Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple chce kart nano-SIM

Apple chce kart nano-SIM

Ringu 18 Maja 2011 08:50

0 0
Firma Apple zaproponowała wprowadzenie nowego standardu kart SIM. Nowe chipy byłyby jeszcze mniejsze niż karty micro-SIM stosowane obecnie w iPhone'ach 4 i iPadach.

Mniejsze karty SIM pozwoliłyby producentom urządzeń mobilnych na tworzenie dużo mniejszych i cieńszych produktów.

Nano-SIM-y (nie jest to oficjana nazwa) miałyby trafić do urządzeń już w przyszłym roku. Apple wystosowało wniosek w tej sprawie do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Pomysł wprowadzenia nowego standardu poparł francuski Orange.


Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 5

    10. ~ala  2011-05-18 09:42:58  host: public-gprs73409.centertel.pl

    a co? już będzie "iSzczypce do wkładania sim - 49,99$" ????

  • 1

    11.  2011-05-18 09:46:48

    Mam nadzieję, że nikt rozsądny nie zgodzi się z propozycjami Apple. A francuski Orange - no cóż, zawsze znajdzie się jakiś kosmita.

  • 0

    12.  2011-05-18 09:47:26

    Apple poza tym powinno wrócić do starych sprawdzonych rozwiązań... Wtedy nie będzie probmemu kart sim w ogóle - wystarczy w sklepie przy sprzedaży sprzetu zaprogramować odpowiednio telefon... To już zupełnie zwiąże klenta z firmą ;-)

  • 0

    13. ~  2011-05-18 10:28:35  host: user-46-113-81-207.play-internet.pl

    jestem w szoku - to jak te nano simy bedzie się zmieniać - pincetą i pod szkłem powiekszajacym? Ciekawe czy w zamian beda proponować np 4 miejsca na rózne nanosimy róznych operatorów??

  • 1

    14. ~berdys  2011-05-18 10:32:39  host: ip-94-42-61-74.multimo.pl

    produkuja coraz wieksze te swoje gadzety a chca mniejsze karty, gdzie tu logika ? ;)

  • 1

    15. ~  2011-05-18 10:32:55  host: dcg33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jak wygląda nano bateria/akumulator?

  • 1

    16.  2011-05-18 10:34:17

    @1 Paolo - Twój pomysł ma szansę na realizację biorąc pod uwagę fakt, że wkrótce terminale (m.in. od Apple) będą miały wbudowane układy RFID (oficjalnie do płatności mobilnych NFC).

  • -1

    17. ~  2011-05-18 10:50:41  host: 77-254-67-208.adsl.inetia.pl

    @15 - proste, wcale jej nie ma. Wszystko oparte o korbkę i ręczne dynamo.

  • 0

    18. ~  2011-05-18 11:07:56  host: avd195.internetdsl.tpnet.pl

    #12 - Plus też chyba zaprogramował Twój telefon, przyznaj się ;-) Więc nie podpowiadaj gigantowi, jak jeszcze bardziej uzależnić od siebie ;-) Jeden "wyznawca" na forum wystarczy ;-)

  • 1

    19. ~a-go  2011-05-18 11:27:52  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Obecne standardy chyba nie ograniczaja na tyle kubatury urzadzen by istnial sens ich miniaturyzacji oraz wprowadzania kolejnego standardu. Poza tym czasami istnieje koniecznosc przelozenia karty do innego urzadzenia, a wowczas pojawi sie nie tylko problem z operowaniem takim malenstwem, ale rowniez kompatybilnosci gniazd. Apple chce mniejszych i cienszych urzadzen? Jesli chodzi o terminale, to ich zmniejszanie mamy juz za soba. Nie mozna zmniejszac w nieskonczonosc, bo wowczas ergonomia przestaje istniec. No chyba, ze zamierzaja wstawiac wyswietlacze w specjalne okulary i obslugiwac to przez wkladanie sobie palca w oko..

  • 1

    20.  2011-05-18 15:26:28

    #2: wszystko fajnie, ale z CALKOWITYM odcieciem od konkurencji i niekompatybilnoscia to sie grubo mylisz. Kazdy op daje przejsciowki do microSIMa - i mozna smialo wlozyc do normalnego SIMslota. Rzecz jasna, trzeba ja miec ze soba.. podobnie jak i szpilke do wyjecia tacki, ale to typowy Apple. @vonski: racja... :) Logiczny sens zmniejszania SIMow konczy sie juz na microSIM, jesli nie wczesniej - SIMy sa male, powinni raczej popracowac nad nowymi technologiami baterii (albo juz je dawno maja, ale nie wprowadzaja, bo nie zarobiliby tyle ;)

  • 0

    21.  2011-05-18 15:33:51

    20. PLANET - ludzie nie kupią... Tak jak z dżymi wyświetlaczalmi amoled - są drogie, więc i urządzenia z n mi są droższe... A słyszysz - to za markę się płaci przecież nie za urządzenie ;-)

  • -1

    22.  2011-05-18 15:34:56

    szczególnie kiedy chodzi o fińskiego producenta komórek ;-)

  • 1

    23.  2011-05-18 16:39:17

    22, najmniej opłacalnym (cena/jakość) jest ... Apple.

  • -1

    24.  2011-05-18 17:46:51

    23. divhashmorex - co z tego? poczytaj co się mówi o tych co mówią, ze nie lubią, nie chcą, nie podoba im się itd. produkt tej firmy... to biedaki których nie stać na nic porządnego ;)

  • -1

    25. ~User  2011-05-18 19:39:41  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Ja proponuję połączyć SIM z kartą pamięci, np. micro SD. Od razu będzie więcej miejsca w obudowie i odpadają koszty na gniazdo pamięci :)

  • -1

    26. ~  2011-05-18 19:42:43  host: 31.41.144.41

    @25. To akurat bardzo niegłupi pomysł.

  • 1

    27. ~Pyth0n  2011-05-18 19:46:43  host: host-80-238-119-39.jmdi.pl

    24. wlo - no mnie stać - ale i tak nikt mnie nie namówi na Jabłkowe produkty. Wolę zapłacić za wyposażenie a nie za logo. Przy okazji - iTunes dalej nie jest oficjalnie dostępny w Polsce? Który to już rok?

  • 1

    28.  2011-05-18 20:47:40

    27. ~Pyth0n - bardzo mnie to cieszy. Też nie kupię. Ale nie dlatego, ze nie lubię producenta. Wydaje mi się, ze jednak użwanie obu rąk do obsługi telefonu to zdecydowanie za dużo ;-) Mo mówię - nie zawsze płaci się za logo. Tu nie wiem za co się płaci bo nawet nie analizowałem co w tym telefonie jest "na wyposażeniu" ;-) Nie weim - nie korzystam z iTunes. 25. ~User (26.) - zupełnie nietrafiony pomysł - jeśli już to odwrotnie.

  • 0

    29. ~wtorek  2011-05-22 23:19:22  host: aeql100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #24 - obiektywnie rzecz ujmując ci co na niechętnych produktom z logiem w kształcie nadgryzionego jabłka mówią "biedaki których nie stać na nic porządnego" to dzieciaki, których rozumek nie wykracza poza gimnazjum. Kogoś kręci wypasiony smartfon, którego i tak używa tylko do rozmów? - jego sprawa. Ale, żeby z tego robić religię??? Sam mam Nokię 3110c. Jakby mi teraz padła, pewnie próbowałbym kupić 6303i. Pomimo tego, że mógłbym sobie bez problemu kupić walizkę iPhone'ów za pełną cenę. Tylko po co? Mam po inne priorytety. Czy popełniam wielkie faux pas, deklarując, że nie jestem jabłkofanem? A swoją drogą nano-SIM, czy jak ona się będzie nazywała jest kwestią czasu. I retoryczne pytanie - załóżmy, że Nokia i Samsung z kimś do spółki zgłaszają propozycję nano-SIM. Czy wówczas też byłoby tyle negatywnych emocji? A może po części objaw jabłkofobii?

Dodaj swoją opinię