Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android - QuadRooter nie taki straszny

Android - QuadRooter nie taki straszny

orson_dzi 9 Sierpnia 2016 15:00

7 0

Nowo odkryte luki w systemie Android to potencjalne zagrożenie dla 900 mln urządzeń. Jak się okazuje, można go uniknąć w bardzo prosty sposób.

 

Zobacz: Nowa luka w Androidze dotyczy prawie miliarda urządzeń

Zaprezentowane wczoraj cztery poważne luki w systemie Android pozwalają na całkowite przejęcie urządzenia. Aby włamać się do telefonu, musi być na nim uprzednio zainstalowana specjalnie zainfekowana aplikacja. Problemu można więc w bardzo prosty sposób uniknąć - wystarczy instalować aplikację wyłącznie z Google Play.




Z pomocą przychodzi też rozwiązanie Google'a o nazwie Verify Apps. Skanuje ono urządzenie w poszukiwaniu aplikacji z nieznanych źródeł i jest w stanie uporać się tym samym z QuadRootem. Verify Apps występuje w Androidzie od wersji 4.2, co oznacza, że 90% potencjalnie zagrożonych urządzeń może łatwo uniknąć zainfekowania.

Google planuje również wydanie poprawki łatającej wykryte luki systemowe, ale pojawi się ona prawdopodobnie dopiero w październiku.

Źródło tekstu: Android Central; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | quadrooter | google

w sumie: 25
  • 1

    6.  2016-08-09 15:33:42

    @5 Miło z Twojej strony, że wytykasz błędy w 100% anonimowo, nie pisząc ani jednego poprawnie zbudowanego zdania na cztery linijki tekstu. To trochę jak otyły dietetyk mówiący jak zdrowo się ożywiać i mieć wysportowane ciało.

  • 0

    7. ~arek  2016-08-09 15:41:49  host: user-94-254-160-100.play-internet.pl

    obojętnym jest czy tobie miło , czy nie. miło miej z kim innym bo nie jesteś w moim typie. ja natomiast piszę o faktach a które maja miejsce na telepolis od czasów twojego...... nastania tu. zdania moje sa poprawne dla ludzi obytych w materii zagadnienia ( czyli dla tych od poziomu podstawowej szkoły chociażby ) i nie wyjeżdzaj z takimi tekstami bo ja nie jestem tu na etacie a jak ty. a co do anonimowosci to oczekujesz mojego adresu czyli mieszkania ? już na wstepie napisałem ,ze nie gustuje

  • -1

    8. ~  2016-08-09 15:42:52  host: 168.235.196.190

    @5 to jakis zakompleksiony dupek

  • -1

    9. ~arek  2016-08-09 15:45:30  host: user-94-254-160-100.play-internet.pl

    at8. zdecydowanie nie szczeniaku

  • 0

    10.  2016-08-09 15:47:29

    @7 Skoro jak przyznajesz, jesteś na poziomie szkoły podstawowej, o czym wskazuje sposób w jaki piszesz, to nie bardzo rozumiem w jaki sposób możesz się czepiać jakichkolwiek błędów. Które się pojawiają, tego nie ukrywam. Jeśli już to robisz, to rób normalnie jak niektóre osoby tutaj, a nie na poziomie szkoły podstawowej.

  • 0

    11. ~  2016-08-09 15:48:32  host: 168.235.196.190

    i ty arek czy jak tam się wabisz... Naucz się pisać poprawnie po polsku...

  • 0

    12. ~  2016-08-09 15:50:45  host: 168.235.196.190

    Orson szkoda czasu na polemiki z tym bucem arkiem...to jakieś ścierwo

  • 0

    13. ~arek  2016-08-09 15:53:44  host: user-94-254-160-100.play-internet.pl

    at orson. no widzisz jak ty mało rozumiesz (lub udajesz ,że nie) ale gdybyś naprawde nie to moja edukacja zaszła wyzej niż twoja . są watpliwości czy skonczyłeś podstawową edukacje bez wieloletniego powtarzania. teraz pytanie czy dyletantyzm , braki wykształcenia i ogólna ...niemoc intelektualna takiego orsona nie zaniża poziomu tego portalu ? moim zdaniem tak

  • 0

    14.  2016-08-09 16:00:18

    @13 Jasne, poważnie szczerze nie rozumiem jak mogę zarzucać komuś coś, co dla mnie jest obce. Jak np. zarzucać komuś braki językowe bez umiejętności poprawnego napisania zdania. Że o konieczności wrzucania wielokropka dla zbudowania atmosfery niepokoju każdej wypowiedzi nie wspomnę.

  • 0

    15. ~  2016-08-09 16:03:00  host: 188.146.6.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    arek, znawco pisowni, od siedmiu boleści. Używanie dużej litery po kropkach i zapytajnikach to chyba nowość dla ciebie, tak samo jak używanie spacji PO przecinkach, a nie PRZED. No i oczywiście NIE stosuje się spacji pomiędzy wyrazem, a wewnętrzną stroną nawiasu. Bez tych zasad twoje wypowiedzi czyta się z trudem i jak jakiś bełkot.

  • 0

    16. ~arek  2016-08-09 16:03:08  host: user-94-254-160-100.play-internet.pl

    at13. niepokój to ty już masz w tym co piszesz... bo może dotarło ,że jest niestety prawda to co wyraziłem o twoim ...pobycie tu

  • 0

    17. ~arek  2016-08-09 16:04:10  host: user-94-254-160-100.play-internet.pl

    at 14 być miało

  • 0

    18. ~  2016-08-09 16:10:55  host: aeao249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6, lepszą analogią byłoby: "jak ktoś z nadwagą mówiący totalnemu spaślakowi jak zdrowo się oDżywiać (bo chyba nie o ożywianie ci chodziło) i mieć wysportowane ciało".

  • 0

    19.  2016-08-09 16:11:31

    haha wczoraj straszenie, dziś rozwiązanie LOL.

  • 0

    20.  2016-08-09 16:17:48

    @1 i to doslownie, jak wczoraj czytalem o tym, to wialo panika z wiekszosci tekstow, a problem sie praktycznie sam rozwiązał.

  • 0

    21. ~Bouli  2016-08-09 16:38:18  host: 212.160.172.84

    Ja to chyba jestem tępa dzida albo nawet tempa dzida :) Coś trzeba kliknąć czy to się samo skanuje? W google play'u nie mogę tego znaleźć... Ustawienia, konta, historia, no nigdzie kurde...

  • 1

    22.  2016-08-09 17:23:56

    orson: mimo wszystko jest jakaś poprawa, to jest na plus. Ale czy Ty musisz większość tekstów pisać tak, że odnosi się wrażenie że są pisane na kolanie..? Wiem że liczy się wolumen, ale czy nie jakość jest ważniejsza? Tym legitymowało się zawsze Telepolis, jeśli chodzi o treść (lapsusy się zdarzają, najczęściej językowe, nikt nie jest idealny - ale esencja to istota przecież), czy to ma się zmieniać? Weź to przemyśl chłopie. Dzięki z góry.

  • 0

    23.  2016-08-09 17:28:09

    arek - at? Co to za słówko jest?

  • 0

    24.  2016-08-09 17:58:23

    Do ; ) wlo, no kaman... ; )

  • 0

    25.  2016-08-09 17:59:32

    PLANET... Ja jestem z rocznika, który miał łacinę w średniej szkole - uczyłem się jej kilka lat... DO po łacinie to AD ;-)
    Poligloci, językoznawcy...

Dodaj swoją opinię