Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: gry na abonament w App Store

Apple: gry na abonament w App Store

Q! 23 Listopada 2011 16:14

0 0

Apple wprowadził w swoim sklepie mobilnym App Store możliwość udostępniania gier i aplikacji w systemie abonamentowym. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł pobierać gry z oferty danego dewelopera bez limitu, w zamian za miesięczną opłatę.

Jako pierwsza z oferty skorzystała firma Big Fish Game, która w ofercie posiada kilkanaście tytułów. Udostępniła ona dwa modele dystrybucji swoich produkcji.

W pierwszej, użytkownik zapłaci 6,99 dolarów za dostęp bez limitu, w drugiej - otrzymuje bezpłatny dostęp do wszystkim pozycji w zamian za 30-minutowy limit dzienny i konieczność oglądania reklam.
Z oferty skorzystać mogą obecnie jedynie użytkownicy iPadów. Dostęp do gier i aplikacji dostępny będzie za pomocą dedykowanej aplikacji, a do łączności niezbędne będzie połączenie Wi-Fi.

Nie wiadomo czy dostęp do tego modelu biznesowego zostanie zaoferowany również innym deweloperom. Nie wiadomo również, czy na ten sposób dystrybucji zdecyduje się którykolwiek z dużych graczy, takich jak Electronic Arts, Gameloft czy Rovio.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2011-11-23 16:35:12

    Dla mnie wykorzystanie zasobów sklepu oznacza kupno kilkunastu potrzebnych aplikacji, a nie comiesięczne pobieranie setek nowości, ale jak kto woli. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet