Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aplikacja mobilna Art4Europe innowacją roku

Aplikacja mobilna Art4Europe innowacją roku

LuiN 29 Grudnia 2011 11:43

0 0

W urzędzie miasta Poznania wręczono nagrody w konkursie Wynalazek Roku. Jury, jako najbardziej innowacyjny projekt roku 2011, uznało aplikację Art4Europe, która dzięki technologii rozpoznawania obrazu, identyfikuje dzieła sztuki i dostarcza o nich informacje.

W jury konkursu zasiadali naukowcy z Politechniki Poznańskiej, pracownicy Biura Promocji Miasta Poznania oraz przedstawiciele firmy Komputronik.

W tym roku tytułem Wynalazku Roku nagrodzono rezonator helikoidalny - urządzenie służące minimalizacji hałasu. Jestem dumna, że w Poznaniu znaleźliśmy firmę z takimi możliwościami - mówi o twórcach Art4Europe Katarzyna Jakubowska, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Komputronik. Oni zaproponowali coś, co globalne firmy, jak Intel czy Microsoft już zaproponowały, jednak żadna z nich nie wdrożyła projektu lokalnie. Na pewno będziemy ich wspierać - dodaje.
Użytkownik aplikacji Art4Europe, znajdując się w muzeum, robi zdjęcie obrazu telefonem. Na tej podstawie uzyskuje dodatkowe informacje o tym obrazie. Może to być tekst w dowolnym języku, film, czy też inne obrazy danego malarza.

Aplikacja działa w oparciu o technologie rozpoznawania zdjęć opracowaną przez firmę iTraff Technology. Młodzi poznańscy twórcy mają już za sobą międzynarodowe sukcesy za sprawą aplikacji SaveUp, która wykorzystuje tę samą technologię identyfikacji obiektów, a służy do szybkich zakupów multimediów.

Źródło tekstu: SaveUp     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2011-12-29 12:32:59

  "znajdując się w muzeum, robi zdjęcie obrazu telefonem. Na tej podstawie uzyskuje dodatkowe informacje o tym obrazie" - doprawdy, nie brzmi to jak coś ekstremalnie użytecznego, lub posiadającego liczne praktyczne zastosowania :-D

 • 0

  2. ~  2011-12-29 14:40:05  host: z26-14.opera-mini.net

  @1 zalezy na jakim poziomie mentalnym funkcjonujesz i co ci do wystarcza do szczescia. Pozdrawiam

 • 0

  3. ~  2011-12-29 19:27:30  host: public-gprs170090.centertel.pl

  @2 dokładnie. Niektóre dzieła współczesne do interpretacji wymagają wiedzy: koncepcji leżących u podstawy aktu twórczego, czy wręcz znajomości biografii autora. Pozdrawiam

 • 0

  4. ~dziad  2011-12-29 20:25:00  host: abro188.neoplus.adsl.tpnet.pl

  też mi wynalazek. google googles robi to od dawna...

 • 0

  5. ~Przem  2011-12-29 23:20:14  host: dfd213.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Będąc w muzeum szybciej jest przeczytać tabliczkę z opisem dzieła niż narażać się kustoszom na lincz za fotografowanie. Nie mogę znaleść tej aplikacji...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet