Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacja "Move to iOS" pomoże porzucić Androida

Aplikacja "Move to iOS" pomoże porzucić Androida

sirmark 17 Września 2015 10:54

6 2

Apple przygotował i umieścił w Google Play aplikację, która ma pomóc przenieść kluczowe dane z urządzeń z systemem Android do urządzeń z iOS.



move to ios move to ios




Aplikacja "Move to iOS" pozwoli przetransferować m.in. kontakty, wiadomości, zdjęcia i wideo, dane kalendarza, konta mailowe oraz zakładki przeglądarki do nowego systemu. Tak przynajmniej obiecuje Apple.
W trakcie wykonywanie migracji do iPhona lub iPada tworzona jest prywatna sieć Wi-Fi, tak więc dane przesyłane są bezpośrednio, bez pośrednictwa zewnętrznych serwerów.

Aplikacja wymaga do działania Androida 4.0 lub nowszego. Po drugiej stronie wymagany jest system iOS 9.

Zobacz: aplikację "Move to iOS" w Google Play

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: android | ios | apple

w sumie: 26
  • 3

    7. ~Jan  2015-09-17 12:22:49  host: n09-01-08.opera-mini.net

    ciekawy jest ostatni ekran po zakoczeniu transferu danych: "Recycle your Android phone - You can recycle this Android phone for free at any Apple Store" :)

  • -1

    8.  2015-09-17 12:26:23

    @7 jest to logiczne, bo przecież znakomita większość urządzeń na androidzie nie ma żadnego oficjalnego wsparcia już po zakupie więc jedyne co można z tym zrobić to recycling. Apple to wie i od razu ułatwia ten proces przyszłym swoim klientom. Bardzo rozsądne i ekologiczne podejście.

  • -1

    9. ~f643  2015-09-17 12:33:38  host: 212.160.172.83

    @8 mój miły, zapomniałeś dodać że to GENIALNE podejście.

  • 0

    10. ~Piotr  2015-09-17 12:34:55  host: host-81-190-44-92.lodz.mm.pl

    to co z tym kodem?

  • 0

    11.  2015-09-17 12:51:08

    u forgot Amazing.

  • 2

    12. ~Jan  2015-09-17 12:58:46  host: n08-05-07.opera-mini.net

    @8 zgadzam się :)
    Polecam też komentarze do tego programu w Google Play - może niektórzy użytkownicy spodziewali się, że ten progam przerobi ich Galaxy w iPhona 6s ;)

  • -1

    13.  2015-09-17 13:12:49

    @12 a ja nie polecam ze względu na kulturę i język, co pokrywa się z większością komentarzy moich oponentów na TP. Widać jaki system taka kultura.

  • 0

    14.  2015-09-17 13:19:57

    @13
    jaki fan takie poglądy

  • 0

    15. ~Śmieszne  2015-09-17 13:31:41  host: 188.146.3.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Tyle czasu uzywacie te komorki, tablety itp i nie wiecie, ze nie mozna sie ukryc. Dziwne, bardzo dziwne!!!!!!!!......

  • 0

    16.  2015-09-17 13:39:23

    Aplikacja bardzo potrzebna i to niezależnie z jakiego na jaki system się migruje (proces ten powinien przebiegać bez zbędnych komplikacji) brawo dla Apple mimo że nie mam i nie będę miał zamiaru z akurat tej migracji korzystać.

  • 1

    17. ~Piekarz  2015-09-17 14:22:23  host: user-94-254-129-172.play-internet.pl

    Z tą migracją to jak z przeprowadzką do Warszawy. Można ale po co?

  • 1

    18. ~Loop  2015-09-17 14:41:22  host: aqk206.internetdsl.tpnet.pl

    Podobną aplikację wypuścił Samsung: http://tlp.is/7kk Korzystałem z niej przy okazji przesiadki z XPERII na S6 - działała bez zarzutu.

  • 0

    19. ~kamil  2015-09-17 14:50:32  host: 89-66-131-104.dynamic.chello.pl

    Zawsze i nieodmiennie jak widzę komentarze @applefana odnoszę wrażenie, że chce zniechęcić ludzi od iOSa. Megalomański i nonszalancki sposób w jaki tu się wypowiada powoduje, że mam podejrzenie zawsze iż jest V kolumną androida. Do wszystkich, którzy chcą sprawdzić, zobaczyć i ocenić system Apple'a chcę zaapelować: zróbcie to samodzielnie i nie czytajcie tego co ten ludzik pisze. Naprawdę uwierzcie: nie każdy użytkownik "jabłka" jest tak popaprany :)

  • 1

    20. ~Ja±  2015-09-17 16:32:45  host: n25-05-07.opera-mini.net

    8). applefan, wytłumacz mi swój język, co to znaczy
    znakomita większość???
    ,, bo przecież
    znakomita większość urządzeń..."

  • 1

    21. ~  2015-09-17 16:49:20  host: user-94-254-145-219.play-internet.pl

    Robiac porzadki pare dni temu w mojej pracowni, znalazlem ajfona 4S fabrycznie zapakowanego, ze wszystkimi foliami. Po krotkim dochodzeniu okazalo sie dostaem kiedys od pracodawcy jao telefon sluzbowy i zostawilem go w domu bo wolalem andka. Tak bardzo o nim zapomnialem, ze go sobie przywlaszczylem. A raczej zrobila to moja szafa ubraniowa. Zginal pod ciuchami. Oczywiscie zadzwonilem do pracodawcy... a ksiegowa na to - a po co nam ten zlom > Zostaw go sobie, juz dawno zutylizowany ! ; ) Ot, ped do Iosa...

  • 0

    22.  2015-09-17 21:52:46

    @21 Trzeba było nie otwierać, to miałbyś model kolekcjonerski wart sporo pieniędzy dla fanów po "Appletomii".
    Co do aplikacji, to dziwi mnie, że pojawiła się dopiero teraz. Aplikacje do migracji między telefonami z Androidem różnych producentów i nie tylko, istnieją już po kilka lat.

  • 0

    23.  2015-09-17 22:43:18

    Nie jestem fanem Apple, ale komentarze i oceny w Google Play, pokazują przeciętny poziom inteligencji użytkowników tego (Android) systemu operacyjnego.

  • 0

    24.  2015-09-18 08:03:43

    Gdy chodzi o samą aplikację, znajomi iPhone'iarze meldują na FB, że gubi kontakty w przypadku iOS 9.0, na becie 9.1 problemu nie ma. 6, insomnia - znam zarówno osoby, które z zadowoleniem przeszły na iOS, jak i takie (więcej ich), które z zadowoleniem wróciły do Androida. I bynajmniej cena nie nie grała w tym transferze roli.

  • 0

    25. ~KaReS  2015-09-18 13:31:17  host: 212.160.172.83

    Tej aplikacji Apple nie zrobił tylko ją kupił. Pierwowzór to "Copy My Data", której autorem jest Media Mushroom.

  • 0

    26. ~Darek  2015-09-18 19:14:02  host: apn-46-76-104-151.dynamic.gprs.plus.pl

    Spór przy okazji rozmowy o aplikacji co lepsze czy iOS czy Antek podobny do sporów politycznych dwóch słusznych partii :) a przecież są inne systemy, które także mają podobne rozwiązania już od dawna i działają bezproblemowo. Ja np. nie kupie żadnego z tych dwóch systemów, choć oba są dobre i mają swoje zalety (jak i wady), ponieważ jestem zadowolony z innego rozwiązania. Ale fajnie się czyta opinie innych. W tym jesteśmy w Polsce dobrzy, w opiniowaniu.

Dodaj swoją opinię