Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android wyprzedził Windows Mobile

Android wyprzedził Windows Mobile

Q! 24 Lipca 2009 10:39

0 0

Miesięczny przyrost użytkowników systemu Google Android wynosi 25%. Obecnie ich liczba jest większa niż tych korzystających Windows Mobile. I wiele wskazuje na to, że następny w kolejce, RIM OS, będzie jego kolejną ofiarą - informuje serwis Android And Me.



Firma analityczna Admob zbadała liczbę użytkowników poszczególnych systemów mobilnych w oparciu o odsłony generowane na monitorowanych przez nią stronach, których liczba wynosi ponad 7 tys. Z przedstawionych danych wynika, ze dynamiczny przyrost użytkowników systemu Android pozwolił mu osiągnąć światowy udział na poziomie 5%.

Dla porównania Windows Mobile może się pochwalić udziałem wynoszącym około 4%, RIM, producent urządzeń BlackBerry - 7%, natomiast Symbian - 34%.




W przypadku Stanów Zjednoczonych dane te prezentują się następująco:
system od Google stanowi tam 9% całego rynku, Windows Mobile 6%, natomiast RIM OS - 14%. Ciekawie wyglądają również dane dla Wysp Brytyjskich, gdzie Symbian posiada 19% udział. Za nim znajduje się Android (z wynikiem 7%), RIM OS (5%) oraz Windows Mobile (1%).

Chociaż udział Androida na wszystkich trzech monitorowanych rynkach jest niemały, to wiele wskazuje na to, że lata świetności ma on wciąż przed sobą. Wszystko dlatego, że jeszcze w tym roku na rynku ma się pojawić co najmniej kilkanaście urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego.

Warto jednak zauważyć, że o ile Android może zagrozić wszystkim mniej popularnym systemom mobilnym, o tyle sam Apple ze swoim systemem dla iPhone'ów może spać spokojnie. Jego udział na żadnym z trzech rynków nie jest obecnie zagrożony i wynosi 47 (na świecie), 64 (w USA) oraz 68% (Wyspy Brytyjskie).

Źródło tekstu: androidandme, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2009-07-24 11:04:38  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    Zgadzam się w całej rozciągłości z panem z pod dwójki. Pan numer 1 też ma w sumie rację, trafna uwaga.

  • 0

    5. ~ziolo22  2009-07-24 11:13:31  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    Wiadomość od: () IP: 212.2.96.101 Dane które zostały zaprezentowane, chyba jedank mają się nijak do faktycznego udziału poszczególnych systemów w rynku. Nawet przy najbardziej optymistycznych szacunkach nie ma żadnej szansy żeby 47% sprzedawanych na świecie smartfonów to były iphony.

  • 0

    6.  2009-07-24 11:17:16

    Jesli badania prezentuje firma, ktora glowne zyski czerpie z reklam w grach i na stronach mobilnych to nie ma sie co dziwinic ze takie sa wyniki. Celowo nie jest podany iPhone bo ma on w AdMob najwiekszy udzial - najwieksza ilosc gier z ich systemem reklam. Android idzie w podnym kierunku. Nie widzialem jeszcze zadnej aplikacji na Windows Mobile czy Symbian z reklamami AdMob. Dane, ktore maja to nie udzial systemu w rynku ale ilosc uzytkownikow ogladajacych ich reklamy w kazdym z systemow.

  • 0

    7. ~robbo2k  2009-07-24 11:19:43  host: 82.160.0.12

    @2 @4 buahhaha zabawni jestescie. kazdy posiadacz iphona wie o AppStore i z niego korzysta 1,5mld pobrań nie bierze sie "z niczego". Więc to Symbianowcy z E51 mogą nie wiedzieć o OSie a nie posiadacze iphonów. @5 To są dane z używanie a nie posiadania. Ułomny internet w Symbianie i WIndows Mobile powoduje takie dobre wyniki iphona i Androida bo to sa internetowe telefony.

  • 0

    8. ~robbo2k  2009-07-24 11:21:12  host: 82.160.0.12

    @6 nie chodzi o aplikacje tylko strony WWW, wiem wiem posiadacze WM nie zniżają sie do oglądania stron WWW (w sumie nei dziwne z takim ułomny internetem to mordega)

  • 0

    9. ~  2009-07-24 11:32:28  host: 83.2.24.3

    A gdzie jest iPhone OS?? -.-

  • 0

    10. ~robbo2k  2009-07-24 11:33:58  host: 82.160.0.12

    @9 Przecie jest z 50% udziałem nie zauwazyles.

  • 0

    11. ~wojtas  2009-07-24 11:35:55  host: chello089074167149.chello.pl

    Podobno Motorole mają mieć ten system :)

  • 0

    12. ~  2009-07-24 11:49:06  host: dtk141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja chcę poruszyć inny aspekt - grupa docelowa. Każdy system ma inne przeznaczenie i inne grupy go wykorzystują. WM głównie w biznesie, Mac do rozrywki, Android do internetu

  • 0

    13. ~ziolo22  2009-07-24 11:58:04  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    @7Z treści twojego posta wnioskuję że chyba jednak używasz sam iphona i jesteś klasycznym przedstawicilem tej "sekty", iphone nie jest żadnym internetowym telefonem raczej multimedialnym gadżetem, co do androida w tym przypadku mogę się zgodzić. Ale jeżeli chodzi o ten system mam wrażenie że trzeba mu jescze trochę czasu żeby "dojrzał".

  • 0

    14. ~  2009-07-24 11:58:16  host: apn-77-113-65-53.dynamic.gprs.plus.pl

    a ja nie bardzo rozumiem co macie na mysli piszac o ulomnym internecie z WM???

  • 0

    15. ~robbo2k  2009-07-24 12:09:27  host: 82.160.0.12

    @13 tak wiemy .... MS mowi ze WM jest internetowy ... tylko jakos nikt z tego nie korzysta .... dziwne co. Czy to MS logika ze jak cos jest multimedialne to nie moze byc internetowe. Poki co WM moze Safarii buty lizac

  • 0

    16. ~robbo2k  2009-07-24 12:10:41  host: 82.160.0.12

    @14 tak wiemy WM z IE,Opera jest swietny ... szkoda ze jakos tego w logach webserwerow nie widac, tak wiem WMiarze korzystaja z niszowych uslug.... jak prawdziwe geeki

  • 0

    17. ~tl111  2009-07-24 12:14:58  host: smrw-193-33-42-153.smrw.lodz.pl

    Ciekawe ilu użytkowników zastanawia się jaki system(i czy w ogóle)ma wybierany telefon. Do (1) - google ma świetnie wypromowaną markę - "zapytaj wujka googla" kojarzącą się wyłącznie pozytywnie. Windows już nie każdemu się dobrze kojarzy. No chyba, że XP PROF. Ale sami z tego zrezygnowali.

  • 0

    18. ~  2009-07-24 12:53:53  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    @16tak tak, iphone jest świetny i nie ma sobie równych, a każdy kto go nie używa to heretyk. Podejście dość zabawne. Apple musiałoby chyba zmienić swoją jedynie słuszną politykę żebym zmienił zdanie. Iphone jest dla mnie wypadkową mp3 i fakt topowego ale jednak gadżetu, nie ma tu żadnej mowy o jakimś solidnym urządzeniu do jakiegokolwiek profesjonalnego użytku, htc, kilka wybranych modeli nokii, ale na pewno nie ten telefon, który w momencie premiery 2 generacji nie miał najprostszych funkcji dostępnych u wszystkich innych producentów.

  • 0

    19. ~  2009-07-24 13:03:34  host: apn-77-113-65-53.dynamic.gprs.plus.pl

    nadal nikt nie podal inteligentnego argumentu co do opery z WM, bo ie to jeszcze rozumiem, po pierwszym uruchomieniu wylaczylem zakladke;) , zeby nie marnowala pamieci. ktos mi wyjasni czego brakuje wm z opera do normalnego funkcjonowania???

  • 0

    20. ~V  2009-07-24 15:36:55  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    #19 - niczego, po prostu użytkownikom WM odechciało się już udzielać w dyskusjach z ajfonowymi i innymi szczekaczami którzy WM w ręku nie mieli, ale maja za to najwięcej na jego temat do powiedzenia.

  • 0

    21. ~Chris  2009-07-24 18:01:43  host: apn-77-113-24-69.dynamic.gprs.plus.pl

    a ja mam juz drugi telefon czy raczej ppc z wm i nie narzekam :-)

  • 0

    22. ~PLANET  2009-07-24 18:47:49  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    robbo2k: dalej widze wypowiadasz sie jak idiota. Powtorze sie, bo rzecz jasna wczesniej nie byles laskaw odniesc sie do mojej wypowiedzi: ILOSC nie swiadczy o JAKOSCI. Jedz gowno - miliardy much nie moga sie mylic! - znasz to ? To przemysl sobie, czlowieku o mentalnosci przedszkolaka, a przynajmniej tak prezentujacego sie w swoich wypowiedziach. _IMHO_ najwygodniej korzysta z internetu sie wlasnie na WM, ale nikogo nie przekonuje do niego na sile, niektorzy wola Androida, Symbiana czy inne opcje (np. Palm - czy to stary, czy reinkarnacja w postaci Tre)... Ja osobiscie uzywam Opery Mobile (aktualnie 9.7b) dla bardziej skomplikowanych zastosowan i Opery Mini dla wiekszosci pozostalych. I jest to najbardziej banalny internet mobilny na swiecie, tak przy okazji cholernie wygodny. W zaleznosci od sytuacji uzywam QWERTY (skroty klawiszowe + kursory... niesamowita wygoda), rzadziej manipulatora, jeszcze rzadziej rysika... ale zawsze mam taka mozliwosc, dajaca mi duza precyzje. W tej chwili juz takze na Touch Pro2. Zdarzylo mi sie korzystac z IE i rzecz jasna jest to nieporozumienie, ale juz np. taki SkyFire jest bardzo dobra przegladarka. Zreszta nie tylko ten produkt, wybor jest szerszy. Ale wybacz - zapomnialem, ze ty w swoim zaslepeniu nie potrzebujesz ani glupiego manipulatora kierunkowego jakiegokolwiek typu (lepie zatluscic paluchami ekran), ani pelnej klawiatury (lepiej zdac sie na 'komputer' ;)... on w koncu wie lepiej, co chcesz napisac - i na pewno zrobisz to szybciej ;), ani jakiegokolwiek wyboru oprogramowania (vide aplikacje do GPS - juz jedna czy dwie z prowadzeniem glosowym ? Szkoda tylko, ze akurat dwie z najgorszych na rynku, ale kogo to obchodzi ;) ze tak krotko porownam (nie jest to bynajmniej cale spektrum). Nie twierdze, ze iP to zly produkt... po prostu nakierowany na specyficzny rynek o malych potrzebach (chocby wykastrowanie jakze opiewanej przegladarki). A teraz idz na ranking.pl i odpraw kolejna modlitwe, zeby udzialy iPhone'a wzrosly. Over&

  • 0

    23. ~~jastrzomb_nocny  2009-07-25 20:16:47  host: t11-15.opera-mini.net

    Pozwole wrzucic swoje 3 grosze system iP jest sliczny wizualnie i super sie go obsluguje palcam Byc moze nawet jest super intuicyjny, ALE videoroz.owy sa nie wykonalne przynajmniej w zakresie takim bym ja widzial rozmowce i rownoczesnie rozmowca widzial mnie, po drugie mms-y ktorych nie da sie wyslac Te dwie rzeczy calkowicie przekreslaja go z listy telefonow ktore moge uzywac sa jeszcze inne ale drobniejsze Android - rewlacja ze wszystko co w telefonie to na gmail-u ale z nowu brak videorozmow

Dodaj swoją opinię