum gada z dziećmi na twoim poziomi co Cie boli.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~Kuzyn1920  2014-05-19 17:00:42  host: 92.60.132.22

    To czy sie interesuje sytuacją polityczną sąsiadów to moja sprawa. Ale ja do piekarni chodze po bułki a do mięsnego po kurczaka. To ze ty w trakcie manikiru z kosmetyczką rozmawiasz o wycieku z silnika bmw a u fryzjera kupujesz świeże pomidory to Twoja sprawa gdzie sie leczysz i jakie leki przyjmujesz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~Uni  2014-05-19 17:16:16  host: n05-06-08.opera-mini.net

    ad 43. ty jesteś niczym baranek bez skazy ;-) ponieważ do powyższego komentarza nie wypowiadałeś się w ogóle (no chyba, że na forach dla tych co stoją przy drogach, bynajmniej nie po to by mierzyć tam prędkość... ;-)
    Można powiedzieć, że dopiero co się narodziłeś na telepolis, a już ci piana wściekłości cieknie z pyska :-)
    Naprawdę tak strasznie cię uraziło to co tu napisałem, że się tak agresywnie rzucasz?
    Poza tym gdyby ci wściekłość i chamstwo nie przysłoniły oczów to zauważyłbyś, że to nie ja przekierowałem dyskusje na inne od tematu newsa tory, ale odpowiadałem na posty, które już tu były.
    Atakujesz nie ta osobę co trzeba :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~kamil  2014-05-19 17:20:47  host: 89-69-98-173.dynamic.chello.pl

    "Zniszczę system Android, bo to kradziony produkt. Jestem gotów rozpętać wojnę termojądrową aby to zrobić. Aż do mojej śmierci, poświęcę swoje ostatnie tchnienie i ostatniego centa z 40-miliardowejgo majątku Apple." Steve Jobs.
    Brakło centów ? Japkofan pije z rozpaczy ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~Uni  2014-05-19 17:43:53  host: n05-06-08.opera-mini.net

    ad 44.: Dobra, dobra, nie zgrywaj tu takiego strażnika Porządku i Sprawiedliwości (skojarzenie z awanturnikami o nazwie PiS całkiem przypadkowe ;-)
    Z jednej strony tęskno ci za applefanem (post 31.), który słynie na telepolis z wypowiadania się nie na temat, bądź też sprowadzania każdego - nawet najbardziej odległego tematu - do "dzieła literackiego" na cześć Apple.
    Z drugiej zaś strony odgrywasz tu ten mierny dramat zbulwersowanego odejściem w komentarzach od tematu głównego.
    Poza tym kto ci broni pisać w temacie głównym i niejako zagłuszać te "grzeszne i nieczyste komentarze"?
    Jakoś nie widać zbytnio tych twoich dokonań w temacie zasadniczym, a postem nr 34. nie bardzo wzniosłeś się na wyżyny "poprawności tematycznej" ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48.  2014-05-20 15:27:47

    Określenie "trolle patentowe" zastosowane wobec kogoś innego niż Apple? Witek chyba był chory, czy po prostu forma gorsza :P A tak na serio - może ktoś napisze o kim mowa w artykule pod tą uroczą nazwą :) ?

Dodaj swoją opinię