Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Antena skupiająca sie na sygnale

Antena skupiająca sie na sygnale

sirmark 20 Października 2004 10:35

0 0

InterDigital Communications Corp. opracowała antenę, która potrafi "skupić się" na odpowiednim sygnale. Moc urządzenia nie jest wówczas marnowana na odbiór innych, a sam docierających do niego sygnał jest dzięki temu bardziej czysty.

Po wychwyceniu przeznaczonego dla niej sygnału antena "skupia się" tylko na jego odbieraniu. Nad skonstruowaniem takiej anteny firma pracowała przez wiele lat. Początkowo trafi ona na rynek telefonów komórkowych, z czasem zaś znajdziemy ją w innych urządzeniach bezprzewodowych. Nowa antena została już przetestowana w centrach miast, gdzie wysokie budynki powodują zwykle spore zakłócenia.
InterDigital Communications Corp. jest gotowe do rozpoczęcia masowej produkcji urządzenia.

Źródło tekstu: chip.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet