Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Androidy dalej wysyłają SMS-y pod losowe numery

Androidy dalej wysyłają SMS-y pod losowe numery

Ringu 3 Stycznia 2011 13:45

0 0

Część smartfonów na Androidzie ma dość istotną wadę - przy wysyłaniu wadomości system zmienia numer odbiorcy na losowo wybrany z książki kontaktów. I nie mówimy tu o jakimś złośliwym wirusie, tylko o czystym systemie operacyjnym, bez żadnych aplikacji i nakładek.



Co więcej - problem został zgłoszony ponad pół roku temu i do tej pory nie został rozwiązany, mimo licznych zgłoszeń użytkowników.




28. czerwca w serwisie Android Google Code pojawiło się informacja o wykrytym błędzie w aplikacji służącej do wysyłania wiadomości:

- Wysyłam wiadomość SMS do Osoby A.
- Pojawia się komunikat o prawidłowym wysłaniu do Osoby A.
- Wiadomość otrzymuje Osoba X.
- Otwierając szczegóły tej wiadomości w wątku konwersacji z Osobą A jako numer odbiorcy pojawia się numer Osoby X.

Przez pół roku, mimo ponad 6000 komentarzy innych użytkowników w tej sprawie Google nie zajął się tą sprawą, oznaczając zgłoszenie jako "umiarkowanie ważne". Po tym, jak kilka dni temu bugiem ponownie zainteresowały się media, programiści z Google nadali zgłoszeniu wyższy, krytyczny priorytet. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która pozwoli na wysyłanie wiadomości, bez obawy, że przeczyta je ktoś nieodpowiedni.

Źródło tekstu: AndroidCommunity.com     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    15.  2011-01-03 15:06:53

    Pytanie do redakcji i Ringu. Czy powyżej opisany buq dotyczy tylko i wyłącznie Androidowego klienta sms czy też innych programów do obsługi wiadomości tekstowych jak np. HandcentSMS?

  • 1

    16.  2011-01-03 15:10:20

    @ rcicho dobre pytanie !

  • 1

    17.  2011-01-03 15:20:44

    Na cale szczescie w BadaOS tak podstawowa funkcja dziala bez zarzutu. Oby jak najszybciej naprawili ten irytujacy blad.

  • 0

    18.  2011-01-03 16:34:54

    Niezłe jaja, problem zgłoszony pół roku temu a tu żadnego odzewu, to się nazywa dbanie o klienta. Super system ale nie dla mnie, dziękuję postoję.

  • -1

    19. ~  2011-01-03 16:48:04  host: z15-14.opera-mini.net

    Google udostępniła system Android za darmo więc za ułomność systemu odpowiada uźytkownik a nie producent, system jest otwartym w prównaniu do osIP4, Symbian, Rim mają celtyfiaty za które trzeba płacić przesto modele są droźsze ale bezpieczne! ??

  • 1

    20. ~  2011-01-03 16:51:22  host: user-46-113-154-176.play-internet.pl

    niestety google jest jedna z tych aroganckich wielkich firm, które zyja dla siebie, nie dla klientów, co jest niezmiernie wkurzajace, bo obracajac miliardami, maja na to pieniadze - ale tam panuje niesamowity bałagan - wie to kazdy, kto usiłował zrobic coś wiecej niz skorzystac z ich wyszukiwarki - choc nawet to 9wyszukiwanie) od pewnego czasu jest kompletnie bezsensowne, bo podaja jakies stare strony lub artykuły na pierwszym miejscu

  • 1

    21. ~  2011-01-03 17:05:18  host: user-46-113-154-176.play-internet.pl

    do 19 - nczłowieku zastanów sie zanim cos napiszesz....

  • 1

    22. ~MST  2011-01-03 17:40:20  host: 98-89.ipartner.com.pl

    Do 19 - człowieku symbian też jest już otwarty ale to mu i tak raczej nie pomoże.

  • -1

    23.  2011-01-03 18:24:51

    @ 21 @ 22 Ludzie - ahahaha ... serio na linuksie wszystko ... ale ...

  • 1

    24. ~Pan Pikuś  2011-01-03 18:31:26  host: 89-74-126-92.dynamic.chello.pl

    "...umiarkowanie ważne..."!!!???.A jak wyślę esa kochance a otrzyma go żona to dla cwaniaków z Google może i tak,ale dla mnie to nie będzie "umiarkowanie ważne".

  • 0

    26.  2011-01-03 19:44:51

    Wiecie co? Ja mam tak znienawidzony WM 6.5 i HD2. Windows jeszcze mi się ani raz nie pomylił z sms-ami, a wysyłam ich troszkę i to czasami do wielu osób na raz. Powtórzę to znowu. Android to system nie dopracowany,a wszyscy jego użytkownicy to darmowe świnki doświadczalnej dla Google.

  • 1

    27. ~pd  2011-01-03 19:49:01  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    Jak już wszystkie media będą pod kontrolą Google'a, to nie będzie więcej takich bezczelnych nagonek! Nie będzie! Google samo najlepiej wie, które problemy są umiarkowane, a które krytyczne.

  • -1

    28. ~Mike  2011-01-03 20:56:46  host: 87-205-139-41.adsl.inetia.pl

    Super system...nie ma co. Ale chore dzieci neo i tak się rajcują bajeranckimi widgetami, cóż z tego, że bugi są gorsze niż te najgorsze z jakimi kiedykolwiek borykał się Symbian czy iOS, moda to podstawa.

  • -2

    29. ~Johny11  2011-01-03 22:00:19  host: ip-94-42-47-202.multimo.pl

    @26. Sama prawda. Windows znienawidzony, bo to nie kolejna zabawka tylko narzędzie. Android to zabawka. Od początku - dla dzieci. iOS to samo. Taka prawda.

  • 0

    30.  2011-01-03 22:27:14

    Ale Symbian OS oczywiście najgorszy...

  • 0

    31. ~Cola Beer  2011-01-03 23:59:04  host: user-46-112-42-198.play-internet.pl

    Mnie cosik takiego na SGS dotychczas nie spotkało, pewnie dlatego, że wolę powiedzieć niż napisać. A oceny systemów zawarte powyżej powalające, paluszki lizać.

  • 0

    32. ~Iron Lord  2011-01-04 16:08:30  host: rtr-0-52.interkar.pl

    jestem szczęśliwym użytkownikiem HTC Desire i nigdy nie spotkałem się z takim czymś chociaż używam modyfikowanych romów i innych modyfikacji, widocznie HTC dopracowało co trzeba :)

  • 0

    33.  2011-01-05 00:26:28

    Android to otwarty system, można go dowolnie przerobić po swojemu, wielbiciele i fanatyczni użytkownicy mogą sobie sami napisać łatkę

  • 0

    34. ~...  2011-01-05 01:24:19  host: 188.147.214.228.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @28 Nie wiem dlaczego człowiek który pisze raczej normalne komentarze w różnych sprawach (tak o Tobię mówię) ma manie antyandroidową i pronokiowią, tego się czytać nie da. Podobnie jak słów, że dla poważnych ludzi najważniejsza jest metalowa obudowa telefonu- coś podobnie radosnego ( na telepolis- daty nie pamiętam) napisałeś. Albo tekst o ładniutkich widżetach bijących po oczkach czy też modzie. To są tylko Twoje projekcje, dlatego nic dziwnego że mocno im ufasz. Zrozum i zapamiętaj sobie że dla różnych ludzi różne rzeczy są tymi najważniejszymi w telefonie. I nie ma tu obiektywnej prawdy. Tobie pasuje symbian i Nokia. Mi Nokia nie przeszkadza, ale symbian (dotykowy) to złom. Widać poprawę w N8 czy C7 i dobrze że poprawa taka nastąpiła. Jest szansa że już niedługo low i mid-endy będą działały podobnie co dla mnie oznacza działanie prawie akceptowalnie. Powtarzam- DLA MNIE. ................................ Osobiście używam ADW+handcent sms(tego drugiego nie zawsze) i NIGDY nie miałem opisywanego problemu. Podobnie jak Ty, ponieważ na moje oko androida to najwyżej 5 minut używałeś. PS Mało mnie obchodzi co o mnie pomyślisz czy napiszesz. Napisałem powyższe słowa tylko po to byś z siebie głupka nie robił ponieważ nim nie jesteś. Co zrobisz? Twoja sprawa...

  • 0

    35.  2011-01-05 06:32:46

    Symbian jest najlepszy pod każdym względem.

Dodaj swoją opinię