Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacje z Androida na Chrome OS

Aplikacje z Androida na Chrome OS

orson_dzi 20 Czerwca 2016 19:51

4 1

Nowa wersja alfa systemu Chrome OS pozwala na instalowanie aplikacji z Androida.

Wersja alfa Chrome OS w wersji 53 daje nadzieję na dużo lepszą przyszłość systemu Google'a. Można na niej instalować aplikacje z Androida. Co prawda tylko te w wersji dla tabletów, ale w przyszłości powinno się to zmienić. Dzięki temu Chrome OS może w końcu stać się realnym zagrożeniem dla systemów Apple i Microsoftu.
Na chwilę obecną możliwość instalacji aplikacji z Androida jest dostępna wyłącznie dla trzech chromebooków - Asus Chromebook Flip, Chromebook Pixel i Acer Chromebook R11, ale lista ma zostać wzbogacona w najbliższych miesiącach o kilkadziesiąt innych modeli.

Wersje alfa aplikacji i systemów z reguły są bardzo niestabilne i pełne błędów, ale jak można przeczytać w Internecie - w tym przypadku warto zaryzykować. Pierwsze wrażenia z możliwości instalowania aplikacji Androida na Chrome OS są bardzo pozytywne.

Źródło tekstu: Google; venturebeat     

Dodaj do:

Tagi: google | chrome os | android

w sumie: 2
 • 0

  1. ~  2016-06-21 09:08:20  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

  Przyklad dla Microsoftu jak to sie powinno robic.

 • 0

  2. ~Master Chief  2016-06-21 10:12:37  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

  Taka funkcja od kilku lat (!) dostępna w systemie BlackBerry 10 i co? Podkradane z innej platformy aplikacje okazał się nie być kluczem do sukcesu a jedynie protezą, która nie zawsze działa. Dla przykładu aplikacje wymagające Usług Google odpalają się częściowo lub wcale i w przypadku tych, które korzystają np. z identyfikacji urządzenia jest to nie do obejścia.
  Ciekawe czy w Chrome jest tak samo?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet