Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple chce opatentować rysik optyczny

Apple chce opatentować rysik optyczny

Q! 25 Maja 2012 10:42

0 0

apple optical stylusApple złożył w Amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek dotyczący optycznego rysika. Po co firmie patent na akcesorium, którym od zawsze gardziła?

Według złożonego wniosku, rysik optyczny miałby być wykorzystany do manipulowania wyświetlanymi na ekranie treściami. Wyposażony miałby on być również w czujnik nacisku oraz miałby być pomocny przy wykonywaniu zdjęć.




Złożony wniosek zaskakuje tym bardziej, że pochodzi od firmy, która od zawsze nim wzgardzała. Do historii przeszedł już cytat Jobsa, który mówił if you see a stylus, they blew it (ang. jeśli jest stylus, to coś spieprzyli).

Wniosek złożony został 19. listopada 2010 roku.

Źródło tekstu: USPTO     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    17.  2012-05-25 14:33:56

    @16 co nie zmienia faktu, że rozwój jest blokowany. Z resztą niektóre są idiotyczne albo nie mają racji bytu. Apple chce opatentować wyrywanie twarzy m.in. czyli coś co jest stosowane w aparatach od lat. "Slide to unlock" również jest rozwiązaniem "ukradzionym". Chociaż trudno mówić tu o kradzieży bo nie było to opatentowane kiedy Apple je sobie przywłaszczył. Apple też zastrzegało sobie prawa do prostokątnego kształtu z zaokrąglonymi rogami. Wg mnie coś takiego niema prawa bytu.

  • -1

    18. ~applefan  2012-05-25 14:42:17  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @17 to jest tak jak pisałem wyżej: jest system i środowisko gospodarczo-biznesowo-prawne to się z tego wyciska wszystkie soki dla swoich korzyści, a że Apple jest w tym jak na razie najskuteczniejsze to mi jako zagorzałemu fanowi (nie fanatykowi) tej firmy wypada tylko przyklasnąć :)

  • 0

    19.  2012-05-25 14:47:57

    @18 mimo, że sam na tym tracisz? A zagrywki są nieetyczne?

  • 0

    20. ~paranoia  2012-05-25 14:58:09  host: public-gprs21898.centertel.pl

    jak zwykle applefan zagina prawdę w swoja stronę. jak za rok Apple znów stwierdzi że rysik to niewypał: applefan będzie bił brawa i mówił że to dobre :D paranoik pierdzielony :] tak poza tym powinieneś wiedzieć, że prawie 80%(nie pamiętam dokładnie w google sobie poszukaj) patentów appla jest przez niego wykupione, a nie wymyślone(brak weny co?), a na dodatek duuuuża część jest kupiona już po tym jak oryginalna firma stworzyła produkt używający tego patentu, i apple po wykupieniu zablokował, lub starał sie blokować jego sprzedasz bo chce zareklamować wykupiony patent jako nowy :]

  • 0

    21. ~jarekt  2012-05-25 15:05:41  host: 178-37-35-24.adsl.inetia.pl

    Maniek gdyby nie było patentów nie byłoby rozwoju bo niby kto miałby płacić za rozwijanie nowych technologii? Wiesz jakie są nakłady na działy R'n'D w firmach farmaceutycznych czy technologicznych? Opracowujesz rozwiazanie, pantentujesz i czerpiesz korzysci ze swojej pracy bez obaw, że twoj konkurent bedzie sprzedawał je 3 razy taniej bo przeciez nie poniosł zadnych kosztów. Jeśli nie rozumiesz zasadnosci istnienia patentów to jak mozesz zabierac glos w dyskusji na ich temat? Gdzie podziala sie zasada - nie znam sie to sie nie wypowiem?

  • -1

    22. ~applefan  2012-05-25 15:13:41  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @21 już to wyjaśniałem Mańkowi - on nie rozumie tego. @20 Kupowanie patentów jest jak najbardziej ok. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś zatrudnia w R&D 100 osób i płaci im przez rok za pracę na jakimś wynalazkiem. Można taki patent wycenić - sprzedać lub kupić. Co w tym złego i jaka tu strata dla mnie jako klienta?

  • 0

    23.  2012-05-25 15:14:25

    @21 tu masz racje. Ale prawo patentowe jest nieidealne, żeby nie powiedzieć złe. Zaprzeczysz temu, że wiele rozwiązań jet patentowanych tylko po to, żeby schować je do szuflady? Wg mnie po upływie roku od opatentowania jakiegoś rozwiązania jeśli nie zostaną podjęte środki mające na celu wprowadzenia danej technologii na rynek patent powinien być uwolniony. To zapobiegłoby chowaniem ich do szuflady. No i patentowanie rzeczy oczywistych nie powinno mieć miejsca.

  • -1

    24. ~applefan  2012-05-25 15:17:28  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @23 czyli doszliśmy do wniosku, ze prawo trzeba zmienić - ale nie tak aby hamowało to innowację, a firmę Apple jak zwykle pochwalić, że daje sobie najlepiej ze wszystkich radę na rynku.

  • 0

    25.  2012-05-25 15:22:06

    @24 prawo trzeba zmienić a Apple zrugać za idiotyczne patenty. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie patenty Apple są kontrowersyjne. Ale sporo takich się znajdzie. A w kwestii łamania patentów ta firma ma bardzo dużo za uszami.

  • 0

    26. ~applefan  2012-05-25 15:24:07  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @25 nic nie stoi na przeszkodzie aby podawać ich do sądu

  • 0

    27.  2012-05-25 15:29:48

    I podają. A kto na tym traci? Apple? Konkurencja? Nie. Na tym tracimy my, konsumenci.

  • 0

    28. ~Applecan  2012-05-25 17:50:50  host: aecd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27 nie win rekina ze ma zeby, szybko plywa i swietnie poluje... Nie zauwazylem zeby ktos z klientow tracil. Jak na razie na rynku telefonow traci Nokia, RIM, Linux (?), WP/WM - wg mnie na wlasne zyczenie. Czy to wina systemu patentowego i zlego Apple?

  • 1

    29. ~  2012-05-25 18:52:12  host: 178.183.145.253.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    muaaahahahaha... raz się dobrze podpisał. AppleCAN... bardziej pasuję zakuty łeb, ale i tak już jest na dobrej drodze

  • 1

    30.  2012-05-25 19:04:11

    @28 Ty tracisz. Pomyśl logicznie, co by było gdyby było tylko Apple na rynku? Ano iPhone 5 miałby bebechy w najlepszym wypadku takie jak 3G. A jakby nie durne wojenki patentowe tylko walka na cenę, jakość i parametry to produkty byłby i lepsze i tańsze. Nie jestem w stanie nakazać zakończenia wojenek ale chyba mam pełne prawo wyrażać swoje niezadowolenie obecną sytuacją? Natomiast Ty się ciesz. W końcu masz prawo woleć, żeby to korporacji było lepiej a nie Tobie. Tylko nie wymagaj tego od innych.

  • 0

    31. ~Applefan  2012-05-25 19:22:56  host: aecd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 ale przeciez masz konkurencje, wybor itd. System wiec nie jest taki aby faworyzowac tylko najwiekszego. Patenty wrecz motywuja do dzialania i kreatywnosci, bo trzeba cos nowego wymyslic zeby ominac czyjs patent. Wyobraz sobie sytuacje bez patentu. Przyklad: Zynga. Ich prezes powiedzial kiedys do swoich pracownikow ze nie sa madrzejsi od innych. Maja niczego nie wymyslac. Ich zadaniem jest kopiowanie tego co robi konkurencja i robic to tak dlugo az zaczna zarabiac wiecej od nich. Uwazasz ze to dobra i zdrowa sytuacja ze kazdy moze kazdemu patrzec na rece i krasc know how bez opamietania? Wg mnie zarzneloby to calkowicie innowacje i wyrzadziloby niepowetowane szkody nam wszystkim.

  • 0

    32.  2012-05-25 22:19:56

    @31 na pewno przeczytałeś wszystkie moje posty ze ZROZUMIENIEM? Dla pewności przeczytaj jeszcze raz.

  • 0

    33.  2012-05-25 22:54:37

    @Maniiiek: patenty jako takie sa dobre. Zle jest ich naduzywanie, z jakim mamy czesto do czynienia w ju es ej. Patent na odblokowanie przesunieciem palca jest zlym patentem, ale z kolei patent na standard 2g/3g, sa zdrowymi patentami. Ot, drobna roznica, czy patentujemy cos oczywistego, czy faktycznie cos, w co wlozone prace.

  • 0

    34.  2012-05-26 11:14:08

    @33 o właśnie o to mi cały czas chodziło, tylko nie umiałem się wysłowić.

  • 0

    35.  2012-05-27 07:34:31

    Maniek apple nie może opatentować czegoś co jest obecne na rynku, musi się czymś różnić. Aby dostać patent wynalazek musi być nowy.

  • 0

    36. ~grexlort  2012-05-27 17:22:43  host: 71prz003.multi-play.net.pl

    "Po co firmie patent na akcesorium, którym od zawsze gardziła?" Nie od zawsze, przypominam o Newtonie ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Newton_(komputer) Wydaje mi się że ten cytat Jobsa dotyczy telefonów, tabletow czy innego rodzaju urzadzen do rozrywki. Natomiast do pracy - grafika, ewentualnie dla ludzi którzy jednak przekładają rysik nad palce( tak są tacy, szczegolnie starszej daty którzy dziś tęsknią za prawdziwym PDA z rysikiem) Byc moze szykuje sie Newton 2, albo cos na zwór Nota(iPen)

Dodaj swoją opinię