Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple blokuje konta iTunes użytkowników "złamanych" iPhone'ów?

Apple blokuje konta iTunes użytkowników "złamanych" iPhone'ów?

Q! 16 Lutego 2010 11:20

0 0

apple iphone 3gsJak informuje serwis Redmond Pie, Apple rozpoczął blokowanie w swoim sklepie iTunes App Store niewygodnych użytkowników. Pierwszym z nich miał być programista tworzący aplikacje dla iPhonów, Sherif Hashim.

Sherif Hashim to ten sam programista, który stworzył łatkę umożliwiającą odblokowanie iPhonów z najnowszą wersją oprogramowania, 3.1.3. Po testach przeprowadzanych przez iPhone Dev-Team okazało się, że przedstawione przez niego narzędzie rzeczywiście działa. Jednak do dnia dzisiejszego nie zostało ono upublicznione.




Mimo to, jak twierdzi i pokazuje na zrzutach ekranu Sherif Hashim, po podłączeniu swojego iPhone’a do komputera i próbie połączenia z iTunes wyświetliła mu się informacja, że dostęp z jego urządzenia został zablokowany ze względów bezpieczeństwa. Nie wiadomo dokładnie co to oznacza, jednak fakt jest faktem - programista nie może uzyskać dostępu do iTunes.

Czyżby oznaczało to, że Apple po raz kolejny blokuje niewygodnych mu użytkowników? Co zatem się stanie z pozostałymi posiadającymi "złamane" telefony z logiem nadgryzionego jabłka? A pytanie to jest dosyć poważne, gdyż takich urządzeń na rynku znajduje się niemało. Według niektórych źródeł ich odsetek może wynosić nawet 30% i więcej.

Źródło tekstu: redmondpie, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1.  2010-02-16 11:24:55

    Tytuł jak z onetu :) jak na razie mowa tylko o dwoch telefonach - i to crackerów.

  • 0

    2.  2010-02-16 11:35:08

    "...Według niektórych źródeł ich odsetek może wynosić nawet 30% i więcej..."-2 pytanka:w/g jakich zrodel i 30% czego...(tresc jak za komuny typu:"...wiadome dzialania oczywistych kregow..." :)

  • 0

    3.  2010-02-16 11:49:38

    raczej "normalnych" userów z JB nie zablokują bo tylko apple by na tym straciło :D

  • 1

    4.  2010-02-16 11:55:45

    po dotarciu do żródła zarzucam Autorowi nierzetelność - blokowany jest nie telefon, a konto użytkownika w iTunes / Appstore.

  • 1

    5. ~  2010-02-16 12:34:59  host: 95.155.120.61

    Tytuł ARTYKUŁU BEZNADZIEJNY!!! BLOKOWANE SĄ KONTA NA WITRYNIE INTERNETOWEJ A NIE TELEFONY... POPRAWCIE TO !!! COŚ MI SIĘ WYDAJE, ŻE JAK DALEJ TYTUŁ BĘDZIE MÓWIŁ JEDNO A TREŚĆ DRUGIE TO SERWIS ZAMIENI SIĘ W PUDELEK.pl :/

  • 2

    6. ~robbo2k  2010-02-16 12:37:53  host: atom2.teleklony.pl

    Blokowane sa konta w iTunes i tyle

  • 0

    7. ~bethebestfucktherest  2010-02-16 12:58:39  host: irn202.internetdsl.tpnet.pl

    ID telefonu, czyli juz nie zsynchronizujesz danych, nie zrobisz restore itp.. takie jest moje zdanie ;p

  • 0

    8.  2010-02-16 13:05:29

    Wiadomość jest przeterminowana - konto hackera było zablokowane ponieważ zbyt wiele razy próbowano się na nie zalogować podając błędne hasło. Jest to standardowa procedura w takim przypadku.

  • 3

    9. ~foks  2010-02-16 13:12:44  host: avv103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja slyszalem, ze konto tego hakira zablokowali bo probowal wlamac sie do iphona Steviego. Steve nie w ciemie bity i dal bana

  • 0

    10.  2010-02-16 13:38:40

    Z tym iPhonem jest podobnie jak z drukarkami, producent zapewnia sobie dodatkowe przychody od tych któzy chcą korzystać z urządzenia. Szkoda tylko że w przeciwieństwie do drukarek te telefony nie są sprzedawane po cenach niższych niż koszty produkcji...

  • 1

    11. ~seba  2010-02-16 14:13:04  host: host-89-229-152-85.plock.mm.pl

    to co ty masz za drukarke :|?

  • 0

    12.  2010-02-16 14:57:15

    Przeciez tu chodzi o ordynarny DRM, dlatego tez nie ma normalnego softu do obslugi - tylko "aptenty" Apple. Totalna kontrola. Paranoja.

  • 0

    13. ~Ado  2010-02-16 17:47:43  host: 213.139.63.227

    iPhone to przekręt wszech czasów, jedyny telefon do którego nie włożysz karty SIM bez aktywacji. Nie wiem kto testował to dziadostwo, ale na pewno nie ujawnił tak ważnej sprawy. Bez kompa, kabla USB, specjalnego kluczyka i dostępu do internetu nie da się używać tego telefonu z żadnym operatorem. Nawet w salonach ludzie są zaskoczeni i zaczynają na tej podstawie rozwiązywać umowy.

  • -1

    14.  2010-02-16 18:16:30

    DRM w Itunes nie ma od 2 lat. Iphona sie aktywuje w salonie wiec co to za bzdury z rozwiazywaniem umow. Jak ktos kupil lewego iphona bez aktywacji to jest glupcem co najwyzej

  • 2

    15.  2010-02-17 10:34:42

    *** 5 - od tego się zaczyna. Najpierw blokuje się jeden telefon, niby ze względów bezpieczeństwa (cokolwiek miałoby to znaczyć). Później drugi, trzeci. Aż wreszcie blokuje się wszystkich, którzy są niewygodni (z tych czy innych względów, bez podania przyczyny). O to w tym wszystkim chodzi.

Dodaj swoją opinię