Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Androidy najpopularniejsze w 2016

Androidy najpopularniejsze w 2016

Ringu 25 Marca 2011 20:04

0 0
Według badań analityków z firmy Ovum w 2016 roku podwoi się liczba smartfonów na rynku. Najpopularniejszą platformą mobilną będzie Google Android.

W 2016 smartfony z Androidem mają stanowić 38% tego typu urządzeń. Drugie miejsce ma przypaść platformie Apple iOS, która zagarnie 17,5% rynku. Zaraz za nią uplasuje się Windows Phone (wtedy pewnie w wersji 8 albo i wyżej) z udziałem 17,2% i BlackBerry z udziałem 16,5%.

Za 5 lat rocznie ma być produkowanych ponad 653 mln nowych smartfonów.


Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • -1

    45. ~Znawca  2011-03-26 21:49:40  host: public2633.cdma.centertel.pl

    Seidhe, czytam dziesiąty raz Twój post numer 23 i nie mogę zrozumieć pierwszej części. Nie chcę być złośliwy, ale może częściej używaj kropki, tzn buduj krótsze zdania :) Kto na rzecz kogo traci dominację i na jakim rynku? Nie dam sobie palca uciąć, ale zapewne prawie wszyscy posiadacze smartfonów, posiadają również jakiś komputer, laptop. A w ponad 90% tych komputerów jest MS. Niech każdy sam sobie wyciągnie wnioski :)

  • -1

    46.  2011-03-27 12:32:48

    @44: zaprzeczę, bo prognoza pogody opiera się na jakiś obserwacjach i w sumie opisuje tylko to co jest 300km od miejsca dla którego się ją przepowiada przy jednoczesnym przełożeniu się to na wpływ czasu na dane zjawiska i ukształtowania terenu, więc prognoza pogody jest czymś innym niż taka analiza. Pan Janusz Korwin Mikke w 1992 roku przewidział wprowadzenie Euro, z podaniem daty, wejście Polski do UE, wstąpienie do NATO i konflikt w Kosowie, przewidział to podając rok, w latach 60tych Pan Milton Friedman przewidział kryzys w USA i układ sił politycznych oraz przyjście takiego prezydenta jak Obama. Pan Bismarck (nie wiem jak się to pisze) w końcu swoich rządów przewidział pierwszą WŚ, upadek Austrii i Rosji w tamtejszej formie. Na początku XXwieku kilku żydowskich matematyków przewidziało kryzys w USA oraz fakt Holokaustu, takich rzeczy można przytaczać tysiące... Przewidywanie czegoś w tak prostej branży jak telekomunikacja jest po prostu banalne.

  • 0

    47. ~Znawca  2011-03-27 14:35:05  host: public2633.cdma.centertel.pl

    @46 TO powinieneś być za parę lat miliarderem, skoro dla Ciebie przewidywania w branży telekomunikacyjnej są banalne. W takim razie powodzenia. Ciekawe czy 50 lat temu, przewidziałabyś, że w ogóle będzie istniał taki rynek, albo internet. No to czekam na Twoje proroctwa odnośnie drugiej połowy XXI wieku :)

  • 0

    48.  2011-03-27 14:38:03

    chodzi o sprzedaz. ilosc sprzedanych smartfonow przewyzszyla ilosc sprzedanych komputerow. wiekszosc z tych smartfonow to urzadzenia na androidzie. nadal jest ich mniej, ale to juz porownywalne rzedy wielkosci. do tego dochodza plany hp dotyczace preinstalowania (poczatkowo obok win a pozniej jako glownego systemu) webos na swoich komputerach. hp jest najwiekszym na swiecie dostawca komputerow z preinstalowanym win. ms traci monopol...

  • 0

    49.  2011-03-27 15:00:19

    @46 prostej branży? Tylko skończony ignorant może napisać taki idiotyczny post... Już teraz trwają badania nad nowymi półprzewodnikami, z każdym rokiem wyświetlacze są coraz lepsze, a android? Przykro mi ale to prymitywny system. Każdy system PC jest od niego bardziej zaawansowany. Na prawdę myślisz, że w przyszłości, kiedy procesory w telefonach będą miały wydajność średniej klasy PC (nie mówię o taktowaniu zegara procesora ale o wydajności) ludzie zadowolą się takim "ograniczonym dziadostwem"? Ja w to szczerze wątpię. Chyba, że w tanich, smartfonach. Oczywiście mogą androida udoskonalić ale po co? łatwiej będzie jakąś dystrybucję unix-ową dostosować do urządzeń mobilnych. Tym bardziej, że będzie to się opierało tylko na zmianie interfejsu. Gdybyś wiedział o czym piszesz to zapytał byś pewnie "a co z kompatybilnością systemu? A to, że już teraz jest sporo zaawansowanych systemów na ARM (debian, ubuntu, archos itp.). O ile procesory nadal będą w tej architekturze konstruowane. Może też być tak, że wybuch elektromagnetyczny na słońcu zniszczy prawie całą elektronikę na świecie (poza tą chronioną przez ekrany W końcu jeśli mówi się o olbrzymiej kuli gazów które ciągle ulegają fuzji nie można mówić o stabilności. A ty najprężniej rozwijającą się dziedzinę nazywasz "przewidywalną"? Jakby transport rozwijał się w takim samym tempie jak telefony to pod Grunwald rycerze by się teleportowali... No ale komu ja to piszę? Człowiekowi który nie widzi różnicy miedzy polityką a techniką...

  • 0

    50.  2011-03-27 15:09:43

    Wiem, że to zabrzmi idiotycznie, ale nokia i intel wyznaczyły nowy standard mobilnych systemów. Android nie jest przełomowy, to tylko zlepek cech już dostępnych systemów za to MeeGo jest czymś czego jeszcze nie było. Niestety nokia woli WP7 ale jest jeszcze intel.

  • 0

    51.  2011-03-27 19:29:52

    @49: ciekawe że nie potrafisz sam zrozumieć co czytasz, a później próbujesz to komentować. Branża telekomunikacyjna w kontekście tematu tych badań, czyli popularności smartphonów i systemów je obsługujących jest banalnie prosta, to co próbujesz opisać jest zaawansowaniem technicznym sprzętu, którego rozwoju nie da się przeciętnemu człowiekowi przewidzieć, bo to zbyt zaawansowany dział i w tym dziale 2 lata to epoka, porównywalna do 100 lat w innych dziedzinach, ale uwaga, teraz Cię chyba zaskoczę, post nie jest o tym, ale jest **** operacyjnych i smartphonach (uch ilości na rynku), a nie o tym jakie procesory w tych sprzętach siedzą. Temat systemów jest oczywiście banalny, nie ma jakichkolwiek znamion złożoności tego problemu. Porównaj to do badań nad przyszłością motoryzacji, która jest bardziej skomplikowana od telekomunikacji, czy do badań politycznych czy gospodarczych, które są o niebo bardziej skomplikowane od takiego pryszcza jakim są telefony. Jeżeli uważasz także że transport rozwijał się gorzej niż telekomunikacja to widać że nie przyjmujesz jakiejkolwiek skali w porównaniu, co oznacza albo brak wyobraźni, albo przepraszam, ale głupotę.

  • 0

    52.  2011-03-27 21:09:36

    @51 wiem, że będzie to dla Ciebie szok i pewnie będziesz musiał po przeczytaniu tej informacji zainwestować w pieluchomajtki ale i tak kiedyś byś się dowiedział: Hardware jest ściśle powiązane z software. Telekomunikacja (telefony) natomiast nie jest osobną dziedzin tylko jedna z gałęzi elektroniki i w ostatnich latach informatyki. "Jeżeli uważasz także że transport rozwijał się gorzej niż telekomunikacja to widać że nie przyjmujesz jakiejkolwiek skali w porównaniu, co oznacza albo brak wyobraźni, albo przepraszam, ale głupotę." - transport rozwija się od wynalezienia koła czyli kilka-kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Obecnie jesteśmy na etapie mało wydajnych silników spalinowych i elektrycznych. Telekomunikacja komórkowa rozwija się od kilkudziesięciu lat jeśli zaliczyć do niej radiotelefony. Oczywiście, że telekomunikacja rozwija się szybciej. Żeby z tym spekulować nie wystarczy urodzić się kretynem, ale też całe życie szlifować kretynizm do perfekcji. No ale jeśli twierdzisz, że procesory nie maja nic wspólnego z systemem operacyjnym (spróbuj odpalić windowsa XP na ARM-ie bez emulacji cwaniaczku)... przecież w poście54 jasno opisałem zależność parametry-system-potrzeby klienta. A wiec powtarzam kolejny raz, ale dużymi literami, no i czytaj powoli, żeby zrozumieć: NAWET JEŚLI W 2016 ROKU NAJPOPULARNIEJSZY SYSTEM BĘDZIE NOSIŁ NAZWĘ "ANDROID" TO Z TYM CO ZNAMY OBECNIE JAKO ANDROID BĘDZIE MIAŁ TYLE WSPÓLNEGO CO WINDOWS 3.11 Z WINDOWSEM XP.

  • 0

    53.  2011-03-27 21:21:29

    Spróbuje inaczej: 1.Android to prymitywny system. tak, prymitywny zestawiając go z systemami PC-towymi. 2. Palmptop to urządzenie mobilne mające w minimalnym stopniu zastąpić tymczasowo komputer. 3. "celem" palmptopa jest dążenie do funkcjonalności PC 4. Smartfon to połączenie plamptopa z telefonem. 5. Za te 5 lat procesory w smartfonach przy obecnym tempie rozwoju osiągną wydajność obecnie stosowanych procesorów w komputerach klasy PC. Podsumujmy: mamy za kilka lat zaawansowane urządzenie, ludzie chcą pełnowartościowych komputerów kieszonkowych. Sprzętowo spokojnie spełnia wymagania ale... nie jest możliwe gdyż zainstalowano na niego archaicznego androida. przykro mi ale to się kupy, dupy nie trzyma. Innymi słowy: Twoja logika jest skrajnie nielogiczna.

  • 0

    54.  2011-03-27 23:27:31

    @52: dzięki za post, świetnie tak sobie się pośmiać przed snem. Rozwój sprzętu nigdy (NIGDY) nie idzie w parze z rozwojem oprogramowania, nie da się przewidzieć rozwoju techniki (szczególnie elektrotechniki), bo nasza wyobraźnia (większości z nas, ja nie znam nikogo kto potrafiłby przewidzieć w tej kwestii cokolwiek) nie pozwala nam tworzyć takich wyobrażeń, natomiast rozwój systemów i przewidywanie ich udziału w rynku ma charakter cybernetyczny, tak jak przewidywanie ilości samochodów zasilanych dieslem za 5 lat. System operacyjny jest kwestią wyboru użytkownika na polu dostępnych produktów, nie ma to nic wspólnego z rozwojem technologicznym procesorów i całej reszty bebechów telefonu. Piszesz też że Android to prymitywny system, dziwi mnie Twoje przekonanie że trzeba informować o tym świat, jakby ktoś o tym nie wiedział że coś co służy do obsługi sprzętu który zaawansowaniem jest w innej epoce niż wpółczesny PC, a tak by the way, systemy w komórkach ZAWSZE będą za systemami w telefonach, więc Twoje wywody że sprzęt będzie powoli jak komputer, sugerują że nie znasz obecnych możliwości komórek i możliwości komputerów z przed paru lat, powiem Ci coś, obecne komórki potrafią to co komputery kilka lat temu i za kilka lat telefony będą potrafić to co komputery dziś, tylko że wtedy komputery będą w innej epoce. A kretynizmem jest założenie że ktoś kto włożył tyle kasy na rozpropagowanie systemu takiego jak Android pozwoli mu zniknąć, naprawdę nie widzisz że Android jest przetarciem Google do stworzenia systemu na PC?? Trzymaj się ciepło i jeszcze raz dzięki za porcję śmiechu jakiej mi dostarczyłeś:-)

  • 0

    55. ~Znawca  2011-03-28 03:16:02  host: public11329.cdma.centertel.pl

    @54 A jednak Nokia po zainwestowaniu milionów w Symbiana i Maemo, chyba pozwoli tym Systemom zniknąć. Wg Ciebie to kretynizm, może i tak. Ale stało się a kretynizm jest jeszcze trudniejszy do przewidywania. Jest takie powiedzenie: "Łatwo przyszło łatwo". Może Google dziś jest największą, bądź najwartościowszą firmą na świecie, ale to wcale nie znaczy, że za 5 lat musi istnieć. Jeśli o mnie chodzi, parę miesięcy temu zrezygnowałem z usług i produktów google całkowicie, bo wkurzyła mnie w tej firmie polityka prywatności wobec użytkownika. A raczej brak tej polityki :) I wszędobylska "inwigilacja". Poza tym google skupił się na zarabianiu pieniędzy za bardzo, a nie rozwoju, co zawsze wróży źle. Pozdrawiam

  • 0

    56. ~Znawca  2011-03-28 03:18:01  host: public11329.cdma.centertel.pl

    Pavan i więcej dystansu, chcesz zaprzeczyć, że po burzy przychodzi słońce? Tylko, że zawsze tak jest, zawsze :P

  • 0

    57.  2011-03-28 06:53:03

    @ Maiiiek : sprawa zaawansowania. przecietny uzytkownik chce prostoty obslugi a nie niepotrzebnych mu zaawansowanych funkcjonalnosci i aktualny kierunek rozwoju to pokazuje. chce web, multimediow i gier + kilku aplikacji ulatwiajacych codzienne zadania. moim zdaniem wlasnie na multimedia i gry rozwoj sprzetu sie skieruje. male urzadzenia nigdy nie beda nadawaly sie do tworzenia i raczej pozostana narzedziami odbioru tresci... @55 : i ja robie powoli to samo, ale google wciaz cieszy sie ogromnym zaufaniem uzytkownikow i wiekszosci taka polityka zdaje sie nie przeszkadzac. raczej ciesza sie, ze maja za darmo rozne rzeczy...na dodatek aktualne projekty rozwojowe google maja szanse faktycznie zrewolucjonizowac rynek, bo to co dzieje sie teraz jest tylko ewolucyjnym rozwinieciem tego, co bylo juz wczesniej

  • 0

    58.  2011-03-28 07:43:23

    @57 owszem, ale większe możliwości multimedialne mają te zaawansowane systemy. Czego nie ma to można zainstalować, nawet jeśli coś oficjalnie nie jest dostępne a i tak z roku na rok zapotrzebowanie będzie rosło. Nie zapominajmy, że kilka lat temu system w telefonie kojarzył się tylko z biznesem i szpanem a obecnie staje się to standard. Chociaż może faktycznie ja jako użytkownik linuxa któremu konsola nie straszna (choć i tak większość poleceń biorę z kieszonkowego poradnika linuxsiarza) mam lekko wypaczone spojrzenie na sprawę. @55 czytaj ze zrozumieniem. Jasno napisałem, że JUŻ JEST oprogramowanie zaawansowane na używaną dziś architekturę procesorową w telefonach i wystarczy tylko stworzyć środowisko graficzne dostosowane do ekranów dotykowych. (czyli to co zrobiło RIM w swoim tablecie). A czy ja neguje, że google nie stworzy nic na PC? Przecież napisałem wielkimi literami w poprzednim poście jak najprawdopodobniej będzie wyglądała Przyszłość androida. System google na PC to pewnie będzie jakaś dystrybucja linuxa bo pisanie jądra od nowa mijało by się z celem. komórki nie mogą tego co komputery sprzed kilku lat, chyba, że mówisz o komputerach sprzed nastu lat. Nie rozumiesz, że dane techniczne a wydajność to dwie różne rzeczy? Z resztą komu ja to piszę? Człowiekowi który kilka postów wstecz twierdził, że mechanika rozwija się szybciej od elektroniki...

  • 0

    59.  2011-03-28 08:53:03

    Nie elektrotechniki, tylko komunikacji (i telekomunikacji). Motoryzacja rozwija się od wynalezienia koła, a tak właściwie, to znacznie przed tym, koło było częścią już zaczętego rozwoju. Natomiast komunikacja rozpoczyna swój rozwój niemalże od zapoczątkowania mowy, później listów, a później i tu mowa już bardziej o tym co tutaj piszemy, od wysyłania gońców i gołębi, więc transport i komunikacja rozwijają się przez podobny czas, podczas którego transport umie znacznie więcej niż komunikacja. Co do komputerów, to jakie możliwości miał średni polski komputer w 2001 roku? A jakie możliwości ma teraz, a jakie możliwości miał średnio zaawansowany smartphone w 2001roku, a jakie ma dziś?

  • 1

    60.  2011-03-28 11:40:55

    Witam, tak krótko i treściwie (pewnie zaraz się znajdzie banda wariatów która porwie się na mnie z widłami no ale...) 1.Android jest prymitywny bo większość społeczeństwa jest prymitywna 2.Android jest mało wydajnym systemem to trzeba sobie powiedzieć otwarcie brak optymalizacji na każde urządzenie z osobna jest to "masówka" robiona tak żeby działało na wszystkim co ma dotykowy ekran. 3.Ale z 2 strony ten android to na tą chwilę najsensowniejsze rozwiązanie CHOCIAŻ (co bardzo mnie irytuje) brakuje mu optymalizacji wielowątkowej dla wielordzeniowców. ale przyjdzie wer. 2.4 będziemy dyskutować, choć znajduje się ludzi którym albo brak 5 klepki albo naprawde nie mają co robić i porównują nexusa z 2.3 do LGox@ albo Moto.Atrix. z tym samym systemem no chyba że za taki kretynizm ktoś im słono płaci to ja też kretyna moge poudawać że nexus wypada lepiej. 4.meego był dobry bo był optymalizowany pod dane urządzenie ale widać ich to zgubiło bo nie robili masówy. 5.co do andka na netbooki to przecieram oczy i nie wierze albo google na mózg upadło albo wpakują linuxa z nakładką podobną do andka bo tylko to 2 wchodzi w grę jak dla mnie. 6.2016 rokiem androida możliwe ale jeśli google usprawni jego działanie będzie optymalizować do konkretnego hardware-u a nie robić go kompatybilnym ze wszystkimi telefonami jakie wyjdą. To tyle mojego wywodu osobiście czekam aż Atrixa odblokują do końca podobno się już udało narazie głośno nikt tego nie powiedział no i czekam na 2.4 który będzie miał wielowątkowość i myślę że to będzie mój telefon na 2011 chyba że ST-Ericsson wraz z ATI ziszczą swój szatański plan wykonania 4-rdzeniowego procesora w technologi 28nm do mobilnych urządzeń którego wydajność ma przekraczać wydajność GF450 na ten moment ;]

  • 0

    61.  2011-03-28 13:31:12

    @ a teraz Pavan wytłumacz co ma mowa wspólnego z urządzeniem mobilnym.

  • 0

    62. ~Singel  2011-03-28 18:12:35  host: acli80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie możecie sobie dać po razie,zamiast chamrać jak wściekłe psy?Jestem posiadaczem Galaxy S i9000 i jestem troszkę rozczarowany obecną wersja Androida.Na co dzień używam tez Linuksa(Ubuntu) i jest to wielowątkowa rakieta w porównaniu z Androidem z mojego telefonu.Mam nadzieję,że Android 2.3 z systemem plików Ext4 będzie dużo szybszy.Windowsa używam tylko do grania.Ostatnio obczytałem się na temat szpiclowania za pomocą Windowsów,a w szczególności 7-mki i chętnie bym żadnego z tych systemów nie używał.Fanboje Windowsa,poczytajcie sobie http://detektywistyka.rubikon.pl/windows-7.html

  • 0

    63.  2011-03-28 18:44:56

    @62 a nie lepiej by Ci było zainstalować wine lub wyskrobać kilka groszy na cedege? Ja z windowsem na PC meczę się tylko z powodu problemów ze sterownikami na mój modem pod linuxy.

  • 0

    64.  2011-03-28 21:16:47

    @61L to samo co wynalezienie koła do systemu kontroli trakcji na przykład.

Dodaj swoją opinię