Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Anna Streżyńska gotowa podać się do dymisji

Anna Streżyńska gotowa podać się do dymisji

LuiN 13 Lutego 2008 13:08

0 0

Prezes UKE Anna Streżyńska nie widzi sensu dalszej pracy, jeśli możliwości realizacji jej zamierzeń będą hamowane przez naciski ministerstwa infrastruktury - stwierdziła dziś w radiu PiN.

Konflikt między UKE a ministerstwem infrastruktury dotyczy w głównej mierze zagadnienia podziału Telekomunikacji Polskiej na część zajmującą się utrzymaniem i udostępnianiem sieci oraz część zajmującą się sprzedażą usług detalicznych. Prezes pytana dziś o decyzję odnośnie podziału odpowiada, że sensowność podziału będzie wiadoma w połowie roku i jeśli do tego czasu TP polepszy współpracę z operatorami korzystającymi z jej infrastruktury, podział nie będzie konieczny.




Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk nie widzi podstaw prawnych do podziału Telekomunikacji Polskiej. Po wczorajszej wypowiedzi ministra w mediach pojawiły się spekulacje na temat planów odwołania prezes UKE. Grabarczyk, odnosząc się do tych informacji zapewnił dziś, że nie ma żadnego konfliktu z Anną Streżyńską, a jej pozycja jest bezpieczna.

Źródło tekstu: radio PiN, Trójka, wł     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    33.  2008-02-13 21:11:57

    @ arnie - skoro Pani Ania zamierza dokonac podzialu mimo wszystko a opinie autorytetu w dziedzinie prawa telekomunikacyjnego ma za nic...sam sobie odpowiedz. Albo inaczej, odpowiedz nam wszystkim ;)

  • 0

    34. ~boy  2008-02-13 21:39:08  host: xdsl-16360.lubin.dialog.net.pl

    kolego @MZ z komentarza nr 32 ;) Czy Telekomunikacja Polska wybudowała swoją sieć wyłącznie za swoje pieniądze? Czy może coś Ci sie pomieszało i zapomniałeś że wielki szmat czasu była to państwowa firma budowana z podatków Polaków? o tym nie raczysz oczywiście powiedzieć. A z drugiej strony widzę że wielu z wam marzy się powrót do starych czasów, i może tak by było dobrze. Powinniście płacić po 300zł za internet 128kbit/s. mniej by było głupich wypowiedzi w internecie bo nie byłoby was stać na dostęp do sieci

  • 0

    35. ~  2008-02-13 23:58:38  host: wap.mobile.project4.pl

    Pani Prezes to najlepszy urzędnik III RP. I żaden kaczy lament tego nie zmieni.

  • 0

    36. ~ukenamuniu  2008-02-14 00:26:27  host: nat-go2-1.aster.pl

    ~boy: a ile w "starych czasach" kosztowało 128kbit/s w Dialogu? To regulator nakazał obniżyć ceny?

  • 0

    37. ~Chrome_TP  2008-02-14 07:23:13  host: ako71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 34 - owszem kable miedziane i centrale kupowano jeszcze za właściwie państwowe pieniądze ale wyposażenie central i terenowe pod adsl'a już w znacznej części stawiano po sławetnym sprzedaniu firmy , ten sprzęt też jest ciągle wymieniany na nowy i rozbudowywany,aby mieć większe przepustowości - poza tym FT zapłacił państwu sporą kasę za udziały więc jakby nie patrzeć "kupił" te linie - jeśli masz z tym problem to czemu nie zaproponujesz aby rząd odkupił udziały FT i dalej robił z firmą co mu się podoba ?

  • 0

    38.  2008-02-14 08:52:23

    Przestańcie pieprzyć o TPSA, tylko powróćcie do tematu głównego: Dlaczego Streżyńska mówi, że nie widzi sensu dalszej pracy.... POwraca POprzedni sposób rządzenia. W TV mówimy o "miłości", laptopach i innych bzdetach, a w rzeczywistości robimy "swoje"... Doniu zachwala Streżyńską, że to doskonały urzędnik, ale w planie ma już od dawna jej spuszczenie. Przecież zbliża się cyfryzacja, a tym ma się zajmować prezes UKE- wg planów PO- zależny od rządu :D TVN musi przecież dostać "zapłatę" za tak gorliwe POparcie i zjadliwy atak na PiS... Walka z TVP to też gra do bramki TVN-nu...

  • 0

    39. ~Greg  2008-02-14 09:28:02  host: 212.160.172.70

    Moje prywatne zdanie jest takie, iż Streżyńska doskonale wie, że narozrabiała. Wiele decyzji wydanych jest niezgodnie z prawem lub wskazuje na nadużycia. Coraz więcej pojawia się krytycznych głosów na temat jej pracy w Polsce i na arenie międzynarodowej. W związku z tym wydaje się, iż Pani Prezes zaczyna się zastanawiać czy nie ucieć wcześniej niż będzie zmuszona ponieść konsekwencje swoich czynów.

  • 0

    40. ~MZ  2008-02-14 11:01:59  host: azr210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kolega @boy z komentarza 34 raczy nie pamietać, iż nasze kochane władze sprzedały tę firmę z siecią i od tej pory nie jest istotne kto finansował budowę sieci. Ponadto od czasu sprzedaży akcji tepsy wiele się zmieniło - np. zostały wymienione wszystkie centrale na cyfrowe, a to już za pieniądze tepsy, a nie społeczne.

  • 0

    41. ~Chrome_TP  2008-02-14 13:36:22  host: 212.160.172.70

    Dokładnie mam podobne wrażenia, że powoli zaczyna szukać jakby tu ucieć i nie ponieść konsekwencji z tytułu swojej działalności bo niezaprzeczlnie zrobiła nieco dobra dla użytkownika końcowego ale podczas tej czynności popełniła za dużo błędów a za błędy się po prostu płaci prędzej czy później ale płaci... :)

  • 0

    42. ~Kert  2008-02-14 18:02:29  host: adkx20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PO - Partia Oszustow - w dodatku walkarzy cwaniaczkow i przekretow! Nie oszukujcie sie bo taka jest prawda. A majac za soba wszystkie istotne media w Polsce za soba sa nie do ruszenia. Pierwsze co zrobili przejmujac wldze sparalizowali brutalnymi atakami CBA i RajYuz krzyczal cos zeby ich nie ruszac w innym przypadku uznaja CBA za policje polityczna i Kaminski bedzie skonczony. Teraz jak juz nikt ich nie kontroluje zaczyna sie krecenie lodow o ktorych to spominalo jedna z poslanek w/w partii. Czuja sie az tak nietykalni ze wspomniana poslanka malo co niedawno nie podala calego CBA do sadu... Oto nastala putinada w Polsce. Przykre...

  • 0

    43. ~Kert  2008-02-14 18:07:00  host: adkx20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Juz powoli mamy taki maly kreml na wiejskiej. Wszystkie media popieraja jedna "sluszna" partie, do tego ludzie jeszcze zywo im kibicuja i bija brawo (skutki braku pluralizmu w mediach). Analogia do kremla wydaje sie byc trafiona.

  • 0

    44. ~Kert  2008-02-14 18:11:51  host: adkx20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poparcie dla jednej partii ponad 60% = zagrozona demokracja, media chyba popelnily falstart z gloszeniem o zagrozonej demokracji i to wlasnie teraz powinni z tym sianiem zamety wystartowac...

  • 0

    45. ~ukenamuniu  2008-02-14 20:35:36  host: nat-go2-1.aster.pl

    Kert: Telepolis to nie forum polityczne. Jak potrzebny Ci jest Hyde Park, to postawiono mównicę przed Pałacem Kultury od strony ul. Świętokrzyskiej. Powiedz kiedy, przyjdziemy, posłuchamy...

  • 0

    46. ~harry  2008-02-15 00:35:48  host: public-gprs1582.centertel.pl

    oP. Anie nie ma się co martwić zawsze spadnie na cztery łapy, moze wróci do TP?? Szkoda ze nie goni monopolisty Orlenu który sprzedaje swoje paliwo na A4 i koło Zakopanego po 4.49 toż to jawne złodziejstwo

  • 0

    47.  2008-02-15 07:10:59

    rotfl...ale wy ludzie macie problemow..w zasadzie same. Ten z cena paliwa pod zakopcem, ten z zagrozona demokracja...to chhyba rowniez cecha narodowa polakow - odbieganie od tematu, byle cos powiedziec. A czy z sensem czy bez, co to za roznica.

  • 0

    48. ~Chrome_TP  2008-02-15 07:36:50  host: alq92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tia przyuważyliśmy chyba wszyscy, że coraz więcej pojawia się krzykawców politycznych niż merytorycznych rozmawiających chociaż w pobliżu tematu :/

  • 0

    49. ~  2008-02-15 16:45:58  host: host-80-54-212-149.tvteletronik.pl

    wg mnie to nadal jest poblize tematu, bo w naszym demokratycznym panstwie regulacje wydawane sa przez urzedy i kupujac glupia aktywke placisz tyle ile wywalczy dla Ciebie np p. Strezynska! a kobieta zrobila duzo i nie powinno sie pozwolic, zeby zostala odwolana! tacy ludzie jak ona zmieniliby caly ten kraj w 5 lat! a to wasze pochlastane po potrafi tylko klapac dziobem kaczora donalda!

  • 0

    50. ~Fanatyk Paly.  2008-02-16 09:55:01  host: 67.159.54.24

    Pewnie pisuarczyk skalarek sie z tego cieszy.

  • 0

    51. ~Arti  2008-02-17 09:23:15  host: nat-goc-1.aster.pl

    Pani Streżyńska za bardzo się miesza w sprawy spółek. Gdybyście mieli swoją firmę a ktoś by Wam ciągle wchodził w nią brutalnie z butami to byście sami walczyli ze Streżyńską jak lwy. Ciągłe ograniczenia i kary są już do znudzenia. Myślę że sam rynek przyczynił się do obniżenia cen, a nie pani prezes. Może coś i zrobiła dobrego dla odbiorcy końcowego ale kosztem strachu i ingerencji oraz zastraszania.

  • 0

    52. ~toffi  2008-02-19 22:47:24  host: avy210.internetdsl.tpnet.pl

    szkoda mi jej bardzo szkoda

Dodaj swoją opinię