Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacja od rodziców, dla rodziców - co zrobić jak dziecko nie odbiera telefonu?

Aplikacja od rodziców, dla rodziców - co zrobić jak dziecko nie odbiera telefonu?

orson_dzi 21 Sierpnia 2014 20:53

4 8
Co zrobić, kiedy dziecko nie reaguje na dzwoniący telefon od rodzica? Wystarczy zainstalować mu odpowiednią aplikację, która zmusi je do odebrania.



Dziecko wychodzi z domu. Robi się już późno, rodzice zniecierpliwieni czekają na jego powrót. Chwytają za telefon i dzwonią... i dzwonią... a połączenia są nagminnie ignorowane lub wręcz odrzucane. Sytuacja z pewnością znajoma dla wielu Czytelników. Z podobnym problemem borykała się Sharon Standfird z Houston. Postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyła mobilną aplikację o nazwie Ignore me no more.

Zasada działania aplikacji jest prosta. Jeśli dziecko nie odbierze telefonu od rodzica, aplikacja zablokuje urządzenie, pozwalając jedynie na oddzwonienie i wykonywanie połączeń alarmowych. Zablokowana zostaje możliwość wysyłania SMS-ów, korzystania z Internetu lub funkcji rozrywkowych smartfonu.

Po tym, jak zainstalowałam system w telefonie mojego syna, okazało się, że oddzwania i odpisuje na moje wiadomości dużo szybciej niż kiedyś - przyznaje z zadowoleniem twórca aplikacji. Aplikacja Ignore me no more jest dostępna na Androida w cenie 1,99 dolara.

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:

Tagi: ignore me no more | ios

w sumie: 31
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~  2014-08-21 23:21:26  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    dzieciak jak podrośnie to zrobi tatusiowi "hard reset" jego ajfona z danymi z firmy... będzie 1:1 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13.  2014-08-21 23:28:16

    Widzę tu samcy znawców. i dobrze. Możecie wierzyć lub nie lecz dzieci to na komórka się tak znają jak ja (chłop) na rodzeniu dzieci. Owszem, znajdą się geniusze lecz dzisiejszy telefon jest tak prosty że wystarczy tylko klik, klik i już wszystko mamy co trzeba, dlatego nie trzeba być geniuszem aby sobie zainstalować aplikację. Obstawiam, że aplikacja opisana w artykule ma zabezpieczenie przed usunięciem a twardy reset telefonu nie ma sensu. Traci się wszystko co się ma w telefonie, więc dzieciak woli już odebrać niż robić reset i wszystko na nowo ustawiać i ściągać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~Chlorek92  2014-08-21 23:43:30  host: 87-205-69-100.adsl.inetia.pl

    Kupi Nokię 3310 i po sprawie :) żadne apki nie pomogą

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2014-08-22 01:27:42  host: host-176-221-121-100.dynamic.mm.pl

    Znak czasów - wychowanie dziecka za pomocą aplikacji, a nie rozmów.
    Swoją drogą to powinni dla takich troskliwych rodziców robić specjalne smartfony, nie tylko aplikacje. Nie tylko aplikacje uniemożliwiające inne czynności jak odebranie telefonu od rodzica, ale np.: zwiększające głośność na max i odtwarzające nagrane teksty mamusi/tatusia typu "odbierz! bo jak nie to wrócisz do domu i wpie*dol!!!" - to byłby kwas dla każdego hamerykańskiego nastolatka... Do tego dodać "dręczenie" sprzętowe typu losowych wibracji oraz wspomniane wyżej rażenie prądem... Efekt wychowawczy murowany.
    Gratulacje dla pani z hameryki, genialna jak cały ajos i ajfon...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-08-22 07:35:08

    Co zrobić jak dziecko nie odbiera? Zablokować mu telefon by nie mógł zadzwonić do nikogo innego...

    Może ja jakiś dziwny jestem, ale zawsze sądziłem, że lepiej pogadać z dzieckiem jak wróci i wtedy sprawę załatwić. Niemniej nie jestem hamerykaninem - widać te różnice kulturowe i tak dalej... w końcu kto ma czas na rozmowę jak można w tym czasie posadzić tłustą, napchaną hamburgerami du*ę na krześle i odpalić sobie GTA/Facezbuka/tetrisa...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Rafał76  2014-08-22 07:37:55  host: 115.rev.polarnet.gliwice.pl

    @10 Planet, polecam przeczytanie jeszcze raz, ze zrozumieniem. W artykule jest napisane, że gdy dziecko nie odbiera połączenia, wówczas telefon zostaje zablokowany, a nie wtedy, gdy rodzic do dziecka pisze SMS. Świetna aplikacja, ale zgodzę się, że trzeba wychowywać dzieci tak, aby odbierały telefony od swoich rodziców.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Nick  2014-08-22 07:49:54  host: 81.219.84.18

    Przyznam że zastanawia mnie kiedy ta blokada jest zdejmowana.
    Jeżeli wystarczy że numer został wybrany a połaczenie nie zostało nawiązane to przecież po wybraniu numeru zanim telefon dzwoni mija jakaś sekunda czy nawet więcej. Więc podejrzewam że w ten sposób można to obejść bez odinstlowania aplikacji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~olololo  2014-08-22 08:12:53  host: 213-17-201-42.static.ip.netia.com.pl

    biedni tacy uposledzeni rodzice, ktorzy potrzbuja tej aplikacji bo nie radza sobie ze swoimi dziecmi... :(

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Bart  2014-08-22 09:17:03  host: idss-bp-2.cs.put.poznan.pl

    Wszystko fajnie, tylko aplikacja jest na Androida, nad wersją dla iOS podobno Pani pracuje, ale nie wróżę jej powodzenia, bo na iOS nie ma możliwości, żeby aplikacja zablokowała telefon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    21. ~muzzy  2014-08-22 09:21:00  host: 5-226-123-204.static.ip.netia.com.pl

    Czy wy naprawdę myślicie że nastolatek który notorycznie nie odbiera i odrzuca połączenia rodziców to grzeczne i miłe dziecko, które po rozmowie zrozumie że zrobiło źle i przestanie tak robić? Doskonale rozumiem cel tej aplikacji. Można by dzieciakowi zabrać tel za kare, ale wtedy już na 100% nie będzie z nim kontaktu, więc lepiej mu zablokować rozrywkę. Dla nastolatków nawet chwilowy brak facebooka może być niezłym impulsem do odebrania tel. Na koniec wszystkie mądrale, które wypowiedziały się powyżej i będą pisać poniżej niech zaznaczają czy mają dziecko w wieku np 13-15 lat.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-08-22 09:26:47

    No co tu komentować... Powinien mokrym palcem w uchu dziecka pogrzebać telefon - to zdaje się jest coś nieprzyjemnego dla Amerykanów? Nightkriss - mówisz, że jak w windowsie padnie to odbierze?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~  2014-08-22 10:39:09  host: 88.220.105.18

    " Aplikacja Ignore me no more jest dostępna na systemy iOS w cenie 1,99 dolara. " - czy komuś udało się namierzyć ten soft w sklepie Apple?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    24. ~  2014-08-22 10:41:23  host: 88.220.105.18

    W wiadomości źródłowej na BGR ( http://tlp.is/3iv ) sprawy mają się trochę inaczej: "Called Ignore No More, the app is available only on Android at this time and costs $1.99 per phone, although an iOS version is in the making." Ciekawe czy autor newsa odróżnia jakoś te dwa systemy :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2014-08-22 11:02:29

    24: a czy wziąłeś pod uwagę zwykłą pomyłkę z naszej strony?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~Coxxi  2014-08-22 11:15:57  host: 89-65-225-17.dynamic.chello.pl

    Ta aplikacja ma hasło i bez niego nie da sie odinstalować jej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~  2014-08-22 11:17:59  host: 88.220.105.18

    Jeśli naprawdę tak było to przepraszam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~Nick  2014-08-22 11:42:26  host: 81.219.84.18

    Jak długie musi być połączenie żeby blokada zeszła? Jeżeli wystarczy wybranie numeru to przecież zanim numer zanim wybierze numer na który dzwoni mija chwila (nie długa ale wystarczająca by zaznaczyć próbę kontaktu w historii), bo w takim przypadku będzie można łatwo ominac blokadę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~adamek1  2014-08-22 15:35:28  host: 213.95.191.51

    "Ta aplikacja ma hasło i bez niego nie da sie odinstalować jej". A ja moge skopiowac kontakty na karte pamieci i przywrocic ustawienia fabryczne

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~nohalo  2014-08-23 14:45:21  host: public-gprs516340.centertel.pl

    I wtedy ktoś napadnie dziecko które ma zablokowany telefon choć może oddzwonić ale tylko do domu i na alarmowe a co w przypadku gdy w domu tel. padnie? bateria albo spadnie? i dzieciak się nie dodzwoni? Nie ma to jak tresura.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~ala  2015-10-26 11:41:37  host: 80.50.141.38

    Ja polecam aplikację kidtracker. Pozwala ona na monitorowanie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym (nie ogranicza w żaden sposób funkcji telefonu). Dziecko z poziomu swojego smartfona może za pomocą aplikacji łatwo i szybko wyznaczyć trasę do najbliższego szpitala czy komendy policji. Appka jest bezpłatna.

Dodaj swoją opinię