Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Angry Birds - ptaki znoszące złote jaja

Angry Birds - ptaki znoszące złote jaja

Q! 6 Marca 2011 11:04

0 0

Rovio - producent gry Angry Birds - poinformował, że od momentu udostępnienia bezpłatnej wersji aplikacji została ona pobrana kilkadziesiąt milionów razy. Przychody generowane jedynie z tytułu wyświetlanych w grze reklam również są imponujące.

Bezpłatna wersja Angry Birds została udostępniona w grudniu 2010 roku. Od tego momentu pobrało ją 30 mln użytkowników, z których 80% regularnie do niej wraca.

Tylko w grudniu liczba pobranych aplikacji wyniosła 5 mln, co dało firmie przychód w wysokości 1 mln dolarów. Obecnie wpływy z reklam zasilają konto Rovio w wysokości około 6 mln dolarów miesięcznie.

Wygląda więc na to, że alternatywa w postaci bezpłatnego udostępniania aplikacji w zamian za wyświetlaną w niej reklamę może być znacznie ciekawszym modelem biznesowym niż sprzedaż czystego programu.








Źródło tekstu: Phone Arena     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2011-03-06 12:13:20  host: public-gprs212769.centertel.pl

    Gra jest swietna, ostatnio sciagnalem na ps3 mlody nie chce innych gier :D

  • 1

    3. ~  2011-03-06 13:09:56  host: ihm90.internetdsl.tpnet.pl

    @Fizjonom najwyraźniej jesteś inny od pozostałych milionów graczy, raczej producent nie liczył na to, że cały świat się od gry uzależni... Kogo tak naprawdę interesuje to, że Tobie gra się nie podoba? :) PS. Jak masz oryginalniejsze pomysły i potrafisz je lepiej zrealizować to pracuj nad nimi, koszty prawie zerowe, potencjalne zyski ogromne.

  • 2

    4. ~johnny  2011-03-06 13:10:27  host: 89-78-151-89.dynamic.chello.pl

    generalnie wymiata jesli chodzi o szybkie proste i nieskomplikowane gry :) lubie pograc w autobusie lub na kibelku :P

  • 4

    5. ~mihihihi  2011-03-06 13:28:14  host: 208.94.245.106

    dla mnie lepiej jak jest jakas reklama w programie/grze niz trzeba placic za program/gre..

  • 1

    6.  2011-03-06 14:10:59

    Prosta sprawa. Masz dwie wersje: płatną i darmową, która niczym się nie różni to wiadomo, że większość ściągnie darmową i pewnie już przy niej zostanie.

  • -2

    7.  2011-03-06 14:36:21

    Gra przypomina mi technologię z Commodore 64 ;) Od dawna można pograć w Quake 3 z obsługą akcelerometru. Mnie też dziwi co ludzie widzą w takiej po pierdółce ?

  • 1

    8.  2011-03-06 14:39:17

    Niestety optymalizacja gry jest straszna, potrafi przyciąć się nawet na dobrym sprzęcie (Android).

  • 0

    9. ~  2011-03-06 14:50:12  host: ddh26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każda potwora znajdzie swego amatora.

  • 0

    10. ~PatrykOS  2011-03-06 15:17:51  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    Powiem szczerze iż kupiłem zwykłą edycję jak i edycję sezonową (tam jest halloween, walentynki itd) i nie gram w to w ogóle. @6, wersje się między sobą różnią choćby ilością leveli (w płatnej są update'y z nowymi). Osobiście jednak wolę troszkę inne gry.

  • 0

    11. ~  2011-03-06 15:19:38  host: static-201-107.is.net.pl

    @McCm. Zmień sprzęt ;)

  • 1

    12. ~pablos  2011-03-06 15:28:44  host: 213-238-67-92.adsl.inetia.pl

    No i co z tego ze ta gra jest super jak mie moge w nia pograc tylko dlatego ze nie ejst zoptymalizowana pod moj telefn i widac białe tekstury i sie zacina.Dla mnie taka gra wtedy jest do kitu i producent tez.Gre oceniam na 1 na innym telefonie bym pewnie ocenił ja na 5.Padaka.

  • 2

    14. ~pablos  2011-03-06 16:45:58  host: 213-238-67-92.adsl.inetia.pl

    do 11 hyba cie pogieło zeby zmieniac sprzet dla jednej głupiej gry, to developer powinien tak optymalizowac gry zeby działlały na obecnie dostepnych sprzetach z androidem.

  • 1

    15. ~  2011-03-06 17:05:26  host: ip-89-174-83-129.multimo.pl

    8. Android to sprzęt?

  • 1

    16. ~muszyna2  2011-03-06 17:09:48  host: 89-73-137-247.dynamic.chello.pl

    Gierka super na wolne 10 minut jak znalazł :)

  • 2

    17. ~paranoia  2011-03-06 18:16:03  host: public-gprs212659.centertel.pl

    nie wiem co ludzie widzą w tej grze, jest fajna ale nic poza tym. Czemu rovio nie przeniesie serii "Darkest Fear" na androida, ta gra dała mi więcej frajdy, niż wszystkie gry na androida w jakie do tej pory grałem... Klimat tej gry do tej pory bije nie jedna grę na PC, gdyby ją dopieścić do formatu androida, była by hitem, bo w świecie 5minutowych gierek wyróżniała by się wszystkim, i nie trzeba do tego 3D!

  • 1

    18. ~aix  2011-03-06 20:33:37  host: vlan.efekt.net.pl

    Podsumowanie artykułu. Angry Birds na Androida przyniosły wielokrotnie większy dochód niż wersja na iOS. Developer będzie teraz każdą grę wydawał na Androida, a tylko część na iOSa.

  • 1

    19.  2011-03-06 20:55:11

    @18: nie masz racji. gra zdobyła popularność na iPhone, potem została przeniesiona na Androida w darmowej wersji, a następnie na iPhone pojawiła się darmowa wersja (wcześniej darmowe było tylko demo). po drodze była chyba jeszcze bada. dochód z reklam liczony jest ze wszystkich platform

  • 1

    20. ~RobertX  2011-03-07 08:34:47  host: 83.1.243.180

    @8 widocznie wcale nie taki dobry sprzet... Na N8 jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby ta gierka sie przyciela... Gra jest popularna bo jest szybka i lekka do tego latwa i przyjemna. W sam raz na kilka wolnych minut. W kazdej chwili mozemy skanczyc i nic nie stracimy. Czekam jeszcze na Lux Delux na symbiana bo na iPhonie wciaga ;)

  • 0

    21.  2011-03-07 12:02:48

    no coz... na n900 nawet przetaktowanym w dol (dla oszczednosci baterii :] - to ogromna wada tego sprzeta) do 250 MHz tez dziala niezle i bez przycinek :]

  • 0

    22. ~meee  2011-11-19 18:00:31  host: abke39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak zdobyc 17 jajo ?

Dodaj swoją opinię