Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Antywirus F-Secure w telefonach Nokii

Antywirus F-Secure w telefonach Nokii

WitekT 14 Lutego 2006 12:52

0 0

F-Secure i Nokia poinformowały, że oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus zostanie udostępnione użytkownikom czterech niedawno zapowiedzianych urządzeń opartych na platformie S60 3rd Edition - Nokia N71, Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70.

Oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus będzie rozpowszechniane na kartach pamięci w komplecie z urządzeniem Nokia N71, a w przypadku urządzeń Nokia Eseries program antywirusowy będzie dostępny w usłudze Katalogi Nokia.

Współpraca firm F-Secure i Nokia w zakresie ochrony materiałów cyfrowych trwa już kilka lat i zaowocowała opracowaniem mechanizmów dystrybucji oprogramowania antywirusowego. Oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus jest oferowane przez firmę Nokia użytkownikom niektórych modeli smartfonów już od roku 2004. Oprócz tego, oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus jest dostępne w niektórych urządzeniach mobilnych Nokia produkowanych na zamówienie operatorów sieci.

Pobranie oprogramowania antywirusowego do urządzenia mobilnego nie sprawia użytkownikom żadnych problemów. Po zainstalowaniu programu antywirusowego w urządzeniu użytkownik musi jedynie włączyć usługę jego aktualizacji.
Łatwy dostęp i aktywacja to kluczowe czynniki, by usługa antywirusowa weszła do powszechnego użycia. Współpraca z firmą Nokia to znaczące rozszerzenie naszej oferty. Łącząc nasze automatyczne rozwiązanie antywirusowe z zaawansowanymi zabezpieczeniami smartfonów Nokia, oferujemy bardzo konkurencyjny mechanizm chroniący przed szkodliwą zawartością - mówi Antti Vihavainen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa urządzeń mobilnych w F-Secure.

Jako rynkowy lider, Nokia aktywnie wspiera rozwój środków zapobiegawczych i mechanizmów chroniących przed szkodliwym oprogramowaniem. Wprowadzenie oprogramowania antywirusowego, takiego jak F-Secure, dla użytkowników niektórych urządzeń jest naturalnym krokiem w dążeniu do wyposażenia smartfonów S60 w najskuteczniejsze mechanizmy ochrony - ocenia Seppo Laukkanen, wiceprezes ds. zarządzania produktami Nokia.

Oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus zapewnia nieustanną ochronę urządzenia przed niebezpieczną zawartością. Aktualizacja danych o wirusach odbywa się automatycznie. Jest to pierwsza na świecie i najpowszechniej dostępna usługa antywirusowa dla sieci komórkowych. Nowe oprogramowanie F-Secure Mobile Anti-Virus 3.0 jest przeznaczone do urządzeń opartych na systemie Symbian OS v9 i platformie S60 3rd Edition.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-02-14 22:32:50

    A co z antyvirami na inne zaawansowane telefoniki?? To tylko na symbiana??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet