Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aparaty w smartfonach z Androidem są lata za TrueDepth w iPhone'ie X

Aparaty w smartfonach z Androidem są lata za TrueDepth w iPhone'ie X

msnet 3 Października 2017 18:02

3 4

iphone x truedepth

Technologia TrueDepth w iPhone'ie X o 2 i pół roku wyprzedza najlepsze kamery w urządzeniach z Androidem - twierdzi Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI.

Według Minga, aparat TrueDepth zastosowany w rocznicowym iPhone'ie ma przewagę około dwóch i pół roku nad konkurencyjnymi rozwiązaniami w smartfonach z Androidem. Dzięki tej przewadze technologicznej - jak twierdzi Kuo - iPhone X, pomimo niskiej podaży w 2017 roku, odnotuje wysoką sprzedaż w ciągu dwóch najbliższych lat. Analityk spodziewa się, że w bieżącym roku do nabywców trafi od 30 do 35 milionów egzemplarzy dziesiątki.




Jako wada rozwiązania Apple'a podawana jest wysoka złożoność aparatu TrueDepth, co wydłuża czas jego produkcji i powoduje opóźnienia. Kamera ta udostępnia użytkownikom system rozpoznawania twarzy Face ID oraz śledzenie twarzy użytkownika wymagane przez nowe animowane emoji (animoji). Face ID to nowy system identyfikacji użytkownika, który w iPhone'ie X zastąpi stosowane wcześniej rozwiązanie Touch ID, którego w rocznicowym smartfonie nie ma. Jest to system - przynajmniej teoretycznie - zdecydowanie bezpieczniejszy od rozwiązania, które stosowane jest choćby w topowych smartfonach Samsunga i oparte jest o skanowanie 2D, a nie 3D, jak w najnowszym smartfonie Apple'a.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.

Źródło tekstu: MacRumors, wł     

Dodaj do:

Tagi: truedepth | apple | apple iphone x

w sumie: 21
  • 3

    2. ~  2017-10-03 18:18:19  host: 178.43.36.199.ipv4.supernova.orange.pl

    a łyżka na to niemożliwe!

  • -1

    3.  2017-10-03 18:21:05

    DxO Mark oceni, czy jest aż taka przepaść, na razie IP8 Plus ma 94 punkty, IP8 ma 92, a Google Pixel 90. Według tego analityka IPX powinien mieć ze 120 punktów.
    PS. Brak w rankingu niektórych modeli, które wyszły w podobnym czasie jak nowe iPhone'y. Choćby Xperia XZ Premium została dodana w tym samym czasie, co IP8.

  • 0

    4.  2017-10-03 18:45:31

    Porządna marka, z zaawansowaną technologią, ale też za gruby hajs.

  • 0

    5. ~  2017-10-03 19:00:40  host: a05-05-05.opera-mini.net

    DxO publikuje jeszcze większe bzdury niż ten analityk

  • 0

    6. ~Gosc  2017-10-03 20:08:13  host: 79.184.2.212.ipv4.supernova.orange.pl

    Po przeczytaniu artykułu obejrzałem film na Youtube iphone x vs Galaxy s8 i moim zdaniem lepiej wypadaja zdjęcia z Samsunga

  • 2

    7. ~Gość  2017-10-03 20:32:52  host: apn-31-0-37-235.dynamic.gprs.plus.pl

    Kolejny uchachany "hamerykaniec" ze zwieraczami puszczającymi na widok jabola. Pewnie w Cupertino składają moduły i konkurencja nie ma dostępu do technologi... ech ten niezmącony faktami kult jednej marki...

  • 2

    9.  2017-10-03 20:47:06

    'Jako wada rozwiązania Apple'a podawana jest wysoka złożoność aparatu TrueDepth, co wydłuża czas jego produkcji i powoduje opóźnienia'. Sory ale gorszego wytłumaczenia z fuck up'u logistycznego jeszcze nie słyszałem :) Przez to FaceID to im się jeszcze do tyłka naleje bo z tego co zrozumiałem to czytnika linii nie ma? Poprawcie mnie jeśli się mylę. Więc alternatywy dla FaceID również? (poza pewnie jakimś kodem). Samsung się też nie popisał z rozpoznawaniem twarzy ale przynajmniej jest czytnik linii i skaner tęczówki (to na razie testuję, spróbuję oszukać, zobaczymy).

  • 2

    10. ~.we  2017-10-03 20:52:41  host: 164.77.40.84

    "Analista" pierdnął... znaczy sie 'wypowiedział'. Na uja w ogóle publikować takie pierdoły?

  • 2

    11.  2017-10-03 21:03:34

    @9, JackLondon - dobrze zrozumiałeś, czytnika linii papilarnych w iPhone'ie X nie ma, bo się nie wyrobili z technologią integracji tego z wyświetlaczem. Choć w sumie mogli pójść w ślady Sony i zintegrować skaner z przyciskiem zasilania - w końcu dostali na to patent, co zmusiło Japończyków do wyłączenia tej funkcji w Xperiach sprzedawanych w USA.

  • 0

    12.  2017-10-03 22:11:22

    śmiać mi się chce z tych artykułów o ajfonach. do tej pory żaden model nie miał lepszego aparatu niż samsung, lg lub google. serwis dxo mark też pisze bzdury. jest mocno sponsorowany, dlatego w chwili obecnej nie ma w tabeli samsunga.

  • 2

    13.  2017-10-03 23:49:23

    @11 Tego nie słyszałem. Tzn. chodzi mi o czytnik w przycisku zasilania? W sumie dobre rozwiązanie. Tylko pojawia się problem jeśli korzystamy z etui. Czy ktoś to już wprowadził? Jeśli chodzi o czytnik w ekranie to czy Samsung nie pracuje nad tym? W sumie jedno i to samo skoro Apple bierze od nich OLED. Ale jak powiedziałem z tym FaceID to mogą się przejechać. W Galaxy też to jest tylko 2D więc lipa ale skaner tęczówki działa. Z tym, że jak nie chesz użwyać ani jednego ani drugiego bo 'coś tam' to zawsze pozostaje poczciwy odcisk palca. A tutaj nie będzie... Moim zdaniem są zbyt pewni siebie. A to nie wróży dobrze. No jak to mówią 'pożyjemy, zobaczymy.'

  • 2

    14.  2017-10-04 04:54:36

    Ciekawe ile mu zapłacili... Nawet nie miał go w rękach przecież

  • 1

    15.  2017-10-04 07:57:12

    Pierdu pierdu. Apple nigdy nie miało najlepszego aparatu (może jedynie w oczach fanatyków), nie sądzę żeby akurat model X takowy miał.

  • -1

    16.  2017-10-04 08:51:07

    Trzymajmy się dogmatu że Apple sprzedaje za najwyższą cenę na rynku podzespoły, które technologicznie są sprzed dwóch lat, które są najwyżej w średniakach androidowych. Lepiej i bezpieczniej w to wierzyć (podobnie jak wiara w Boga zamiast w naukę bo to jest o wiele trudniejsze), że jeden z drugim mając Samsunga J3 mówi do siebie - przecież on jest lepszy od iPhona X a zapłaciłem 1/10 ceny. Co za deal - ale Ci appleboye są głupi :)

  • 0

    17.  2017-10-04 08:51:51

    @12 Możesz jakieś szczegóły DxO polecał mi kolega, hobbysta fotograf. Ale jak pisałem, uderzyło mnie jakie opóźnienia mają w stosunku do innych producentów, a Apple niemal zaraz po premierze ma recenzję i testy. Kładłem to na karb marketingu Apple (szybka dostawa telefonów do recenzji dla uznanych portali).

  • 0

    18. ~bb  2017-10-04 09:09:14  host: 89-64-40-63.dynamic.chello.pl

    Większość komentujących nie zrozumiała artykułu. Tu nie jest mowa o jakości zdjęć, tylko o technologii rozpoznawania twarzy.
    Co nie zmienia faktu, że FaceID to kalectwo, w porównaniu do czytnika linii.

  • 0

    19. ~sueshack  2017-10-04 09:31:28  host: 80.245.23.162

    @17 Fotografia to nie jest fizyka newtonowska, żeby się dało wszystko policzyć i wyrazić w liczbach, a następnie obiektywnie porównać wskazując. DxO prezentując ranking w takiej a nie innej fromie sugeruje, że tak jest. Tymczasem, na wynik końcowy w równie dużym stopniu jak charakterystyka sprzętu i oprogramowania, ma wpływ przyznanie przez testującego takich a nie innych wag do poszczególnych wyników. To jest trochę jakbyś chciał liczbowo wyrazić, czy lepiej malował Breugel czy też Bosch. Jasne, jeśli ktoś szuka urządzenia, które robi bardzo dobre zdjęcia to pewnie powinien celować w TOP 10 DxO ale tylko tyle.

  • 0

    20. ~Darek  2017-10-04 09:33:23  host: apn-77-113-57-198.dynamic.gprs.plus.pl

    Zgadzam się z opinią @ 1. Ten analityk ma swój interes w takich tekstach, pewnie ma akcje Ogryzka i czeka jak cena pójdzie w górę to je sprzeda :) . Nie twierdze, że Apple ma zła technologie ale pisanie takich tekstów z opiniami jakiegoś analityka przed faktycznym sprawdzeniem jak to działa jest jak "chwalenia dnia przed zachodem słońca" lub "wróżeniem z fusów".
    @ 16 - uwaga na porównania do wiary, bo teraz niebezpiecznie o tym pisac :)

  • 0

    21.  2017-10-04 11:02:32

    Smujtne to jak analityk nie zna się kompletnie na sprzęcie. Te kamerki typu Intel Realsense (Surface Pro 4), nie wspominając o MS Kinect to już kupę lat mają.

  • 0

    22.  2017-10-04 12:11:11

    @19 Dzięki. Trafiłem na kilka wypowiedzi w necie o podobnym brzmieniu i po sprawdzeniu metodyki, faktycznie łączą oceny subiektywne z pomiarami, co dało Z5 bardzo dobrą ocenę za super autofocus (mam ją i w życiu bym jej tak wysoko nie ocenił). Do tego doczytałem, że oferują własne usługi poprawy jakości kamer i istnieje tu teoretycznie konflikt interesów, bo płacący za konsultacje mogą lepiej przechodzić testy numeryczne.

Dodaj swoją opinię