Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacje w telefonie? Mało ważne

Aplikacje w telefonie? Mało ważne

Q! 26 Września 2010 21:03

0 0

Mobilne sklepy prześcigają się w ogłaszaniu ilości aplikacji dostępnych w ich zasobach, jednak według iGR - nie ma to przełożenia na wybór przez przeciętnego klienta konkretnej platformy mobilnej.

Obecnie największym sklepem mobilnym jest App Store, który oferuje swoim klientom ponad 250 tys. aplikacji. Na drugim miejscu jest Android Market z około 80 tys. aplikacji w swoich zasobach.

Liczby te mogą robić wrażenie, jednak nie na potencjalnych klientach. Według iGR, zaledwie 12,4% spośród nich przy wyborze platformy mobilnej patrzy na liczbę dostępnych dla niej aplikacji. 58% wszystkich klientów natomiast nie zwraca uwagi na aplikacje dostępne dla poszukiwanego telefonu.




Co więcej, podczas badania 52% wszystkich pytanych stwierdziło, że podobają im się standardowe aplikacje zainstalowane w nowym telefonie. 31% wszystkich pytanych stwierdziło również, że standardowo zainstalowane aplikacje są im w zupełności wystarczające.

80% ankietowanych ignoruje niechciane aplikacje, które znajdują się już w pamięci telefonu. Nawet wtedy, gdy te aplikacji im przeszkadzają. Co ciekawe, według badań, taki stan rzeczy nie wpływa na negatywną ocenę producenta telefonu lub operatora, który jest za nie odpowiedzialny.

Zaledwie 5% użytkowników telefonów decyduje się na zdjęcie jego blokady i zyskanie nad nimi pełniejszej kontroli. W zdecydowanej większości są to amatorzy nowinek technologicznych lub zaawansowani użytkownicy - można przeczytać w zaprezentowanych wynikach badań.

Źródło tekstu: The Register, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1. ~belor  2010-09-26 21:22:13  host: adsl12.grotek.ceti.pl

    W zasadzie to nic dziwnego, że tak jest. Ludzie są wygodni - dostają to co dostają i... dobrze im z tym ;) Zresztą to dotyczy nie tylko telefonów.

  • 0

    2.  2010-09-26 21:33:47

    kiedyś w telefonie można było mieć grę w robaka, kalkulator i budzik i też dało się żyć. App store ma 250tys programów - to co to są za programy? Pewnie 1tys to odmiany robaka, następne kilka tysięcy playery w różnych skórkach, kalkulatory dla dzieci, gejów i innych to już conajmniej ze 20 tys aplikacji. Ja się pytam, tych którzy maja iphony, jakie tam są programy że aż ich tyle jest? W ajkimś niewsie niedawno było że do bady jest chyba ok. tysiąca aplikacji. Dla mnie 1tyś czy 250tyś nie stanowi różnicy bo jak bym mógł to i tak tego nie wykorzystam. Kiedyś producenci walczyli między sobą dokładając funkcje które były naprawde przydatne a teraz to wszystko dla picu żeby dzieci się cieszyły pierdołami.

  • 0

    3. ~  2010-09-26 21:58:26  host: t10-06.opera-mini.net

    większa czesć tych aplikecji to dzwonki i tapetki, animacje a po polsku znikoma ilośč

  • 1

    4.  2010-09-26 21:59:57

    Przedostatni akapit,wypisz,wymaluj opinia rzecznika prasowego Orange.

  • 1

    5.  2010-09-26 22:08:29

    nemo2009: choć przeczy to intuicji wielu, taka jest niestety prawda... Ja intuicję nauczyłem się wyłączać już dawno temu i łykam tylko twarde fakty. ;-)

  • 0

    6. ~neliFu  2010-09-26 22:37:49  host: dbj211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tych 80 tys. aplikacji użytecznych na androidzie jest może 10. Do tego może 20 interesujących gier. Reszta kotlety odgrzewane, czyli to samo w różnych wersjach. Dużo aplikacji to wersje beta, dużo jest kompletnie bez sensu bez żadnej wartości dla normalnego użytkownika. Trzeba kierować się ratingiem aplikacji, w ten sposób pobieramy co najlepsze, a z tych 80 tys. appsów ponad 79tys. leży na dnie marketu i podbija statystyki.

  • 3

    7. ~ala  2010-09-27 00:07:44  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    fanatyzm jabłuszka się nie sprzedaje??? ojoj coś zaczyna pleśnią jechać? to może hmm... bateria w dzierżawę za 99,99$??

  • -2

    8. ~code  2010-09-27 08:15:04  host: chello089078001191.chello.pl

    jako naczelny fanatyk i fanboj, nie mam pojęcia, o co Tobie chodzi, ala.

  • 0

    9. ~facet  2010-09-27 08:43:25  host: sub223-100.elpos.net

    ja nie dziwię się że tak jest. Na androida są tysiące aplikacji jednak gigantyczna większość to jakieś śmiecie.Na ten system nie ma nawet porządnego odtwarzacza muzycznego!Ja używam 2-3 aplikacji których dostępność na daną platformę w moim przypadku wyznacza fakt czy mogę ją brać pod uwagę przy zakupie. Z tego powodu będę zwlekał z zakupem telefonu na symbianie 3.

  • 0

    10.  2010-09-28 13:06:37

    Nie wiem czy to info już było. Google ma udostępnić 'w ciągu kilku tygodni' polskim użytkownikom płatne aplikacje w Android Market. Oprócz Polski ma to objąć kilkanaście innych krajów.

Dodaj swoją opinię