Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Anqor - Internet za granicą bez roamingu

Anqor - Internet za granicą bez roamingu

orson_dzi 2 Września 2014 17:54

5 4

anqor Mobilny Internet za granicą w końcu może być bezpieczny dla naszego portfela.

Korzystanie z mobilnego Internetu za granicą, to dla przeciętnego użytkownika ciągle bardzo droga zabawa. Brak sensowych pakietów danych i wysokie ceny transferu danych w roamingu najczęściej sprowadza użytkowników do rozpaczliwego szukania hot-spotów. Z pomocą przychodzi Anqor. Urządzenie, które pojawiło się w serwisie Kickstarter.

Anqor, to niewielkie urządzenie, które docelowo ma mieć wymiary 100 x 60 x 10 mm. Póki co prototyp jest delikatnie większy. Jego zasada działania jest bardzo prosta i polega na stworzeniu mobilnego hot-spotu. Przebywając za granicą, po jego uruchomieniu, urządzenie automatycznie ustali w jakim kraju się znajduje. Następnie zaloguje się do miejscowej sieci, która w danym miejscu oferuje najlepszy zasięgi i wykorzysta ją do połączenia z Internetem, który udostępni przez WI-Fi. Do tak stworzonego hot-spotu może podłączyć się do 10 urządzeń, a wbudowany akumulator ma pozwolić na 8 godzin ciągłej pracy.




Globalna subskrypcja, z pakietem danych 2 GB, działającym we wszystkich krajach, kosztuje 32 funty miesięcznie. Można ją zawiesić w dowolnym momencie. Przy obecnym kursie funta jest to ok 170 zł, podczas gdy pobranie 2 GB danych na terenie Unii Europejskiej, to według stawek Eurotaryfy wydatek prawie 2100 zł.

Do rozpoczęcia masowej produkcji twórcy Anqor potrzebują 250 tys funtów, które muszą zostać zebrane do 2 października. Jeśli im się to uda, urządzenia ma trafić do odbiorców w czerwcu 2015 roku.

Dokładne informacje znajdziecie w serwisie Kickstarter.

Źródło tekstu: Kickstarter; wł     

Dodaj do:

Tagi: anqor | roaming

w sumie: 33
  • 0

    14. ~aquick  2014-09-02 19:28:44  host: cst-prg-51-29.cust.vodafone.cz

    W UE można "od biedy" przy obecnym cenniku i taktowaniu posłużyć się simem rodzimej lebary, zwłaszcza kierowcy tirów :)

  • 0

    15. ~Darkeners  2014-09-02 19:39:16  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    #5 Lokalnego Pre-Paida? Wierz mu lub nie, ale we Francji np. nie ma pre-paid internet na karte, zeszle wakacje jak bylem u rodzinki to otwierali oczy ze zdziwienia, bo takie rzeczy tylko na abonament. Nie ma pakietow danych etc. jak w PL ;P

  • 0

    16.  2014-09-02 19:47:38

    @11 chodzi o T ? Ja tam widzę 1 MB za 36 zł. np. w USA. Za 2 GB około 72000 zł. Cennik taryfy profirma 2,95 zł. netto za 100 KB. W ciemno brałbym Anqor.

  • 0

    17. ~marcellove  2014-09-02 19:48:22  host: user-46-113-173-226.play-internet.pl

    @13 Założę się,że 60USD to zarabiasz w 2 godziny.U nas w Polsce aby mieć takie warunki jak Ty w USA to trzeba pracowac ze 2......dni

  • 0

    18.  2014-09-02 19:51:24

    From day one, we will cover the following countries:
    Andorra, Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Brazil, Croatia, Cyprus,
    Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece,
    Hong Kong, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein,
    Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Malta, Monaco, The Netherlands,
    New Zealand, Norway, Poland, Romania, Portugal, San Marino, Slovakia,
    Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, United Kingdom,
    The United States, and The Vatican.

  • 0

    19.  2014-09-02 20:16:00

    @17 - pracuję w Polsce, w USA jestem tymczasowo. Weź się za naukę a nie za biadolenie to też będziesz dużo zarabiał

  • 0

    20. ~Nick  2014-09-02 20:16:23  host: nor75-18-82-241-239-42.fbx.proxad.net

    @15: co ty pier... Przepraszam: co ty za farmazony opowiadasz. Oczywiscie ze jest internet na karte we francji, chocby od orange. Tylko ceny na miejscowa kieszen, a nie na polska.

  • 0

    21. ~polaczek  2014-09-02 21:15:56  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Ja powiem tak. Polak potrafi. Będąc we Słowacji dostałem od operatora uprzejmą wiadomość iż tyle i tele za rozmowę, SMS, i internet zapłacę w tym kraju. A jak zahaczyłem o ukraińskie granice jak i zobaczyłem, że koszt ODEBRANEGO smsa kosztuje 2.5zl !!! Komórkę szybko wyłączyłem ! ! ! ! I nie wiem jak bardzo trzeba być uposledzonym aby sobie na walić kilka stów na rachunku ?????????

  • 0

    22. ~Kris  2014-09-02 21:29:34  host: 163-174-11.connect.netcom.no

    W Lebara 2Gb kosztuja teraz 380PLN, nie musisz kupowac zadnych urzadzen, nie trzeba placic za pakiet tylko za uzyte dane, zuzyjesz 500Mb to 80PLN, 100MB to 19PLN

  • 0

    23. ~Loko  2014-09-02 21:32:36  host: 77-253-48-171.adsl.inetia.pl

    "Globalna subskrypcja" - to mi smierdzi. Chiny, Afryka, Brazylia, Irak, Rosja heh

    Choć przyznam że 170zł za 2gb to nie dużo.

  • 0

    24. ~m76  2014-09-02 21:45:35  host: user-46-113-159-79.play-internet.pl

    @21 Ciekawe w jakiej sieci masz ten swoj numer? 2,5 zl za odebranego smsa :D Moze 250 zl ??

  • 0

    25.  2014-09-02 22:45:34

    @22 owszem, ale tylko e EU, niektórzy przemieszczają się trochę dalej ;)

  • 0

    27.  2014-09-02 23:01:02

    @8 jeden sim i odpowiednie umowy z operatorami. Na podobnej zasadzie działały czytniki e-booków od Amazona. Mogłeś przeglądać całego Amazona z dowolnego miejsca na świecie poprzez sieć komórkową i ściągać swoje książki.

    @21 nie pisz głupot, smsy praktycznie na całym świecie w roamingu odbiera się za darmo.

  • 0

    28.  2014-09-02 23:08:51

    Szkoda było pisać ten artykuł jeśli nie ma żadnych szczegółów. Wygląda mi to na zwykły router 2-3-4 G ze specjalną kartą sin z ofertą na cały świat i tyle. Potrzebują 250 tys funtów aby pokryć różnicę między 2100 a 170 zł za 2 GB

  • 0

    29. ~mm  2014-09-02 23:20:59  host: user-94-254-204-200.play-internet.pl

    @27
    Tyko sim musi być konkretnej sieci. W czytnikach amazonu jest to AFAIR AT&T. Amazon na początku dawał nieograniczony dostęp do sieci przez 3G ze swojego czytnika. Ale w czasach wersji kryboard to miało średni sens. Od wersji touch ograniczyli do 50MB/m-c Internetu plus wikipedia i zakupy Amazonu.
    Właściwie po co tutaj jest urządzenie? Przecież sim plus program na smartfon (mogą sptzedawać jakiegoś duala) rozeiązywał by sprawę a łatwiej by im było wystartować.

  • -1

    30. ~Cxx  2014-09-03 07:04:48  host: ip565d4d6a.direct-adsl.nl

    Czy przypadkiem w 2105 ma nie byc roamingu danych???

  • 0

    31. ~Nick  2014-09-03 07:33:13  host: 81.219.84.18

    Przyznam że jak jestem za granicą to jak mam korzystać z internetu mobilnego to poprostu kupuje starter od lokalnego operatora. Wychodzi taniej.

  • 0

    32.  2014-09-03 08:45:21

    W Tmobile jest pakiet 1GB za 129zł, więc patrząc na cenę zakupu urządzenia to średni biznes, choć oczywiście sprawa zmienia się po opuszczeniu UE. Przy obecnym trendzie do likwidacji roamingu (w Unii już od końca 2015r) nie widze większego sensu w inwestowanie w takie rozwiązania.

  • 0

    33. ~ABP  2014-09-03 11:50:53  host: ip-80-48-199-13.ksinternet.pl

    @29: Urządzenie jest pewnie dlatego, że na samym simie trudniej zarobić. Poza tym ono daje tę wygodę, że podłączasz do zasilania (lub nie), włączasz i masz sieć WiFi dla wielu urządzeń. Nic nie musisz umieć, na niczym nie musisz się znać. Dla wielu nietechnicznych to atrakcyjna oferta.

  • 0

    34. ~resdzi  2014-09-04 12:24:53  host: apn-31-1-175-195.dynamic.gprs.plus.pl

    Roaming za granicą koszmarnie drogi, odbijają sobie niskie ceny roamingu głosowego.

Dodaj swoją opinię