Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android z Dual-SIMem

Android z Dual-SIMem

Q! 29 Stycznia 2009 21:29

0 0

Targi Mobile World Congress zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi pojawiają się w Internecie coraz to nowe informacje o telefonach, które zostaną tam zaprezentowane. Tym razem czeka nas coś wyjątkowego: telefon DSTL1 stworzony przez General Mobile.

dstl1 dstl1 dstl1

DSTL1 będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Oprócz tego będzie on współpracować z dwoma kartami SIM jednocześnie dzięki funkcji Dual-SIM. Urządzenie posiada na pokładzie procesor Marvell PXA 310 taktowany zegarem o częstotliwości 624 MHz. Ekran dotykowy o rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli) pozwoli wyświetlić do 260 tysięcy kolorów. Nie zabraknie również obsługi sieci WiFi w standardzie b/g oraz interfejsu Bluetooth.




Aparat fotograficzny posiadać ma rozdzielczość 5 Mpix, a jego praca będzie wspomagana przez autofocus oraz lampę błyskową. Produkcją tego podzespołu zajmie się Sharp. Trójzakresowy DSTL1 obsłuży transmisję danych jedynie w standardzie EDGE. Jego wymiary to 112 x 54 x 16 mm, a waga 135 gramów.

Spodziewany termin pojawienia się DSTL1 na rynku to trzeci kwartał.

Źródło tekstu: Android Authority, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2009-01-29 21:45:29  host: 77.236.9.137

    Eee bez 3G i wimax to niech sobie go w d... wsadza.

  • 0

    2. ~  2009-01-29 21:51:45  host: host-81-190-205-99.gorzow.mm.pl

    Ja mam nadzieje że to magiczne oko to nie sensor tylko kamera do 3g tylko jeszcze gps i normalnie mój typ trzeba będzie go mieć ! aparat i display od sharpa = coś bardzo namiętnie słodkiego ! jak wiadomo sharp od lat robi najlepsze wyswietlacze i aparaty w kom ! jazda jazda tylko oby było to 3g!

  • 0

    3.  2009-01-29 21:57:15

    podoba mi się :)

  • 0

    4.  2009-01-29 22:09:50

    cako piekne :) i tak panowie, ja stawiam 99% ze to nie jest czujnik swiatla tylko kamerke 3G :) przynajmniej mam taka nadzieje...prezentuje sie bossko :) pzdr.

  • 0

    5.  2009-01-29 22:20:21

    Jak będzie 3G to kupuje, ale 2xGSM 2xUMTS ;> = 4 moduły?:P

  • 0

    6. ~Sosna  2009-01-29 22:20:39  host: 078088071169.sie.vectranet.pl

    No jak może mieć 3G, jak piszą w artykule, że jest tylko obsługa EDGE....

  • 0

    7. ~  2009-01-29 22:37:54  host: oo7.ipartners.pl

    @1 szczegolnie ci wimax potrzebny ;-P Moze jeszcze CDMA 450 i LTE?

  • 0

    8. ~  2009-01-29 23:33:46  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    przy 3g x2 bateria by krótko działała dlatego dali tylko 2g

  • 0

    9. ~  2009-01-30 05:37:03  host: f96-018.opera-mini.net

    Panowie to chinskie cudo sluzace do produkcji nokli psiphonow sunowericsunow. Wiec bez jaj beda na tej plycie setki telefonow. Juz mozna kupic kopie G2 wlasnie na tej plycie. Cena niecale 250usd w detalu

  • 0

    10.  2009-01-30 06:48:37

    Nawet ładny, ale bez 3G? No łej.

  • 0

    11.  2009-01-30 08:15:10

    Mozna kupic juz teraz Dream G2 http://www.mysciphone.com/G2Specia.asp

  • 0

    12.  2009-01-30 08:18:16

    A zeby nie bylo cena 180USD kupujecie. ? http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2276

  • 0

    13. ~Tymon  2009-01-30 11:17:19  host: 212.160.172.70

    Dual sim, to dual sim.... nie prędko będzie 3G. Ciekawi mnie, czy bateryjka będzie "dłużej żyła" niż np. w Samsungu SGH-D980

  • 0

    14. ~Rubikon  2009-01-30 13:50:28  host: ip-89-174-118-60.multimo.gtsenergis.pl

    W tym pseudowybrzydzaniu, jedynie Tymon wie co pisze. Implementowanie 3G w telefonie Dual Sim,jest ekstremalnie trudne energetycznie i jeszcze nikomu się nie udało wdrożenie do fazy produkcyjnej.Prezentowany wyżej telefon, jest naśladownictwem wspomnianego Samsunga D980, tylko opartym na androidzie, co niczego nie wnosi. A propos "życia baterii" w 980-ce. W moim egzemplarzu, przy dwóch zalogowanych kartach i stacjonarnej lokalizacji bateria pracuje 5 dni. Biorąc pod uwagę, że samsung w standardzie dodaje jeszcze drugą baterię i dodatkową ładowarkę podróżna do jej niezależnego ładowania, problem energii raczej nie obniża mojej wysokiej oceny tego wygodnego telefonu.

  • 0

    15. ~Hose  2009-01-30 13:51:50  host: 194.39.141.10

    Wygląda pięknie, jak widać daje się projektować coś co nie tylko ma być funkcjonalne ale dodatkowo bardzo estetyczne.

  • 0

    16. ~m  2009-01-31 12:17:27  host: 77-253-31-16.adsl.inetia.pl

    Wadą Chińczyków był brak systemu a nawet Jawy, powodem był koszt zakupu licencji, teraz na darmowym Androidzie to dopiero odżyją,

  • 0

    17. ~NorthPole  2009-10-11 13:42:41  host: chello089075046123.chello.pl

    Ten telefon ma nikłe szanse nie tylko w Europie. Powodem jest niespójna wizja targetu. Z jednej strony podwójny SIM oznacza, że telefon skierowany jest dla pracowników biznesowych (SIM służbowy i drugi prywatny lub oba służbowe ze względu na dużą ilość połączeń w różnych sieciach), z drugiej strony zamiast rzeczy niezbędnych w biznesie (3G choćby na jednym SIMie i GPS) mamy duperele dla dzieci w rodzaju FM/TV. W rezultacie nie wiadomo kto miałby go kupować. Ja od roku czekam na 2-SIM-owego Androida na "europejskim poziomie", a nie naciągane udawacze chińsko/amerykańskie. To cud, że w tym telefonie jest obsługa SMS-ów, a nie jedynie pager :-/

Dodaj swoją opinię