Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android zarabia 2 mld dolarów rocznie... dla Microsoftu

Android zarabia 2 mld dolarów rocznie... dla Microsoftu

LuiN 7 Listopada 2013 15:25

7 0
Każdego roku Microsoft czerpie olbrzymie profity z Androida - obecnie są to już 2 mld dolarów rocznie.

Amerykańska firma nie wysila się by te 2 mld dolarów zarobić - pobiera jedynie opłaty patentowe od producentów urządzeń z Androidem. Rick Sherlund, analityk z Nomura szacuje, że marża Microsoftu z pobieranych opłat patentowych wynosi około 95%. Oznacza to, że Android to dla Microsoftu niemal czysty zysk.

Zdaniem Sherlunda, Microsoft wykorzystuje środki z Androida na zatuszowanie poważnych strat jakie przynosi mu Xbox - 2 mld dolarów straty rocznie.


Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | microsoft

w sumie: 25
  • -2

    11. ~amigo  2013-11-07 17:19:26  host: 80.72.44.64

    User8888 widzisz ja też zapomniałem o nich hehe i dlatego nie podałem przykładu. Masz racje netbooki to nie wypał i tak samo może być z tabletami. Ja miałem ale sprzedałem bo nie widziałem zastosowania, a jak widzę to ludzie do tableta klawiaturę montują i inne sprawy to jaki ma sens kupowanie tabletu? Co do systemu to tak samo można powiedzieć o linuxie, który jest z nami od dawna i darmowy ale niestety nie przebił windowsa jak był na to dobry czas. Dziś jest to już nie możliwe. Jedynym koncernem co mógłby przebić windowsa jest google ale z punktu biznesowego tego nie zrobi i tyle. Zostaniemy z windowsem na wieki.

  • 3

    12.  2013-11-07 17:27:21

    No tak, bo wszyscy tacy chętni na Win8, że do dziś na XP siedzą.

  • 1

    15. ~  2013-11-07 18:50:58  host: apn-46-169-46-42.dynamic.gprs.plus.pl

    8, jest Linux, jest Android na PC - jakos nie zdobyly szczegolnej popularnosci.

  • 2

    16.  2013-11-07 19:46:20

    @appelfan a jednak ma się dobrze i ciągle się rozwija.---w przeciwienstwie do Twojego apple które od 3 lat stoi w miejscu. dzieki takim komentarzom jak Twoje czuję szczerą odrazę do tej twojej firemki dla frajerów.

  • 2

    17.  2013-11-07 20:04:16

    @Digity, piszesz poważnie czy się wygłupiasz?---dlaczego Apple nie udostępnia systemu innym poducentom? bo zaraz by się okazoało że na mało którym produkcjie chciało by to chodzić. piszą jeden systm na kilka produkowanych przez siebie urządzeń. Teraz popatrz na jakiegokolwiek windowsa- rozpiętość sprzętowa niemal dowolna i na każdej konfiguracji to chodzi --jaki inny system to potrafi??? piszesz " teraz nie wiem czy już więcej ludzi nie ma tableta niż stacjonarnego PC"--pewnie masz 100% racji (sam mam 2 androidowe tablety) , ale jak potrzebujesz coś napisać, coś policzyć to wracasz jednak do windowsa i office-a bo na tych mobilnych popierdułkach niczego poza grami i internetem robić się nie da. zarówno na adnrida jak i ios-a nie ma poważnych aplikacji.

  • 1

    18. ~amigo  2013-11-07 20:24:52  host: 80.72.44.64

    Do Digity przeczytałem twój tekst i mogę powiedzieć, że w dzisiejszych czasach w rozgrywkach po za kulisowych dzieją się różne rzeczy i złamanie monopolu to prawdopodobnie łatwa sprawa ale, żeby wszystko zagrało potrzeba wsparcia od producentów sprzętu programów, gier itp. Tu jest pytanie czy takie wsparcie oni dostaną jak od lat są na smyczy MS. W UE to jeszcze mamy KE i być może któregoś pięknego dnia powie stop z monopolem MS. Pytanie jest kto z Europy mógłby stworzyć konkurencyjny system jak taka potęga jak Nokia prawie upadła. Co do tv 3D to jeszcze wyprzedadzą zapasy ekranów i części i sprawa zostanie zamknięta. Teraz atak jest na super fullhd czyli 4k zobaczymy jak to wypali. Co do tabletów to ktoś wpadł na pomysł, żeby ze smartfona zrobić tablet i tyle, a czy ludzie do końca potrzebują takiego wielkiego smarta to się za jakiś czas okaże. Co do appla ipadów to jest sporo w tym nakręconego marketingu widać to dopiero teraz jak im spada sprzedaż bo nie maja nic nowego co by wypadało mieć bo inni mają. Jak nie masz coś od appla to jesteś cienias i właśnie to tak działało. Zrobiono kult tych gadżetów.

  • 1

    19. ~ja nic nie wiem  2013-11-07 21:05:13  host: cjg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18 amigo . Nikt nic w UE nie zrobi z żadnym monopolem . Co prawda trochę z innej beczki ale proponuję obejrzeć na youtube " świat według monsanto" . Nikt tego monopolu nie rozwali , ponieważ tu idzie duża kasa bokiem . Jedynie mogą powstać jakieś tam wytyczne . Zresztą skoro już od lat na studiach uczą jak rozpisać np. przetarg aby wygrała konkretna firma to i z tym sobie poradzą , pytanie jedynie ZA ILE $ .

  • 0

    20. ~amigo  2013-11-07 22:27:09  host: 80.72.44.64

    Ja tylko to daje jako przykład, że KE mogłaby ale powstaje pytanie kto stworzyłby na dziś czy za 2-3 lata realną konkurencję dla MS. To jest chyba nawet nie do przeskoczenia. To mniej więcej jak teraz walka na systemy w Android oraz MS ten pierwszy można powiedzieć monopolista,a ten drugi goni ale z mizernym efektem.

  • 0

    21. ~franz  2013-11-08 07:21:13  host: public721110.centertel.pl

    Tylko gimbus może napisać że Windows to niedopracowana platforma. Linux jako darmowa alternatywa nigdy nie osiągnął na rynku consumer nawet 5%. Tymczasowa przewaga Androida wynika tylko z modelu sprzedaży i czasu wejścia na rynek. Wystarczy teraz że MS zunifikuje wszystkie platformy Win w jedną i będzie pełna synchronizacja i wspólnych sklep dla PC->tablet->smartfon, a Android kurczy się do poziomu błędu statystycznego.

  • 0

    22. ~klimass  2013-11-08 10:05:04  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @21 franz - używam androida na urządzeniach mobilnych i Win7 na PC i w niczym mi takie połączenie nie przeszkadza. Nie zamierzam przesiadać się na Win8 ani na Windowsa w urządzeniach mobilnych - po prostu takie połączenie mi odpowiada, wszystko jest ze sobą wystarczająco kompatybilne. Wydaje mi się, że nie masz racji z tą swoją teorią...

  • 0

    23. ~franz  2013-11-08 11:05:18  host: public-gprs517374.centertel.pl

    @klimass pracuje w firmie (4000 pracowników) i uwierz że wspólny ekosystem to podstawa. Każdy pracownik ma smartfona, PC i wielu dodatkowo laptopa/tablet, są to ich narzędzia pracy. Firma wprowadziła przy migracji sprzętowej Libre, ale bardzo szybko wróciła do MSO. To że komuś wystarcza synchronizacja poczty nie świadczy że różne ekosystemy są tak fajne. Wspólny sklep dla PC/smartfon/tablet będzie istotnym argumentem w wyborze systemu.

  • 0

    24. ~jkhi  2013-11-08 11:12:39  host: apn-77-113-70-203.dynamic.gprs.plus.pl

    To dlatego takie telefony jak n9 nie mogą istnieć a inne systemy mają padać jak muchy . Już to kiedyś napisałem że android to nic innego wykorzystanie linuxa to komercyjnych działań android musiał powstać bo inaczej na linuksie zarabiali by wszytscy a tak to zarabiają zawsze wujkowie z za oceanu. Jakby nie linux to nie mogli by stworzyć krzyżówki i by nic nie zarobili i nie mogli dopuścić aby zarabiali na tym inni .Zauważcie że rządzą tylko systemu tylko z jednego kraju tu nie chodzi o firmy to jest wojna na gospodarki krajowe. Co udowodniło nie tak dawne veto prezesa za oceanu . Zobaczymy czu ud się im zmieszać z błotem Tzen OS. . .tak wkleiłem dla potomnych

  • 0

    25. ~gmo zabija  2013-11-08 15:31:50  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    Tablety to syfy szklo jednak wazy laptop fajniejszy postawi sie leciutkiego damsunga i stoi a tablet potpieranie o szklanke itp do bani win 8 z nakladka klasyvzna smiga dosc ladnie

  • 0

    26. ~  2013-11-08 16:36:17  host: cpc2-kemp6-2-0-cust122.9-2.cable.virginm.net

    ktoś wspomniał o dobrych systemach MS, chyba w produkcji niesamowitej ilosci dziur i łat... :))) windows w stosunku do androida jest lepszy, bo bardziej logiczny, ale sam windows jest zerżniety z MacIntosha - Apple...wiec...

  • 0

    27. ~  2013-11-08 16:39:43  host: cpc2-kemp6-2-0-cust122.9-2.cable.virginm.net

    do franz 21 - z linuxem jest problem z jednej strony ciagłyh zmian, z drugiej, niestety monopolu MS, dawno temu chciałem nawet uzywać linuxa, ale okaząło sie ze połaczenie z internetem w TPSA było moziwe TYLKO przez MS, wiec cóż wtedy zainstalowałem lewe windows, bo nie mam zamiaru płacic za kazdym razem firmie, od której juz kupiłem system, tyle ze 'na maszynie'

  • 0

    28. ~amigo  2013-11-08 16:52:17  host: 80.72.44.64

    Jeszcze jest jeden problem do rozwiązania, który troche jest pomijany. Jeszcze nikomu nie udało się wyprodukować takiej baterii, żeby urządzenia mogilne faktycznie nimi się stały. Kiedyś takim urządzeniem był laptop ale co z takiego urządzenia, gdzie bateria pada po kilku h, a większość siedzi z laptopem podłączonym do gniazdka. Jak ktoś pierwszy wypuści taki sprzęt, że bateria będzie trzymała powiedzmy tydzień, a nie kilka godzin to ten podbije rynek.

  • 0

    29. ~Calm7  2013-11-08 17:00:48  host: n07-04-07.opera-mini.net

    28). Nie wypuści tak nagle, bo to tak samo jak z silnikiem na wodę: korporacje na to nie pozwolą. Wykupią projekt, i do szuflandii.

  • 0

    30. ~amigo  2013-11-08 17:09:38  host: 80.72.44.64

    Mamy nasz grafenowy projekt ciekawe czy go kupią i do szuflady? Raczej żadna firma z Polski nie wykorzysta tego potenciału.

  • 0

    31. ~amigo  2013-11-08 17:49:08  host: 80.72.44.64

    http://forsal.pl/artykuly/744722,kiezun-polska-afryka-europy-tra nsformacja-byla-klasyczna-neokolonizacja.html

  • 0

    32. ~lopassaa2  2013-12-23 14:18:16  host: 037008213136.wolomin.vectranet.pl

    nudyyy

Dodaj swoją opinię