Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android traci udziały w rynku amerykańskim

Android traci udziały w rynku amerykańskim

Q! 21 Czerwca 2011 20:29

0 0

Według firmy analitycznej Needham & Co., udział Androida w rynku amerykańskim w I kwartale 2011 roku był niższy niż kwartał wcześniej. Jednocześnie był to pierwszy okres od połowy 2009 roku, w którym system od Google tracił udziały. W jakimkolwiek rynku.

Charlie Wolf z Needham & Co. twierdzi, że takie wnioski wysnuł po analizie danych o sprzedaży smartfonów dostarczonych przez IDC. Spadek ten spowodowany był mniejszą dynamiką wzrostu udziału w rynku oraz premierą iPhone’a 4 w sieci Verizon, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

To wydarzenie spowodowało, że w I kwartale 2011 roku udział iPhone’a w amerykańskim rynku smartfonów wzrósł z 17,2 do 29,5%. Jednocześnie odbiło się to na udziale Androida, który spadł z 53,4 do 49,5% na koniec okresu. Jednak to nie koniec prognoz Wolfa odnośnie amerykańskiego rynku smartfonów.
Według niego, jest to początek trendu spadkowego jeśli chodzi o udział Androida w rynku amerykańskim. Ma to być szczególnie widoczne z chwilą premiery kolejnej generacji iPhone’a, która pojawi się w dwóch wersjach - GSM oraz CDMA. Jeśli telefon ten pojawi się również w innych sieciach (Sprint czy T-Mobile), trend ten ma być jeszcze bardziej widoczny.

Wolf twierdzi również, że prawdziwym wyzwaniem dla Google i Apple’a będą rynki rozwijające się oraz telefony oferowane w modelu pre paid. Spodziewa się on wprowadzenia przez firmę z Cupertino iPhone’a w wersji Lite, czego swego czasu nie zaprzeczył ani nie potwierdził dyrektor operacyjny Apple, Tim Cook.

Źródło tekstu: CNN, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
 • 1

  31. ~  2011-06-22 07:38:09  host: z46-10.opera-mini.net

  Mam wrażenie że telefonów iPhone używają najbardziej homoseksualni którzy trzepię sobie i kase też ich stać na takie zabawki.

 • 1

  33.  2011-06-22 08:18:43

  26: chociażby w tym: szybkość działania, obraz (jakość), rozdzielczość, ilość dostępnych aplikacji, jakość aplikacji, odtwarzacz muzyki, aparat, stabilność systemu, wykonanie urządzenia.

 • 1

  34. ~  2011-06-22 08:20:23  host: afjd135.neoplus.adsl.tpnet.pl

  30 Najbardziej podobał mi się brak wysyłania mms, videorozmowy tylko między IP, i blutooth nie wiadomo do czego. Problemy z gwarancją w Polsce, a także nie uznawanie jej przez Japko poniżej i powyżej określonej temperatury. Desire jest funkcjonalny zaraz po wyciągnięciu z pudełka, bądź po krótkiej wizycie w AM (darmowe programy), natomiast bez Jailbreaka i bez mnóstwa drogich aplikacji IP nie nadaje się do niczego. Oczywiście że IP w Polsce kupują tylko bogacze (w pl często pozerzy) którzy przecież nie przyznają się że kupili zabawkę za 4 kafle i teraz nie stac ich na wydanie 1-2 k na potrzebne aplikacje. Tylko, że sam Witek pisał, że zna sporo osób, które kupują smartfona i nie instalują żadnych programów. Ciężko ci to sobie wyobrazić? Mnie nie. Wiele osób chce mieć telefon gotoey do pracy, a nie bawić się, czytać fora, żeby w jego telefonie można było wysłać MMSa z wakacji. Chcesz dokładnych róznić. Są dziesiątki recenzji porównawczych IP z innymi telefonami. Nie pamiętam żeby w chociaż 1 IP funkcami pobił konkurenta, nadrabiał za to w "przyjemnym" korzystaniu z telefonu. Ps. nie uważam IP za zły telefon, po prostu wkurzają mnie wypowiedzi podobnych do ciebie, dyskredytując inne telefony czy systemy tylko dla tego ze to nie IP i udające że wasz telefon nie ma wad, a nie podoba sie osobom tylko biednym. Teraz ty pokaż różnicę, które pokazują różnice na korzyść IP nad Desire, które usprawiedliwiają dwu czy trzykrotną różnicę w cenie.

 • 1

  35. ~  2011-06-22 08:28:32  host: afjd135.neoplus.adsl.tpnet.pl

  33 Desire nie jest wolny, jest bardzo szybki. Może będziemy się licytować na ułamki sekund:-)? Aplikacje znalazłem wszystkie jakie były mi potrzebne, dla rozrywki i do pracy. App Store Bije na głowę AM, ale ja nie miałem problemuu ze znalezieniem ciekawych programów, na odtwarzacz nie narzekam (AM), system chodzi jak burza i mimo prawie roku użytkowania nie zaciął się ani razu. Co do jakości wykonania, poza plastikową tandetną klapką od baterii nie mogę nic jej zarzucić. A wiec co to za zalety IP? Poza tym nie zapominaj że mimo że wydasz 2-3- koła na IP (4 po premierze w Polsce) to te wszystkie super hiper ekstra aplikacje musisz kupić oddzielnie. I gdzie te różnice bijące takiego Desire'a, który jest trzykrotnie tańszy? A jakby porównać IP z takim SGS II to IP ratuje tylko znaczek na obudowie.

 • 1

  36. ~ed  2011-06-22 08:39:41  host: host-89-167-33-162.nplay.net.pl

  temat zakończmy iPhone kupuje się dla mody i podniesienia sobie prestiżu wśród narodu i kropka !!!

 • 1

  37. ~  2011-06-22 08:54:51  host: ip-93.159.31.126.static.crowley.pl

  IP a ANDROID CENA przepłacać za IP to jest ..... Ubogi w konfiguracji IP Szpanerstwo :) plus IP Jestem obecnie posiadaczem e52 i tak szczerze rozważam telefony Motorole DEFY i IP Motorole DEFY mocniejszy nie rozwala się od zimna i od zanurzeń wodzie i tansza o jakies 2k(- klopoty czasami z glosnikiem ale chyba juz to poprawione) IP prostota i wydaje się po użytkownikach miłe korzystanie z telefonu i wieksze koszty aby mieć wszystko to co powinnien mieć telefon Na razie jestem za motorolka (chodz jeszcze się nią nie bawiłem) a IP4 nie przekonał mnie jakoś za duża porównując do e52 i wolno chodzi.

 • 0

  38.  2011-06-22 09:17:27

  Jeszcze tylko chcialem zwrocic uwage, bo jakzeby innaczej moglo byc, gdyby tradycji nie stalo sie zadosc. Uwaga, uwaga "dla (kogo? czego?) Google i (kogo? czego?) Apple'a" , "potwierdzil dyrektor operacyjny (kogo? czego?) Apple", tak to kuriozalnie wyglada jak sie chce byc bardziej papieskim niz sam papiez. Nic na sile Panowie, odpuscie sobie te kuriozalne silenie sie na odmiany, notorycznie Wam nie wychodzi.

 • 1

  39.  2011-06-22 09:56:32

  @37 Motorola Defy rządzi!!! -nie wiesza się -wodoodporna -jak ją spuścisz z 2m to nic się nie stanie -Jest już Andek 2.2.2 na Defy (http://forum.android.com.pl/f267/rom-oficjalne-froyo-dla-polski -3-4-2_179-a-74553/) -gorilla glass(iP 4 też ma) I moje skromne zdanie o IP, wygląda jak telefon dla 5. latków. Jest strasznie drogi, za taki syf można mieć 2 Defy(jak kupujesz na allegro to 3)Najgorsze jest to, że musisz dodatkowo bulić za aplikacje IP. -

 • 1

  41. ~  2011-06-22 10:20:50  host: afba251.neoplus.adsl.tpnet.pl

  40 tak

 • -1

  47. ~xxxx  2011-06-22 12:59:55  host: acuj12.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Android nie dla mnie. Wchodzenie aż do ustawień by włączyć wifi. Tak tak są widgety które żrą baterię, książka telefoniczna z tamtej epoki, a w iOS ? wszystko jest pod ręką tak jak w nowym symbianie ^3 czy nawet takim jak w nokii x6. Gdybym miał wybierać między androidem a iOS wybrałbym iOS, a między iOS a symbianem to wybrałbym pewnie symbiana.

 • -1

  48.  2011-06-22 13:00:00

  Ale iphone jest funkcjonalny zaraz po wyjeciu z pudelka, to w androidzie musisz zmieniąc rom, modyfikowac interfejs, instalować mase aplikacji z Android Market. Miałem obydwa systemy i mam porównanie. Nie uprawiajcie theorycrafting, skoro nawet większość z Was nie uzywała iphone'a. jak chcecie porównywać coś, czego nie mieliście w łapach ?

 • 1

  49.  2011-06-22 15:28:49

  Problemem Androida jest fakt, że Google od samego początku nie ma pomysłu na ten system. Czy ktoś jeszcze pamięta jak wyglądał ten OS przd premierą iPhone'a? Był żywcem zerżnięty z BlacbBerry (dowód: http://bit.ly/jH7iZM). Po pojawieniu się iPhone'a, Rubin z ekipą szybciutko przeprojektował go na system "touch friendly" udający iOS. Potem było już tylko pasmo błędnych decyzji, tj. zezwolenie na niezwykle silną fragmentację platformy sprzętowej i wynikające z tego ogromne zróżnisowanie "user experience", pozostawienie aktualizacji w rękach OEM-ów (a więc duże opóźnienia lub całkowity brak update'ów, nawet tych łatających dziury w zabezpieczdeniach i naprawiających błędy oraz wykorzystywanie tego faktu do promocji nowych urządzeń i przedwczesnego skracania życia starszych), brak odpowiednich zabezpieczeń aplikacji (o które wciąż dopominają się deweleporzy) będący przyczyną szerzącego się jak zaraza piractwa (jedna z głównych przyczyn sukcesu Androida) i, co z tego wynika, porzucenia platformy przez wielu deweloperów, całkowity brak kontroli nad Marktem będący przyczyną pojawiania się w nim dziadowskich aplikacji (z których większość to zwyczajny adware) i malware'u, z czego z kolei wynika konieczność instalowania antywirusów i niemal zerowy udział Androida na rynku enterprise (w niektórcyh firmach obowiązuje nawet zakaz korzystania z telefonów pracujących pod kontrolą tego systemu do celów służbowych), zezwolenie OEM-om i ich nieudolnym programistom na silną modyfikację systemu, będącą przyczyną istnienia multum custom ROM-ów poprawiających ich błędy i wreszcie pierdoły typu niekonsekwencja Google - ciągłe zmiany UI wskazujące na brak pomysłu na Androida i dające poczucie obcowania z produktem będącym non stop w fazie beta. To oczywiste, że jeśli powyższe nie ulegną zmianie (a to wiążę się z zamknięciem systemu), to sukces Androida będzie chwilowym.

 • -1

  50.  2011-06-22 15:29:09

  To oczywiste, że jeśli powyższe nie ulegną zmianie (a to wiążę się z zamknięciem systemu), to sukces Androida będzie chwilowym. Jego przyczyną nie była "otwartość", ale stagnacja rynku w chwili premiery, tj. w czasach dominacji drogiego i silnie ograniczonego iOS, kojarzonego głównie z rynkiem enterprise BB oraz przestarzałych i nieprzyjaznych użytkownikowi Symbiana i WM. Ale czasy się zmieniają - Apple coraz bardziej rozluźnia politykę dotyczącą iOS zachowując przy tym wysoką jakość i poziom bezpieczeństwa, pojawił się WP7 z coraz silniejszym ekosystemem. Nawet skostniały Symbian staje by był coraz bardziej "user friendly". Android tymczasem staje się synonimem dziadostwa coraz bardziej się różnicując.

 • 0

  51. ~anty  2011-06-22 20:35:59  host: 77-252-77-252.ip.netia.com.pl

  Nie pogryźcie się przypadkiem :). Wielkie nienawiści, bo komuś się wygodniej korzysta z innego systemu. Mnie bardziej interesują same badania- biorą pod uwagę tylko dwa systemy? Innych nie ma? Jak dla mnie to tak samo wiarygodne, jak badania firmy Piramid jeszcze nie tak dawno...

 • -1

  52.  2011-06-23 07:16:14

  @34 fajna lista, napracowałeś się i takie tam... Szkoda, że *** warta. Zapytałem o iPhone PO jailbreak-u. Ale tak to jest jak rozumienie czytanego tekstu boli.

 • 1

  53. ~Pest  2011-06-23 16:17:58  host: 87-204-165-158.ujscie.net

  @52 po kij Kowalskiemu jakakolwiek lista? Powiem tyle - JB to otwarcie dróg na nowe - często mega kręte drogi - wiem bo kiedyś straciłem na tym wystarczająco dużo czasu. Android - nawet bez root'a (chyba o tym zapomniałeś co?) daje możliwość przy pomocy DARMOWYCH programów (z marketu albo sieci) zrobić właściwie wszystko bez większych problemów. Ogólnie Android ma skłonności do zamulenia od czasu do czasu (mam taniznę za 700zł) ale i tak jak byłem kiedyś geekowskim zapaleńcem to wolałem to niż sweetaśny iOS, gdzie zawsze trzeba się zastanowić - a co jeszcze dograć, zmodyfikować żeby móc zrobić to i to. Ostatnio zapał straciłem i wróciłem do iOS który do przeglądania internetu i innych podstawowych czynności po prostu bardziej mi odpowiada...

 • 1

  54.  2011-06-23 17:05:32

  @53 idąc tym tokiem myślenia to najlepszy jest Symbian bo jako goły system daje największe możliwości. Co do root-a. Śmieszy mnie to, że aby się zalogować na administratora systemu w androidzie trzeba w takie ceregiele się bawić, zamiast jak w normalnej dystrybucji wpisać login i hasło.

 • 0

  55. ~  2011-06-24 12:57:04  host: z28-07.opera-mini.net

  52 moze byc i po jb ta lista. Ile trzeba bylo czekac na mmsy? Rok, czy dwa bo nie pamietam? Wszystko co napisalem jest aktualne ale jezeli na poprawienie niektorych brakow czekasz 2 lata i sie cieszysz to o czym mam z toba rozmawiac?

 • -1

  56.  2011-06-24 18:51:28

  @55 Widzisz, iOS w tamtym okresie miał zasadniczą przewagę nad Androidem - istniał. A ile trzeba było czekać, żeby android stał się równie stabilny co iOS w iPhone 2G? Nawet google przyznało, że wypuściło niedorobiony system. Ile jeszcze urządzeń męczy się z wersją 1.6? Dosyć wybiórczą masz pamięć. A... ja na nic nie czekałem, Nie stać mnie na produkty Apple, a gdyby było stać to pewnie kupił bym N900 albo czekał na N9. Jeśli chodzi o systemy to od zawsze używam Symbian OS. no raz się głupi skusiłem na Androida ale system gdzie trzeba instalować odpowiednie programy, żeby miał takie możliwości jak goły Symbian mnie odstraszył. Do tego tragiczny interfejs... Pomijając HTC gdzie obsługa menu w androidzie jest nawet przyjemna. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.

 • 0

  57. ~Hatlo  2011-06-26 20:03:12  host: nat-kro53-149.aster.pl

  Ciągle mówi się o iPadzie i iPhone'ach, jakby Apple nie robiło nic innego. Przecież większość asortymentu iSource, to świetne komputery stacjonarne i notebooki. Nie wspominając już o iPodach, które często (przynajmniej na zachodzie) używane są jako synonim odtwarzacza mp3.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet