Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple blokuje sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1

Apple blokuje sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1

Q! 10 Sierpnia 2011 16:49

0 0

Niemiecki sąd zakazał sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w prawie całej Unii Europejskiej. To kolejny tego typu pozytywny dla Apple wyrok w ostatnim czasie.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia Apple wygrał proces w Australii, który zabronił wprowadzenia do sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 na tamtejszym rynku. Teraz podobny wyrok dotyczy całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Holandii.




Tak przynajmniej zadecydował sąd w Dusseldorfie. Przychylił się on do oskarżenia Apple, w którym firma z Cupertino zarzuciła Samsungowi m.in. plagiat jeśli chodzi o wygląd Galaxy Tab 10.1 - niektóre jego elementy miały być łudząco podobne do tych w iPadzie 2.

Samsung zareagował natychmiast i poinformował, że podejmie wszelkie możliwe kroki umożliwiające wprowadzenie 10.1 na rynek europejski. Jednak zanim firmie uda się cofnąć niekorzystny dla siebie wyrok, może minąć co najmniej kilka tygodni, o ile nie miesięcy.

Źródło tekstu: GSMArena     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 1

    12.  2011-08-10 17:48:31

    @11 też się nad tym zastanawiam.

  • 0

    13. ~  2011-08-10 17:59:04  host: deg154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Istnieją na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły!

  • 3

    14. ~kamil  2011-08-10 17:59:22  host: ip-91-207-203-169.comp-serwis.com.pl

    jako żywo przypomina to blokowanie bawełny, kawy i maszyn parowych. ZAWSZE kończyło się to klęską blokującego. W świecie obiegu informacji taki zakaz jest tylko namiastką. Przykre, że Jablko broni się drogą administracyjną a nie jakością

  • 0

    15.  2011-08-10 18:08:16

    @3 A to ekranów Apple'owi nie robi LG? Zresztą, jakby chcieli to pewnie mogliby kupować procki od kogo innego, a Samsung straciłby źródło pewnie sporego zysku.

  • 1

    16. ~daniel  2011-08-10 18:11:44  host: z24-06.opera-mini.net

    apple przegina, niby co jest podobne? wszystkie tablety sa do siebie podobne.. to tak samo jakby np sony pozwalo samsunga, lg itp ze ich telewizory sa podobne i lamia patenty, co apple opatenowal? prostokatna ramke? jezeli chodzi o sgs ii a ip4 tez nie ma zadnego podobienstwa.. jezeli chodzi o sgs i ip4 to tak ale ii jest calkiem inny.. a co do zakazu sprzedarzy w australii to samsung sprzedawac galaxy tab tam bedzie poniewaz bedzie to wersja australijska. apple moze sie takie cos oplaci na chwile.. bo jak sie samsung wkoncu wkurzy to iphone 5 moze nie powstac.. bo apple go z powierza nie zrobi niestety ;]

  • 1

    17.  2011-08-10 18:15:57

    @xTRA - robi, robi, chociaż.. Info jeszcze dzisiaj. ;-)

  • 0

    18. ~  2011-08-10 18:16:17  host: z34-08.opera-mini.net

    po pierwsze, to apple kopiuje, bo używa, nie swoich technologii(polowa od samsunga) caly wasz ukochany iphone jest frankenstein'em azjatyckich gigantow(lg, samsung etc) apple nawet design ma od innych bo iPhone jest ripoff'em lg prada, a iPhone 4 stylistyke skopiował od nokii n96, wystarczy spojrzeć na zdjęcia :) Jesli chodzi o tablety do zanim powiecie cos przeczytajcie o evolucji tabletow, apple nie byl pierwszy(nawet nokia internet tablet nie byl pierwszy), on poprostu powiekszyl ekran iphona, gdyby powiekszyli ipoda I dodali dvd I zareklamowali jako pierwsze domowe dvd tez byscie to kupili. Jednak samsung skopiowal wyglad ipada, to fakt ale samsung przynajmniej zrobił coś lepszego niz przerośnięte mp4 :D ps. Siemens zawsze żywy!!!!!!!!!!!po pierwsze, to apple kopiuje, bo używa, nie swoich technologii(polowa od samsunga) caly wasz ukochany iphone jest frankenstein'em azjatyckich gigantow(lg, samsung etc) apple nawet design ma od innych bo iPhone jest ripoff'em lg prada, a iPhone 4 stylistyke skopiował od nokii n96, wystarczy spojrzeć na zdjęcia :) Jesli chodzi o tablety do zanim powiecie cos przeczytajcie o evolucji tabletow, apple nie byl pierwszy(nawet nokia internet tablet nie byl pierwszy), on poprostu powiekszyl ekran iphona, gdyby powiekszyli ipoda I dodali dvd I zareklamowali jako pierwsze domowe dvd tez byscie to kupili. Jednak samsung skopiowal wyglad ipada, to fakt ale samsung przynajmniej zrobił coś lepszego niz przerośnięte mp4 :D ps. Siemens zawsze żywy!!!!!!!!!!!

  • 0

    19. ~  2011-08-10 18:17:04  host: z34-08.opera-mini.net

    Sry za 2x post :(

  • 2

    20. ~me  2011-08-10 18:19:14  host: 84-10-13-225.dynamic.chello.pl

    coz... aby pomylic sie miedzy iPadem a Galaxy TABem 10.1 trzeba byc po prostu slepym, nawet sugerowana orientacja jest inna (iPad - pionowo, TAB - poziomo)... ale widac ze wystarczy IQ niemieckiego sadu aby miec z tym problem.

  • 1

    21. ~Dognier  2011-08-10 18:19:14  host: 088156052215.olsztyn.vectranet.pl

    http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-i91 00-galaxy-s-ii/gal/1/gsmarena_015.jpg&idPhone=3621 Jak ktoś mi powie, że telefony nr 1 i nr 3 na zdjęciu nie są do siebie podobne, to chyba żyje we własnej rzeczywistości.

  • 3

    22. ~me  2011-08-10 18:22:58  host: 84-10-13-225.dynamic.chello.pl

    @21 - a coz w nich podobnego? Oba dotykowe. To tak jakby ktos powiedzial ze Apple "zerznal" z LG Prady design iP4. Poza tym wez pod uwage, ze zaden sad nie kwestionuje nawet SII w kontekscie iP4, a tablety, ktore sa calkowicie niepodobne do siebie. To wlasnie jest paranoja :).

  • 3

    23.  2011-08-10 18:58:38

    Jobsowi czy tam innym za to odpowiedzialnym w Apple się w głowach j@#$%^e. ;/ Przecież większość tabletów, czy telefonów jest do siebie podobnych. To jakby miał niby wyglądać ten tablet samsunga wg Jobsa :zonk:? Jak się już tak czepiają samsunga to dlaczego nie czepia się chińczyków którzy robią kopie ich telefonów, nawet układ menu jest taki sam. Pełno tego można znaleźć na allegro... Tu oczywiście apple nic nie ma do powiedzenia, tak? Żałośni są.

  • 3

    24. ~xxxx  2011-08-10 19:22:52  host: accg133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niemiecki sąd decyduje tym, że wstąpiliśmy do waszej kochanej unii europejskiej. Kraje członkowskie nie mają nic do powiedzenia, a w szczególności Polska

  • 4

    25. ~Pyth0n  2011-08-10 19:58:56  host: host-80-238-119-39.jmdi.pl

    @Dognier Ja mam SGS2, kumpel iP4 (zresztą z już pękniętym szkłem przez kolejny "innowacyjny" projekt Apple, tj szyba bez zabezpieczonej krawędzi, gdzie hartowanie działa wręcz na niekorzyść wytrzymałości). No za cholerę nie widzę podobieństwa, poza tym, że oba są prostokątnie z zaokrąglonymi rogami i oba mają wyświetlacz dotykowy. Nie widzę żadnych podobieństw w cechach _wymyślonych_ (nie _kupionych_) przez Apple i Google. Z podstawowych cech - ani Apple nie wymyśliło smartfona w postaci takiej, jaką ma iP, ani nie wymyśliło sensorów pojemnościowych, nie napisało własnego systemu (korzystali z dostępnych OpenSource). Unikalnym wkładem w "inność" produktów Apple są: niestandardowe porty, niestandardowe formaty multimedialne, niestandardowy język programowania, niestandardowy protokół komunikacyjny z komputerem stacjonarnym i jeszcze parę innych niestandardowych implementacji standardowych protokołów (od Bluetooth zaczynając). Właśnie ze względu na tą "unikalność" jednak wybrałem SGS2 i "złego" Androida.

  • 6

    26. ~  2011-08-10 20:38:39  host: affl17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oho, fanboye Jobsa dają minusa wszystkim, którzy mają odmienne zdanie. Ludzie przejrzyjcie na oczy. samsung jak dla mnie niczego nie kopiuje. Jak może wyglądać telefon dotykowy inaczej niż srajfon, lg itp? Okrągły? Bez przesady. Samsung ma większy ekran od srajfona więc nie wiem w czym tu podobieństwo, bo ani w wyświetlaczu, ani w systemie, pfff

  • 2

    27.  2011-08-10 21:45:43

    Niedługo to i telefony z dotykowym wyświetlaczem zostaną wstrzymane w sprzedaży, bo są łudząco podobne do iphona. Jak tak dalej pójdzie to pewna firma produkująca samochody wstrzyma sprzedaż samochodów innych firm, bo są łudząco podobne do siebie. Mam nadzieję, że nie "wykrakałem" UE ze swoimi dotacjami decyduje za wszystkich, niepierwszy i na pewno nieostatni raz.

  • -1

    28.  2011-08-10 23:28:44

    @26 Jak dla mnie to 4 ikonki w docku i menu ze wszystkimi programami z czarną tapetką 4x4 ikonki to podobieństwo. Nie gadaj głupot, że podobieństw nie ma. Ale że za to nie powinno być kar to inna sprawa.

  • 0

    29.  2011-08-10 23:32:28

    @18 Po prostu inni myśleli o zmniejszeniu komputera, a Apple o powiększeniu telefonu i to był strzał w dziesiątkę. Interfejs PCtowy nie nadaje się do tabletów. No i jednak iPad nie ma dokładnie takiego samego, a PODOBNY interfejs. Ale jak miałby wyglądać? Setki małych ikonek do dziubania rysikiem?

  • 1

    30. ~sllave  2011-08-11 00:33:38  host: 79-70-228-210.dynamic.dsl.as9105.com

    na szczęście nie ma jeszcze iTV i zakazu sprzedaży LCD TV - załama totalna , auta mają po cztery kółka, że też nikt nie wpadł na pomysł zakazu sprzedaży innego auta ;> bo ma 4 koła może jak będzie iCAR

  • 1

    31.  2011-08-11 09:29:08

    Ludzie, spinacie się nad SGSII a popatrzcie na Galaxy ACE - jak dla mnie to w 90% wygląd iPhone`a. Odnośnie TAB-a to jednak lekka przesada...

Dodaj swoją opinię