Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android wciąż otwarty dla wszystkich

Android wciąż otwarty dla wszystkich

Q! 8 Kwietnia 2011 09:33

0 0

Andy Rubin - ojciec chrzestny systemu Android - zaprzeczył, jakoby dostęp do jego systemu dla deweloperów miał zostać ograniczony. System wciąż pozostanie otwarty dla wszystkich zainteresowanych - twierdzi.

Wszystko za sprawą niedawnych informacji o tym, że dostęp do systemu ma zostać ograniczony. Wszelkie zmiany w systemie miały być najpierw zatwierdzane przez Google i jeśli nie zyskałyby jej akceptacji - zgody na to miało nie być.

Tak jednak się nie stanie. Według Rubina, Android cały czas dostępny będzie jako system w pełni otwarty. Zmieni się jednak polityka udostępniania wczesnych wersji systemu deweloperom.
Do tej pory niektórzy producenci telefonów mogli liczyć na dostęp do testowych wersji systemu. Miało im to pomóc w szybszym dostosowywaniu swoich urządzeń do nowej wersji systemu.

Zmieni się to wraz z premierą kolejnej wersji Androida, 3.0 Honeycomb. Kod źródłowy tej wersji nie zostanie udostępniony żadnemu deweloperowi do czasu, aż będzie w pełni skończony.

Rubin odniósł się również do fragmentacji systemu. Stwierdził on, że taka sytuacja świadczy o otwartości systemu i Google nie zamierza z nią walczyć. Oznacza to, że wciąż możemy spodziewać się na rynku funkcjonowania kilku różnych wersji systemu, a jego aktualizacja bądź nie wciąż będzie leżeć w gestii producentów sprzętu.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~nikt  2011-04-08 10:04:51  host: user-46-113-53-116.play-internet.pl

  i bardzo dobrze

 • 0

  2.  2011-04-08 10:09:06

  Co dobrze? To że będziesz musiał kupić nowszy telefon by mieć nową wersję systemu albo szukać nieoficjalnych custom ROMów?

 • 0

  3. ~adamski8  2011-04-08 10:31:07  host: 89-72-243-84.dynamic.chello.pl

  No wlasni.. wcale nie tak dobrze..

 • 0

  4. ~;P  2011-04-08 10:43:33  host: 83.143.163.34.rev.kbt.pl

  ...i tak wymienia się telefony co 2 lata jak nie częściej. Gdyby goole miało robić wersje na każdy hardware to dalej byśmy śmigali na andku 1.6 w najlepszym razie. Custom romy są wkurzające ale jest to jedyna możliwość przy dużej konkurencji na rynku hardware-u. Dodatkowo może jakiś producent wybije się dzięki developerom i lepszemu traktowaniu klientów... choć pewnie nie bo koszty zjedzą pretendentów.

 • 0

  5.  2011-04-08 12:14:27

  To bardzo zła wiadomość. Multum platform sprzętowych i pogłębiająca się z każdą nową wersją systemu i każdą nową platformą fragmentacja Androida prędzej czy później okażą się gwoździem do jego trumny. Google powinno wykorzystać fakt, że aplikacje (w tym Market), w przeciwieństwie do samego systemu, nie są otwarte i każdego, kto chce je w swoim produkcie wykorzystać, zobowiązać do zapewnienia użytkownikom nieodpłatnych aktualizacji systemu np. przez okres udzielonej gwarancji. Stanowisko Google świadczy tylko o jednym - Google końcowego klienta ma w d..., liczy się wyłącznie liczba użytkowników i ekraników, na których można wyświetlić reklamę.

 • 0

  6. ~  2011-04-08 12:21:17  host: z31-08.opera-mini.net

  To nie wina Google ze sa problemy z aktualizacjami do najnowszych wersji Androida nz czesci telefonow z tym OS. To zasluga producentow telwfonow i czasami operatorow komorkowych, bo przerabiaja Androida i dodaja wlasne uslugi czy aplikacje. Spokojnie mogliby dawac czysty system a wlasne dodatki jako aplikacje dostepne w Markecie. Po prostu trzeba troche pomyslec przed podjeciem decyzji o kupnie smartfona z Androidem bo kazdy producent ma inna polityke odnosnie aktualizacji i nie na kazdy sa godne polecenia custom ROMy. rcicho

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet