Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple blokuje sprzedaż HTC w USA

Apple blokuje sprzedaż HTC w USA

Q! 20 Grudnia 2011 08:35

0 1

Apple wygrał proces przeciwko HTC, którego efektem jest zakaz importu wybranych modeli HTC do USA. Wyrok zacznie obowiązywać w 2012 roku.

Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) zdecydowała, że wybrane modele HTC naruszają jeden z dwóch patentów należących do Apple. Spór toczył się o sposób, w jaki na wybranych urządzeniach HTC wprowadzane są dane za pomocą ekranu dotykowego.




Efektem tego jest wyrok, który zakazuje importu wybranych modeli HTC z systemem Android do USA. Wyrok ma zacząć obowiązywać od 19. kwietnia 2012 roku.

Daje to HTC czas na ewentualne zmiany w swoich urządzeniach, co firma już zapowiedziała. Z wydanego oświadczenia wynika, że sprzeczny patent wkrótce zostanie usunięty z wszystkich telefonów HTC.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~maciek  2011-12-20 09:32:31  host: sehan05cs.han.telia.se

    każdy kij ma dwa końce, Apple przegrało podobne procesy w Niemczech i Hiszpanii

  • 1

    5. ~wizard  2011-12-20 10:15:36  host: z60-13.opera-mini.net

    są pewne rzeczy na które patent nie powinien być dawany. O co tu konkretnie chodzi? może o wprowadzanie danych przez dotknięcie palcem ekran dotykowy?

  • 1

    6. ~s  2011-12-20 10:23:40  host: 77-254-46-253.adsl.inetia.pl

    @divhashmorex, ale z googla tez kradna :) Patrz 'nowosc' w iOS4 pod postacia funkcjonalnej gornej belki :)

  • 0

    7. ~paranoia  2011-12-20 10:28:14  host: public-gprs78655.centertel.pl

    że Google to złodziejska firma? zobacz ile ona zrobiła, i to za free, JAK CI SIĘ NIE PODOBA GOOGLE TO PRZESTAŃ UŻYWAĆ JEJ WYROBÓW, proste. PS. To Apple jest w pewnym sensie złodziejem, wykupuje cudze patenty i Troluje innych. tak, tak, każda firma to robi ale A) Nie na taką skale jak Apple B) Inne firmy starają się zarobić sprzedając prawa do tych patentów, anie banować konkurencje jak małe dziecko.

  • 0

    8. ~ulvgrim  2011-12-20 10:32:33  host: 212.160.172.70

    i znowu apple pokazalo swoja prawdziwa twarz, piep@#$@a korporacja stara sie zmonopolizowac rynek, a za wszystko jak zwykle nie placa producenci telefonow lub softu, tylko uzytkownicy. Ja osobiscie zawsze bylem przeciwnikiem appla, a twierdzenie ze google jest zlodziejskie jest po prostu szczeniackie, skoro tak nie lubisz googla to powiedz mi z jakiej chociazby wyszukiwarki korzystasz?

  • 1

    9. ~  2011-12-20 10:34:18  host: z59-11.opera-mini.net

    @4 - ale bzdury klikasz. Android to Linux. Z Linuxem walczył 0, teraz Apple, które jeszcze nie dawno Linuxa wspierało, tylko kiedy nagle Linux ugryzł ich tort, to się okazał zły. Czy nie widzisz że chodzi o dominację rynku smartfonów?! jedynym liczącym się konkurentem dla iOSa i Appla jest Android, bo reszta to nisza (większa lub mniejsza ale nisza).

  • 0

    10. ~  2011-12-20 10:37:52  host: z59-11.opera-mini.net

    @9 - miało być że walczył z Linuxem MS a nie żadne 0 :)

  • -1

    11. ~  2011-12-20 10:38:20  host: z20-11.opera-mini.net

    Cholerny ogryzkowy troll patentowy.

  • 0

    12.  2011-12-20 10:42:24

    no pewnie apple mialo opatentowane QWERTY :/

  • 0

    13. ~  2011-12-20 10:45:00  host: z59-11.opera-mini.net

    W Niemczech przegrali bo na QWERTZ nie mieli :D

  • 0

    14. ~  2011-12-20 10:50:16  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    Moim zdaniem to chodzi o HTC a nie Androida. Byc moze chodzi o jakis "gest" z HTC Sense skoro HTC moze go bezbolesnie usunac to napewno nie siedzu to w Androidzie

  • 0

    15.  2011-12-20 11:01:12

    zlodziejstwo? a wiecie o co chodzi? o sposob wybierania numeru i interakcji z emailem. Apple konkretnie potrzaskalo.

  • -1

    16. ~luk  2011-12-20 11:03:54  host: 87-205-161-200.adsl.inetia.pl

    Troche nudzę sie juz HTC i nawet rozważałem zmianę na iphone ale po tych wszystkich szpokach zyczjanie bede omijał i bojkotował ta markę dla zasady nie ważne jak dobry by miala sprzet. Co to za patent? Sposób wprowadzania przez ekran dotykowy?? co to ma byc? Muśnięcie czy też technologia???

  • -1

    17.  2011-12-20 11:04:34

    A i jeszcze jedna sprawa, HTC w USA ma najwiekszy udzial rynku wiec wiadomo o co chodzi ;)

  • 0

    18. ~odee  2011-12-20 11:39:42  host: 86.188.169.126

    Ale dziadostwo, kreatywni w Apple są tylko prawnicy.

  • 0

    19. ~zbyszek  2011-12-20 11:49:56  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

    I wieszają psy na Apple ludzi z HTC Wildfire i Samsungiem Spicą:-) gdyby HTC wygrał spór o taką samą głupotę to nikt by slowem nie pisnął:-)

  • 0

    20. ~HRHR  2011-12-20 12:26:01  host: irn202.internetdsl.tpnet.pl

    Google nie jest konkurencja dla Apple z zalozenia, bo andorind ma byc kolejnym przedmiotem by dostarczyc ludzia reklamy i na tym google zarabia, stad darmowy system- aczkolwiek za niektore aplikacje producenci placa, np market. Android zyje nadal tylko i wylacznie sluchawka pokroju spika, blade, wildfire i milionom *** tel(avarage price 80$) produkowanym w chinach. stad te ogromne liczby urzaden na rynku. jezeli wezmiemy srednia cene tel na android(120$) i iphone(600$) mozna zaczac plakac nad andrutem.

  • 0

    21. ~  2011-12-20 12:38:15  host: z54-04.opera-mini.net

    Dochody Google z reklam to ok 30% ich dochodów. Resztę zarobili na innej działalności, więc to nie do końca tak. Oczywiście należy przypomnieć walkę MS z Netscapem - kto ma przeglądarkę, ten ma internet. Apple to realizuje przez iPhona, Google przez system.

  • 0

    22.  2011-12-20 15:11:24

    @20 A gdzie twoim zdanie Apple produkuje swoje telefony jak i resztę swoich priduktów??? tez w Chinach jak głosi dumny napis "Designed by Apple in California assembled in China" maskujący wstydliwy fakt "made in China"

  • 0

    23. ~KonsLib  2011-12-21 01:39:01  host: aanm246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Proponuje bojkot produktow Apple - nie rozwijam, bo wszystko juz napisano powyzej: ta firma to teraz kompletna zenada, od dawna nie zrobili nic nowego. Zreszta iPad, to tez nic specjalnego - taki przerosniety iPhone.

Dodaj swoją opinię