Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: "Android jest szybszy" to manipulacja

Apple: "Android jest szybszy" to manipulacja

Q! 19 Marca 2011 13:53

0 0

Przeprowadzony przez firmę Blade test prędkości przeglądarek w systemach iOS oraz Android jest według Apple nierzetelny. Wykazał on, że produkt Google może być wyraźnie szybszy niż Apple.

Blade, zajmująca się m.in. optymalizacją stron WWW, przeprowadziła test prędkości obydwu przeglądarek. Składało się na niego 45 tys. prób najpopularniejszych stron wczytywanych w różnych porach dnia.

Według opublikowanych wyników badań systemowa przeglądarka Androida może być nawet o 54% szybsza od jej konkurenta z iOS. Jednak do wyników testu zastrzeżenie zgłosił Apple, który nie uważa go za miarodajny.




Wszystko dlatego, że na iOS korzysta tak naprawdę z dwóch silników renderujących. Pierwszego, który odpowiedzialny jest za wyświetlanie stron oraz drugiego, który służy do obsługi treści znajdujących się na nich.

Problem w tym, że testowa przeglądarka dla iOS pozbawiona była ostatniej aktualizacji, która w znacznym stopniu przyspieszała obsługę wyświetlanych treści. W związku z tym Apple uważa, że wyniki testu nie są miarodajne.

Jednocześnie zapewnia, że niedługo owa poprawka zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom iPhone’ów. Blade odpowiedziało na to, że w momencie kiedy zostanie ona udostępniona - taki sam test zostanie powtórzony.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    48.  2011-03-20 13:17:44

    poza tym... po co mówisz o grach? jak potrzebujesz telefon do grania to nie mówi innym, ze głupio robią wybierając telefony, na których się nie da pograć. Wiesz czemu? Bo najnormalniej ten ktoś tego kryterium w ogóle pod uwagę nie bierze przy wyborze telefonu. Tobie na tym zależy wiec masz to co masz, ale nie porównuj kryterium jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę.

  • 0

    49. ~Octopus  2011-03-20 13:28:48  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    40 @ zawiść ? Jednemu ciastko , innemu gruszka smakuje , nie mierz wszystkich jedną miarą. Nie ma to jak kompleks dyskryminowanego i niedocenionego usera..(to ja user zx81+)

  • -1

    50. ~idiota  2011-03-20 14:00:23  host: us21.boltbrowser.com

    Widzę niepotrzebne przepychanki w kwestiach dotyczących kryteriów wyboru aparatu. Są gusta i guściki, każdy człowiek jest inny, a ile poglądów tyle ludzi. Zamiast wymieniać kulturalnie zdania, dzielić się spostrzeżeniami wielu komentatorów na siłę pragnie udowodnić wyższość swoich racji, często poprzez użycie zbędnych epitetów. Warto brać przykład z naszego wybitnego rodaka, Karola Wojtyły, który pokazał całemu światu, że nawet w tak fundamentalnie i diametralnie odmiennych kwestiach światopoglądowych nie musimy się zgadzać, ale powinniśmy się szanować. Wspomiano także o legendarnej Nokii 6310i. Miałem ten telefon, jak najbardziej godny polecenia osobom, które lubią rzeczy wieczne i niezawodne. Niestety jak na dzisiejsze czasy w dobie mobilnego internetu to już przeżytek. Poza tym bateria dość krótko, koło jednego dnia, będzie trzymać użytkownikom Plusa i Simplusa z racji bardzo niskich cen połączenia i sms-y. Chyba, że ktoś dzwoni i smsuje w PTC, Orange i Playu, w takim przypadku tydzień albo i 2 tygodnie będziemy mogli się cieszyć nieładowaną baterią.

  • -2

    51.  2011-03-20 14:10:41

    #47: zgadzam sie co do Nokii 6310i :) || #16: wiesz dobrze, jaki mniej-wiecej jest cykl wydawniczy iOSa i ze newsy o nastepnych wersjach sa duzo wczesniej. Po prostu mogli poczekac krotki okres czasu, skoro 4.3 (ze wspomnianym Nitro) byl na dniach. Dobrze, za zarzekli sie powtorzyc testy (swoja droga mogloby to sie juz stac do tego czasu). Co do multitasku - nawiazalem do pierwszego zdania spod #11.. nieco tworczo. OK, powiedzmy ze wiem o co chodzi. || #23: anonimie, nie trolluje.. staram sie wypowiadac zachowawczo - mam swoje zdanie i je wyrazam, tyle, nie wtykam kija w mrowisko dla przyjemnosci. Ten news byl oczywistym nabijaczem odswiezen i komentarzy na weekend, kiedy to wejsc jest mniej, z zasady temat jest dyskusyjny. Co do dyskusji iOS vs Android to mozna miec z powodzeniem oba. Roznica programow w najwiekszych przeciez marketach, rozne rozwiazania w nawet najbardziej podstawowych funkcjach, zupelnie inne sluchawki, rozwiazania sprzetowe, inny system wsparcia/zaplecza (ekosystem).. niekoniecznie trzeba wybierac. Oczywiscie pozostaje kwestia pieniedzy, ale iP niekoniecznie jest gorszy poprzez fakt wyzszej (badz znacznie wyzszej) ceny.

  • 0

    52. ~pat  2011-03-20 14:38:27  host: 178235210076.unknown.vectranet.pl

    @34 trudno, zeby kupowali Power Maki jak sie ich od ponad 10 lat nie produkuje..

  • 1

    53. ~issa  2011-03-20 15:47:43  host: user-46-112-144-147.play-internet.pl

    40,41 - silnik wykorzystujący Unreal Script jest już dostępny na Androidzie. Została już testowo zaprezentowana gra Dungeon Defenders na tablecie z Androidem, z oczywistych względów na razie priorytet ma iOS, ale jeszcze w tym roku Gameloft wypuści gry wykorzystujące Unreal. Niedobrze jak ktoś mówi,a nie ma pojęcia o tym co dzieje się u konkurencji, tak właśnie niemiło zalatuje odpychające sekciarstwo części (powtarzam części) użytkowników iPhona na forach i ten smród wędruje jak cień za niektórymi z newsa na news, to jednak prawda , powiedzenie "Boże chroń mnie od przyjaciół z wrogami sam sobie poradzę" jest zawsze aktualne.

  • 1

    54. ~issa  2011-03-20 15:50:22  host: user-46-112-144-147.play-internet.pl

    Planet, oczywiście, że test robiony był na wersji 4.3, napiszę jeszcze raz tłumaczenie ze strony internetowej firmy która robiła ten test, choć to i tak rzucanie grochem o ścianę (nie myślę o Tobie Planet, pozdrawiam tak poza tym) - ""Wedle naszej wiedzy Apple, pierwszy raz złożyło takie oświadczenia. Biorąc pod uwagę informacje, że różne optymalizacje nie są włączone w wbudowaną przeglądarkę, jest całkiem możliwe,że strona na samym iPhonie ładuje się szybciej. Pozostajemy jednak przy stanowisku,że przeglądarka wbudowana w Androida jest szybsza. Mamy nadzieję, że Apple pozwoli nam włączyć te optymalizacje i powtórzyć pomiar. Do tego czasu - bo jak naprawdę wszyscy wiemy, te włączone optymalizacje, nie mogą mieć większego wpływu na pomiar."" . We wczesniejszej aktualizacji pisali, że wykorzystanie silnika Nitro mogłoby się przełożyć na maksymalnie 16% szybsze wczytywanie strony, a mówimy o różnicach rzędu 52%.

  • 0

    55. ~issa  2011-03-20 15:59:06  host: user-46-112-144-147.play-internet.pl

    Q - podaj źródło, ale nie jakieś żenujące przeżuwanie papki z anglojęzycznych serwisów piszących moim zdaniem bzdury, uzasadniające tekst "Jednocześnie zapewnia, że niedługa owa poprawka zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom iPhone’ów. Blade odpowiedziało na to, że w momencie kiedy zostanie ona udostępniona - taki sam test zostanie powtórzony.". Konkretnie podaj link do oryginalnej odpowiedzi Apple. Ze strony firmy robiącej ten test wynika, że "Mamy nadzieję, że Apple pozwoli nam włączyć te optymalizacje i powtórzyć pomiar." Włączyć optymalizację w aplikacji testującej, rozumiesz? Ktoś się myli, albo Ty, albo oni.

  • 0

    56. ~issa  2011-03-20 16:21:29  host: user-46-113-45-185.play-internet.pl

    Zaglądnałem do Marketu - Dungeon Defenders wykorzystująca Unreal Script do kupienia za 14.35 "Epic Online Action - RPG meets Tower Defence: join the battle! The definitive Unreal-powered next-gen android game!" Suggested Devices" All Tegra 2 Based Devices, Higdh End: Nexus S, Samsung Galaxy Tablet, Samsung Galaxy S, Mid-Range: HTC Desire HD itd.

  • 0

    57.  2011-03-20 19:19:29

    A czy warto o to ws? Jeśli dla mnie Opera Mini działa zadowalająco szybko, to myślę że te w/w obie działają przyzwoicie ;)

  • 0

    58. ~  2011-03-20 19:36:56  host: 90-156-105-54.internetia.net.pl

    @56 gry Tower defense nie zaoferują ogromnie dużo akcji ;) no chyba, że się myle

  • 2

    59. ~Dżeki z Los Angeles  2011-03-20 19:52:51  host: dpc16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Matko tu naprawde weekandami siedza same dzieci ktore wybieraja telefon pod wzgledem tego jakie gry na nim pojda. Chore. Do nauki a nie potem placz ze do liceum sie nie dostaliscie! Mniej grania, wiecej nauki!

  • 0

    60. ~jastrzomb_nocny  2011-03-20 20:00:02  host: nat-195-140-190-26.gch.net.pl

    @WitekT niedługa - chyba powinno być niedługo

  • 1

    61. ~issa  2011-03-20 20:42:35  host: 188.147.192.192.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    58 - nie wiem, nie jestem "grajkiem", wiedziałem, że gdzieś dzwoniło i na pewno jest dostępne na Androida, tylko nie wiedziałem , że coś opartego na Unreal Scripcie na którym opiera się też słynne Infinity Blade jest już osiagalne oficjalnie w Markecie dla wszystkich. A US to nie tylko gry, ale także aplikacje. W każdym razie jak widać argumenty kolegów 40 i 41 są po prostu zupełnie chybione, a to jest notoryczne w odniesieniu do Androida. Kwestia tego czy to "takie ładne" jak na iP i bardziej, mniej (niepotrzebne skreślić) wartościowe niż Infinity Blade zostawiam koneserom , ewentualnie osobom lubującym się w dywagacjach ile diabłów miesci się na końcu szpilki (ilu kolezków nadział na swój miecz bohater IB), ewentualnie osobom celującym w dyskusjach "-jesteś głupi, -nieprawda bo ty jesteś głupi, - a właśnie, że nieprawda, bo ty jesteś...". Taka klasyczna żenada. Ani iP i iOS nie jest najlepszy na świecie, ani Android, obydwa mają plusy i minusy, i każdy trzeźwo myślący człowiek je widzi, pozostaje potem tylko pytanie o stosunek możliwości ( i nade wszystko realnych potrzeb;) do ceny, ale tak żenującą część klienteli bez własnego zdania ma chyba tylko Apple. Im więcej ich czytam, tym bardziej się zniechęcam do iPhona, nie rozumiem, jak można być tak zamknietym na oczywiste argumenty. Potem jeden z drugim pisze, że Android 2.2 na Galaxy Tab niczym się nie różni od tego na Galaxy S itp., itd. , a nawet nie zaglądnął do klienta pocztowego, kalendarza, notatnika czy menadzera plików, taki to "mistrzunio" a jak papuga powtarza to co gdzies tam przeczytal, szkoda słów nawet...

  • -1

    62.  2011-03-20 21:09:10

    Tylko, ze to fanboje androida często rzucają takimi bezpodstawnymi zarzutami, nie podpierając je niczym. Niejeden raz zostalem zbluzgany przez użytkowników androida jak potrzebowałem konkretnej pomocy z andkiem. jak miałem iphone 3gs to nie trafiłem na przypadek by ktoś mnie zbluzgał, wysmiał, że powinienem to wiedzieć, wracaj do piaskownicy etc. iphone mają przeważnie ludzie dojrzalsi....ale to się wiąże głównie z ceną, w końcu gimbus z kieszonkowego ajfona nie wystruga ;) Pozdrawiam Kriss

  • 0

    63.  2011-03-20 22:10:11

    W sobotę w "Śniadaniu w Trójce" jeden z zaproszonych polityków, jakiśtam Nowak z Kancelarii Prezydenta, na żart dziennikarki że się bawi swoim malutkim telefonikiem, obruszył się, że iPhone nie jest takim znowu malutkim telefonikiem.

  • 0

    64.  2011-03-21 07:58:41

    61. ~issa - Ty to Ty? Nightkriss - może emocjonalnie dojrzały nie jestem - mówi to wiele obób na tym forum, jednak należę do dojrzałych ludzi uwzględniając tylko kryterium wieku - nie mam iPhone'a i raczej (raczej na pewno ;-)) mieć nie będę. Także, biorąc pod uwagę Twoje bystre spostrzeżenie dot. ceny, mimo tego, że mnie najnormalniej w świecie stać na zakup tego telefonu ;-)

  • 1

    65.  2011-03-21 09:27:30

    wlo, ano to sem ja, Jozin z Sudetow. I dostaje juz umyslowych wymiotow na zachowanie co niektorych. To jakis koszmar, ludzie ktorym czas zatrzymal sie na 2008 roku, w najlepszym wypadku na przelomie 2008 i 2009 kiedy debiutowal iP 3G i G1. Zero wlasnego zdania, zero obiektywizmu, zobacz jak potrafia zachowywac sie dorosli ludzie w TVN mowiac o iPadzie. http://www.google.com/gwt/n?u=http%3A%2F%2Fnetworkedblogs.com%2F fABuB Oni juz wiedza, ze iPad zdeklasowal konkurencje! Obrocimy kilka razy gadzet, puscimy podglad z kamery i publika zamiera. Bedziemy teraz mieli do nastepnej edycji iPada powtarzana do znudzenia mantre "lepszy, cienszy, smuklejszy, smuklejszy, lzejszy, cienszy, cienszy, lzejszy, smuklejszy....". Koszmar.

  • 3

    66. ~HEHEHE  2011-03-21 10:11:34  host: 213-238-115-1.adsl.inetia.pl

    wyraznie widać kto kupuje ijfony - dzieciarnia do gierek. telefon do gierek a ja glupi myslałem ze do rozmow.

  • 0

    67.  2011-03-21 11:53:18

    @66 HEHEHE masz rację ;) Wystarczy popatrzeć na listę najchętniej pobieranych aplikacji i widać że dzieciarnia lub bezradni technicznie ludzie w większości z tego korzystają. Mnie ciekawi co oznacza że może być 54% bardziej szybsza ? Jedna wczytuje 1 sekundę a druga aż 1,54 sekundy ? Jakie ma to znaczenie jeżeli mogę zainstalować inną przeglądarkę która może być szybsza. Test powinien obejmować inne przeglądarki bo inaczej jest on dla ludzi ułomnych którzy nic nie potrafią w telefonie zmienić czy zainstalować. W sumie taką grupą docelową są użytkownicy iPhona więc wszystko może jest ok ;) choć gry instalują ?

Dodaj swoją opinię