Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple CarPlay jeszcze w tym roku zagości w autach

Apple CarPlay jeszcze w tym roku zagości w autach

LuiN 4 Marca 2014 09:37

2 4

apple carplay Apple CarPlay to prosty sposób na korzystanie z iPhone'a w aucie. Zamiast sięgać po telefon, wszystkie najważniejsze funkcje znajdziemy na desce rozdzielczej auta.




Apple podszedł do tematu kompleksowo. Nie będzie sprzedawał swoich zestawów samochodowych użytkownikom, lecz producentom aut, którzy wykorzystają je jako wyposażenie standardowe wybranych modeli. Tym sposobem, oprócz dotykowego ekranu, będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe przyciski na kierownicy czy poniżej wyświetlacza.


Za pomocą Siri podyktujemy i wyślemy wiadomość SMS, uruchomimy nawigację satelitarną czy połączymy się z wybranym numerem. Muzyka zgromadzona w iPhone'ie będzie mogła płynąć z głośników auta. Mało tego - bez trudu odtworzymy muzykę ze Spotify czy radia internetowego.


apple carplay apple carplay apple carplay apple carplay


Jeszcze w tym roku na rynek trafią wyposażone w Apple CarPlay auta marek Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes i Volvo. Umowy partnerskie podpisali także Nissan, Opel, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki, Toyota, BMW Group, Chevrolet, Ford, Kia, Land Rover i Mitsubishi. Zgodne z systemem telefony to Apple iPhone 5 i nowsze.


Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | carplay

w sumie: 22
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3. ~Jacek  2014-03-04 10:44:23  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Z tego co wiem to Mercedes,Honda,Hyundai maja podpisana umowe z Nvidia i z Google na dostarczanie systemu do samochodu tak wiec prosze ewentualnie o weryfikacje tych danych.Chyba ze te auta beda posiadaly mozliwosc integracji z obydwom systemami?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~we  2014-03-04 12:09:45  host: 185.10.26.111

    Jak tym razem applefan skomentuje to, że "starsze" aJfony nie będą mogły korzystać. Przecież to taki wspaniały producent, który daje wsparcie swoim urządzeniom :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5.  2014-03-04 12:50:38

    Hmm, ciekawe. Cała czołówka motoryzacyjna współpracuje z Apple, a nie np z Google czy MS. Bardzo ciekawe... Jednak wstrzymam się z wymianą 530d 2011 na model który będzie miał już to na pokładzie. Widocznie kompatybilność z IP5 w górę wiąże się z ograniczeniami hardwarowymi. A do tych co tu tak plują, to jak kupowałem 530d w salonie to zażyczyłem sobie ipada i mi dali w gratisie. Przy cenach tych aut iphone czy ipad to żaden wydatek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    6. ~Jacek  2014-03-04 13:08:16  host: public-gprs514628.centertel.pl

    @5 maly czlowieku jakbys chcial wiedziec to "serce" tego calego carplay bedzie i tak QNX czyli Blackberry bo Apple jest za glupie aby zrobic cos bardziej wymagajacego

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7.  2014-03-04 13:09:52

    @6 za głupie powiadasz... Hmm to kupi BB za zyski z dwóch miesięcy i będzie firmować jak swoje. BTW już widzę miny wszystkich hejterów Apple jak kupując nowe auto mają w środku system Apple :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8. ~Jacek  2014-03-04 13:17:51  host: public-gprs514628.centertel.pl

    @7 Tak za glupie i pamietaj ze zyski nie swiadcza o potencjale i mozliwosciach firmy.Apple ma takie wyniki jakie ma przez "glupote" wiekszosci swoich fanow i dlatego ze ma dobry marketing.Gdyby nie ich marketing to juz dawno by ich nie bylo.I tak tak wlasnie jedynie co Apple potrafi to kupowac bo jeszcze nigdy nic sami nie wynalezli tylko zawsze cos od kogos kupuja badz kradna.Poza tym w przypadku wielu firm samochodowych ten caly carplay bedzie tylko jedno z opcji i wlasciciel bedzie mogl wybrac czy ma to byc cos od Apple czy cos od Google a i MS planuje tez wprowadzic swoje uslugi.Tak wiec nie podniecaj sie tym bo nie beda mieli tego na wylacznosc

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    9. ~  2014-03-04 13:24:30  host: host-195-116-239-207.jrbnet.com

    @5 to jeszcze na ipada musiałeś musiałeś szpącić??nie stać przy zakupie nowego samochodu??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-03-04 15:18:48

    @5: zauważyłeś kogoś innego na tym forum, kto chwali się nagminnie tym co sobie kupił, jakim jeździ samochodem etc.? Ja niespecjalnie takich widuję - to co piszesz bardzo mocno świadczy o Tobie.. NAWET jeśli to kupiłeś, w co nie do końca wierzę : ) Powiedzmy, że podchodzę do tego z taką samą rezerwą, jak do tych Twoich "aplikacji" ; )

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Goral  2014-03-04 15:22:56  host: 212.160.172.70

    A ja przyznam że to fajne :) I dla tych ludzi którym współczuję bo mają iphony to będzie naprawdę przydatne :) Czekam na pierwsze 'seryjne' implementacje androida - chętnie bym miał coś takiego co płynnie integrowało by się mi ze smartfonem :) Bo właściwie co za filozofia - 7 czy 10-calowy 'goły' tablet wmontowany w deskę rozdzielczą robiący tak naprawdę za zewnętrzny dotykowy monitor dla smartfona z którym się łączy po BT :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-03-04 15:23:00

    @10 chciałem w ten sposób przekazać, że w przypadku nowego auta, kupno nowego smartfona jest bardzo małym kosztem nie stanowiącym nawet 1/30 ceny samochodu więc to, że ten system będzie obsługiwał na dziś 1,5 roczne IP5 i modele późniejsze nie stanowi najmniejszego problemu. Zakładając że CarPlay wejdzie na rynek np za rok będzie to oznaczało, że 2,5 letnie iPhony będą z nim kompatybilne. Z innej strony patrząc to sprzęt Apple rewelacyjnie trzyma wartość więc taki zakup nie przysporzy właścicielowi dużych strat finansowych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~Goral  2014-03-04 15:51:15  host: 212.160.172.70

    Hmm jest tylko małe 'ale' :) Udział Appla w rynku smartfonów spadł rok do roku z 19% do 15%. I trend pewnie się utrzyma. No to teraz kto o zdrowych zmysłach kupi nowy samochód z wbudowanym dedykowanym apple carplay, skoro auto kiedyś trzeba sprzedać? Bo kto od niego kupi takiego kilkuletniego 'używusa' ?? - 85% potencjalnych nabywców będzie wolało auto albo z 'normalnym' autonomicznym systemem albo kompatybilnym z androidem ? Już widzę oczami wyobraźni kol. Applefana w pażdzierniku 2017 na giełdzie w Grójcu, stojącego już trzeci miesiąc w deszczu i chłodzie i próbującego sprzedać 3-letnią S-klasę z carplay-em za dumpingową cenę, i zero chętnych ;P

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14. ~  2014-03-04 16:38:30  host: 77-255-239-106.adsl.inetia.pl

    @applefan_ http://crackberry.com/apple-now-has-carplay-why-cant-qnx-do-same -all-phones tak jak zostało napisane wyżej - sercem całego systemu jest QNX. Apple nie napisało systemu od początku, a jedynie dołożyło swoje sweet gui.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~  2014-03-04 18:33:23  host: 81.219.84.18

    @14. troche na "przymus" odstajesz od tematy byle by spróbować wbić igłę. To co napisales to zreszra oczywista oczywistość dla osób w miare zaiteresowanych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~JustMe  2014-03-04 22:51:28  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    Applefanie, zapomniałeś dodać że CarPlay to dzięki firmie należącej do BlackBerry :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~JustMe  2014-03-04 23:00:50  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    Applefanie, tylko 530d? Myślałem że co najmniej M5 z 2013... kiepsko cos :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~...  2014-03-04 23:03:43  host: user-46-113-160-91.play-internet.pl

    To będzie cos jak nawigacje od dilera. Czyli kiepskie urządzenia, które sprawdzają się gorzej niż rozwiązania popularne, a do tego kosztuja krocie i trzeba je aktualizowac w serwisie. Niech snoby szykują kasę:) Zresztą dokładnie to samo (albo i więcej) uzuskamy montując duży smartfon lub phablet w uchwycie (opcji multum, łącznie z szuflada wysuwaną) do tego zestaw głośnomówiący (jeśli trzeba) lub zwykła słuchawka bluetooth. Cóż, w rezerwatch są inne stawki- trzeba chronić pierwotną przyrodę i dinozaury:) PS @Applefan Nie wiem czy wiesz, ale też mam auto w dieslu. Wiesz dlaczego? Bo na benzynę mnie nie stać...lol

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~  2014-03-05 04:28:00  host: user-94-254-210-107.play-internet.pl

    Ja się w ogóle dziwię, że tego idioty jeszcze nie zbanowali. Btw. jestem użytkownikiem zdartej Vectry B i smarftona LG, który pozwolił mi zarobić kupę kasy. Ale nie puszę się tym w każdym komentarzu jak ten snob, który potrzebuje sobie udowadniać swoją wartość względem przedmiotów, które używa (vide: telefonik z marnym ekranikiem i jego marna beemka). Ja po prostu ich używam, bo są po to - to są przedmioty użytkowe. Moja wartość spoczywa gdzie indziej a skoro ktoś szuka jej w przedmiotach to jest biednym człowiekiem. I nie mowa tu o pieniądzach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-03-05 18:58:01

    Co się stało z komentarzem nr16? Już kiedyś pisałem Witkowi o bezpodstawnie usuwanych komentarzach. Usuwasz moje komentarze i jeśli masz JAJA to napisz pw dlaczego to robisz, co było niezgodnego z treścią bądź regulaminem. Ciekawe jaki to ważniak kwadratowy bo anonimowy!!! Może firmie nie zależy na czytelnikach więc mają ich za nic, bez czytelników nic nie znaczycie.