Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacje Wirtualnej Polski na Androida

Aplikacje Wirtualnej Polski na Androida

Ringu 22 Grudnia 2010 16:46

0 0

Światło dzienne ujrzały właśnie dwie aplikacje Wirtualnej Polski na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Pierwsza gwarantuje łatwy dostęp do najważniejszych informacji, druga to świąteczna niespodzianka - humorystyczna gra zręcznościowa Run, Santa, run!.



Aplikacja newsowa Info WP.PL gwarantuje szybki dostęp do wiadomości z kraju i świata, najważniejszych działów serwisu Finanse (komentarze dnia, notowania GPW, indeksy giełdowe, kursy walut) i serwisu Sport. Za jej pośrednictwem śledzić można m.in. wyniki Formuły 1, klasyfikacje: generalną i konstruktorów, wyniki meczów piłkarskiej Ekstraklasy, aktualności, tabele… Korzystający z aplikacji mogą też przeglądać galerie zdjęć (kategorie: Polska, świat, finanse, sport) i sprawdzać prognozę pogody dla wybranych polskich miast. Dodatkowo, mają do dyspozycji funkcje: "ulubione", która pozwala na dodawanie do archiwum wybranych artykułów i galerii oraz "podziel się", co ułatwia natychmiastowe wysłanie artykułu na Facebook, przesłanie linka mailem lub za pośrednictwem SMS.

aplikacja news1maplikacja news2maplikacja news3m




Aplikacja Run, Santa, run! to humorystyczna gra zręcznościowa, będąca przedświąteczną niespodzianką od WP dla posiadaczy urządzeń przenośnych z Androidem. Użytkownik wciela się w niej w postać Świętego Mikołaja, który chce na czas wręczyć wszystkie prezenty. Przeskakuje więc po dachach domów, a musi to robić sprawnie i szybko. Przegrywa, gdy nie uda mu się wykonać odpowiedniego skoku i dostać się na następny budynek. Rozgrywka staje się z każdą chwilą trudniejsza i bardziej emocjonująca. Akcja zręcznościówki toczy się na tle świątecznego nieba, białego puchu, i "Wirtualnych" - związanych z portalem - chmur.

run santa1mrun santa2m

Obie aplikacje można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Android Market.

Źródło tekstu: Wirtualna Polska     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2010-12-22 16:41:01

    Mam ją od południa i muszę przyznać, że jest dużo szybsza od aplikacji Onetu!

  • 0

    2.  2010-12-22 18:01:12

    Dokładnie, aplikacja WP jest o wiele lepiej zrobiona, Onet całkowicie się nie postarał.

  • 0

    3. ~Haker ze stodoly  2010-12-22 18:40:05  host: 190-129-78-94.net.stream.pl

    Witoycie, A na jakim poziomie merytorycznym sa artykuly/newsy? to samo co na WP głownej? Bo jesli tak, to mnie same dezajn nie przekonuje.

  • 0

    4. ~Ciekawski_człowiek  2010-12-22 19:59:34  host: 46.134.59.18

    A ja mam pytanie, mam zwykły telefon do rozmów i sms i dziwię się czemu tak dużo aplikacji wychodzi tylko na iPhona a na inne systemy już sporadycznie albo wcale? Iphone jest tak ma taką gigantyczną przewagę w polkim rynku systemów że dla niego trafiają najlepsze kąski? Co jest nie tak np z androidem czy windowsem mobile lub nawet symbianem?

  • 0

    5.  2010-12-22 21:43:42

    @4: to wina prostoty tworzenia na iPhone. Ta sama aplikacja na Symbiana czy Windows Mobile będzie po prostu droższa w produkcji.

  • 0

    6. ~meegocenter.pl  2010-12-22 22:46:24  host: ip-94-42-62-15.multimo.pl

    Aplikacja w porządku, ale niestety sama Wirtualna stoczyła się niesamowicie zamieniając się z porzadnego portalu w internetowe wydanie faktu. Zresztą onet też ;/

  • 0

    7. ~fan telepolis  2010-12-23 00:13:07  host: 178.56.101.55

    :/ a ja wpisuje na swojego htc magic-a w markecie w wyszukiwarkę te programy i niestety nie wyszukuje mi ich... wie ktoś może czemu???

  • 0

    8. ~code  2010-12-23 00:16:56  host: 89-78-99-80.dynamic.chello.pl

    @4: z perspektywy developera, bardziej oplaca się zrobić aplikację najpierw na iPhone (procz wspomnianej już łatwości przyswojenia Obj-C), na tej platformie są osoby, które przyzwyczajone są do płacenia za aplikacje, nie ma problemu ze zwrotami (bo nie ma zwrotów), prosto można wypozycjonować program na liście, proces zakupowy może przebiegać z użyciem przeglądarki w komputerze, masz JEDNĄ platformę sprzętową do ogarnięcia. zwykle jest tak, że aplikacje startują na AppStore, zarabiają i wtedy zostają umieszczane na pozostałych platformach; ostatecznie dobre aplikacje, prędzej czy później, będą wszędzie :)

  • 0

    9. ~code  2010-12-23 00:18:40  host: 89-78-99-80.dynamic.chello.pl

    i wiesz, że nie będzie takich problemów, jak ma @7..

  • 0

    10. ~  2010-12-23 02:11:40  host: z11-11.opera-mini.net

    Ja wpisalem do marketu tylko słowo wirtualna i od razu wyskoczyło mi do ściągnięcia, telefon to LG gt540 i najnowszy market. Naprawdę wp zrobiło dobra obotę super aplikacja. /Kwistas

  • 0

    11. ~  2010-12-23 09:17:09  host: 89-77-70-139.dynamic.chello.pl

    kiedy będzie aplikacja telepolis.pl?

  • 0

    12.  2010-12-23 09:39:45

    Na pewno kiedyś będzie taka aplikacja też:) Ale muszę się zgadać użytkownikami wyżej, aplikacja wp.pl jest o wiele szybsza i lepsza. Akurat mi się przydała bo zawsze czytam artykuły na wp i na kompie moja strona startowa była akurat ta strona :)

  • 0

    13.  2010-12-28 13:34:40

    Tak szybko patrząc na to jak ją zrobili to widać że ona się po prostu łączy z mobilną wersją wp i chamsko parsuje dane (nie ma specjalnie wystawionych web serwisów). Taka sama aplikacja dla telepolis.pl jest bardzo łatwa do zrobienia. Chyba zaryzykuję i zrobię, a jak się spodoba (i dostanę zgodę) to opublikuję :)

Dodaj swoją opinię