Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple AirPods nie da się naprawić

Apple AirPods nie da się naprawić

LuiN 20 Grudnia 2016 21:42

9 3

iFixit rozebrał na czynniki pierwsze zestawy słuchawek Apple AirPods. Dostały one najniższą ocenę serwisową w historii.

apple airpods ifixit apple airpods ifixit apple airpods ifixit apple airpods ifixit

Kosztujące 799 zł Apple AirPods otrzymują pozytywne recenzje na blogach, iFixit był jednak bezlitosny w ocenie "naprawialności" tego drogiego gadżetu - 0/10 brzmi ostateczny werdykt.




Słuchawki Apple'a dałoby się rozebrać i ponownie złożyć, jednak całe wnętrze zostało przez producenta szczelnie zalane klejem. Nie da się bez szkody dla podzespołów wydobyć ani mikrofonu, ani akumulatora czy anteny. Konieczne jest cięcie plastików.

Cięcia wymaga również etui ładujące słuchawki. Kleju jest tutaj nieco mniej, ale i tego elementu zestawu nie da się w żaden sposób serwisować. Należy zapomnieć o wymianie akumulatorów w razie ich zużycia - Apple wymusza zakup nowego zestawu.

Zobacz: [Aktualizacja] Apple: co się stanie jak zgubimy słuchawkę AirPods?

Źródło tekstu: iFixit, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple airpods | apple

w sumie: 52
  • 1

    38. ~  2016-12-21 09:52:24  host: aerr240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, owszem, słowo jest poprawne, tym niemniej sjp.pl nie jest ani trochę wiarygodnym źródłem i podnoszenie argumentu "tak napisali w sjp.pl" wzbudza tylko ironiczny uśmiech. Podane niżej sjp.pwn.pl to zupełnie inna bajka.

  • 0

    39. ~  2016-12-21 09:54:27  host: aerr240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18, filologiem jakiego języka jesteś? Bo twoja polszczyzna odbiega od poprawnej.

  • 1

    40.  2016-12-21 09:57:15

    38 - słowo jest w języku, jest w słownikach... Mimo, ze potoczne, ale jest. Dlaczego go nie używać? Zastanówcie się lepiej czemu nie ma problemu ze słowem komp, albo pchełki?

  • 1

    41.  2016-12-21 10:17:33

    JackLondon - rzeczywiście... Byś chociaż nie podkreślał wyedukowania przy tak rażących błędach ortograficznych ;-) Ja bym matury nie zdał, gdybym miał tyle błędów w pracy ile Ty w krótkim poście zrobiłeś ;-)

  • 1

    42.  2016-12-21 10:25:55

    No i super, lepiej dostać nowe niż refurbished. Problem pojawi się gdy skończy się gwarancja.

  • 1

    43.  2016-12-21 11:36:33

    @42: a gwarancja, znając Apple'a, zapewne jest roczna... ; )

  • -2

    44. ~  2016-12-21 12:18:55  host: 168.235.196.63

    @43 a idz ty pajacu

  • 0

    45.  2016-12-21 13:13:54

    http://tlp.is/c4u

  • 1

    46.  2016-12-21 13:31:41

    matteo - no sobie przeczytałem...
    Śmieszy mnie trochę, ze ktoś zachwyca się czymś co wcale nowością nie jest, tyle, ze przegapił - bo był za młody, żeby z tego korzystać np. ;-)
    Otóż Jabra Stone (fakt - mono) już miała ten system "usypiania" po podłączeniu do akumulatora i łączenia się automatycznego po odłączeniu od akumulatora. Tyle lat temu miałem tę słuchawkę, ze nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy nie musiałem pamiętać o wyłączaniu i włączaniu - co dla autora jest takim cudem techniki ;-)

  • 0

    47.  2016-12-21 13:52:06

    wlo: tutaj masz wszystko dopracowane w jednym kawałku, m. in. jeżeli chodzi o udogodnienia bezprzewodowe + tzw. bajery. Dodatkowo współpracuje z iCloud, czyli jest jeszcze prościej dla tych, co mają kilka urządzeń jabłkowych. No i najważniejsze: ma po prostu działać.

  • 0

    48.  2016-12-21 14:00:16

    matteo - nie można odmówić Apple'owi innowacyjności. Ale też nie ma co przesadzać. Jeśli są dobre, to niedługo na mieście będzie to widać ;-)

  • 0

    49. ~athrty  2016-12-21 14:03:34  host: 89.174.81.114

    Słuchawki za 799zł? Ja rozumiem jakiś audiofilski sprzęt z dożywotnią gwarancją czy coś, ale nie zwykłe pchełki BT. Nie zgodzę się za to, że robią same buble, bo mój iPod 3gen kupiony w lipcu 2008r. dalej działa świetnie i bateria o dziwo też wytrzymuje paręnaście godzin.

  • 0

    50. ~  2016-12-21 14:21:00  host: public-gprs353708.centertel.pl

    jak kogos stać wywalić na badziewne słuchawki 800zł to jego to nie interesuje jak się zepsują. Po prostu zakupi nową parę lub odda na gwarancje. Nie licząc biedaków udających kasiarzy co to hołdują zasadzie 'zastaw się a pokaż się' w tym wypadku banda idiotów.

  • 0

    51.  2016-12-21 14:41:23

    49 - taki to 10 tysięcy kosztuje a nie drobne kilkaset złotych ;-)

  • 0

    52.  2016-12-21 15:59:51

    @wlo - FU. Teraz jest poprawnie?

  • 0

    53.  2016-12-21 22:43:21

    wlo: zgadza sie, chociaz pewnie nie w Polsce, bo cena jednak wysoka. Tak czy inaczej, kto ma kupic, to kupi.

  • 0

    54.  2016-12-24 00:36:08

    @44: widzę znowu "merytorykę". Więc teraz próbujesz wycieczek osobistych? Powodzenia anonimie : )

  • 0

    55.  2016-12-24 00:46:37

    @matteo: z całym szacunkiem, ale autor tamtej recenzji nie jest żadnym autorytetem w kwestii dźwięku.. a mimo to zauważa, że grają tak... średnio, momentami trochę lepiej. Zapraszam na forum mp3store i nie tylko po jazdy po bandzie - zasłużone zresztą.
    To jest typowy Apple ; sprzedawanie określonej jakości, bardzo dobrze dopracowanej marketingowo, wizualnie i generalnie funkcjonalnie, ale z dwa-trzy razy większą ceną niż u konkurencji. Sztandarowy przykład: Beatsy. A idź pan w ch*j z takimi przykładami ; ) Nie będę ryzykował że moje Soniaki za 150 zł grają lepiej bez przesłuchania, ale po przesłuchaniu (co jest problematyczne) mógłbym się zdziwić na korzyść : )
    Oh wait, to g*wno działa tylko na iPongach - forgot ; )

  • 0

    56.  2016-12-24 11:56:56

    PLANET - zaraz okaże się, ze jeden gość, który potrzebuje słuchawek przenoszących 3 herce (pamiętasz na pewno dyskusję głupią), będąc użytkownikiem Apple'a powie, ze te słuchawki biją wszystkie inne na głowę ;-)

  • 0

    57.  2016-12-24 14:41:07

    wlo: pamiętam : ) Ja jestem ciekawy, co powie nasz 'ukochany' applefan_, bo powiedział przecież że ze słuchania muzyki się wyrasta ; ) Jego najwspanialsza firma zabiła mu chyba ćwieka; )

Dodaj swoją opinię