Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple blokuje udostępnianie sieci w iPhone OS 3.1

Apple blokuje udostępnianie sieci w iPhone OS 3.1

Q! 15 Września 2009 08:27

0 0

apple iphone 3gsChociaż najnowsza wersja oprogramowania dla iPhone'a - oznaczona jako 3.1 - przynosi niewielkie tylko zmiany na plus, to w zamian za to wprowadza poważne ograniczenie względem poprzedniej wersji. Wraz z jego aktualizacją użytkownicy zostają pozbawieni możliwości udostępniania połączenia z siecią dla innych urządzeń.

Nowa "funkcjonalność" dotyczy urządzeń pracujących w sieciach, które nie mają podpisane z Apple odpowiednich umów na dystrybucję telefonu iPhone. Co więcej, według wpisów na różnych forach, sytuacja taka dotyczy również telefonów zakupionych na wolym rynku, czyli bez podpisywania umów z operatorami współpracującymi z Apple i wykorzystywanych w innych sieciach.

Jakby tego było mało, aktualizacja oprogramowania do wersji 3.1 ozncza jednocześnie brak możliwości powrotu do starszej wersji softu (tzw. downgrade).




Apple poinformowało, że taka "funkcjonalność" została wprowadzona na stałe i nie ma możliwości jej usunięcia czy w jakikolwiek inny sposób pozbycia się jej.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: slashgear, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-09-15 08:34:40

    A mnie nadal dziwi czemu ludzie na własne życzenie utrudniają sobie życie...

  • 0

    2. ~lol  2009-09-15 08:36:28  host: apn-95-40-82-99.dynamic.gprs.plus.pl

    co jak co, ale teraz to przegieli...

  • 0

    3. ~9laz  2009-09-15 09:01:44  host: 94.42.115.42

    Fajny strzał w kolano.

  • 0

    4. ~  2009-09-15 09:02:54  host: ip-89-174-120-168.multimo.pl

    powinno byc chyba "które nie mają podpisanych"

  • 0

    5.  2009-09-15 09:20:30

    iPhone to bardzo fajne urządzenie ale takie zagrania Apple bardzo skutecznie potrafią zniechęcić co bardziej rozgarniętych ludzi do ich kupna. Na szczęscie jest konkurencja i inni producenci chyba o wiele lepiej rozumieją klientów i ich oczekiwania.

  • 0

    6.  2009-09-15 09:40:05

    Co to dokładnie oznacza? To, że nie mogę korzystać z iPhone jako modemu jeśli mam np. telefon w Plusie? A nie np w Orange lub Erze? O to chodzi?

  • 0

    7. ~kolesss  2009-09-15 09:40:21  host: 62.29.140.186

    jak kupuje telefon w erze, a jak widaomo era sprzedaje telefony bez simlocka to po aktualizacji softu do 3.1 nie uzyje w iphonie karty plusa ani zadnego innego operatora - to po co sprzedawac iphone bez simlocka - orientuje sie ktos jak to jest?? ma ktos iphona z ery z softem 3.1 i uzywa karty innego operatora. pzdr i czekam na jakies info

  • 0

    8. ~App  2009-09-15 09:44:37  host: cki216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    udostępnianie sieci to nie simlock barany jedne

  • 0

    9.  2009-09-15 09:46:47

    #6: dokładnie tak jak piszesz. Gratulujemy Apple kolejnego świetnego pomysłu ;)

  • 0

    10.  2009-09-15 09:46:54

    @Q downgradu do 3.0 nie da się zrobić tylko na iphone 3gs

  • 0

    11.  2009-09-15 10:34:52

    W Erowych iFonach jest to od wersji 3.0 oprogramowania , byl o tym news na Telepolis. Nie jest tak zle jeszcze , o ile pamietam na Androidzie wogole nie da sie korzystac z telefonu jako modemu , choc gdzies mi mignelo , ze ponoc Samsung Galaxy juz to umozliwia. Rcicho , jak sie sprawuje Magic? Ja juz jestem tak zdegustowany Nokia i jej ulomna , nieintuicyjna przegladarka i wciskaniem oporowych ekranow jako osmego cudu swiata , ze powaznie sie rozgladam za czyms na Androidzie. Ale jak diabel swieconej wody boje sie tego Flasha/reklam w przegladarce. Na Nokii postawilem juz krzyzyk , wciskanie starego kitu z perspektywa "kup pan porzadny i nowoczesny wyrob moze za pol roku jak dorownamy konkurencji".

  • 0

    12. ~robbo2k  2009-09-15 10:42:31  host: 82.160.0.12

    Thetering jest tylko u tych opow ktore maja umowy z Apple na te funkcjonalnosc. Ale spokojnie pewnie wkrotce to poprawia inni

  • 0

    13.  2009-09-15 14:09:59

    http://tiny.pl/hq7xh iP 3GS jak widac nie ma z tym problemu. Reszta albo downgrade (3G, 2G (?)), albo czekac ;)

  • 0

    14. ~Blido  2009-09-15 14:37:36  host: inet20909ng-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Apple to zdaje się największy troll patentowo - licencjowo - umowowy. Najgorsze jest to że cierpią na tym zwykli użytkownicy.

  • 0

    15. ~Spookey  2009-09-15 18:09:36  host: 84.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Cool - "jabole" mają się z pyszna. A swoją drogą ciekawe - jak można tak kochać kogoś, kto Cię na każdym kroku stara "oskubać"?

  • 0

    16. ~  2009-09-15 18:48:11  host: 212.160.172.70

    #15 pytanie te kieruje rowniez do fanow marki NOKIA :)

  • 0

    17. ~  2009-09-15 18:54:40  host: nat-tor3.aster.pl

    Nie zbyt skapowałem. To znaczy ,że Iphone nie może być modemem czy znaczy też ,że przez Wi-Fi nie może się łączyć z siecią jeśli jest włożona karta sim innej sieci?

  • 0

    18. ~Piotrex  2009-09-15 18:54:49  host: arp84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdy chce Cię oskubać. A najszerzej uśmiechnięci chcą tego najbardziej. Cóż... trzeba będzie wrócić do PDANet, choć zobaczymy jak stała jest ta "funkcjonalność" i jak mocno "nie ma możliwości jej usunięcia" w momencie kiedy pojawi się jailbreak na 3.1. Irytująca firma.

  • 0

    19.  2009-09-27 02:06:32

    byledo jailbreaka...

Dodaj swoją opinię