Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android przewyższył iOS pod względem stabilności

Android przewyższył iOS pod względem stabilności

LuiN 13 Lutego 2015 19:50

12 8

Choć pojawia się wiele doniesień o problemach z ostatnią wersją Androida (5.0), okazuje się, że jest on stabilniejszy od stosowanego w iPhone'ach i iPadach systemu iOS 8.






Do takich wniosków doszła firma Crittercism, światowy lider w dziedzinie optymalizacji wydajności aplikacji mobilnych. Współczynnik awarii aplikacji dla Androida 5.0 Lollipop wynosi według ostatniego raportu 2%, podczas gdy w przypadku iOS 8 jest to 2,2%.

O ile w przypadku Androida optymalizacja systemu i aplikacji stale rośnie (KitKat i Ice Cream Sandwich oferowały współczynnik awaryjności na poziomie 2,6%), o tyle najnowsza wersja mobilnego systemu Apple'a okazała się mniej stabilna od swojego poprzednika (iOS 7), ze współczynnikiem na poziomie 1,9%.

Źródło tekstu: androidauthority, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | ios

w sumie: 36
  • 2

    18. ~apllefan  2015-02-14 06:28:53  host: n05-07-05.opera-mini.net

    nie wierze. Chyba sie powiesze

  • 1

    19. ~Gamer  2015-02-14 11:37:07  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    @14 Applefan teraz ma zbyt wielki ból zupy żeby się wykazać elokwencją w tym temacie :-)

  • 0

    20. ~  2015-02-14 12:06:38  host: public-gprs517563.centertel.pl

    Trial Extreme 4 na androidzie 4.4.4 zawiesza się co 15 minut.

  • 2

    21.  2015-02-14 12:10:23

    @19

    On tylko udziela się przy wiadomościach gloryfikujących Jabcoka :)

  • -2

    22. ~adas  2015-02-14 12:10:28  host: 195-241-163-16.ip.telfort.nl

    5.0 jest zbyt świeży i za mało osób jeszcze go używa, żeby te statystyki były jakieś miarodajne. Poza tym najpierw jest mowa o stabilności systemu, a potem o wykrzaczaniu się apek, co niekoniecznie jedno z drugim musi mieć coś wspólnego. Z obserwacji działania andków u znajomych (sam mam teraz n. n8 i ip4) mogę wywnioskować, że większość po roku, lub dwóch latach używania staje się strasznie "nieznośna", system jakby zaczyna żyć swoim życiem ;) I nie są to ludzie, którzy instaluje tony niepotrzebnego g...., tylko użytkują telefon, tak jak telefon. Poza tym najmniej chyba narzekali posiadacze htc, najgorzej chyba z samsungiem i lg. Dlatego też jakoś ciężko mi się rozstać z moimi starymi zabawkami, bo oprócz sporadycznych restartów nie miałem żadnych problemów ani z nokia, ani z iphonem.

  • 1

    23.  2015-02-14 12:53:47

    @ No jeszcze gdy są jakieś negatywne wiadomości o Androidzie, Samsungu (choćby o pralki chodziło) i Sony.

  • -1

    24. ~Piotrek  2015-02-14 13:29:38  host: apn-31-1-27-111.dynamic.gprs.plus.pl

    No jeśli android wyłacza jedną aplikację właczając inną to i awaryjnośc mu spadła :P

  • 0

    25. ~Armani  2015-02-14 13:53:51  host: 088156191013.wejherowo.vectranet.pl

    U mnie na note 3 5.0 jest very good, u dziewczyny na s4 (lte+) 5.0.1 działa tak sobie. Chyba jeszcze raz go przeflaszuje.

  • 0

    26.  2015-02-14 14:48:45

    Moto G2 właśnie otrzymała aktualizację do lizaka i muszę przyznać że bardzo przyzwoicie ten telefon się zachowuje. Ale używa go żona, więc nie katuje go setkami gier czy innych dupereli. Przy okazji - jestem użytkownikiem iphone 5S, ale przy iOS 8.1.2 też nie zauważyłem by miał problemy ze stabilnością - faktycznie musiałem go restartować parę tygodni temu, ale to jedyny raz który pamiętam by coś dziwnego się z nim działo.

  • 0

    27.  2015-02-14 14:48:46

    Moto G2 właśnie otrzymała aktualizację do lizaka i muszę przyznać że bardzo przyzwoicie ten telefon się zachowuje. Ale używa go żona, więc nie katuje go setkami gier czy innych dupereli. Przy okazji - jestem użytkownikiem iphone 5S, ale przy iOS 8.1.2 też nie zauważyłem by miał problemy ze stabilnością - faktycznie musiałem go restartować parę tygodni temu, ale to jedyny raz który pamiętam by coś dziwnego się z nim działo.

  • 0

    28.  2015-02-14 14:50:28

    ps. coś nie tak jest z portalem Telepolis - z pewnością wcisnąłem "Dodaj komentarz" tylko jeden raz, a znowu jest on wyświetlony podwójnie...

  • 0

    34. ~polecam 1320  2015-02-15 11:38:11  host: apn-31-1-66-26.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie restartowałem Lumi 1320 od jej aktualizacji z WP 8 > WP 8.1 czyli od końca sierpnia 2014, w gry nie gram, tylko telefon praca,vpn,rdp,team viewer, Office, poczta i głównie Internet. Jestem zszokowany stabilnością telefonu jak i systemu, choć wiem, że dużo wadliwych partii Lumi 920,925,1020,720,520 poszło na Polskę i użytkownicy narzekają na grzanie się i samoistne restarty, ale to wady fabryczne sprzętu, bo tak traktuje się klientów w Polsce.

  • 1

    37. ~Joey  2015-02-15 13:41:40  host: 81.219.84.18

    A ja jednak wybrałem iOSa bo android i tak zmuli po poł do roku użytkowania

  • 0

    39. ~Caim7  2015-02-15 14:54:06  host: user-94-254-132-74.play-internet.pl

    Czekam na powrót SYMBIANA, ponoć to najlepszy system:-D

  • 0

    41. ~eugeniusz wielki człowiek  2015-02-15 15:16:20  host: 213.158.219.13.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @40.szpic mojego kamasza z prawej nogi ( lub lewej ) chetnie pokochałby sie z twoim dupskiem wymierzajac solidny , idealnie wyprowadzony kopniak.

  • 0

    42. ~perko  2015-02-15 20:36:15  host: user-94-254-133-84.play-internet.pl

    @41 - nie masz wiekszych celow w zyciu niz trolowanie w necie?

  • 0

    43. ~Darek  2015-02-16 09:24:25  host: apn-46-215-112-115.dynamic.gprs.plus.pl

    Te wyniki są zależne od wielu czynników, np. wiedza samych użytkowników i sposobu przez nich traktowania urządzeń, które posiadają. Np. Ja z żoną mamy takie same smartfony z WP. Mnie jeszcze nigdy się nie zawiesił, a jej już 4 krotnie xD.

  • 0

    44. ~Seba  2015-02-16 10:10:03  host: 213.158.221.153

    Co za bzdura!

  • 0

    45. ~Seba  2015-02-16 10:10:49  host: 213.158.221.153

    Chyba żadnej aplikacji nie było w systemie...

  • 0

    46.  2015-02-19 10:02:47

    Dajcie mi system i pożądany wynik badania, a tak dobiorę jego parametry żeby wygrał.

Dodaj swoją opinię