Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple chce zablokować w USA osiem smartfonów Samsunga

Apple chce zablokować w USA osiem smartfonów Samsunga

Q! 27 Sierpnia 2012 23:17

0 0

Pomimo wygranej w jednym z głośniejszych procesów technologicznych ostatnich lat, Apple nie daje za wygraną. Tym razem chce zablokować sprzedaż ośmiu wybranych modeli Samsunga na rynku amerykańskim.



O sądowej wygranej Apple’a, po której Samsung będzie musiał zapłacić mu ponad 1 mld dolarów odszkodowania, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Teraz Apple zamierza zablokować na terenie USA sprzedaż ośmiu modeli swojego konkurenta. Wśród nich znalazły się: Galaxy S 4G i Showcase, Galaxy S II (AT&T, Skyrocket, T-Mobile, Epic 4G), Droid Charge oraz Galaxy Prevail, a więc modele dosyć wiekowe.

W złożonym wniosku Apple twierdzi, że każdy z tych modeli narusza przynajmniej jeden z jego patentów dotyczących wyglądu bądź funkcji.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 1

    20.  2012-08-28 09:28:57

    @18 odezwał się bogacz kupujący produkty apple na raty. W iOS nie ma nic ciekawego. Chcesz zrzucić muzykę iTunes, zdjęcia ? iTunes. Chcesz podetrzeć tyłek..... iTunes ?

  • -1

    21.  2012-08-28 09:36:15

    @20 i tymi oto stwierdzeniami pokazałeś, że nigdy w życiu nie używałeś sprzętu z iOS na pokładzie - poszukaj lepszych artykułów niż te z przed paru lat

  • 2

    22. ~daro  2012-08-28 09:52:59  host: apn-46-76-41-46.dynamic.gprs.plus.pl

    Ani Szajsung ani Ogryzek nigdy mnie nie zachwycały, więc ten problem mnie nie dotyka. Smutek tylko jak się patrzy jak w USA tworzy się paranoja. Mam nadzieje że do Europy to nie dotrze, bo tak lubimy się zachwycać i papugować .....

  • 1

    23. ~daro  2012-08-28 09:58:14  host: apn-46-76-41-46.dynamic.gprs.plus.pl

    jaki kiedyś czytałem "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta". Na konflikcie Koreańczyków z Amerykanami korzysta np. LG, ale także Kraj srodka a w nim np. Huawei. Przeczytajcie co oni zrobili: cyt. "To doświadczenie, a także wielka liczba zgłoszonych patentów - Huawei złożył 36 344 aplikacji patentowych w Chinach oraz 10 978 aplikacji za granicą - sprawiają, że czujemy się pewnie spoglądając w przyszłość. Naszą ambicją jest dołączenie do pierwszej trójki producentów urządzeń mobilnych na świecie w ciągu najbliższych pięciu lat." I co wy na to ?? :)))))

  • 2

    24.  2012-08-28 10:15:31

    Dopóki żył Jobs, nie był na tyle głupi i takie sprawy były załatwiane po cichu. Nowy CEO ewidentnie nie jest w stanie opanować gromadzonej przez lata wśród menadżerów Apple złości i frustracji - i teraz zaczyna się to wylewać. Apple zaczyna wbijać gwoździe do własnej trumny.

  • 1

    25.  2012-08-28 10:18:28

    @23 Chinska firma dostarcza sprzęt (stacje bazowe, modemy, terminale klienckie) dla największych operatorów komórkowych w Polsce i w Europie - więc nic dziwnego, że składają wnioski o patenty

  • 2

    26. ~RazorX  2012-08-28 10:24:48  host: dnu25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale się prawnicy obłowią na tym konflikcie. Tak wydłużą te procesy i wzajemne zatargi, by rodzinę na kilka pokoleń ustawić ;)

  • 2

    27. ~  2012-08-28 11:50:22  host: user-46-112-185-13.play-internet.pl

    Ludzie po co ekscytujecie się tym co robią sądy w USA??? Tam mają federacyjny kocioł prawny na kształt naszego bigosu :) Nie wiem po co Apple się tak szarpie bo obecnie ich iPhony czerpią rozwiązanie z androida pełnymi garściami a znając politykę Apple uznają oni iż są to ich nowatorskie rozwiązania i je opatentują na terenie USA :) naręczne komputery/palmtopy zawsze wyglądały od początku tak samo prostokąt z dotykowym wyświetlaczem z guzikami funkcyjnymi po bokach i dołu ekranu często posiadały moduł GSM na długo przed iPhone ale oczywiście Apple to wszytko wymyśliło, są śmieszni :)

  • 1

    28. ~Gie  2012-08-28 12:39:51  host: 212.160.172.70

    @25 HTC też kiedyś robiło dla innych.

  • 1

    29. ~KanonierKa  2012-08-28 13:14:22  host: 078088194060.oswiecim.vectranet.pl

    @Q - "Pomimo wygranej ..., Apple nie daje za wygraną".

  • 1

    30. ~  2012-08-28 13:56:46  host: z34-13.opera-mini.net

    apple to produkt dla półgłówków hamerykanów

  • 1

    31. ~  2012-08-28 15:16:09  host: z30-11.opera-mini.net

    Nokia już dawno wytoczyła jeszcze większe działo w ogryzek i jak wypali to ta sprawa to będzie pikus.Nagle okaże się ze z iOgryzka nie będzie można dzwonić :D

  • 2

    32.  2012-08-28 15:35:09

    Jak nie będzie można dzwonić to okaże się że to kolejny amejzing ficzer i sukces Apple :D

  • 1

    33. ~  2012-08-28 15:40:24  host: user-46-112-185-13.play-internet.pl

    @31 Apple przegrało z Nokia patentowe wojny co gorsza dla nich okazało się ze to właśnie Apple wykorzystuje patenty Noki i zgodziło się zapłacić niestety nie dowiemy się w jakiej formie i ile bo te dane zostały za porozumieniem stron uznane za poufne...

  • 1

    34. ~  2012-08-28 19:07:12  host: acql71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tą firmę powinno się wysadzić w powietrze. Zafajdane Dżimmiki. Strasznie zafajdane to Apple. Oby zgniło.

  • 0

    35.  2012-08-28 23:43:13

    Ale nienawisc. Samsung sprzedaje 2xwiecej i jakos mu te patenty w tym nie przeszkadzaja. Jestem na wakacjach i postanowilem nie pisac ale zmuszacie mnie do tego wypisywanymi bzdurami.

  • 0

    36. ~  2012-08-29 08:08:25  host: 31.41.144.41

    @35. Tyle, że teraz od tej wcześniejszej 5 letniej sprzedaży dołożą mu domiar :(. Przecież Samsung kalkulował ceny swoich sprzedanych urządzeń nie mając pewności, że taki patent został zgłoszony a tym bardziej tak oczywiste rozwiązania zostaną przyjęte przez urząd. Moim zdaniem takie działania w USA mogą spowodować, że producenci na siłę będą próbowali wymyślać nowe rozwiązania, które będą suboptymalne vide Modern UI (ex Metro):(. I jak myślisz, że licencje na te patenty obowiązujące jedynie w USA można wykupić u Apple jedynie na sprzęt sprzedawany w tym kraju, to zastanów się jeszcze raz i zobacz jak oni bardzo są pazerni na kasę.

  • 0

    37.  2012-08-29 17:56:58

    @36 i slusznie. Przeciez nie beda tyrac za darmo. Widziales korporacje nie-pazerna na kase???

  • 0

    38. ~  2012-08-31 07:51:16  host: 31.41.144.41

    @37. Przecież nikt nie każe im tyrać za darmo, a jedynie nie patentować oczywistych rozwiązań, których zresztą sami nie wymyślili. Być może dla Amerykanów to nie jest tak proste, ale reszta świata widzi to odmiennie. Również fanatykom ich zaślepienie przysłania prawdę.

  • 0

    39.  2012-09-05 10:59:25

    @applefun "Widziales korporacje nie-pazerna na kase???" Oczywiście. Dla przykładu Blackberry, Samsung, HTC - to firmy dbające o prawa pracowników, produkujące sprzęty nafaszerowane nowoczesną technologią i pozwalające na przesyłanie plików przez Bluetooth i słuchanie radia FM, a nie służące tylko do naśladowania pierdów i skanowania stolca. Z tym tyraniem za darmo to w przypadku apple pojechałeś po bandzie - o mało nie zaplułem swojego drogocennego monitora bez martwych subpikseli, z niezażółconą matrycą i nie wibrującego jak stary wibrator matki steve'a jobsa.

Dodaj swoją opinię