Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android traci udziały na największych europejskich rynkach

Android traci udziały na największych europejskich rynkach

LuiN 8 Września 2015 15:42

8 5

Według analiz Kantar Worldpanel ComTech, w II kwartale spadł udział Androida w sprzedaży urządzeń na największych europejskich rynkach.



Dane te dotyczą Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. Zdaniem analityków, to efekt m.in. dojrzałości w/w rynków. Już tylko 25% urządzeń była pierwszymi smartfonami nabywców, względem 29% w analogicznym okresie 2014 roku.




O ile w USA jedynie 9% użytkowników smartfonów z Androidem zamieniło w II kwartale swoje telefony na iPhone'y, o tyle w Europie wskaźnik ten wyniósł aż 27%. W USA Apple i Samsung mają 64% całkowitej sprzedaży smartfonów. Dominację na tamtejszym rynku dodatkowo potwierdza fakt, że 9 na 10 najlepiej sprzedających się telefonów to produkty tych dwóch producentów. Najlepszą dziesiątkę domyka LG.

Jutrzejsza premiera nowych iPhone'ów prawdopodobnie przyniesie kolejny impuls do rezygnacji z Androida. Głównie za sprawą obniżek cen iPhone'a 6 i 6 Plus. Aż 32% całkowitej sprzedaży iPhone'a 5s w USA wygenerowane zostało już po premierze szóstek.

Źródło tekstu: Kantar     

Dodaj do:

Tagi: apple | ios | android

w sumie: 23
  • 1

    4. ~  2015-09-08 17:05:21  host: public-gprs352677.centertel.pl

    iPhone jest tylko dla bogatych i zawsze tak bedzie.

  • 3

    5.  2015-09-08 17:37:46

    @4 W cywilizowanych krajach, iphone jest dla zwykłych ludzi, dla bogaczy są luksusowe samochody, wille i jachty :D To w krajach drugiej kategorii, takich jak Polska posiadanie telefonu za 3000 zł, jest oznaką wielkiego bogactwa.

  • 3

    6.  2015-09-08 17:50:14

    @5: warto jeszcze dodać, że w owych krajach mało kto płaci za ajfony równowartość tych 3 tys, bo telefon jest do kupienia za niewielkie pieniądze w abonamencie. Inaczej niż u nas, gdzie dla operatorów jabłka to towar luksusowy.

  • 0

    7.  2015-09-08 18:19:40

    6, vonski - płacą, płacą. Przelicz sobie abonamenty na złotówki.

  • 1

    8. ~wi  2015-09-08 18:27:05  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    Producenci powinni teraz walczyć między sobą o wydajność urządzenia a nie cyferki w rdzeniach czy rozdzielczości. W wydajności tkwi tajemnica płynnego działania fona. Przykładem może być samsung alpha, którego producent porzucił, a szkoda.

  • 2

    9.  2015-09-08 18:31:56

    1, 2 - przecież news wisiał, gdy komentowaliście.

  • 2

    10. ~_siwy_  2015-09-08 18:54:29  host: apn-46-169-21-10.dynamic.gprs.plus.pl

    @7: LuiN, przelicz sobie ich zarobki na złotówki...

  • 1

    11.  2015-09-08 19:57:45

    Od 3 lat obserwuję rynek w Hiszpanii. O ile na początku ilość Samsungów, Sony czy Blackberry była dominująca o tyle teraz widać tylko produkty Apple i Sony (flagowce). Samsung stał się marginesem, Blackberry zniknęło całkowicie.

  • 1

    12.  2015-09-08 20:24:32

    @11 Samsung sam sobie winien, podrabiał własne flagowce tłucząc modele Advanced, Plus, Core i ich mieszanki. Na rynku rozwijającym się mieli dzięki temu przewagę, ale obija im się teraz czkawką na dojrzałym rynku konsumenta, który zraził się do marki. Apple jakie by nie było oferuje zazwyczaj płynne działanie (póki starczy pamięci na aktualizacje).

  • 0

    13.  2015-09-08 20:27:58

    11, Paweł, akurat w Hiszpanii Apple ma tylko 6,6% rynku, a Android 89,4%. Ale również i tam zaczyna się uciekanie w świat iOS-u.

  • -1

    14. ~O Matko  2015-09-08 20:58:59  host: user-94-254-145-246.play-internet.pl

    przecież ten cały IOS to syf i tyle. Android dobry nie jest ale Apple to totalne złodzieje i tyle

  • 3

    15.  2015-09-08 21:06:20

    Wykastrowali S6 i Note 5 z micro sd i wymiennej baterii. W dodatku lizak wcale nie jest taki super jak miał być. Do tego Samsung zaczął się cenić. No to jasne, że ludzie zamieniają flagowe Samsungi na Jabłka. Przynajmniej w tych krajach gdzie kupno flagowca nie wpędza nas w stres.

  • 1

    16.  2015-09-08 21:16:42

    15). Przy taak dużych cenach - łatwiej jest dołożyć do czegoś jeszcze droższego - ijfon nie kosztuje dwa razy więcej.

  • 1

    17. ~Punk  2015-09-08 23:18:19  host: apn-31-1-241-18.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja iPhone kupie dopiero wtedy kiedy wypuszczą telefon tak poręczny jak Z3 Compact i dadzą do niego kumatą baterie minimum 2700 mAh wtedy mogę myśleć o Apple.
    W innym przypadku wole iść do jakiejś innej firmy co oferuje mi Android`a z dobrą baterią bo dość intensywnie korzystam z telefonu i nie po to go kupuje żeby ładować go co pół dnia tak jak Apple i ich iPhone`a.

  • 0

    18.  2015-09-08 23:31:04

    @16 Dokładnie tak samo myślę. Przejście z S6 na iP6 już nie noli finansowo. Różnice się zacierają. Z kolei ci co nie chcą Jabłka, nie kupią też Samsunga, który też się ceni. Moim zdaniem niedługo będxie Apple, Huawei i dopiero Samsung.

  • 1

    19.  2015-09-09 06:27:13

    7: dla zarabiającego w ojro, załóżmy Niemca, 300 € to jak dla nas 600 zł, więc...

  • 0

    20.  2015-09-09 08:48:16

    @13 LuiN, statystyki zawsze są dziwne :) Wsiądź do metra w Barcelonie czy Madrycie i zobaczysz co używają Hiszpanie.

  • 0

    21. ~jerry  2015-09-09 09:42:44  host: 217.153.45.226

    @13 Hiszpania to nie tylko metro w dwóch dużych miastach.

  • 0

    22. ~jakiś nick  2015-09-09 22:10:58  host: ip-5-172-239-75.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja uciekłem z Androida. Telefony dość... Flagowe, w tych zamierzchłych czasach, kilka lat temu. Samsung Galaxy S, Sony Xperia S, leżą w szufladzie. Prawie od roku mam Nokię Lumię 1320. I to akurat nie flagowiec. Do 1520 już nie chciałem dopłacać. A tak prawie wszystko to samo. Prawie, ale da się żyć. Natomiast, bateria kosa jak na 6" wyświetlacz, nie wiedziałem, że można 4 dni nie ładować telefonu. Eski wymiękały góra na drugi dzień. Wydajność, mimo słabego hardwaru (bo co te 1,7G dualcore i 1 GB RAM wobec obecnych standardów?) - ale wreszcie telefon, który mnie nie wkur...a. Nadąża za mną. Najbardziej boli średni aparat 5Mpix... No jakieś zdjęcia są. Słabe w porównaniu do 13Mpix w Xperii S, ale to przebolałem jak kiedyś brak diody w Galaxy S... A miałem telefony z xenonami, k810i, k850i, n82... Czemu nie ma xenonów? Stary Sony k800i po wgraniu modów mimo 3Mpix to nadal uważam za wzorzec jakości zdjęć

  • 1

    23. ~jakiś nick  2015-09-09 22:17:57  host: ip-5-172-239-75.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    A muszę wspomnieć jeszcze o Galaxy S. Dzięki developerom z xda, jego układ dźwiękowy Wolfssona (dobrze piszę?), po odblokowaniu, nie miał sobie równych. Gdyby tak to wszystko co najlepsze zebrać w jeden smartfon, Kupiłbym.

Dodaj swoją opinię