Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Antywirus MMS" w Orange

"Antywirus MMS" w Orange

LuiN 31 Marca 2008 15:22

0 0

Od jutra Orange uruchamia nową usługę sieciową Antywirus MMS. Usługa ma zahamować wirusy rozprzestrzeniające się przy użyciu MMS-ów.

Usługa będzie automatycznie blokowała dostarczenie wiadomości zawierających elementy wirusa, bez udziału dodatkowych aplikacji zainstalowanych w telefonie. Zablokowanie szkodliwego MMS-a będzie sygnalizowane, poprzez wysłanie do nadawcy informacji o przyczynie niedostarczenia wiadomości.




Informacja zwrotna będzie również zawierała instrukcję dalszego postępowania w sytuacji zainfekowania telefonu. Wiadomości zablokowane za pomocą usługi Antywirus MMS, nie będą obciążały konta klienta.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-03-31 15:46:27

    A czy ktoś kiedykolwiek dostał takiego wirusa? Przyznajcie się? Może Orange dlatego się tym chwali i daje za darmo bo jest to zjawisko niesłychanie rzadkie?

  • 0

    7.  2008-03-31 15:47:34

    issa dobrze mówi :-)

  • 0

    8.  2008-03-31 15:55:58

    issa, nie do końca - ułatwi to życie konsultantom:) Reklamacje tego typu są rozpatrywane z reguły pozytywnie - a tak będzie stop, bo nawet nie dojdzie do sytuacji reklamacyjnej. Nie jest tego wiele, ale przynajmniej kilkanaście przypadków miałem podczas swojej pracy w Orange. Sprawa dotyczy właściwie tylko telefonów z Symbian-em, a konkretnie to tych sprzed Series 60 3rd ed (tu troszkę porządek zrobiły certyfikaty). Orange sprzedało bardzo dużo sztuk Nokii N70, po wielkiej obniżce jej cen z końcem wakacji. No a N70 należy do tych "podatnych" - może coś im się wykluło?

  • 0

    9. ~Liwiusz  2008-03-31 16:00:38  host: doy151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cóż, 1 kwietnia mało by kto w to uwierzył, ale jak news się pojawi 31 marca, to pewnie wielu da się nabrać :) Takie jest moje skromne zdanie, choć może się mylę.

  • 0

    10. ~berdys  2008-03-31 16:03:01  host: ip-157-25-233-101.multimo.gtsenergis.pl

    jeszcze niech zadbaja jako jedyni o porzadne filtry antyspamowe na multiboxie....gmail potrafi, gazeta.pl nie potrafila, a teraz juz potrafi dzieki gmail... moze jak orange nie potrafi to niech zwroci sie do tych co potrafia ? Pozdrawiamy pracownikow Poreczy ;)

  • 0

    11. ~jojo  2008-03-31 16:03:37  host: egn21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jaki będzie koszt tej usługi LuiN... Może więcej szczegółów. ;-)

  • 0

    12.  2008-03-31 16:08:52

    Liwiusz - mam nadzieję, że się mylisz - podważyłoby to wiarygodność mojego źródła. Dowcipy to dopiero jutro będą:) 18, jojo - w mailu niestety nie otrzymałem regulaminu. Wydaje mi się, że usługa powinna być bezpłatna - bo to tylko upgrade systemów obsługujących MMS-y. Nakładanie jakichś dodatkowych opłat z tego tytułu byłoby głupotą.

  • 0

    13. ~kwistas  2008-03-31 16:12:37  host: w3cache.wignet.pl

    Dla "zielonych" co może spowodować wirus w telefonie zepsuć główną pamięć no w najlepszym przypadku może nam restartować telefon. Zrobienie wirusa na tela to łatwizna jakich mało.

  • 0

    14. ~berdys  2008-03-31 16:15:12  host: ip-157-25-233-101.multimo.gtsenergis.pl

    Swoja droga.... chyba maja antywirusa na multiboxie ? Nigdy sie tym nie interesowalem... bo zawsze mam na kompie antywira..

  • 0

    15.  2008-03-31 16:15:17

    okej a to atakuje tylko telefony z symbianem/windowsem itp czy takie "klasyczne" też?

  • 0

    16. ~Darek  2008-03-31 16:21:34  host: polsl4-230.rybnet.pl

    Tylko w tym miesiacu musialem "czyścić" 12 sztuk N70 z Orange - telefony te wysyłały setki MMS-ów do róznych odbiorców, oczywiscie bez wiedzy i zgody właścicieli N70. Wiec problem - choc znikomy - to jest!

  • 0

    17. ~Witek  2008-03-31 17:45:10  host: bec101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zwłaszcza że prawie nikt się o takie bezpieczeństwo nie martwi ,bo o problemie nie wie.

  • 0

    18. ~  2008-03-31 18:40:33  host: f143-053.opera-mini.net

    Ja mialem ostatnio na kascie pamieci wira i pamieci fona

  • 0

    19.  2008-03-31 18:42:19

    Jest Windows mobile i chyba nic więcej nie trzeba dodawać w temacie.

  • 0

    20.  2008-03-31 18:47:58

    Duże brawa dla Orange, nawet jeśli problem jest znikomy to nie znaczy, że nie będzie się on powiększał. Dobrze, że dostrzegają to i działają. Na pewno lepsza jest taka usługa niż wprowadzanie kolejnych idiotycznych serwisów, z których skorzysta znikoma liczba użytkowników sieci.

  • 0

    21. ~  2008-03-31 19:35:01  host: f142-246.opera-mini.net

    pręcz z oręcz

  • 0

    22.  2008-03-31 20:21:07

    21: Wspaniały komentarz, wyczerpujący. Może coś więcej napiszesz?

  • 0

    23. ~ANTYplej  2008-03-31 22:15:44  host: 80.51.91.252

    właśnie się zastanawia, daj mu czas.

  • 0

    24.  2008-03-31 22:19:40

    19, TomekO - pod Windows Mobile nie ma praktycznie wirusów. Było ich ze trzy w statystykach sprzed roku (tylko pod stare wersje systemu), przy około 200 pisanych pod Symbiana.

  • 0

    25. ~xxx  2008-03-31 22:36:17  host: cvo82.internetdsl.tpnet.pl

    Kolego LuiN info jakie dostałes jest prawda:)Problem moze nie jest tak duzy ale jednak jest rowniez na symbian #rd juz podobno rowniez pojawiły sie wirusy choc nie tak grożne co dla wczesniejszych wersjii.Najgorsze sa te co powoduja wysyłanie sms/mms czy generowania polaczen bez wiedzy uzytkownika.

Dodaj swoją opinię