Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apax może przelicytować TelięSonerę w przetargu na Polkomtel

Apax może przelicytować TelięSonerę w przetargu na Polkomtel

Ringu 26 Maja 2011 08:50

0 0

W grze o przejęcie Polkomtela pozostało czterech graczy. Najwięcej za zakup spółki oferuje Zygmunt Solorz-Żak, jednak firmie Apax Partners także bardzo zależy na telekomie i jest gotowa zaoferować za niego więcej pieniędzy niż szwedzka TeliaSonera - donosi Gazeta Prawna.

Do tej pory drugie miejsce pod względem wysokości oferty zajmowała TeliaSonera i to właśnie ją obecni właściciele Polkomtela najchętniej widzieliby w roli nabywcy. Szwedzki telekom zapowiedział chęć rozwoju Plusa i budowy infrastruktury LTE.

Apax jest udziałowcem TDC - duńskiego operatora, który już kiedyś był właścicielem akcji Polkomtela. Sprzedał je jednak ponad dwa lata temu.




Informator Gazety Prawnej twierdzi, że udziałowcy Polkomtela zamierzają przekonać TelięSonerę, aby ta przelicytowała ofertę Apaxa.

Z różnych szacunków wynika, że podmioty chętne na zakup polskiego operatora oferują od 16 do nawet 20 mld zł.

Źródło tekstu: DGP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    5. ~Darkeners  2011-05-26 09:11:16  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    ostatnio był news o tym, że zostało tylko dwóch :P Niech juz skoncza licytacje i powiedza kto wygrał ; d

  • 0

    6. ~  2011-05-26 09:22:28  host: v20-02.opera-mini.net

    A ja bym chciał po prostu Vodafone... Ewentualnie Telenor wygląda całkiem fajnie pod względem oprawy no i nazwę ma przystępną.

  • 1

    8. ~Karol  2011-05-26 09:58:13  host: est18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może szanowny serwis telepolis zdecydowałby się ilu w końcu pozostało chętnych w wyścigu po Polkomtela. Wcześniej pisaliście o dwóch spółkach, a teraz o czterech...

  • 0

    9.  2011-05-26 10:12:37

    Chciałbym żeby to jednak Vodafone skorzystał z opcji pierwokupu

  • 0

    10.  2011-05-26 10:23:31

    Jak kupi to Telia, to chyba marka Plus zostanie? Bo z tego co widzę, to oni nie brandują swoich telekomów ;)

  • 0

    11. ~  2011-05-26 10:28:41  host: v16-11.opera-mini.net

    Tylko w Vodafone jest nadzieja.

  • 0

    12. ~ala  2011-05-26 10:55:07  host: public-gprs16742.centertel.pl

    Pan Solorz jako JEDYNY ma częstotliwości, a nie chęci budowy LTE/HSPA+900.... pomyślcie trochę...

  • 0

    13. ~kill649  2011-05-26 11:20:35  host: zero.cntk.pl

    I będziesz mial 15 minut reklam na 1 minute rozmowy

  • 0

    14.  2011-05-26 11:26:12

    przeciez polkomtel nalezy do vodafone i to oni go sprzedaja bo maja ogromne zadluzenie ? czy sie myle?

  • 0

    15. ~  2011-05-26 11:53:04  host: apn-95-41-120-170.dynamic.gprs.plus.pl

    jeśli wygra spółka SOLORZA to oznacza cięcia, zwolnienia pracowników, brak rozwoju przynajmniej w pierwszym okresie - musi im się zwrócić część wydatków, bez inwenstycji, no a później to samo co Cyfrowy Polsat - największa ilość klientów, super marketing, niesamowite pozyskanie reklamodawców no i zero technologii (poza internetem). Chciałbym, żeby wygrał branżowiec, który ma wsparcie technologiczne, doświadczenie na rynku usług i chce inwenstować w infrastrukturę (modernizacja) plus internet. Pan Zygmunt Solorz już ma i tak w ręku czwartą władzę - wystarczy!

  • 0

    16. ~krasnal  2011-05-26 11:53:36  host: user-46-113-229-142.play-internet.pl

    14@ Wiekszosciowym udzialowcem Polkomtela sa spolki Skarbu Panstwa: PKN, KGHM, Weglokoks. Vodafone ma mniej niz 50%, dokladnie nie pamietam ile moze ok. 30%?

  • 0

    17. ~krasnal  2011-05-26 11:56:28  host: user-46-113-229-142.play-internet.pl

    Akcjonariusze Polkomtela PKN Orlen ok. 25%, PGE ok. 22%, KGHM ok. 24,5%, Weglokoks 5%, Vodafone ok. 25%.

  • 0

    18. ~  2011-05-26 12:10:07  host: z31-06.opera-mini.net

    12- i co z tego, że Solorz Żuk ma częstotliwości ? Ja mam betoniarkę, a wyobraź sobie, że nie prowadzę firmy budowlanej. Niektórzy nie doceniają Telenoru, a ta firma stawia na jakość, rozwój infrastruktury i przystępne ceny za usługi dopasowane również dla ludzi w podeszłym wieku. Popatrzcie np. na Estonię. Janusz

  • 0

    19.  2011-05-26 12:15:16

    Ja bym kupił ale prowident nie chce mi dać pożyczki ;) Więc kibicuję Szwedom. Tylko Telia. Wtedy nastąpi konsolidacja z Playem na wzór Orange/T-Mobile PL. Telia nawet barwy playowe przybrała i ma prawie identyczną stronę internetową. Ja bym to rozpatrywał jako plagiat...

  • 0

    20. ~ZICO  2011-05-26 14:18:39  host: abke49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czemu Telepolis jakiś czas temu wypisywał bzdury, że zostało dwóch chętnych a teraz pisze, że znow jest ich czterech? O co tutaj chodzi?

  • 0

    21. ~Lolek  2011-05-26 15:06:30  host: 212.160.172.70

    Myślenie przyczynowo skutkowe to chyba nie twój atut "ZICO" skoro taki był temat- "już tylko dwóch w wyścigu po polkomtel" a w nim napisane ze najwyższe oferty złożyli(...) to logiczne ze gdy zbliza sie koniec przetargu liczy się KTO DA WIĘCEJ...szukasz dziury w całym i piszesz "czemu telepolis" lepiej zadaj pytanie "czemu ZICO nie został doedukowany w podstawówce i zamiast pomyślec szuka winnych;) Pozdrawiam Pi.es mam nadzieje ze wygra telia;)

  • 0

    22. ~  2011-05-26 17:09:12  host: z03-14.opera-mini.net

    A jeśli w ostatniej chwili Polkomtela kupiłoby Vodafone to byłoby to zgodne z prawem ?

  • 0

    23. ~  2011-05-26 20:04:36  host: host-46-186-12-179.dynamic.mm.pl

    @zico a czemu nie czytales ze zrozumieniem poprzedniej informacji?

  • 0

    24. ~Noiz  2011-05-26 21:08:56  host: 87-207-178-209.dynamic.chello.pl

    Pamiętajcie ,że wszystkie wiadomości opierają się na nie oficjalnych informacjach dlatego raz jest 2 a raz 4. Tak V-fon może kupić w ost. chwili bo ma prawo pierwokupu. Kibicuje Telnor'owi lub Telii.

  • 0

    25. ~seidhe  2011-05-27 08:31:53  host: host217-43-182-247.range217-43.btcentralplus.com

    APAX'owi dziwnie bardzo zalezy... moze liczy na przyszly zysk ze strony V-fone?

Dodaj swoją opinię