Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: Foxconn wybudował kolejną fabrykę

Apple: Foxconn wybudował kolejną fabrykę

LuiN 22 Maja 2012 19:27

0 0

Sprzedaż iPhone'ów podwaja się każdego roku, nic więc w tym dziwnego, że największy podwykonawca Apple'a, chiński Foxconn wydał 210 mln dolarów na kolejną fabrykę.

Fabryka ma powierzchnię 40 tys. metrów kwadratowych i zajmie się tylko i wyłącznie produkcją urządzeń Apple'a. Zatrudnionych będzie w niej 35,8 tys. pracowników. W skali roku roku fabryka wyprodukować ma sprzęt Apple'a warty 1 mld dolarów.




Choć dodatkowa fabryka jest bardzo dużym przedsięwzięciem, to warto pamiętać, że w Foxconnie już w 2010 roku pracowało ponad 920 tys. pracowników, a w ostatnim tylko kwartale Apple zarobił 39 mld dolarów. Przy tej skali produkcji, nowa fabryka zdolna wyżywić niewielkie miasto jest więc jedynie skromną inwestycją.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 78
  • 0

    64. ~RobertX  2012-05-23 10:02:53  host: 83.1.243.180

    Applefan - odnies sie do pozizszego artykulu. http://pccentre.pl/news/show/pracownicy-faxconnu-groza-zbiorowym -samobojstwem/id=25412

  • -1

    65. ~applefan  2012-05-23 10:12:20  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @64 news z linka sprzed 4 miesięcy dotyczył produkcji XBOX 360 więc Apple nie ma z tym nic wspólnego. Tak poza tym to MS, Dell, Sony, Apple wynajmuje Foxconn do produkcji swoich produktów. To co Foxconn robi u siebie jest ich sprawą. Trzeba chylić czoła przed Apple, że się przygląda sprawie warunków pracy w Foxconn i podejmuje w tym temacie działania w przeciwieństwie do innych.

  • 0

    66. ~RobertX  2012-05-23 10:15:58  host: 83.1.243.180

    Aha i wszystko jasne :) Rozmawialismy o Foxconn nie o samym Apple. Poza tym Jablko robi tyle samo co i microsoft. Skoro robia na tym pieniadze i Foxconn jest od nich zalezny to co ich kosztuje medialny szum?? Taki niezly marketing za darmo ;)

  • 0

    67. ~RobertX  2012-05-23 10:19:20  host: 83.1.243.180

    Poza tym to fakt to bylo 4 miesiace temu, a po Twoim info widac, ze 3 miesiace temu zycie w chinach zmienilo sie diametralnie. Podwyzki wystarczyly na mercedesa dla kazdego :D OK przepraszam wszystkich, juz nie bede zasmiecal bo nie ma co z tym czlowiekiem dyskutowac...

  • 0

    68. ~pabloki  2012-05-23 10:23:05  host: apn-77-115-185-14.dynamic.gprs.plus.pl

    ooo to bedzie tez wiecej sypiących sie laptopow dell produkowal ten foxconn bo nie dosc ze teraz sie sypią to jeszcze w zużytej fabryce a apple tylko w nowej.

  • 0

    69. ~Luka  2012-05-23 10:46:36  host: awp161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wy wszyscy nie widziecie ogólnego problemu...czy to kupicie produkt Apple czy Samsunga to pracownicy będą i są traktowani tak samo w fabrykach chińskich podzespołów...Chiny rosną w siłe szybciej niż cała Europa razem wzięta i problemów radził bym szukać u Nas w kraju...Naród nie jednoczy się i przez to mamy takie zarobki jakie mamy. Przyke, że dostrzegacie problemy, kóre nie dotyczą Polski, a jakiegoś kraju w kórym ludzie potrafią dbać o siebie sami.

  • 0

    70. ~RobertX  2012-05-23 10:49:49  host: 83.1.243.180

    69 - a co ma narod zrobic? Zjednoczyc sie i walczyc o wyzsze zarobki??

  • 0

    71.  2012-05-23 10:54:19

    @62 nie wiem z jakiego internetu korzystasz, ale masz bardzo błędne i blade pojęcie na temat sprzedaży samochodów w Chinach. Owszem sprzedaje się tam bardzo dużo nowych samochodów i na dodatek coraz więcej, ALE rodzimej produkcji. Tzn. samochodów wyprodukowanych przez Chińskie firmy w Chinach, które są niesamowicie tam tanie i dlatego też popularne. A Toyota Avensis jest jednym z lepiej sprzedających się modeli w swojej klasie w Polsce, więc nadal nie wiem skąd masz takie dziwne informacje. Poza tym nie porównuj sprzedaży samochodów w Polsce i Chinach chociażby ze względu na różnicę w liczbie populacji.

  • -1

    72. ~applefan  2012-05-23 11:07:29  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @71 sprzedaż na głowę jest większa w Chinach - prawie dwukrotnie jak w PL. Nie chce mi się wklejać tutaj info - można znaleźć w necie w 5 sek. Chińczycy ponad to uwielbiają auta NIE RODZIMEJ produkcji. Marki premium i klasy średniej sprzedają się tam świetnie. Klasa tzw średnia błyskawicznie się w Chinach rozwija. Chiny próbują exportować swoje auta i średnio im się to na razie udaje.

  • 0

    73. ~Luka  2012-05-23 11:11:13  host: awp161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lepiej przejmować się gospodarką i wyzyskiwaniem pracowników w Chinach choć u Nas podobnie się zachowują pracodawcy. Wybieracie idiotów albo w ogóle nie chodzicie na wybory, a później się dziwicie, że ten kraj schodzi na psy. W większości mniejsze partie mają lepsze programy wyborcze niż rządy, które doją co roku Nas. Apple mogę powiedzieć od razu nie cierpię, a śp Steve Jobs to jeden z największych złodziei Świata, który jak pewien dyktator za pomocą propagandy potrafił ludziom powiedzieć, ze przecież On robi najlepszy produkt na globie.

  • 0

    74. ~Luka  2012-05-23 11:13:49  host: awp161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Propaganda jednak zawsze wśród ludzi słabych będzie miała największą moc bo zamiast pomyśleć 5 min wolą skopiować i wkleić...

  • 0

    75. ~Luka  2012-05-23 11:27:01  host: awp161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jeszcze jdan zależność, która z Waszego tekstu została przez mnie zauważona lub tez wyszukana. Gdy Foxconn buduję nową fabrykę w Chinach to zastanawiacie się nad tym jak będą wykorzystywani pracownicy tejże fabryki albo jak odbiję się to nad podzespołach sprzedawanych dla innych firm ale gdyby ta firma wybudowała fabrykę u Nas (co jest niestety niemożliwe) to czy Polak-mądrala potrafił by się zastanowić nad tym samym w Naszym rodzimym kraj, że ktoś tam być może zapie...na 3 zmianach by wyżywić rodzinę? Za błedy przepraszam...

  • -1

    76. ~applefan  2012-05-23 11:35:30  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @75 jest podejście niezdrowe roszczeniowe-socjalistyczne (mniemam Twoje) oraz zdrowe-kapitalistyczne rynkowe. Oba są jak najbardziej dobre z tą różnicą że to pierwsze zbankrutowało i zadłuża się u tego drugiego :)

  • 0

    77.  2012-05-23 11:50:46

    @pabloki - mijasz się z prawdą. Jakość produkowanej elektroniki *nie* zależy od kraju w którym została wyprodukowana, ale od tego, co zamówił zleceniodawca. Równie dobrze możesz wyprodukować przysłowiowego bubla w Europie, jak i najwyższej jakości produkt w Chinach.

  • -1

    78. ~applefan  2012-05-23 12:35:10  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @77 zgadzam się. Kwestia zamówienia, firmy, kontroli i ceny. Pewna marka samochodowa z Bawarii produkuje prawie wszystko w Chinach włącznie z nowoczesnymi automatycznymi 8 biegowymi skrzyniami.

  • -5

    79. ~tomi  2012-05-23 13:04:41  host: 176.97.24.220

    właśnie wymysliłem nowe przezwisko na APPLE - nAPPLEt - dziekuję za oklaski

  • 0

    80. ~paranoia  2012-05-23 14:10:03  host: public-gprs229774.centertel.pl

    (oklaski) (tłum wiwatuje)

  • 0

    81. ~mark...eting  2012-05-25 09:35:43  host: user-164-127-48-110.play-internet.pl

    @79 Ja aż wstałem z krzesła i na kolana padłem o wszech mądry... Guru... sprzedaj to jak jobs aplla i tez tak beda cie ubustwiac:)

  • 0

    82. ~Ziew  2012-05-29 19:01:01  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Ja wiem, jak się mają pracownicy Foxconn w Czechach. Wcale nie tak uroczo, robole robiący im więcej ponad normę, tym lepiej, ale to się nie przekłada ani na zarobki, ani premie. Tylko mniej opierdalania przez 'majstrów'. To co dopiero w Chinach? A w Czechach gros roboli to Polacy, Słowacy, Bułgarzy, Węgrzy, a mnóstwo Wietnamców. Zwłaszcza Wietnamcy podnoszą normę,bo co tam zarabiają, to u siebie mogą pomarzyć. Dlatego ściągają całe rodziny, a czeskim agenturom w to graj, bo na nich najbardziej zarabiają. Tylko Wietnamiec nie jest głupi. Dorobi się, złapie języka, i zakłada sklep, otwarty do 22, gdzie typowe czeskie sklepy do 13.

  • 0

    83. ~Ziew.  2012-05-29 19:06:41  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    W czechach na każdym rogu są otwarte hernie (bary) całodobowo. To piwo i fajki o każdej porze o normalnej cenie. Ale coś więcej, tylko u 'wietnamca'. Kiedyś mieszkałem na piętrze, a 'wietnamiec' miał sklep na parterze. Schodziłem w gaciach po piwo. Sumując, wietnamcy spoko :P

Dodaj swoją opinię