Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacje dla Androida i WP7 - jakie różnice?

Aplikacje dla Androida i WP7 - jakie różnice?

Q! 27 Czerwca 2012 14:58

0 0
Serwis Pocket Now porównał te same aplikacje stworzone dla systemu Android oraz Windows Phone 7. Jakie są różnice pomiędzy nimi?

Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi samymi aplikacjami jest przede wszystkim ich interfejs. W Androidzie jest to standardowy interfejs, w Windows Phone 7 jest to interfejs Metro UI.

android vs wp7 android vs wp7 android vs wp7 android vs wp7 android vs wp7

Dzięki temu porównaniu można zobaczyć jakie zmiany w swoich aplikacjach musieli dokonać programiści, aby dostosować swoją aplikację do danego interfejsu. Które z nich są ładniejsze?


Źródło tekstu: Pocket Now     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~  2012-06-27 16:57:40  host: ec2-23-21-180-111.compute-1.amazonaws.com

    @2 flesh to historia ;-)

  • 0

    8. ~pisul  2012-06-27 17:00:22  host: nat1.res.pl

    Mie jedno dziwi, zainteresowanie tym niszowym systemem telepolis. Na sile chca zainteresowac czytelnikow tym os-em. Ale kafle sie po prostu nie przyjely na swiecie. Dajcie spokoj, no chyba ze piszecie za kaske a to co innego

  • 1

    9. ~Unlimited  2012-06-27 17:04:28  host: 89-73-247-81.dynamic.chello.pl

    Gdzie jest facebook wykastrowany na WP7.5, chyba raczej wzbogacony i lepiej zintegrowany z smartphonem niż na andku, wiem bo miałem parę smartphonów na andku, w tym także Sense czy Sony UI, a obecnie używam Lumii 800. To że ktoś nie potrafi sobie skonfigurować telefonu to już nie mój problem, byle by głupot nie opowiadał. Mi jedynie brakuję paru aplikacji z Google Play.

  • 0

    10. ~Wojtek G.  2012-06-27 17:05:57  host: 178-37-77-212.adsl.inetia.pl

    @2 dokładnie flash to juz historia wiec nie ma sensu wogule pisac ze nie ma flasha to tragedia w tych czasach to juz nie ma roznicy. Co do aplikacji jesli WP7 dorównuje już androidowi 4.0 jak ktos napisał ze aplikacje z androida dopiero fajne sa na ICS to znaczy ze jednak z WP7 nie jest tak zle jak wszyscy krytykuja jak ICS dopiero daje taka sama mozliowsc tworzenia aplikacji.

  • -2

    11. ~  2012-06-27 17:10:33  host: z33-09.opera-mini.net

    też mnie dziwi te ciągłe pisanie o Windowsie, skoro ten system jest mniej popularny niż Bada. ja rozumiem że może nie ma o czym pisać ale ostatnimi dniami ciągle piszecie o Windowsie aż do znudzenia. wiem że taka krytyka pewnie się skończy na tym że Witek napisze że mogę nie czytać, ale chciałem tylko wyrazić swoje zdanie :-)

  • -1

    12. ~tadek  2012-06-27 17:12:37  host: host-89-231-50-179.wroclaw.mm.pl

    Robilem takie porownanie ale pod katem szybkości dzialania. System bardzo mi się podoba za zupelnie inny wygląd ale aplikacje są slabe. Np taki nasz program tv od Wirtualnej Polski dziala zdecydowanie wolniej niż na Androidzie. Porownanie bylo na lumii i milestone która ma slaby procesor i 256 ramu. Podobnie jest z Ipla i kilkoma innymi, które występują na dwóch platformach. Ja bym WP7 pominal przy wyborze a poczekal na osemke.

  • -1

    13. ~Arayan  2012-06-27 17:19:08  host: 78.9.156.9

    Wy się dobrze czujecie? Nie pisać o w7 w dobie W8 z jądrem NT i W8 na pctach? No sorry panowie, ale gdzie wasz rozum? Flash z kolei jest potrzebny, wiele serwisów wciąż bez jego obsługi nie rusza i na chwilę obecną przykro mi, ale system bez niego jest wybrakowany twierdzenie inaczej to oszukiwanie samych siebie. Nie mówiąc o tym jak potężna to platforma gier, ale to już detal. W przyszłości flash pewnie nie będzie miał znaczenia, ale to jeszcze trwa. @ Atlan Widac Twój brak kontaktu z Androidem. Od dosyć dawna już wyglad Androidowych aplikacji jest przesadnie jednolity, wszystkie apki są robione pod ICS i przez to wszystkie wyglądają dokładnie tak samo - jak na jedno kopyto. Lipa, wolałem stare czasy gdzie aplikacje miały pomysł na siebie. Natomiast co do tematu - W7 ma prze koszmarny i przebrzydki, obrzydliwy wręcz interfejs - jedną z największych pomyłek w historii informatyki (w odniesieniu do pctów), ale to jedno trzeba mu przyznać że z kolei aplikacje na W7/8 wyglądają o niebo lepiej niż na Androidzie. Na androidzie są statyczne, na W7 często wieloplanowe, animowane, pełne stonowanych ale pięknych efektów. Przydał by się Mix - wygląd i funkcjonalność Androida, ale wygląda aplikacji z Windowsa, wtedy byłby ideał :)

  • 1

    14. ~Wojtek G.  2012-06-27 17:33:07  host: 178-37-77-212.adsl.inetia.pl

    Czyli jak wyjdzie WP7.8 to już przestaniesz marudzić ze ci się metro nie podoba.

  • 1

    15.  2012-06-27 18:32:01

    #13 - kontakt z Androidem mam na co dzień, więc słaby zarzut ;) Fakt, trochę zaczyna się to ujednolicać wizerunkowo, ale nadal to jest przepaść. Wystarczy spojrzeć na widżety, gdzie każdy jest totalnie inny, każdy ma inne wymiary, nie są one jakoś ujednolicone. A na WP wygląda to dużo estetyczniej, a na WP8 sądząc po zdjęciach wygląda to jeszcze ładniej. Ale to już kwestia gustu :)

  • 0

    16. ~  2012-06-27 19:51:43  host: 31.41.144.41

    @15. Widget mają różne wymiary gdyż każdy został dostosowany najlepiej do tego co ma prezentować. One to fit all (one to rule all) to z innej bajki ;). Poza tym na niektórych wersjach Androida można zmieniać rozmiar widgetów nawet gdy one na to nie pozwalają i to z całkiem dobrym skutkiem. Sam "rozciągnąłem" widget News & Weather na ICS CyanogenMOD 9, aby przy zwiększonej czcionce mieścił cały tytuł wiadomości. Co prawda nie zawsze wygląda to idealnie, gdyż czasami pozostaje sporo pustej przestrzeni, ale mi się podoba.

  • 0

    17.  2012-06-27 20:01:45

    #16 - kwestia chyba przyzwyczajenia. Pomyśl sobie teraz, że ikonki w liście aplikacji mają różny rozmiar ;) No właśnie, ciężko to sobie wyobrazić, bo dzisiaj jest tam wszystko ładnie ułożone i nie wyobrażamy sobie że mogłoby być inaczej. Oczywiście widżety muszą mieć różny rozmiar, ale lepiej to będzie jednak rozwiązane w WP7-8, gdzie mamy jakoś to dopasowane do ekranu, zwłaszcza w WP8, bo w 7 jest przesada trochę. Ale to tak jak mówię - kwestia gustu i przyzwyczajeń ;) Ja tam uważam, że trochę słabo to wygląda jak jeden widżet ma wymiary 3x2, drugi 2x2, a trzeci 3x3.

  • 0

    18. ~  2012-06-27 20:07:05  host: 31.41.144.41

    @17. A ja tobie odpowiem, że nie trzeba kończyć studiów, aby ładnie sobie rozplanować umieszczenie na ekranie widgetów o różnych rozmiarach. Jak chcesz to mogę tobie wysłać zdjęcie jak z tym sobie poradziłem ;).

  • 0

    19.  2012-06-27 20:15:02

    #18 - wiem że nie trzeba ;) Też sobie radzę, ale stwierdzam tylko że na WP pod tym względem jest lepiej, choć nie każdemu się taka prostota rozwiązania podoba i w pełni to rozumiem ;) W sumie to jedna z nielicznych rzeczy w WP która mnie urzekła, zwłaszcza na screenach z WP8 wygląda to ładnie.

  • -1

    20.  2012-06-27 20:50:32

    Masakra ten interfejs WP7.

  • 0

    21.  2012-06-28 02:22:57

    A co na tym WP7 ta czcionka sie nie mieści ??? A co do Flasha to ja uzywam, transmisje internetowe na tym idą.

  • 0

    22. ~sqt  2012-06-28 11:16:17  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    Używam wp7.5 i nie powiem złego słowa na interfejs, jest wg mnie estetyczny i intuicyjny i prosty w przeciwieństwie do niejednej nakładki na znaku. Pozdrawiam zadowolonych uzytkownikow)

  • 0

    23. ~RickyPL  2012-06-28 16:07:07  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    @22 - lubię to! ;) Android to taki linuks systemów komórkowych. Co prawda daję więcej możliwości niż WP tylko że jest dużo mniej funkcjonalny niż WP 7.5 i każdy PRAWDZIWY użytkownik WP nigdy nie będzie zadowolony z Andka.

  • 0

    24. ~  2012-06-28 17:11:33  host: 31.41.144.41

    @23. Ale co ty masz do Linux'a? Jest to dość mało popularny system na komputerach stacjonarnych ze względu na dominacje Windowsa i małe opłacałności tworzenia na niszowy system profesjonalnych aplikacji użytkowych. Na serwerach jego udział przekracza 50%. Co do telefonów i tabletów to właśnie WP jest w podobnej sytuacji jak Linuks w komputerach stacjonarnych. Zresztą zobaczymy jak będzie. Poza tym za Androidem stoi ogromna korporacja i nie ma nawet porówniania do Red Hata czy Mandriva'y.

  • 0

    25. ~dav  2012-07-01 11:02:33  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    na WP7 moze sa ladniejsze, ale duzo mniej funkcjonalne niz Androidowe

  • 0

    26. ~Encathy  2013-10-05 23:09:46  host: ks4008979.ip-192-99-1.net

    cheap ugg shoes footwear frye boots discount ugg cheap ugg boots cheap cheap ugg ugg boots cheap ugg boots cheap ugg look alikes boots uk cheap ugg slippers for sale online store ugg boots cheap cheap ugg boots ugg cheap cheap ugg ugg boots cheap ugg slippers women's slippers moccasin snake IL12 is truly a heterodimeric cytokine made up of p35 in addition to p40 subunit aminoacids. IL23, an associated heterodimeric proteins, has p19 but also p40 subunits.

Dodaj swoją opinię