Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aparaty w telefonach coraz popularniejsze

Aparaty w telefonach coraz popularniejsze

WitekT 15 Kwietnia 2005 09:07

0 0

Najnowszy raport Strategy Analytics mówi, że w zeszłym roku sprzedano 257 mln telefonów z wbudowanym aparatem fotograficznym, co stanowiło 38% wszystkich, które trafiły na rynek. W 2003 roku było to odpowiednio 16% i 84 mln szt.

To 4 razy więcej niż sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych, których w zeszłym roku na rynek trafiło 68 mln szt.
Globalny rynek telefonów z wbudowanymi aparatami wzrósł w 2004 roku o imponujące 200%. Najwięcej sprzedała Nokia, osiągając udział w rynku na poziomie 18%. Zaraz potem była Motorola z 17%, kolejny był Samsung z 13% - powiedział Neil Mawtson ze Strategy Analytics.

W tym roku najpopularniejsze będą ciągle telefony z matrycą VGA (640 x 480 pikseli), jednak w wyższych modelach stosowane będą megapikselowe aparaty - będą one stanowiły 30% ogólnej sprzedaży telefonów z aparatem.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet