Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Anna Streżyńska pozostała na czele Ministerstwa Cyfryzacji

Anna Streżyńska pozostała na czele Ministerstwa Cyfryzacji

msnet 11 Grudnia 2017 21:08

12 2

mc strezynska

Prezydent Andrzej Duda powołał dzisiaj nowego premiera oraz członków Rady Ministrów. Ministrem cyfryzacji pozostała Anna Streżyńska.

Chociaż wiele było ostatnio spekulacji na temat zmian w polskim rządzie, jego skład pozostał praktycznie bez zmian, nie licząc zamiany ról pomiędzy dotychczasową premier Beatą Szydło i wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Na swoim stanowisku pozostała więc także Anna Streżyńska, która nadal pokieruje pracami Ministerstwa Cyfryzacji.




Anna Streżyńska urodziła się 11 maja 1967 roku w Warszawie. W 1994 roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Jej kariera zawodowa przedstawia się następująco:

  • 1995-1997: pracownik Urzędu Ochrony Konkurencji i Kosumentów,
  • 1998-2001: doradca trzech kolejnych ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka,
  • 2000-2001: dyrektor departamentu w Ministerstwie Łączności,
  • 2001-2004: dyrektor w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, dyrektor programowy periodyku "Prawo i ekonomia w telekomunikacji",
  • 2004: założycielka Centrum Studiów Regulacyjnych,
  • 2005-2006: podsekretarz stanu do spraw łączności w Ministerstwie Transportu i Budownictwa,
  • 2006-2012: prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej,
  • od 2012: przewodnicząca rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej, a od 2014 prezes spółki, ekspert Fundacji Republikańskiej, wiceprezes, a później p.o. prezesa Stowarzyszenia "Republikanie", prezes operacyjny w projekcie Internet dla Mazowsza, doradca m.in. w Radzie ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, członkini rady Ośrodka Analiz Strategicznych,
  • od 2015: minister cyfryzacji.

Zobacz: Łódź idealnym miastem do wdrożenia sieci 5G
Zobacz: Do 2020 roku znikną szkoły bez dostępu do Internetu

Źródło tekstu: premier.gov.pl, wł     

w sumie: 42
  • -2

    27.  2017-12-12 10:46:59

    Zła informacja była, kiedy pierwszy raz znalazła się w rządzie PiS-u. Fachowcy w PiS? No nie ta doktryna jednak...
    Już wtedy było mi Jej szkoda. I szkoda mi Jej coraz bardziej. Coś zrobiła? Że jakaś tam ewidencja nie działa jak trzeba? Te eDowody i inne bzdury z dokumentami w komórce? Przecież to kompetencje zupełnie innych resortów są! Jak niby Ona ma działać, skoro inny minister (ignorant w przypadku PiS, z pojedynczymi wyjątkami) decyduje, nadzoruje, ma w zakresie kompetencji?
    Dowód "elektroniczny miałem dostać przy poprzedniej wymianie. Za 3 lata będę wnioskował o trzeci plastikowy dowód... Ciekaw jestem czy termin 2019 roku, kiedy dowody z warstwą elektroniczną ostatecznie mają wdrożyć, będzie ostatecznym? Mam poważne wątpliwości. Ułatwienia (czy ułatwienia?) w postaci "kopii" w komórce mnie śmieszą. Bo do niczego ich się nie wykorzysta. Po co mi taki "dowód" jak urzędnikowi to nie wystarczy, żeby ustalić moją tożsamość? Żebym w razie wypadku drogowego mógł się wymienić ze sprawcą czy poszkodowanym danymi - o ile ten także korzysta z "systemu"? No śmieszne ;-)

  • -2

    28. ~i co z tego  2017-12-12 11:02:30  host: 31.63.222.234.ipv4.supernova.orange.pl

    jaki rząd taka rekonstrukcja - jedyne co potrafią to rozdawać pieniądze podatników, nawet projekty Streżyńskiej pozostają głównie na papierze

  • -2

    31.  2017-12-12 12:36:54

    30 - uważasz, że jako członek rządu, zwłaszcza rządu dobrej zmiany, który tak dużo robi, miałbym w ogóle czas na czytanie i pisanie w serwisie internetowym poświęconym telekomunikacji?

  • 1

    33. ~cezar  2017-12-12 13:12:55  host: public-gprs356021.centertel.pl

    Trzymajmy za nią kciuki bo to jedna z nielicznych, która zna się na swojej robocie i jak coś zaczyna to doprowadza do końca i to z sukcesem.

  • -2

    34.  2017-12-12 13:53:13

    33 - trzymałbym kciuki, gdyby dobra zmiana utrzymała dla Niej ministerstwo po Halickim, gdzie administracja jeszcze była... W ogołoconym resorcie, nawet taki człowiek jak Ona - nie ma co robić tak naprawdę. Bo nie ma większego (żadnego nawet) wpływu na to co się dzieje ;-)

  • 2

    35.  2017-12-12 14:07:36

    27, wlo - w którym roku ostatnio wymieniałeś dowód, kto wtedy rządził, manipulatorze? I kto wreszcie zapowiadał jako pierwszy zmiany w wydawaniu tego dokumentu? Fachowców od okradania nie znajdziesz w obecnej ekipie. W tym specjalizowali się w mistrzowski sposób poprzednicy.

  • -2

    36.  2017-12-12 14:13:00

    toms - dlaczego miałbym manipulować? Mówię po prostu, że kiedy wymieniałem ostatnio, miały być już dowody z warstwą elektroniczną. Nie było. Teraz kolejny termin wyznaczyli - zobaczymy czy będą ;-) I tyle. Władza nie ma tu nic do rzeczy. Jedni drugich warci ;-) Co do terminu wymiany - łatwo wywnioskować z mojego postu - raczej?

  • -1

    37. ~pablosox123  2017-12-12 14:13:24  host: 89-64-12-74.dynamic.chello.pl

    hahaha ubaw po pachy ona sie zna na rrobicie,pekam ze smiechu.

  • -2

    38.  2017-12-12 14:15:27

    To, że Tobie bardziej odpowiada obecna władza niż mi nie odpowiada, nie znaczy, że idealizuję wcześniejsze rządy, czy w szczególności rząd - bo zwolennicy nowej władzy to bardziej przeciwnicy poprzedniej są ;-)

  • 1

    39.  2017-12-12 14:38:18

    O, przepraszam. Ty, znany przeciwnik złodziejstwa, zrównujesz jednych z drugimi? Nie przeginaj! Można, dla przykładu zawęzić sprawę porównując M. Gaj z A. Streżyńską. To biegunowo odległe od siebie światy przecież.

  • 2

    40. ~vfu  2017-12-12 14:40:18  host: a28-02-09.opera-mini.net

    38@ gdzie ty się uczyłeś j.polskiego? To jest coś niesamowitego jak ty piszesz jakiś tekst

  • -3

    41.  2017-12-12 14:47:56

    Ty pytasz, kto pierwszy zapowiadał... Zapowiadał i go nie ma - może dlatego, że zapowiedzi nie zrealizował. Następcy zapowiadają i jakoś ciągnie się to jak flaki z olejem... A laicy i ignorancji (o obywatelach mówię) łykają coraz to nowe informacje o tym jak to komórka zastąpi dowód osobisty... No nie zastąpi. Bo każdy MUSI mieć dowód plastikowy! I tylko taki dowód będzie akceptowany w banku czy w urzędzie! Być może za ćwierć wieku to się zmieni. ale nie teraz, nie za 5 czy 10 lat!
    W 1999 roku rejestrowałem działalność. Nie było jednego okienka (upsss... to niepopularne, bo to poprzedniej władzy hasło przecież), ale w jeden dzień (może 2 godziny mi zajęło) w urzędzie miasta, w ZUS, w skarbówce i w ZUS złożyłem papiery. I potem tylko jakieś aktualizacje, po nadaniu numerów robiłem w wolnym czasie. Miesiąc temu syn rejestrował działalność... No nie chcę mówić jak to wszystko działa. Co z tego, ze elektronicznie w CEIDG się to robi (z wykorzystaniem profilu zaufanego - ale poprzez bank bo łatwiej niż poprzez administrację publiczną), kiedy w skarbówce i tak trzeba złożyć wniosek rejestracyjny VAT-R? Co więcej - mimo interaktywnego formularza, nie można go podpisać profilem zaufanym - tylko certyfikatem kwalifikowanym. A więc trzeba wydrukować, podpisać, zanieść...
    W ZUS owszem profil można szybko założyć, ePłatnika uruchomić, ale i tak zaktualizować dane trzeba bo jakość nie wszystkie niezbędne dane w systemie się pojawiają.
    O pełnomocnictwie do skarbówki nawet nie wspominam... Nawet wersji interaktywnej formularza nie mają... Długopisem trzeba wypełniać. Oczywiście wysłać elektronicznie też się nie da jeśli nie ma certyfikatu. A jeśli nawet, to mailem, podpisany z aplikacji a nie poprzez wtyczkę i bramkę fiskusa ;-)
    Ułatwienia jak skurczybyk!

  • -2

    42.  2017-12-12 14:48:52

    toms - Ty o złodziejstwie mówisz. Nie ja. I nie mam zamiaru o tym mówić. Mówię o dowodach osobistych ;-)

  • -2

    43.  2017-12-12 14:50:52

    40 - pomijaj moje wypowiedzi. Nie warte czytania są w powszechnie tu panującej opinii ;-)

  • -2

    44. ~  2017-12-12 15:17:07  host: 77.111.246.6

    polecam 'wypowiedź' morawieckiego o 'szlachetnym zdrowiu'.....

  • -2

    45.  2017-12-12 15:39:21

    @39
    Przeciez p. Gaj byla prawa reka p. AS, szefem dep prawnego.
    Smiesz twierdzic, ze p. AS zle dobiera wspolpracownikow?

  • 0

    46.  2017-12-12 16:23:02

    45 - kardynał Dziwisz przez cały pontyfikat też był prawą ręką naszego Papieża i niewiele się od niego nauczył. Podobnie jak słynna podróżniczka od A. Streżyńskiej. Widzisz podobieństwa?

  • -1

    47.  2017-12-12 17:05:05

    @46
    Nie, nie widze, mimo wszystko Pielgrzym z Wadowic mial wiecej wspolpracownikow, tutaj raczej B16 byl prawa reka Sw. JPIIW, osoba od doktyryny (czyli taki wlasnie dep prawny) Dziwiszem p. AS byl raczej chyba p. Dyl (back office, sprawy operacyje)?
    Musze jednak sie nad tym zastanowic, skoro Nasz Rodak, najwazniejszy czlowiek w historii swiata mial swojego Dziwisza to byc moze p. AS tez ma prawo do drobnych pomylek osobowych...

  • -1

    48. ~Jadwiga  2017-12-12 21:29:52  host: 188.146.102.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ona jest tak bardzo nijaka ze az szok. Pewnie dlatego zpstala zapomniana i pominieta i jej sie udalo i nikt jej nie stracil ze stoleczka.

    Jestem wzburzona ze prezentuje te sama plec co ten nijaki manekin.

  • 0

    49.  2017-12-13 09:42:52

    Jadzia... Nijaka to Ty jesteś raczej.

Dodaj swoją opinię