Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android w samochodowym zestawie audio

Android w samochodowym zestawie audio

Q! 10 Stycznia 2011 08:04

0 0

Parrot - producent samochodowych zestawów audio - wyposażył swój najnowszy odtwarzacz w system operacyjny Android. Dzięki temu można uruchamiać na nim aplikacje napisane dla tego systemu.

Eksperymentalny zestaw o nazwie Asteroid pracuje pod zmodyfikowaną wersją systemu Google Android. Pozwala ona na uruchamianie niewielkich aplikacji, jednak te przeznaczone na telefony nie będą działać - system otrzymał własne SDK.

Jednak już teraz dostępnych jest dla niego szereg aplikacji przydatnych podczas podróży - najważniejszą z nich jest mapa, która po podłączeniu modułu GPS zamienia zestaw w pełnosprawną nawigację.
Samo urządzenie posiada ekran o przekątnej 3,2 cali, gniazdo USB dla iPhone’a, tradycyjne gniazdo USB obsługujące pamięci masowe, modem 3G, wejście na karty SD oraz mikrofon. Ten ostatni pozwala na pracę zestawu audio jako zestaw głośnomówiący.

Asteroid trafi na najważniejsze rynki europejskie jeszcze w I kwartale 2011 roku. Za ocean zawita w II kwartale. Cena dla użytkownika końcowego wciąż nie jest znana.

Źródło tekstu: Engadget     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2011-01-10 11:08:19

    telefon stacjonarny na androidzie jest, wiec czemu nie to ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet