Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości App Store pierwszy, Android Market czwarty

App Store pierwszy, Android Market czwarty

LuiN 18 Lutego 2011 12:01

0 0

Choć wydawać by się mogło, że w kwestii sklepów z aplikacjami na telefony niepodzielnie rządzą Apple i Google, sytuacja jest trochę inna. Apple owszem, jest pierwszy, ale Android Market Google'a zajmuje pod względem przychodów dopiero czwartą pozycję.

W 2010 roku Apple zarobił na App Store 1,78 mld dolarów - o 132% więcej niż w 2009 roku, gdy zgarnął 769 mln dolarów. Przy tym warto nadmienić, że udział Apple'a w rynku spadł z 92,8% w 2009 roku do 82,7% w 2010 roku.

Wytłumaczenie na bazie intuicji jest jedno - to Android Market urósł w potęgę. Jak się jednak okazuje, jeszcze lepsze wyniki w 2010 roku niż Google miał RIM i jego BlackBerry App World oraz Nokia i jej Ovi Store, co najlepiej opisuje poniższa tabela:




Sklep 2009
w mln $
2009
udział
2010
w mln $
2010
udział
Wzrost
Apple App Store 769 92,9% 1782 82,7% 131,9%
BlackBerry App World 36 4,3% 165 7,7% 360,3%
Nokia Ovi Store 13 1,5% 105 4,9% 719,4%
Google Android Market 11 1,3% 102 4,7% 861,5%
Razem 828 100,0% 2155 100,0% 160,2%

Cała sprzedaż wzrosła w 2010 roku o 160,2% - z 828 mln dolarów, do 2,2 mld dolarów. 52,2% całej sprzedaży stanowiły gry. IHS przewiduje, że w 2011 roku sprzedaż wzrośnie o kolejne 81,5%, osiągając łączną sprzedaż na poziomie 3,9 mld dolarów.

Mimo rosnącej roli konkurentów, szacuje się, że do końca 2014 roku sprzedaż aplikacji w Apple App Store spadnie poniżej 50% sprzedaży całego rynku.

Źródło tekstu: cnet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2011-02-18 13:56:25  host: public-gprs71260.centertel.pl

    @babeo, widze ze nic na kapiszi. przyklad Google w 2009 - 11 2010 - 102, zaokraglenie do 1 oznacza np. ze w 2009 bylo 10,6 mln a w 2010 - 102,4.

  • 0

    15. ~pisul  2011-02-18 14:04:02  host: nat1.res.pl

    Jesli nie ma systemu bada os i sklepu samsung apps to pradopodobnie to przedruk z jakiejs amerykanskiej stronki.A jesli ujeliscie w zestawieniu Black berry apps world to juz jestem pewien w 100 procentach.Przyzwoitosc mowi zeby przynajmniej zrodlo kopiowanego textu podac.

  • 0

    16.  2011-02-18 14:16:39

    @15 - jesli dobrze widze jest podane: cnet (i tak, to jest amerykanska stronka)

  • 0

    17. ~Eop  2011-02-18 14:57:26  host: 89-77-82-234.dynamic.chello.pl

    I fanboye androida zawiedzeni ? ;)

  • 0

    18.  2011-02-18 15:07:05

    Ad 17. Dlaczego zawiedzieni? Dlatego że w Android Market prawie wszystko jest za darmo i Google nie zarabia? Oni na czym innym kasę robia a Androidowcy bardzo zadowoleni bo pieniązki zaoszczędzili.

  • 0

    19.  2011-02-18 15:13:03

    Nie dosyć że za nowego iPhone zapłacić trzeba grubo ponad 2 tys zł to i dodatkowo App store nieźle goli.

  • 0

    20.  2011-02-18 15:46:09

    Gdyby brano pod uwagę liczbę pobranych aplikacji okazałoby się, że jest dokładnie odwrotnie :)

  • 0

    21.  2011-02-18 16:01:45

    @20 znaczy android pierwszy, potem Ovi, BB i na końcu iPhone?

  • 0

    22.  2011-02-18 16:03:57

    20, ViNYL - czy ja wiem... Gdy używałem 3GS-a pobierałem ze 3-4x więcej aplikacji miesięcznie niż teraz na Desire HD i Galaxy Tab razem wzięte. Po prostu nie ma aż takiego wyboru porządnych aplikacji - niby ilościowo z Androidem jest super, ale jakościowo już nie. Poza tym na każdym kroku mamy odgrzewanie kotletów, gdy co chwila hitem w Android Market staje się aplikacja, która pod iOS była nowa rok temu. Owszem, zdarzają się wyjątkowe pozycje, jednak innowacyjność to wciąż domena App Store.

  • 0

    23. ~n11  2011-02-18 16:05:15  host: 83.238.201.25

    a getjar, appbrain i inne? chyba tego nie podliczyli do android market... ?

  • 0

    24. ~n11  2011-02-18 16:12:02  host: 83.238.201.25

    18: posiadacze telefonow zaoszczedzili ale kto bedzie dla nich pisal appsy. jacys niewolnicy w korei lub chinach za miske ryzu? nieciekawa perspektywa dla androida. zapewne wyswietlanie reklam tez jest ujete w ten marny zarobek...

  • 0

    25.  2011-02-18 17:22:20

    Ad. Niech cię głowa o to nie boli :)

  • 0

    26. ~code  2011-02-18 17:45:34  host: 212.160.172.70

    @24: niekoniecznie. masowy display reklam w darmowych aplikacjach Androidowych może dać pieniądze; czy przełoży się na roi czy nie to inna kwestia, ale display będzie. powoli krystalizuje się model, w którym w AppStore są płatne, jakościowe aplikacje w większości bez reklam, gdy w Android Market siła tkwi w darmowych, z reklamami. taki jest też profil i strategia obydwu firm - i moim zdaniem obie są trafne; dwa różne profile klientów, dwa różne profile sklepów.

  • 0

    27. ~n11  2011-02-18 20:50:38  host: 83.238.201.25

    26: jakies przyklady konkretnych pieniedzy za "display"... tylko nie angry birds ;)

  • 0

    28. ~BOLESŁAW  2011-02-18 21:08:51  host: 87-99-53-226.internetia.net.pl

    ad 27 advenced task manager, ale jest więcej. poszukaj to nie boli!

  • 0

    29.  2011-02-19 11:29:17

    @14 - no ale Twoja teroia nie pasuje do BB

  • 0

    30. ~Johny11  2011-02-22 23:28:09  host: ip-94-42-49-247.multimo.pl

    Bo w BB Store nie dość, że mało, to wszystko prawie płatne ;] ale i tak dobrze, bo nie ma syfu jak na androidzie i sie nie wiesza.

  • 0

    31.  2011-02-25 12:35:00

    Na i tutaj jasno wydać, że Android coraz większy będzie. App store: moim zdaniem jeszcze kilka lat będzie pierwszy, ale jeżeli nic nie wymyśli to Android Market go pomału ale wyprzedzi, bo zawsze są niespodzianki :)

  • 0

    32.  2011-03-02 09:46:28

    ja też nie wątpię, że w ciągu max. dwóch lat, Android Market staje się number onem i zwycięży w tej wojnie. Ostatnio widziałem jakieś dane, może własne Google, ile zaktywizowano urzędzeń z Android w ostatnich parę latach, i byłem zaskoczony, naprawdę. I jeśli ta tendencja kontynuuje, to Android i jego krewni będą rządzili teleświatem.

  • 0

    33.  2011-03-04 10:37:28

    Android Market i tak, jest już bardziej popularny niż app store, bo dziś już ludzie kupują tylko telefony z Androidem. Myślę, że aplikacje w Android Market będą troszeczkę tańsze to wygrają tą walkę :) Ale nie wiadomo Czy będą tańsze w ogóle tę płatne programy.

Dodaj swoją opinię